PDA

Επιστροφή στο Forum : Δύο (2) εβδομάδες χωρίς ίχνος ADSL !!!



ultraxmode
02-04-08, 12:34
Γειά σας,

εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ internet !!!!

To fritz!box fon ΔΕΝ συγχρονίζει με τίποτα. Εκεί που ήμουν στο internet και σέρφαρα, ξαφνικά κόπηκε η σύνδεση και απο τότε έχε γειά ADSL.

Δοκίμασα τα πάντα, αλλαγή router, αλλαγή splitter , σύνδεση χωρίς splitter, βγάλσιμο συσκευών τηλεφώνου.. κτλ κτλ... το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Αναβοσβήνει το POWER και στον event viewer βγάζει συνέχεια "DSL starting.. (training)" , αλλά μάλλον κάηκε στο training.. :whistle:

Έχω πάρει τηλέφωνο την επομένη του προβλήματος και η αίτηση στον ΟΤΕ έγινε (άκουσον άκουσον) στις 31 του μήνα.. έλεος..

Ξέρετε πόσο καιρό έχουν περιθώριο (η ΗΟL εννόω) να διορθώσει την βλάβη.. μπορώ να κάνω κάτι εγώ?

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό ..και τόση αργοπορία !!!!:rtfm:

guzel
02-04-08, 12:39
μεσα στο 24ωρο η χολ στελνει τη βλαβη ο οτε οφειλει να απαντησει αν δεν κανω λαθος μεσα σε 48 ωρες.. τωρα αν ειχε απεργια ο οτε δεν φταιει η χολ ;)

ultraxmode
02-04-08, 12:47
Ναι αλλά έπρεπε να έχει κάνει την αίτηση απο την αρχή, και ο υπάλληλος της HOL μου είπε πως " απο λάθος ενός συναδέλφου η αίτηση στάλθηκε τώρα.." ΚΑΙ ΕΓΩ ?? τι φταίω ?

Δεν έχουν κάποιο χρονικό περιθώριο που πρέπει να επισκευαστεί η βλάβη? Έτσι ?? Κόβω internet και άστον να πληρώνει ??? ..δεν πάει έτσι..

guzel
02-04-08, 13:04
εχεις απολυτο δικιο... το πιο λογικο ειναι να σου πιστωσουν τις ημερες που δεν ειχες τις υπηρεσιες που πληρωνεις.. αν δεν το κανουν μονοι τους απαιτησε το εσυ

theopan
02-04-08, 13:06
Δεν έχουν κάποιο χρονικό περιθώριο που πρέπει να επισκευαστεί η βλάβη? Έτσι ?? Κόβω internet και άστον να πληρώνει ??? ..δεν πάει έτσι..

Εξυπακούεται ότι δεν θα πληρώσεις για τις μέρες που είχες βλάβη. Θα ζητήσεις να σου πιστωθεί (και θα πιστωθεί) το ποσό που αναλογεί.

ultraxmode
02-04-08, 13:23
Μακάρι να γίνει αυτό (το οποίο το έχω ζητήσει ήδη και θα ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΩ).. είναι το πιό λογικό.. τί να πληρώσω? αέρα κοπανιστό ?.. :p

Το θέμα είναι να έχω internet μέχρι την Παρασκευή, γιατί Σάββατο πρωί θα έρθει ηλεκτρολόγος για να βάλουμε τον router κατευθείαν πάνω στον κατανεμητή να δώ τί ταχύτητες πιάνει... γιατί έχω ΚΑΙ πρόβλημα με την ταχύτητα... (αντί για 15-16mbps πιάνω 3mbps με margin 13 και Attenuation 24)...

gkimonas
02-04-08, 13:26
Ναι αλλά έπρεπε να έχει κάνει την αίτηση απο την αρχή, και ο υπάλληλος της HOL μου είπε πως " απο λάθος ενός συναδέλφου η αίτηση στάλθηκε τώρα.." ΚΑΙ ΕΓΩ ?? τι φταίω ?

Δεν έχουν κάποιο χρονικό περιθώριο που πρέπει να επισκευαστεί η βλάβη? Έτσι ?? Κόβω internet και άστον να πληρώνει ??? ..δεν πάει έτσι..

όλο κάτι τέτοιες πατάτες βλακωδώς κάνουνε και μου αρέσει που τις λένε κιόλας.
Καλά δεν ντρέπονται θα έλεγα. :down:

ultraxmode
02-04-08, 13:51
Πήρα τηλέφωνο τώρα και μίλησα με το λογιστήριο και μου είπαν πως θα βγεί απο το συνολικό λογαριασμό το ποσό που αναλογεί...

Βέβαια θα πρέπει να το κοιτάω κι εγώ γιατι με αυτούς δεν βγάζεις άκρη.. :p

IanBlack
02-04-08, 20:13
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγώ από τις 18/03...
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=188492

@ ADSLgr.com All rights reserved.