PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα την τελευταια εβδομαδα με τα 4ΜΒ



tkal
04-04-08, 10:58
Καλημερα σε ολους, διαβαζω καιρο αλλα δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα να αναφερω στο Forum αλλα οπως δειχνει η ιστορια κανεις δε ξεφευγει απο τον ΟΤΕ :p .
Για να μη κουραζω, θα αναφερω πως σχεδον την τελευταια εβδομαδα η γραμμη μου ειναι χαλια κ ειδικοτερα μετα τις μεσημεριανες ωρες μεχρι το πρωι. Οταν λεω χαλια εννοω δραμα τα νουμερα στο LinkSyS μου περνούν κριση , πεφτουν υπερβολικα ανεβαινουν κ παλι αλλα ολα αυτα απο refresh σε refresh . Δε εχω disconnects αλλα δε μπορεις να κανεις τιποτα, ουτε On-line game ουτε Donwload.

Εχω ηδη παρει στον ΟΤΕ δηλωνοντας Βλαβη πριν απο 2 μερες, ακομα περιμενω ....

Ευχαριστω παρα πολυ για την ακροαση :) κ την υπομονή
Αν υπαρχει καποια ιδέα ή καποιος με ιδιο προβλημα που να εχει βγαλει ακρη :worthy:
Ξερω κ αλλο κοσμο με το ίδιο προβλημα παρουσιαζομενο την τελευταια εβδομαδα ειναι κατι γενικο ?

Η γραμμη μου ειναι 4mbps
Router Linksys wag-200

hel
04-04-08, 15:26
Στοιχεία γραμμής από το ρουτερ σου;

pnikolo
04-04-08, 19:14
Καλημερα σε ολους, διαβαζω καιρο αλλα δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα να αναφερω στο Forum αλλα οπως δειχνει η ιστορια κανεις δε ξεφευγει απο τον ΟΤΕ :p .
Για να μη κουραζω, θα αναφερω πως σχεδον την τελευταια εβδομαδα η γραμμη μου ειναι χαλια κ ειδικοτερα μετα τις μεσημεριανες ωρες μεχρι το πρωι. Οταν λεω χαλια εννοω δραμα τα νουμερα στο LinkSyS μου περνούν κριση , πεφτουν υπερβολικα ανεβαινουν κ παλι αλλα ολα αυτα απο refresh σε refresh . Δε εχω disconnects αλλα δε μπορεις να κανεις τιποτα, ουτε On-line game ουτε Donwload.

Εχω ηδη παρει στον ΟΤΕ δηλωνοντας Βλαβη πριν απο 2 μερες, ακομα περιμενω ....

Ευχαριστω παρα πολυ για την ακροαση :) κ την υπομονή
Αν υπαρχει καποια ιδέα ή καποιος με ιδιο προβλημα που να εχει βγαλει ακρη :worthy:
Ξερω κ αλλο κοσμο με το ίδιο προβλημα παρουσιαζομενο την τελευταια εβδομαδα ειναι κατι γενικο ?

Η γραμμη μου ειναι 4mbps
Router Linksys wag-200

Ενημερωσε το προφιλ σου με στοιχεια της συνδεσης και πες μας τι ακριβως προβλημα εχεις :hmm:
Το οτι ειναι χαλια δε λεει τιποτα. Αν μεταβαλονται τα χαρακτηριστικα σου πες μας τα ορια απο που σε που. Ειδικα η ταχυτητα σου, και τα download attn & snr :hmm:

tkal
06-04-08, 11:19
Συγνωμη για την αργοπορια στην απαντηση, θα σας δωσω νεα στοιχεια καθως κ κατι αλλο 'κουλο'.
Την Παρασκευη πηγα σε καταστημα του ΟΤΕ που βρισκεται πολυ κοντα κ εκανα τα παραπονα μου στον Δ/ντη, ευγενικοτατος ο ιδιος δε μου αφησε περιθωρια να μην ειμαι κ εγω. Ετσι μου ειπε πως υπαρχει προβλημα στις γραμμες 4mbps and 2mbps λογω upgrade στις μικροτερες γραμμες. Ενω ειχα σκοπο λοιπον να κανω τη γραμμη 24αρα τους επομενους μηνες, αποφασισα να το τολμησω την παρασκευη κ ετσι εκανα την αιτηση. Το κουλό λοιπον ειναι πως σαββατο βραδυ ειδα το Router να συγχρονιζει στα 19mpbs κ upload 995k. Μεσα σε μια μερα ? κ τι μερα σαββατο ? περιεργα πραγματα, σε λιγο θα σας κανω ποστ με τα στοιχεια του router κ της γραμμης τα οποια νομιζω πως δεν ειναι πολυ καλα .

Ευχαριστω κ παλι


Edit

Λοιπον να κ τα νουμερα απο το Router μου

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 18165 kbps
Upstream Rate: 975 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 21 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 22 db

pnikolo
06-04-08, 12:34
Συγνωμη για την αργοπορια στην απαντηση, θα σας δωσω νεα στοιχεια καθως κ κατι αλλο 'κουλο'.
Την Παρασκευη πηγα σε καταστημα του ΟΤΕ που βρισκεται πολυ κοντα κ εκανα τα παραπονα μου στον Δ/ντη, ευγενικοτατος ο ιδιος δε μου αφησε περιθωρια να μην ειμαι κ εγω. Ετσι μου ειπε πως υπαρχει προβλημα στις γραμμες 4mbps and 2mbps λογω upgrade στις μικροτερες γραμμες. Ενω ειχα σκοπο λοιπον να κανω τη γραμμη 24αρα τους επομενους μηνες, αποφασισα να το τολμησω την παρασκευη κ ετσι εκανα την αιτηση. Το κουλό λοιπον ειναι πως σαββατο βραδυ ειδα το Router να συγχρονιζει στα 19mpbs κ upload 995k. Μεσα σε μια μερα ? κ τι μερα σαββατο ? περιεργα πραγματα, σε λιγο θα σας κανω ποστ με τα στοιχεια του router κ της γραμμης τα οποια νομιζω πως δεν ειναι πολυ καλα .

Ευχαριστω κ παλι


Edit

Λοιπον να κ τα νουμερα απο το Router μου

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 18165 kbps
Upstream Rate: 975 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 21 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 22 db

Μια χαρα εισαι. Γυρνα μονο το DSL Path Mode: Interleaved σε fast path :oneup:

tkal
07-04-08, 09:23
Ευχαριστω πολυ καταφερα να το γυρισω σε Fast μεσω του LinkSyS


:oneup: :respekt:

@ ADSLgr.com All rights reserved.