PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση ενεργοποίησης 2play στο Χαϊδάρι



sgiannios
04-04-08, 15:22
Καλησπερα παιδια,

εχω κανει αιτηση για double play στις 31/01/2008 και σημερα εχουμε 04/04/2008.
Ποσος καιρος δηλαδη πρεπει να περασει για να μου το ενεργοποιησουν;

Σιγουρα παρα πολυ εχετε ηδη προβλημα με την Forthnet οπως και με τους αλλους παροχους και ηδη περιμενετε πανω απο 4,5,6,7,8 μηνες αλλα ρε παιδια πειτε μου αξιζει?
Αξιζει να περιμενουμε για να απαλλαγουμε απο το παγιο του ΟΤΕ και να μην εχουμε και τις ταχυτητες που πληρωνουμε ;

Τελοσπαντων, η περιοχη μου ειναι Δασος Χαιδαριου. Πειτε μου σας παρακαλω εαν καποιος γνωριζει τιποτα, για να ξερω μην περιμενω αδικα.
Μη τα ριχνουμε και ολα στον ΟΤΕ (ετσι μου λεει συνεχεια η Forthnet) !!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

ariadgr
04-04-08, 15:29
Θα βοηθούσε αν μας έδινες την πορεία της αίτησης από το site της forthnet.

sgiannios
04-04-08, 15:39
Λοιπον εχουμε και λεμε:
04/02/2008 : Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:18/02/2008

31/01/2008 : Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

31/01/2008 : Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ.

Τι λετε λοιπον ?

special
04-04-08, 15:48
καταρχην φιλε μου καλως ηρθες στον κοσμο τις υπομονης :p Εαν πας στο αντιστοιχο threat τις hellasonline θα δεις οτι πριν απο 2 εβδομαδες τελειωσαν αυτους που ειχαν ημερομηνιες μεχρι τελος ιανουαριου και ειχαν κανει αιτηση απο δεκεμβριο.
Οπως καταλαβαινεις το χαιδαρι ειναι σε μια μονιμη καθυστερηση μια και ανηκει στο αιγαλεω οπως και η αγια βαρβαρα.Γενικως στο χαιδαρι υπαρχει ΠΟΛΥ καθυστερηση!!!!Βαση τον ενεργοποιησεων που εχω δει τελευταια απο φιλους σε διαφορες εταιριες πρεπει να βρισκομαστε στις αρχες φεβρουαριου για ενεργοποιησης.
Ολα τα παραπανω και με την προυποθεση οτι η forthnet ΕΧΕΙ πορτες για να σε συνδεση μεσα στην επομενες 1-2 εβδομαδες θα πρεπει να σε συνδεσουν αλλιως υπομονη.Παντως ριξε μια ενημερωση οτι σε συνδεσαν για να ξερουμε που βρισκομαστε σε ημερομηνια ενεργοποιησης.

Ασχετο αυτα εκει τα αγγελουδια στο avatar δικα σου ειναι ;

Nikolaos1976
14-04-08, 22:16
14/02/2008 Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα φορητότητας.
14/02/2008 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:28/02/2008
12/02/2008 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
12/02/2008 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Λοιπόν αίτηση έκανα τον Αύγουστο του 2007 παραμάνω ακόμα ΕΚΤΟΣ ιδιόκτητου,έχω προχωρήσει σε καταγγελίες προς ΕΕΤΤ-ΕΚΠΟΙΖΩ-ΙΝΚΑ και αναμένω να δω μέχρι που φτάνει η ανιασθησία τους.
:rtfm:

hel
15-04-08, 01:34
Δεν σου έχει απαντήσει ακόμα η ΕΕΤΤ;

kopriniotis
15-04-08, 14:05
Εγω παντως φιλε εκανε αιτηση για dsl economy πριν μια βδομαδα,χαιδαρι μενω επισης ειμαι σε shared llu τωρα και μου εχει βγαλει εκτιμωμενη ημερωμηνια ενεργοποιησης 29/04,δεν ξερω βεβαια αν ειναι πλασματικο εντελως αυτο,ειναι και θεματυχης τι να πω

Nikolaos1976
15-04-08, 23:14
Δέν έχει ακόμα απαντήσει η ΕΕΤΤ , αύριο περιμένω απάντηση από ΙΝΚΑ και συνεχίζω τον αγώνα της εξαπάτησης.
Μακάρι να σαι τυχερός,τί να πω, εγώ πάντως θα ενημερώνα για τις ενέργειες μου για να μην ταλαιπωρηθεί και άλλος υπόψηφιος πελάτης τους.
Είναι απαράδεκτοι,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έιναι αμέτοχος ο ΟΤΕ

........Auto merged post: Nikolaos1976 added 2 Minutes and 26 Seconds later........

Ο ένας τα ρίχνει στον άλλο και η ταλαιπωρία συνεχίζεται.......Μαλάκας πάλι ο καταναλωτής.................

special
16-04-08, 14:10
Δέν έχει ακόμα απαντήσει η ΕΕΤΤ , αύριο περιμένω απάντηση από ΙΝΚΑ και συνεχίζω τον αγώνα της εξαπάτησης.
Μακάρι να σαι τυχερός,τί να πω, εγώ πάντως θα ενημερώνα για τις ενέργειες μου για να μην ταλαιπωρηθεί και άλλος υπόψηφιος πελάτης τους.
Είναι απαράδεκτοι,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έιναι αμέτοχος ο ΟΤΕ

........Auto merged post: Nikolaos1976 added 2 Minutes and 26 Seconds later........

Ο ένας τα ρίχνει στον άλλο και η ταλαιπωρία συνεχίζεται.......Μαλάκας πάλι ο καταναλωτής.................

Δηλαδη η forthnet σου λεει φταει ο οτε που δεν ενεργοποιηθηκες στην ωρα σου και ο οτε τι λεει;οτι φταει η forthnet?Στο χαιδαρι πρπει να ειμαστε 3 μηνες σχεδον πισω σε πραγματικες ενεργοποιησης απο την ημερα που εδωσε ο οτε και ειναι το αυτοματο 14 μερες μετα.Ειμαι περιεργος να δω εαν ρωτησουν τον οτε τι θα απαντηση σαν αιτια καθυστερησης.

Nikolaos1976
16-04-08, 17:00
Ακριβώς.Ηforthnet ισχυρίζεται ότι ο ΟΤΕ ΔΕΝ πραγματοποιεί τις απαραίτητες εργασίες στην γραμμή μου και άρα είναι 8-9 μήνες υπό κατασκευή και ο ΟΤΕ ΛΕΕΙ ΌΤΙ η forthnet οφείλει να κάνει τις ενέργειές της.
Τελικά δεν ξέρω μήπως διακόψω τηνσύνδεση για την κοροϊδία και μόνο.
κατά τα άλλα δίκτυο και τηλέφωνο λειτουργούν κανονικά στα 1mbs βέβαια άσχετα αν πληρώνς για 24αρα θεωρητική ταχύτητα.
Απλά το Χαίδάρι έχει μείνει πολύ πίσω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.