PDA

Επιστροφή στο Forum : split από: ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ



Σελίδες : [1] 2

HaRRy
15-07-05, 09:16
Δηλωση Τζιγκερ πριν απο λιγο:
Σε ερώτηση για το αν ο Παναθηναϊκός θα παρουσιαστεί έτοιμος στο ξεκίνημα των υποχρεώσεών του, απάντησε:«Πιστεύω ναι. Έχουμε δύο δύσκολα ματς για τα προκριματικά του Champions League και ένα εύκολο με τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα»...
Πρωτη φορα που τον ακουω να απανταει σε τετοιο τονο σε ερωτηση και για να ειμαι ειλικρινής που αρεσε πολυ .

Οταν αρπάξει το γκολάκι απο τον Κωνσταντίνου ή τα άλλα παιδιά και πρωτη αγωνιστική κάνει την πρώτη ήττα τότε να ξαναμιλήσει να δούμε τι παπαριες θα πεί... 0-2 χαλαρα!!!
ΧΑΛΛΛΑΡΑΑΑΑ
Οσο για τη μεταγγραφή... Ως τα τέλη Αυγούστου έχουμε!!
και 3 δις τα δίνει ο Κόκκαλης προς Ισπανία μεριά ΑΝΕΤΑ άν θέλει!!!

The_StarGazer
15-07-05, 09:22
Για τον "δισυλλαβο" παντως δικιο ειχες. Μονο που πηγε σε αλλη ομαδα . MUhahahahahahaha!!!!!
Φετος αρχιζετε τη χρονια με παθητικο 5 γκολακια και ενεργητικο δυστυχως κανενα.
Σε ρυθμο προπονησης.

Νικαετός
15-07-05, 09:43
Αρχίζει να έχει ενδιαφέρον ! (Και ακόμα είμαστε στον Ιούλιο) . Επειδή κέρδισαν μία φορά στη Λεωφόρο νομίζουν πως μπορούν να το ξανακάνουν ! Ε, ρε γλέντια .

WAntilles
15-07-05, 10:29
Παρακαλούμε θερμά όπως κρατηθεί το επίπεδο του παρόντος άνωθεν του επιπέδου εγχώριας γειτονιάς.

Ευχαριστούμε.

Εκ της Διευθύνσεως.

HaRRy
15-07-05, 12:45
Επαναλαμβάνεσαι συνεχως... μα συνεχως!!!

HaRRy
15-07-05, 13:13
http://img319.imageshack.us/my.php?image=konstantinou31lw.jpg

XIXIXIIXIXIXIIIIIIIIIII TOΥ ΠΑΕΙ ΤΡΕΛΛΑ :p

toro
15-07-05, 13:21
http://img319.imageshack.us/my.php?image=konstantinou31lw.jpg

XIXIXIIXIXIXIIIIIIIIIII TOΥ ΠΑΕΙ ΤΡΕΛΛΑ :p

Ναι, έχεις δίκιο, του πάει πάρα πολύ...Είναι γεννημένος για να τη φοράει.....

Δες και λίγο καλύτερα εδώ:

http://img304.imageshack.us/my.php?image=poster7tl.jpg (http://img304.imageshack.us/my.php?image=poster7tl.jpg)

:)

sonyp900
15-07-05, 13:21
Σας φταίει ο Μιχαλάκης τώρα βαζελάκια μου????????????
Σας φέρανε και το σαπάκι τις Λίβερπουλ τώρα για να σας κλείσουν το στόμα και τα μάτια και να
αγοράσετε και άλλες καρτούλεσ διαρκείας!!!!!!!!!!!!!!! Με τσι υγείες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

John_Nastos
15-07-05, 13:31
Σας φταίει ο Μιχαλάκης τώρα βαζελάκια μου????????????
Σας φέρανε και το σαπάκι τις Λίβερπουλ τώρα για να σας κλείσουν το στόμα και τα μάτια και να
αγοράσετε και άλλες καρτούλεσ διαρκείας!!!!!!!!!!!!!!! Με τσι υγείες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Τουλάχιστον εμάς δεν μας έβγαλε κανείς στο δρόμο για να παρακαλάμε να μας χαρίσουν τα χρέη

The_StarGazer
15-07-05, 13:34
Σας φταίει ο Μιχαλάκης τώρα βαζελάκια μου????????????
Σας φέρανε και το σαπάκι τις Λίβερπουλ τώρα για να σας κλείσουν το στόμα και τα μάτια και να
αγοράσετε και άλλες καρτούλεσ διαρκείας!!!!!!!!!!!!!!! Με τσι υγείες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιλησε κανεις απ 'το πηγαδι ?????

sonyp900
15-07-05, 13:40
Μιλησε κανεις απ 'το πηγαδι ?????

Να δω ποιός θα μπει στο πηγάδι αν δεν περάσετε στα προκριματικά του Champions League :lol:

manicx
15-07-05, 13:42
Τουλάχιστον εμάς δεν μας έβγαλε κανείς στο δρόμο για να παρακαλάμε να μας χαρίσουν τα χρέη

Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι επι χούντας (επί Ασλανίδη συγκεκριμένα) χαρίστηκαν στον Παναθηναϊκο χρέη 200.000.000 δραχμών, ποσό υψηλότατο για εκείνα τα χρόνια. Καλό είναι οι νεότεροι να το ψάχνουν και λίγο και οι μεγαλύτεροι να μην ξεχνούν. Όλες οι μεγάλες ΠΑΕ έχουν τύχει ιδιαίτερης μεταχείρισης. Εμείς δεν ζητήσαμε να μας χαριστούν τα χρέη, ζητήσαμε ίση μεταχείριση με τους άλλους. Αλλά πως να μην έχουμε χρέη... Χρέη με Κύρος!

sonyp900
15-07-05, 13:49
Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι επι χούντας (επί Ασλανίδη συγκεκριμένα) χαρίστηκαν στον Παναθηναϊκο χρέη 200.000.000 δραχμών, ποσό υψηλότατο για εκείνα τα χρόνια. Καλό είναι οι νεότεροι να το ψάχνουν και λίγο και οι μεγαλύτεροι να μην ξεχνούν. Όλες οι μεγάλες ΠΑΕ έχουν τύχει ιδιαίτερης μεταχείρισης. Εμείς δεν ζητήσαμε να μας χαριστούν τα χρέη, ζητήσαμε ίση μεταχείριση με τους άλλους. Αλλά πως να μην έχουμε χρέη... Χρέη με Κύρος!

Ούτε γηπεδάκι τζαμπέ θα πάρουμε εμείς όπως κάποιοι στο Βοτανικό :-k

John_Nastos
15-07-05, 13:50
Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι επι χούντας (επί Ασλανίδη συγκεκριμένα) χαρίστηκαν στον Παναθηναϊκο χρέη 200.000.000 δραχμών, ποσό υψηλότατο για εκείνα τα χρόνια. Καλό είναι οι νεότεροι να το ψάχνουν και λίγο και οι μεγαλύτεροι να μην ξεχνούν. Όλες οι μεγάλες ΠΑΕ έχουν τύχει ιδιαίτερης μεταχείρισης. Εμείς δεν ζητήσαμε να μας χαριστούν τα χρέη, ζητήσαμε ίση μεταχείριση με τους άλλους. Αλλά πως να μην έχουμε χρέη... Χρέη με Κύρος!


Όχι δεν το γνωρίζω. Ομολογώ ότι δεν έχω μελετήσει την ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου τόσο διεξοδικά. Αν και είμαι σίγουρος ότι το υλικό που θα έβρισκα θα ήταν αρκετό για τον φώσκολο για να φτιάξει σήριαλ τύπου λάμψης. Ασφαλώς και γνωρίζω ότι όλες οι ΠΑΕ τυγχάνουν ιδιαίτερης μεταχείρισης, άλλωστε όσο υπάρχει το πρόσχημα του ερασιτέχνη, το κράτος πάντα θα βρίσκει τρόπους να προσφέρει χρήματα ή να χαρίζει χρέη για να εξυπηρετήσει τους δικούς του, ψηφοθηρικούς συνήθως, σκοπούς.

Για ποια ίση μεταχείριση μιλάς; Γνωρίζεις ότι για να χαριστουν τα χρεη που είχαν δημιουργηθεί, κάποιοι άνθρωποι που δούλεψαν ή προσέφεραν τις υπηρεσίες τους, έχασαν μεγάλο μέρος των χρημάτων τους; Ίσως στο βωμό της σωτηρίας της ομάδας, όλοι να πρέπει να κάνουν θυσίες βέβαια...

The_StarGazer
15-07-05, 13:51
Να δω ποιός θα μπει στο πηγάδι αν δεν περάσετε στα προκριματικά του Champions League

Στα προκριματικα εχουμε ηδη περασει. Για να μπουμε στους ομιλους παιζουμε.


Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι επι χούντας (επί Ασλανίδη συγκεκριμένα) χαρίστηκαν στον Παναθηναϊκο χρέη 200.000.000 δραχμών,
Ευρω ηταν. 200.000.000 € χωρις ΦΠΑ

John_Nastos
15-07-05, 13:53
Να δω ποιός θα μπει στο πηγάδι αν δεν περάσετε στα προκριματικά του Champions League :lol:


Εσείς που θα παίζετε; Στα κιουταΐσια πάλι;

Θυμάσαι φαντάζομαι τον περυσινό διασυρμό, ακόμα και από ομάδες β' εθνικής.


Τέσπα, κάντε πρώτα μια νικη στο CL και τα ξαναλέμε...

profitis
15-07-05, 13:54
Ούτε γηπεδάκι τζαμπέ θα πάρουμε εμείς όπως κάποιοι στο Βοτανικό :-k

Παιδια,το γήπεδο στο Βοτανικό(αν γίνει ποτε) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ:με ΔΑΝΕΙO δηλαδή απο την Εθνική Τράπεζα...Εσεις πως νομίζετε οτι θα το χτίσετε(όταν με το καλό καταλήξετε και εσείς!)

sonyp900
15-07-05, 13:58
Παιδια,το γήπεδο στο Βοτανικό(αν γίνει ποτε) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ:με ΔΑΝΕΙO δηλαδή απο την Εθνική Τράπεζα...Εσεις πως νομίζετε οτι θα το χτίσετε(όταν με το καλό καταλήξετε και εσείς!)

Που τα διαβάζετε αυτά???????? Στο Ντέρμπυ ή στην Αθλητική Ηχώ??????
Για να ξέρουμε και τι λέμε δηλαδή :cool:

John_Nastos
15-07-05, 14:03
Πλάκα πλάκα, μισή ενδεκάδα έχουμε φτιάξει στο αεκάκι. Λύμπε, Σοάρες,Σαπάνης, Αλεξόπουλος


Άλλους τόσους έδωσε και ο γάβρος, Κόντης, Τζιωρτζώπουλος, Γεωργάτος παλαιότερα...


Βέβαια με τα αποφάγια των άλλων, δεν φτάνεις μακριά...

John_Nastos
15-07-05, 14:05
Που τα διαβάζετε αυτά???????? Στο Ντέρμπυ ή στην Αθλητική Ηχώ??????
Για να ξέρουμε και τι λέμε δηλαδή :cool:


Τα λεφτά που έδωσαν σε εσάς για να πληρώσετε τα χρέη του 44, εμείς θα τα ξοδέψουμε για να φτιάξουμε γήπεδο. Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων...

sonyp900
15-07-05, 14:08
Πλάκα πλάκα, μισή ενδεκάδα έχουμε φτιάξει στο αεκάκι. Λύμπε, Σοάρες,Σαπάνης, Αλεξόπουλος


Άλλους τόσους έδωσε και ο γάβρος, Κόντης, Τζιωρτζώπουλος, Γεωργάτος παλαιότερα...


Βέβαια με τα αποφάγια των άλλων, δεν φτάνεις μακριά...

Δεν σας φταίμε εμείς το ότι μια ζωή διώχνεται τα παιδάκια σας και μάλιστα ΠΑΝΤΑ με κακό τρόπο!!!!!!!! Τώρα, το ότι μπέρδεψες τον Σοάρες για παίχτη του ΠΑΟ σε δικαιολογώ αφού ο θρυλικός ΟΦΗ είναι υποκατάστημά σας, οπότε επικρατεί μια σύγχηση με τους παίχτες ;)

John_Nastos
15-07-05, 14:09
δεν τον μπέρδεψα, ξέρω τι λέω...

The_StarGazer
15-07-05, 14:11
Πφφφφφφ Δε μπορω να τα βαζω με "μικροτερους" μου. Δεν μπορω.

sonyp900
15-07-05, 14:16
δεν τον μπέρδεψα, ξέρω τι λέω...

Κοίτα να δείς, το ότι ειμαι ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι θέλω να βλέπω τις Ελληνικές ομάδες να χάνουν στην Ευρώπη (εκτός του Γαύρου :D ). Απλά δεν μου αρέσει αυτό που κάνει το Βαρδινογιαννέικο κάθε φορά. Να διώχνετε με τον χειρότερο τρόπο τους παίχτες σας και να προσπαθείται να βγαίνετε και από πάνω!!!!! Πιστεύεις ότι φταίει μόνο ο Μιχαλάκης που έφυγε?????????? Δεν το νομίζω φίλε μου.

manicx
15-07-05, 14:18
Παιδια,το γήπεδο στο Βοτανικό(αν γίνει ποτε) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ:με ΔΑΝΕΙO δηλαδή απο την Εθνική Τράπεζα...Εσεις πως νομίζετε οτι θα το χτίσετε(όταν με το καλό καταλήξετε και εσείς!)

Λαθος. Θα γίνει με σύμπραξη του δημοσίου και αυτοχρηματοδότηση. Αυτό σημαίνει ότι το δημόσιο θα χρηματοδοτήσει ίσως κι ένα 25%. Εμείς θα χτίσουμε όπως κι εσείς αλλά δυστυχώς σε εμάς παίζουν και πολλά διαπλεκόμενα (βλ ανάμειξη Μπόμπολα).

Όσο για τους παίχτες που παίρνουμε από Βάζελο, είναι αρκετά καλοί ώστε να μια σεζόν που μας τα πρήζατε για super ομάδα, να τρώτε 3 μπαλάλια στο ρελαντί στην Λεωφόρο του πάθους και να θέλετε Κύρο για να βγείτε CL με Χ. Η πλάκα είναι τώρα να σας βάλουν φέτος τα μπαλάκια Λύμπε (εγγυημένα με πιστοποιητικό ISO9001), και Σαπάνης... Θα γελάνε και οι....ΛΑΓΟΙ! :lol:

sonyp900
15-07-05, 14:21
Λαθος. Θα γίνει με σύμπραξη του δημοσίου και αυτοχρηματοδότηση. Αυτό σημαίνει ότι το δημόσιο θα χρηματοδοτήσει ίσως κι ένα 25%. Εμείς θα χτίσουμε όπως κι εσείς αλλά δυστυχώς σε εμάς παίζουν και πολλά διαπλεκόμενα (βλ ανάμειξη Μπόμπολα).

Όσο για τους παίχτες που παίρνουμε από Βάζελο, είναι αρκετά καλοί ώστε να μια σεζόν που μας τα πρήζατε για super ομάδα, να τρώτε 3 μπαλάλια στο ρελαντί στην Λεωφόρο του πάθους και να θέλετε Κύρο για να βγείτε CL με Χ. Η πλάκα είναι τώρα να σας βάλουν φέτος τα μπαλάκια Λύμπε (εγγυημένα με πιστοποιητικό ISO9001), και Σαπάνης... Θα γελάνε και οι....ΛΑΓΟΙ! :lol:

Αυτοχρηματοδότηση μάλλον ενοούν τα πακέτα που τα τους δωρήσει ο Σουφλιάς και η Ντόρα ;)

John_Nastos
15-07-05, 14:22
Κοίτα να δείς, το ότι ειμαι ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι θέλω να βλέπω τις Ελληνικές ομάδες να χάνουν στην Ευρώπη (εκτός του Γαύρου :D ). Απλά δεν μου αρέσει αυτό που κάνει το Βαρδινογιαννέικο κάθε φορά. Να διώχνετε με τον χειρότερο τρόπο τους παίχτες σας και να προσπαθείται να βγαίνετε και από πάνω!!!!! Πιστεύεις ότι φταίει μόνο ο Μιχαλάκης που έφυγε?????????? Δεν το νομίζω φίλε μου.

Ούτε εμένα μου αρέσει. Αλλά είναι γνωστό πόσο απολυταρχική θέλει να είναι η οικογένεια.


Ο Μιχαλάκης έφυγε γιατί δεν βοηθούσε όσο περιμέναμε και πληρωνόταν συν τοις άλλοις ένα κάρο λεφτά. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να κρατάμε παίχτες που δεν μας κάνουν, μόνο και μόνο επειδή είναι στην ομάδα χρόνια...

John_Nastos
15-07-05, 14:25
Όσο για τους παίχτες που παίρνουμε από Βάζελο, είναι αρκετά καλοί ώστε να μια σεζόν που μας τα πρήζατε για super ομάδα, να τρώτε 3 μπαλάλια στο ρελαντί στην Λεωφόρο του πάθους και να θέλετε Κύρο για να βγείτε CL με Χ. Η πλάκα είναι τώρα να σας βάλουν φέτος τα μπαλάκια Λύμπε (εγγυημένα με πιστοποιητικό ISO9001), και Σαπάνης... Θα γελάνε και οι....ΛΑΓΟΙ! :lol:



Ποιος μίλησε για σουπερ ομάδα φίλε; Εσείς δεν λέγατε για dream team πρόπερσι που βγήκατε τέταρτοι;

manicx
15-07-05, 14:37
Ποιος μίλησε για σουπερ ομάδα φίλε; Εσείς δεν λέγατε για dream team πρόπερσι που βγήκατε τέταρτοι;

Και εσεις λέγατε για super ομάδα (τα περί Εκι τα ξεχνάμε; ) και ήρθατε τρίτοι, συγνώμη, δεύτεροι ;) !

John_Nastos
15-07-05, 14:55
Καλά ξέχασες πόσο βρίζαμε που ξεκινήσαμε τη χρονιά με κατι τυχαίους Μίτου, Αντριτς, Επαλέ, Μπικόφσκι και Ντεμπά; και με δυο+ένα κουτσούς; Και χωρίς δεξι μπακ;

Αυτα που λες, τα άκουσες από τα φερέφωνα της ΠΑΕ; Και αν ναι, τι με νοιάζει εμένα τι λένε αυτοί;

manicx
15-07-05, 15:06
Έφυγε ο Επαλέ και βγάζει μάτια στις γριές. Ναι, η ΠΑΕ δεν είναι η επίσημη φωνή? Ούτε οι εφημερίδες ούτε τίποτε. Εμάς τουλάχιστον τα έβγαζαν οι εφημερίδες.

The_StarGazer
15-07-05, 15:25
Για τις "γριες" ο Epalle ειναι μια χαρα παικτης. Για τον Παναθηναϊκο ομως που οι βλεψεις του ειναι περα απο το Ελληνικο Πρωταθλημα δεν κανει. Το μονο καλο με τον Epalle ηταν οτι εβαινε ενα πολυ αστειο συνθηματακι

manicx
15-07-05, 15:52
Α μάλιστα. Γι'αυτό διώχνετε Καρα, Μπασινά, Λυμπε κλπ κλπ. :thumb_dup Αν το βάζατε να παίξει για να δείτε αν πάιζει καλά θα ήταν.

The_StarGazer
15-07-05, 15:58
Καλα για σενα ξαφνικα ολοι αυτοι που λες, γινανε παικταρες και "κοκορια"??? Εσεις δεν τους λεγατε loosers κοτες και αλλες τετοιες αηδιες ??? Ξαφνικα τι ??? ΠΑΛΙ Κωλοτουμπες ???

John_Nastos
15-07-05, 16:04
Έφυγε ο Επαλέ και βγάζει μάτια στις γριές. Ναι, η ΠΑΕ δεν είναι η επίσημη φωνή? Ούτε οι εφημερίδες ούτε τίποτε. Εμάς τουλάχιστον τα έβγαζαν οι εφημερίδες.


Α, οκ sorry. Νόμισα ότι όταν έλεγες ΕΣΕΙΣ, εννοούσες τους φίλους του Παναθηναϊκού.

John_Nastos
15-07-05, 16:10
Α μάλιστα. Γι'αυτό διώχνετε Καρα, Μπασινά, Λυμπε κλπ κλπ. :thumb_dup Αν το βάζατε να παίξει για να δείτε αν πάιζει καλά θα ήταν.


O Καρα ήθελε να παίξει στο εξωτερικό. Του έγινε πρόταση με 1 εκατομμύριο αλλά την απέριψε. Δεν ξεχνώ ωστόσο ότι έπαιζε με μηδενικό συμβόλαιο για χρόνια.

Ο Μπασινάς έκλεισε τον κύκλο του στην ομάδα. Προσωπικά, τον θεωρώ πολύ καλό παίχτη που όταν είναι σε φόρμα, είναι από τα καλύτερα αμυντικά χαφ στην ευρώπη. Όλοι όμως χρειάζονται μια αλλαγή/ανανέωση κάποτε.


Ο Λύμπε ήταν καλός παίχτης αλλά καθυστερούσε πολύ την ομάδα. Δεν κάνει για γρήγορο παιχνίδι. Με αυτόν και τον Κάρα είμασταν απελπιστικά αργοί παρόλο που δεχόμασταν γκολ μονο με αίτηση. Θα μπορούσαμε να τον κρατήσουμε αλλά μέτρησε και η συνολική μετριότητά του, όσο ήταν στην ομάδα.

Τέλος, σε ποιον αναφέρεσαι όταν λες "αν τον βάζατε να παίζει" ;

Spyrosss
15-07-05, 16:15
Που βγάζει μάτια ο Επαλέ, εναντίον των μικρών ομάδων.....

Ο Λυμπερόπουλος εντάξει έπαιξε καλά εναντίον του Παναθηναικού γιατί ήθελα να αποδείξει κάτι. Με τον Ολυμπιακό τι έκανε;; Πήρε τίποτα η ΑΕΚ στο τέλος;;;

Οι "παιχταράδες" παίζουν καλα εναντίον όλων των ομάδων.

giwrgosth
15-07-05, 18:52
Ούτε γηπεδάκι τζαμπέ θα πάρουμε εμείς όπως κάποιοι στο Βοτανικό :-k
Πήρατε 3 κατηγορίες, Δ' Εθνική θα έπρεπε να παίζετε λόγω χρεών, θέλετε και γηπεδο?
Να μιλήσει κανείς άλλος για τσαμπέ οκ, αλλά όχι και η Λοκομοτίβ Ν. Φιλαδέλφιας!
Καλή ομάδα και συμπαθητική έχετε, αλλά μην μιλάτε για τσαμπέ εσείς βρε παιδιά! Ακόμη πληρώνει ο ελληνικός λαός τους καφέδες του Μάκαρου! Ήμαρτον...

mach
15-07-05, 19:14
Πήρατε 3 κατηγορίες, Δ' Εθνική θα έπρεπε να παίζετε λόγω χρεών, θέλετε και γηπεδο?
Να μιλήσει κανείς άλλος για τσαμπέ οκ, αλλά όχι και η Λοκομοτίβ Ν. Φιλαδέλφιας!
Καλή ομάδα και συμπαθητική έχετε, αλλά μην μιλάτε για τσαμπέ εσείς βρε παιδιά! Ακόμη πληρώνει ο ελληνικός λαός τους καφέδες του Μάκαρου! Ήμαρτον...

Απλά να προσθέσω ότι πέρα από τους καφέδες του Μάκαρου, πληρώνουμε και κάτι Ραμπεσαντρανανάδες και άλλους μαυρούκους που κατά καιρούς τίμησαν τη συγκεκριμένη ομάδα.

charly13
15-07-05, 21:06
Σας φταίει ο Μιχαλάκης τώρα βαζελάκια μου????????????
Σας φέρανε και το σαπάκι τις Λίβερπουλ τώρα για να σας κλείσουν το στόμα και τα μάτια και να
αγοράσετε και άλλες καρτούλεσ διαρκείας!!!!!!!!!!!!!!! Με τσι υγείες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενώ εσείς με τον Τσιρότο και τους άλλους κουτσούς από την λαική κάνατε φοβερές μεταγραφές.

manicx
15-07-05, 21:33
Ο Λυμπερόπουλος εντάξει έπαιξε καλά εναντίον του Παναθηναικού γιατί ήθελα να αποδείξει κάτι. Με τον Ολυμπιακό τι έκανε;; Πήρε τίποτα η ΑΕΚ στο τέλος;;;


Με τον Ολυμπιακό σκόραρε στο κύπελλο και ήταν διακριθείς και στα δύο ματς.


Οι "παιχταράδες" παίζουν καλα εναντίον όλων των ομάδων.

Έ, τότε ο Μιχαλάκης ήταν παιχταράς αφού σκόραρε συνέχεια με τον Γαύρο.


Πήρατε 3 κατηγορίες, Δ' Εθνική θα έπρεπε να παίζετε λόγω χρεών, θέλετε και γηπεδο?
Να μιλήσει κανείς άλλος για τσαμπέ οκ, αλλά όχι και η Λοκομοτίβ Ν. Φιλαδέλφιας!
Καλή ομάδα και συμπαθητική έχετε, αλλά μην μιλάτε για τσαμπέ εσείς βρε παιδιά! Ακόμη πληρώνει ο ελληνικός λαός τους καφέδες του Μάκαρου! Ήμαρτον...

Το να μιλάει η μια εκ των δύο ομάδων που τυχαίνει ιδιαίτερης μεταχείρισης ανάλογα με την κυβέρνηση που υπάρχει (tip: η άλλη φοράει κόκκινα) είναι γελοίο. Όπως είπα, με την Χούντα σας χάρισαν 200 μύρια δραχμές. Να μην αναφέρουμε την διακοπή αγώνα με τον Ολυμπιακό στην οποία ο Πατακός φώναξε τον Σιδέρη για να του ζητήσει 'να μην παίζει δυνατά'. Ρωτήστε τους πατεράδες σας μπας και μάθετε και κάτι. Ας μην πάμε και στα περιβόητο γεγονός με τον Βαρδινογιάννη να μπαίνει με το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο και να κάθετε σας Δαμόκλειος Σπάθη στον Επόπτη. Ρεεεεεεεεε, είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα.

mach
15-07-05, 21:56
Το να μιλάει η μια εκ των δύο ομάδων που τυχαίνει ιδιαίτερης μεταχείρισης ανάλογα με την κυβέρνηση που υπάρχει (tip: η άλλη φοράει κόκκινα) είναι γελοίο. Όπως είπα, με την Χούντα σας χάρισαν 200 μύρια δραχμές. Να μην αναφέρουμε την διακοπή αγώνα με τον Ολυμπιακό στην οποία ο Πατακός φώναξε τον Σιδέρη για να του ζητήσει 'να μην παίζει δυνατά'. Ρωτήστε τους πατεράδες σας μπας και μάθετε και κάτι. Ας μην πάμε και στα περιβόητο γεγονός με τον Βαρδινογιάννη να μπαίνει με το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο και να κάθετε σας Δαμόκλειος Σπάθη στον Επόπτη. Ρεεεεεεεεε, είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα.

Ας σταματήσει πλέον αυτό το παραμύθι. Όλοι οι εμπλεκόμενοι έχουν μασήσει από το ποσόσφαιρο. Δεν εξαιρείται κανένας από τους τρεις μεγάλους, όπως επίσης κάτι ΠΑΟΚ, Άρηδες, Πανιώνιοι και άλλοι.
Μη πάμε πίσω 30 χρόνια, τότε υπήρχαν συγκεκριμένες συνθήκες και συγκεκριμενο αλήτικο καθεστώς. Είναι γενικά αποδεκτό ότι ο ΠΑΟ είχε ευνοηθεί αλλά ας μιλήσουμε για τα τελευταία χρόνια, οπότε η Ελλάς είναι "ευνονούμενο" κράτος, θυμόμαστε όλοι τι έχει γίνει από πρώτο χέρι και όχι από αφηγήσεις άλλων. Είναι χρήσιμη η ιστορία αλλά μην ξεφύγουμε εντελώς.
Και συγκεκριμένα (δεν αναφέρομαι σε εσένα) όχι για να καλύψουμε την οποιαδήποτε διοίκηση της ΑΕΚ, η οποία χρησιμοποιεί διάφορους χαζοβιόληδες οπαδούς σαν μέτρο πίεσης στη κυβέρνηση. Έλεος και σπορέλεος πια, πολύ αξία έχουμε δώσει στον Βανδή, ας του κλείσουν κάποιες πόρτες πλέον. :whip: :whip:

John_Nastos
16-07-05, 00:48
Έλεος!!!

Σας κάνανε τη χάρη και σας χαρίσανε εκατομμύρια ευρώ και μιλάτε;

Όπως είπε ο φίλος, έπρεπε να είστε δ' εθνική!!

Δεν θα μας μιλήσει και το αεκάκι για εύνοια... Έλεος...

Spyrosss
16-07-05, 04:57
Με τον Ολυμπιακό σκόραρε στο κύπελλο και ήταν διακριθείς και στα δύο ματς.


Ναι και τι έκανε κατάφερε τίποτα;; Πήρε κανα τίτλο φέτος;; Απλώς σκίστηκε να αποκλείσει τον Παναθηναικό και άνοιξε τα πόδια στο Ολυμπιακό. Ξεχάσαμε το πρωτάθλημα που δώσατε στο γαύρο μέσα στη Φιλαδέλφεια;




Έ, τότε ο Μιχαλάκης ήταν παιχταράς αφού σκόραρε συνέχεια με τον Γαύρο.


Nαι αλλα το πρωτάθλημα δεν κρίνεται απο ένα μάτς μόνο με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο που έβαλε 1 γκόλ, γιαυτό και σου είπα οτι ο "παίχταράς" κρίνετε απο την συνολική παρουσία. Η συνολική παρουσία του στον ΠΑΟ με εξαίρεση τον τελευταίο χρόνο δείχνει οτι η δαπάνη τέτοιου ποσού για την αγορά του ήταν λάθος. Γιαυτό και δεν τον ζήτησε και ξένη ομάδα και γιαυτό πήγε στον γάυρο με 700.000 ευρώ, ποσό που του έδωσε και ο ΠΑΟ αλλα θεώρησε μικρό. Μετά βέβαια κάποια στιγμή του κλείσανε και την πόρτα.


Το να μιλάει η μια εκ των δύο ομάδων που τυχαίνει ιδιαίτερης μεταχείρισης ανάλογα με την κυβέρνηση που υπάρχει (tip: η άλλη φοράει κόκκινα) είναι γελοίο. Όπως είπα, με την Χούντα σας χάρισαν 200 μύρια δραχμές. Να μην αναφέρουμε την διακοπή αγώνα με τον Ολυμπιακό στην οποία ο Πατακός φώναξε τον Σιδέρη για να του ζητήσει 'να μην παίζει δυνατά'. Ρωτήστε τους πατεράδες σας μπας και μάθετε και κάτι. Ας μην πάμε και στα περιβόητο γεγονός με τον Βαρδινογιάννη να μπαίνει με το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο και να κάθετε σας Δαμόκλειος Σπάθη στον Επόπτη. Ρεεεεεεεεε, είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα.

Αυτό το γεγονός εγω δεν το πιστέυω, αν έχεις ντοκουμέντα αξιόπιστα παρουσίασε τα, άσε που 200.000.000 το 1970 ήταν ο προυπολογισμός του πλανήτη Γή. Το αλλο που λές οτι μπήκε ο Καπετάνιος στον αγωνιστικό χώρο και κούναγε το πιστόλι στον επόπτη εεχχμμ όσο ζω δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.
Εγώ θυμάμαι τον γκάνγκστερ Μελλισανίδη, τον Καρρά και τον Ψωμιάδη.

Gedo
16-07-05, 21:34
Απορω γιατι ασχολειστε με το Αεκακι.

Δεν εχω κανενα σεβασμο για αυτην την ομαδα.

Σωνει και καλα να την κανουν μεγαλη ομαδα με τα ψεμματα. Απο που και ως που?

Οι ανθρωποι εκανα φιεστα για την τριτη θεση :haha απο κει να φανταστειτε για τι επιπεδο κοσμου μιλαμε.

Εβγαλαν μπλουζακια για να πανυγηρισουν το 2-2 με την Ρεαλ :eek:

Ως ποτε θα πανυγηριζετε ηττες και αποκλεισμους?

Γιατι ειστε μεγαλη ομαδα? Μηπως για τους τιτλους? Για τον πολυ κοσμο?

Αυτα τα περι διαφορετικοτητας και τις αλλες μπουρδες που λετε μεταξυ σας τα ακουω βερεσε.

Σε ολα τα σχολικα μου χρονια θυμαμαι να παιζουμε μπαλα Ολυμπιακος-Παναθηναικος και αν ελειπε κανεις συμπληρωναμε με κανα αεκακι.



Υ.Γ
Μην μπει κανα αεκακι στον κοπο να μου απαντησει απαξιω να μπω σε διαλογο με τριτοτεταρτους.

profitis
16-07-05, 23:37
Φιλε gedo,η ΑΕΚ δίνει ρεστά στον ποδοσφαιρικό "πολιτισμό"!


Δεν πάμε στο γήπεδο για να πλακωθούμε και να κωλοχτυπηθούμε μόνο οταν κερδίζουμε!Αν είναι δυνατον.Καθε παιχνίδι της ΑΕΚ ήτανε γιορτή με αρκετό κόσμο στο στάδιο!Μην τρελενόμαστε.Η διοίκηση Ντέμη έχει κάνει φοβερό έργο.

Υ.Γ Panathinaikos είμαι....

manicx
16-07-05, 23:39
Ναι και τι έκανε κατάφερε τίποτα;; Πήρε κανα τίτλο φέτος;; Απλώς σκίστηκε να αποκλείσει τον Παναθηναικό και άνοιξε τα πόδια στο Ολυμπιακό. Ξεχάσαμε το πρωτάθλημα που δώσατε στο γαύρο μέσα στη Φιλαδέλφεια;


Για τον Λυμπερόπουλο σου απάντησα. Από την στιγμή που χάνεις το επιχείρημα το ρίχνεις σε άλλο. :-k Όσο για τα πρωταθλήματα, θα σου θυμίσω τα διπλά στη ριζούπολη επί 2 συνεχόμενες χρονιές. Την μια σας είπαμε 'Παρτε πρωτάθλημα' και πήγατε σαν τα κοτόπουλα με το 3-0. Ρόμπες. Την επόμενη, πάλι διπλό, μια από τα ίδια. Πηγαίνατε και βάζατε γκολ στο 95. Μήπως τα καρδιακά με την Προοδευτική τα ξεχνάς? Τι άλλο να σου πω δηλαδή. Φέτος βγήκατε στο CL με πολύ Κύρος.



Nαι αλλα το πρωτάθλημα δεν κρίνεται απο ένα μάτς μόνο με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο που έβαλε 1 γκόλ, γιαυτό και σου είπα οτι ο "παίχταράς" κρίνετε απο την συνολική παρουσία. Η συνολική παρουσία του στον ΠΑΟ με εξαίρεση τον τελευταίο χρόνο δείχνει οτι η δαπάνη τέτοιου ποσού για την αγορά του ήταν λάθος. Γιαυτό και δεν τον ζήτησε και ξένη ομάδα και γιαυτό πήγε στον γάυρο με 700.000 ευρώ, ποσό που του έδωσε και ο ΠΑΟ αλλα θεώρησε μικρό. Μετά βέβαια κάποια στιγμή του κλείσανε και την πόρτα.


Μπράβο, από την συνολική παρουσία. Ευχαριστώ που επαληθεύεις το επιχειρημά μου. Όταν έναν παίχτη τον βάζεις σε 2 χρόνια σε 3 παιχνίδια και το βγάζεις άχρηστο, εγώ σηκώνω τα χέρια μου.



Αυτό το γεγονός εγω δεν το πιστέυω, αν έχεις ντοκουμέντα αξιόπιστα παρουσίασε τα, άσε που 200.000.000 το 1970 ήταν ο προυπολογισμός του πλανήτη Γή. Το αλλο που λές οτι μπήκε ο Καπετάνιος στον αγωνιστικό χώρο και κούναγε το πιστόλι στον επόπτη εεχχμμ όσο ζω δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.


Άλλος ένα σχετικός βαζελάρας. Ρώτησε τους παλαιότερους να σου πουν τα σκάνδαλα με Ασλανίδη. Ρώτησε να σου πουν πως πήρες τον Αντωνιάδη. Ο Ασλανίδης είχε αλλάξει τον αθλητικό νομο περί μεταγραφών κι επέτρεπε στις ομάδες των Αθηνών να κάνουν μεταγραφές μόνο από την Αττική και μόνο από ομάδες ερασιτεχνικές αποκλείοντας την Β Εθνική. Εκεί που όλες οι ομάδες αγκομαχούσαν, ο Ασλανίδης έκλεινε τα μάτια στην μεταγραφή του Αντωνιάδη. Τα χρέη χαρίστηκαν όταν ο Παναθηναϊκός θα έπαιζε στο Γουέμπλευ. Όσο για τον Βαρδινογιάννη, τι να σου πω, μάλλον είσαι μικρός και δεν θυμάσαι. Αν παίρνεις τα ΝΕΑ κάθε Σάββατο ίσως πετύχεις τις περιβόητες αυτές φωτογραφίες κάποιες φορες, οπότε καλό θα είναι να μάθαίνεις.


Εγώ θυμάμαι τον γκάνγκστερ Μελλισανίδη, τον Καρρά και τον Ψωμιάδη.

Εγώ θυμάμαι τον Βαρδινογιάννη, τον Τζίγκερ, τον άνδρα Φιλλιπίδη και πάει λέγοντας.






Δεν εχω κανενα σεβασμο για αυτην την ομαδα.


Εγώ τον Ολυμπιακό τον σέβομαι ιδιαίτερα όταν τον βλέπω να παίζει στην Ευρώπη. Πάντα στο τέλος χειροκροτάω....



Οι ανθρωποι εκανα φιεστα για την τριτη θεση :haha απο κει να φανταστειτε για τι επιπεδο κοσμου μιλαμε.


Το ποδόσφαιρο είναι γιορτή, κάτι το οποίο τα γαβράκια δεν θα το καταλάβετε ποτέ σας. Το επίπεδο του κόσμου το είδαμε και το δικό σας φέτος. Μήπως εσύ δεν γκρίνιαζες για το ότι δεν είδες μερικά παιχνίδια φέτος και δεν θα δεις ούτε τα τρια πρώτα του χρόνου?



Εβγαλαν μπλουζακια για να πανυγηρισουν το 2-2 με την Ρεαλ :eek:


Εσείς πρέπει να βγάζατε για το 7-0. Δεν μπαίνει κάθε μέρα Ελληνική ομάδα στο Guinness.



Γιατι ειστε μεγαλη ομαδα? Μηπως για τους τιτλους? Για τον πολυ κοσμο?


Ποια ομάδα βγήκε πρώτη φέτος στα εισητήρια?



Αυτα τα περι διαφορετικοτητας και τις αλλες μπουρδες που λετε μεταξυ σας τα ακουω βερεσε.

Σε ολα τα σχολικα μου χρονια θυμαμαι να παιζουμε μπαλα Ολυμπιακος-Παναθηναικος και αν ελειπε κανεις συμπληρωναμε με κανα αεκακι.


Στα σχολικά σου χρόνια γιατί τα έχεις φρέσκα.



Υ.Γ
Μην μπει κανα αεκακι στον κοπο να μου απαντησει απαξιω να μπω σε διαλογο με τριτοτεταρτους.

Λόγια ενός ΓΑΥΡΟΥ, με την έννοια του γαυρου.

Gedo
17-07-05, 00:12
Φιλε gedo,η ΑΕΚ δίνει ρεστά στον ποδοσφαιρικό "πολιτισμό"!


Δεν πάμε στο γήπεδο για να πλακωθούμε και να κωλοχτυπηθούμε μόνο οταν κερδίζουμε!Αν είναι δυνατον.Καθε παιχνίδι της ΑΕΚ ήτανε γιορτή με αρκετό κόσμο στο στάδιο!Μην τρελενόμαστε.Η διοίκηση Ντέμη έχει κάνει φοβερό έργο.

Υ.Γ Panathinaikos είμαι....


Τα συνθηματα κατα του Ντουσαν τα θυμασαι?

Το ξυλο που για τον Ντουσαν μεταξυ τους?

Τις σφαιρες που του εστελναν?

Τις δηλωσεις του προεδρου τους μετα απο καθε παιχνιδι με τον ολυμπιακο?(αληθεια μετα την κλοπη στο μεταξυ σς παιχνιδι που εγινε η αιτια να χασει το αεκακι το champions league, τα προκριματικα δηλαδη γιατι σιγα μην περναγε σε ομιλο, γιατι δεν ειπε κουβεντα ο σωτηρας?

Την διακοπη του αγωνα με εμας στην Φιλαδελφεια που μας στοιχισε ενα πρωταθλημα?

Οταν επεφταν κατω για να γλυτωσουν? (αν ειναι δυνατον σοβαρη ομαδα να το κανει ποτε αυτο)

Και αλλα πολλα.

Γι'αυτο φιλε profoti, μην μου λες για πολιτισμο της Αεκ.

Ακομα μαλωνουν για την τοποθεσια του γηπεδου.

John_Nastos
17-07-05, 00:45
γενικά το αεκάκι είναι ΓΤΠ τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά για λύπηση.

profitis
17-07-05, 01:10
Gedo,σου μιλάω για την τωρινή ΑΕΚ!

Καλύτερα όμως να κοιτάξεις τα "κατορθώματα" της δικής σου ομάδας και άσε το αεκάκι οπως το λες!

@ ADSLgr.com All rights reserved.