PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για μετάβαση σε double paly plus



arj
01-04-08, 20:51
Καλησπέρα,
έχω ήδη πάρει δοκιμαστικά το Vodafone για το σπίτι από το οποίο είμαι ευχαριστημένος καθώς στο σπίτι έχω πολύ καλό σήμα. Σκέφτομαι να περάσω στο Double play Plus με τα 35€ με παράλληλη φορητότητα. Έχω μερικές ερωτήσεις :
1. Το σταθερό τηλ είναι στο όνομα του πατέρα μου ενώ το Vodafone για το σπίτι το έκανα στο όνομά μου καθώς είμαι ήδη πελάτης Vodafone. Θα έχουμε πρόβλημα με την αίτηση φορητότητας?
2. Έχω forthnet shared llu που δεν έχει κλέισει χρόνο. Πρέπει να διακόψω εγώ ή με εξουσιοδότηση αναλαμβάνει η vodafone και μου στέλνει η forthnet το μπουγιουρντί της διακοπής (70€)?
3. Στο site της vodafone δεν δείχνει διαθεσιμότητα για το νούμερο μου se full llu ενω δείχνει σε shared. Πώς είναι αυτό δυνατό? Στα ίδια dslam δεν πεφτουν και οι 2 υπηρεσίες?
4. Αν τελικά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά σκοπέυουν να βάλουν πόρτες σύντομα δικαιούμαι mobile connect για το διάστημα της αναμονής.

Ξέρω ρωτάω πολλά αλλά αν κάποιος γνωρίζει έστω και κάτι από αυτά θα βοηθούσε πολύ την κατάσταση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

jimarass
11-04-08, 19:11
1)Αν κατάλαβα καλά έχεις 2 σταθερά σπίτι, ένα ΟΤΕ και ένα vodafone. Θα πρέπει να πάρεις άλλο σταθερό vodafone, εκτός αν από το κατάστημα κρατήσουν αίτημα πίστωσης της διακοπής του υπάρχοντως ώστε να πάρεις άλλο.Ουσιαστικά θα πάρεις άλλη κάρτα sim και κρατάς τον ίδιο εξοπλισμό. Φυσικά θα έχεις λογαριασμό ΠΟΤΕ και τον πατέρα σου μαζί.
2)Αν κρίνω από φορητότητες κινητού, σε ειδοποιεί η εταιρία που καταλήγεις για το ποσό, ωστόσο επειδή δυστυχώς στο adsl παίζει και ο ΠΟΤΕΣ, καλύτερα πλήρωσε τα 70 ευρώ και κάνε σωστά την αίτηση, ή περίμενε λιγάκι και πάρτο μετά.Βιάζεσαι???
3)Άλλες πόρτες για shared, άλλες για full llu.
4)Άλλος Ελληνάρας!!! Όχι φυσικά αγόρι μου, διότι απλά ΔΕΝ θα γίνει η αίτηση!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.