PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL ναι ΦΩΝΗ οχι



koukou
19-07-05, 18:03
ρε παιδια απο σημερα το πρωι δεν λειτουργει το τηλέφωνω ,ενω η adsl γραμμη λειτουργει κανονικα-συνδεομαι και τα λοιπα

εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

manicx
19-07-05, 21:01
Ειχα το ίδιο πρόβλημα. Αυτό που κατάλαβα σε συζήτηση με τον τεχνικό είναι οτι η γραμμή ήταν χάλια και προτεραιότητα έπαιρνε ο H/Y. Βέβαια, μετά από λίγο άρχισε να κάνει διακοπές και το data κομμάτι, οπότε πήρα για να δηλώσω βλάβη.

nnn
19-07-05, 23:41
ρε παιδια απο σημερα το πρωι δεν λειτουργει το τηλέφωνω ,ενω η adsl γραμμη λειτουργει κανονικα-συνδεομαι και τα λοιπα

εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Δήλωσε βλάβη στο 121 στο κομμάτι του τηλεφώνου(τόνισε το αυτό μην νομίζουν ό,τι έχεις βάβη στο Adsl)

koukou
20-07-05, 08:19
τους πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι εχει κοπει το καλωδιο στην περιοχή μου και οτι θα ειναι ετσι μεχρι την Πέμπτη.Φυσικα δεν τους ειπα οτι το adsl λειτουργεί κανονικα!
Αλλα πως γίνεται να μην έχω τηλ. και να έχω ιντερνετ δεν το εχω καταλάβει ακομα!
θεωρητικά απο το ιδιο καλωδιο περνανε και η φωνή και τα δεδομένα!!!

pk33
20-07-05, 09:53
μήπως δεν πλήρωσες λογαριασμό ΟΤΕ τηλεφώνου?
Επίσης αν έχει κοπεί το καλώδιο από τον κεντρικό κατανεμητή του ΟΤΕ μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο (το ΑΧΕ10 ή το EWSD) τότε θα έχεις ADSL γιατί θα υπάρχει το καλώδιο από τον κεντρικό κατανεμητή στο DSLAM που δίνει το ADSL αλλά όχι και του τηλεφώνου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.