PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά του Speedtouch 585 μετά την ενεργοποίηση;



Σελίδες : [1] 2

liberostelios
05-04-08, 15:40
Είμαι εδώ και 1 χρόνο στο Tellas Zisto και μέχρι τώρα είμαι με το Speedstream 4200 modem που δίνει δωρεάν η Tellas (και χρησιμοποιώ ένα switch για να μοιράζω τι σύνδεση σε 2 υπολογιστές). Τώρα που πήρα ένα notebook, όμως, με δυνατότητα Wi-fi (προφανώς) θέλω να βάλω ένα ασύρματο modem/router για να μπορώ να έχω σύνδεση παντού.

Η ερώτησή μου είναι: Μπορώ να ζητήσω τώρα από την Tellas να μου στέιλει το Speedtouch και να με χρεώσει για τον επόμενο χρόνο; (νομίζω ναι, αλλά για να το επιβεβαιώση) Η άποψή σας είναι ότι αξίζει αυτό το modem/router για τη χαμηλή τιμή του, ή καλύτερα να κοιτάξω για κάτι άλλο (που, βέβαια, στην καλύτερη θα έχει η διπλάσια τιμή);

Σημειωτέον ότι η γραμμή μου είναι στα όριά της (συγχρονίζει με 6 snr στα 8Mbps) οπότε αν έχετε κάποια προβλήματα με το speedtouch και τις οριακές κατάστασεις που να με βάλει σε μπελάδες... να μου λείπει το βύσινο! :p Επίσης, αν έχετε κάποια άλλη συγκεκριμένη πρόταση για wi-fi modem/router είναι ευπρόσδεκτη

pan82
05-04-08, 15:58
Είμαι εδώ και 1 χρόνο στο Tellas Zisto και μέχρι τώρα είμαι με το Speedstream 4200 modem που δίνει δωρεάν η Tellas (και χρησιμοποιώ ένα switch για να μοιράζω τι σύνδεση σε 2 υπολογιστές). Τώρα που πήρα ένα notebook, όμως, με δυνατότητα Wi-fi (προφανώς) θέλω να βάλω ένα ασύρματο modem/router για να μπορώ να έχω σύνδεση παντού.

Η ερώτησή μου είναι: Μπορώ να ζητήσω τώρα από την Tellas να μου στέιλει το Speedtouch και να με χρεώσει για τον επόμενο χρόνο; (νομίζω ναι, αλλά για να το επιβεβαιώση) Η άποψή σας είναι ότι αξίζει αυτό το modem/router για τη χαμηλή τιμή του, ή καλύτερα να κοιτάξω για κάτι άλλο (που, βέβαια, στην καλύτερη θα έχει η διπλάσια τιμή);

Σημειωτέον ότι η γραμμή μου είναι στα όριά της (συγχρονίζει με 6 snr στα 8Mbps) οπότε αν έχετε κάποια προβλήματα με το speedtouch και τις οριακές κατάστασεις που να με βάλει σε μπελάδες... να μου λείπει το βύσινο! :p Επίσης, αν έχετε κάποια άλλη συγκεκριμένη πρόταση για wi-fi modem/router είναι ευπρόσδεκτη

Φυσικά και αξίζει, το router είναι από τα καλύτερα και η ειδικότητα του είναι σε προβληματικές γραμμές μιας και καταφέρνει να κρατάει τη γραμμή σταθερή και χωρις αποσυνδέσεις ακόμα και σε πολύ χαμηλά snr (ακόμα και με 4,5-5snr). Φυσικά και μπορείς να στείλεις φαξ στη τελλάς να στο στείλει ακόμα και τώρα και απλά θα το πληρώνεις για ένα χρόνο αλλά συμφέρει μιας και με 35€ παίρνεις ρουτερ που στην αγορά το βρίσκεις με 70+ αν υπάρχει πουθενά. Ένα σου λέω και αυτό τα λέει όλα όσοι είχαν συνεχείς αποσυνδέσεις βάζοντας το speedtouch στη γραμμή τους ηρέμησαν μια για πάντα και ανάμεσα σε αυτούς ήμουν και εγώ

DiM
05-04-08, 16:51
Καλά παιδιά μην βγάλουμε και το siemens μάπα, εμενα σε κάποια περίπτωση μου βάστηξε και με 2 SNR την γραμμή και έκανε την έριξε όταν πήγε στο μείων :p

Το 585 υπάρχει στην τιμή τον 69 euro και στο πλαίσιο εάν πάρει το DSLcube Wireless της vivodi. Κρατάς τον router χαρίζεις αιτησούλα για vivodi :)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978046&product=933015

johnny21
05-04-08, 19:40
Καλά παιδιά μην βγάλουμε και το siemens μάπα, εμενα σε κάποια περίπτωση μου βάστηξε και με 2 SNR την γραμμή και έκανε την έριξε όταν πήγε στο μείων :p

Το 585 υπάρχει στην τιμή τον 69 euro και στο πλαίσιο εάν πάρει το DSLcube Wireless της vivodi. Κρατάς τον router χαρίζεις αιτησούλα για vivodi :)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978046&product=933015

99 ευρώ...

minovg
05-04-08, 22:30
99 ευρώ...
69 λέει.

johnny21
05-04-08, 22:54
Διαβάστε το κείμενο.Από εκεί πήρα και το δικό μου

minovg
05-04-08, 22:59
Διαβάστε το κείμενο.Από εκεί πήρα και το δικό μου
Το κείμενο μπορεί να λέει 99, αλλά στην τιμή το έχουν ρίξει στα 69€. Και αν το προσθέσεις στο καλάθι 69 βγάζει.

Mouse Potato
06-04-08, 00:12
http://www.dslcube.gr/

vaskgr
06-04-08, 03:15
Αξίζει μην το σκέφτεσαι,
και εγώ το ίδιο έκανα και η γραμμή μου ήταν προβληματική με αποσυνδέσεις και το speedtouch είναι αστέρι.
Να σημειωθεί ότι έχω συναγερμό συνδεμένο με τηλεφωνική γραμμή και όταν είχα το speedstream και ήταν ανοιχτο το βράδυ ο συναγερμός δεν επικοινωνούσε με το κέντρο.
όταν έβαλα το speedtouch το πρόβλημα έπαψε να υπάρχει και ας είχα το router allways on για βδομάδες.
:oneup::oneup::oneup:

johnny21
06-04-08, 10:19
Λοιπόν, για να μην το κουράζουμε, ήταν τα πιο επιτυχημένα 99 ευρώ που έδωσα εδώ και καιρό.Με το Speedtouch βρήκα την υγειά μου τόσο σε ταχύτητα κλειδώματος όσο και στους αποσυγχρονισμούς..

Mouse Potato
06-04-08, 14:19
Λοιπόν, για να μην το κουράζουμε, ήταν τα πιο επιτυχημένα 99 ευρώ που έδωσα εδώ και καιρό.Με το Speedtouch βρήκα την υγειά μου τόσο σε ταχύτητα κλειδώματος όσο και στους αποσυγχρονισμούς..

Τι στατιστικά γραμμής έχεις;

johnny21
06-04-08, 19:22
Link Information

Uptime: 0 days, 1:03:18
DSL Type: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 13.867
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 1,59 / 14,69
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 17,0 / 33,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 13,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 160 / 0
FEC Errors (Up/Down): 7.101 / 0
CRC Errors (Up/Down): 7.101 / 4.726
HEC Errors (Up/Down): 11.723 / 2.488

liberostelios
06-04-08, 21:00
Με πείσατε. Αύριο θα στείλω fax για να μου το φέρουν. Τι ακριβώς να λέω στο fax; Απλώς ότι "Επιθυμώ την αποστολή του speedtouch 585 modem/router έναντι της αντίστοιχης χρέωσης.";

andreasermones
06-04-08, 21:07
χμμ ειναι παρα πολυ καλο ρουτερ...απο τα καλυτερα στην αγορα ακ γω προβληματικη γραμμη ειχα αλλα απο τοτε που το πηρα ολα καλα...

pan82
07-04-08, 00:05
Με πείσατε. Αύριο θα στείλω fax για να μου το φέρουν. Τι ακριβώς να λέω στο fax; Απλώς ότι "Επιθυμώ την αποστολή του speedtouch 585 modem/router έναντι της αντίστοιχης χρέωσης.";

Τα στοιχεία σου (Ονοματεπώνυμο & γράψε κανά Αρ. Ταυτότητας ή ΑΦΜ για σιγουριά) και ότι επιθυμείς κλπ με χρέωση κλπ και το βασικό είναι να μη ξεχάσεις να υπογράψεις κάτω από το κείμενο αλλιώς θα σου πουν ξαναστείλτο. Και αυτό αποστολή στο 2111201100 και πάρε μετά από 2 μέρες να ρωτήσεις αν το πήραν

liberostelios
08-04-08, 19:48
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, παιδιά. Σήμερα έστειλα το fax που τους ζητάω το modem και έβαλα Ονοματεπώνυμο, Τηλέφωνο και ΑΦΜ και, φυσικά, υπογραφή. Επίσης, τους ζήτησα να επικοινωνήσουν μαζί μου για να οριστεί η ημερομηνία-ώρα παράδοσης. Να περιμένω τηλέφωνο ή, κλασικά, θα με γράψουν; Γενικώς, πότε να το περιμένω (σε 1 εβδομάδα ή... σε κανά μήνα);

Αύριο, πάντως, θα πάρω ένα τηλέφωνο να δω αν το έχουν λάβει και τι θα γίνει.

pan82
08-04-08, 23:16
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, παιδιά. Σήμερα έστειλα το fax που τους ζητάω το modem και έβαλα Ονοματεπώνυμο, Τηλέφωνο και ΑΦΜ και, φυσικά, υπογραφή. Επίσης, τους ζήτησα να επικοινωνήσουν μαζί μου για να οριστεί η ημερομηνία-ώρα παράδοσης. Να περιμένω τηλέφωνο ή, κλασικά, θα με γράψουν; Γενικώς, πότε να το περιμένω (σε 1 εβδομάδα ή... σε κανά μήνα);

Αύριο, πάντως, θα πάρω ένα τηλέφωνο να δω αν το έχουν λάβει και τι θα γίνει.


Koίτα εμένα την επομένη κι όλας βρήκαν το φαξ αλλά το μοντεμ μετά από 1-2 τηλέφωνα μετά από 10+ μέρες που φώναζα και το στείλανε πάλι επισημασμένο και ήρθε μια κυριακή πρωί 9.30 η ώρα 17 ημέρες μετά. Μη περιμένεις να σε πάρει κανείς από πριν, εγώ απλά ξύπνησα από το κουδούνι και ευτυχώς που το είχα στο αθόρυβο γιατί με πέρνανε στις 8.30 το πρωί.

xristsam
09-04-08, 00:19
αστερι...............

liberostelios
09-04-08, 03:28
Koίτα εμένα την επομένη κι όλας βρήκαν το φαξ αλλά το μοντεμ μετά από 1-2 τηλέφωνα μετά από 10+ μέρες που φώναζα και το στείλανε πάλι επισημασμένο και ήρθε μια κυριακή πρωί 9.30 η ώρα 17 ημέρες μετά. Μη περιμένεις να σε πάρει κανείς από πριν, εγώ απλά ξύπνησα από το κουδούνι και ευτυχώς που το είχα στο αθόρυβο γιατί με πέρνανε στις 8.30 το πρωί.
Δεν περίμενα και καλύτερα πράγματα από αυτό, αλλά για να είμαι σίγουρος... :p

Επομένως, να το αναμένω σε 2+ εβδομάδες... Βάλε και τη Μεγάλη εβδομάδα (που σιγά μη δουλεύουν σωστά άγιες μέρες)... Εν τω μεταξύ θα λείπω, μάλλον, εκείνες της μέρες. Θα προσπαθήσω να συνεννοηθώ από το τηλέφωνο μπας και βγάλω άκρη. :hmm:

Mouse Potato
09-04-08, 18:22
Ερώτηση: Πάιζει το speedtouch του dslcube να είναι κλειδωμένο;; :hmm:

ariadgr
09-04-08, 22:22
Ερώτηση: Πάιζει το speedtouch του dslcube να είναι κλειδωμένο;; :hmm:

Απ'ότι θα διαβάσεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=54) είναι ξεκλείδωτο.
Βέβαια αν μπορείς να το πάρεις από την Tellas στα €35, γιατί να το πάρεις από το dslcube;

liberostelios
09-04-08, 22:55
Πήρα σήμερα και μου είπαν ότι έλαβαν το fax και ότι θα το έχω σε 5 εργάσιμες :confused: Δεν το πιστεύω αλλά anyway. Θα ενημερώσω για να ξέρουν και όποιοι άλλοι ενδιαφέρονται.

Mouse Potato
10-04-08, 00:33
Απ'ότι θα διαβάσεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=54) είναι ξεκλείδωτο.
Βέβαια αν μπορείς να το πάρεις από την Tellas στα €35, γιατί να το πάρεις από το dslcube;

Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν αν γίνεται να μου το στείλουν γιατί έχει τελειώσει το συμβόλαιο μου... Αυτό είναι το πρόβλημα. Θα τους στείλω εγώ βέβαια αύριο ένα fax αλλιώς ας είναι καλά η vivodi με την 2πλάσια τιμή... ;)

aitoum
10-04-08, 08:27
Όπως αναφέρεται στο site http://www.oteshop.gr/product_catalog.asp?gcid=22&cid=56&hop=h&bid=54&aid=611 υπάρχει εκεί διαθέσιμο το Speedtouch 585 v6 στην τιμή των 64,9 Ευρώ ( με Φ.Π.Α. ).
Ρώτησε και στο 134 (του ΟΤΕ) ,νομίζω το στέλνουν και στο σπίτι.

ariadgr
10-04-08, 11:30
Όπως αναφέρεται στο site http://www.oteshop.gr/product_catalog.asp?gcid=22&cid=56&hop=h&bid=54&aid=611 υπάρχει εκεί διαθέσιμο το Speedtouch 585 v6 στην τιμή των 64,9 Ευρώ ( με Φ.Π.Α. ).
Ρώτησε και στο 134 (του ΟΤΕ) ,νομίζω το στέλνουν και στο σπίτι.

Το πρόβλημα είναι ότι τους τελευταίους μήνες είναι δυσεύρετο στον ΟΤΕ, και από το 134 δεν μπορούν να σου εγγυηθούν αν θα παραλάβεις το 585 ή κάποιο άλλο ασύρματο router.

liberostelios
10-04-08, 11:52
Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν αν γίνεται να μου το στείλουν γιατί έχει τελειώσει το συμβόλαιο μου... Αυτό είναι το πρόβλημα. Θα τους στείλω εγώ βέβαια αύριο ένα fax αλλιώς ας είναι καλά η vivodi με την 2πλάσια τιμή...
Εμένα το συμβόλαιό μου λήγει κάπου αυτό το μήνα και, όταν μίλησα στο τηλέφωνο, τους είπα ότι είμαι 1 χρόνο συνδρομητής Zisto και δε ρώτησαν αν έχει ολοκληρωθεί ή όχι το 12μηνο. Επομένως, πιστεύω ότι δεν έχεις πρόβλημα. Στείλε το fax και ας τους να λένε!:p

Mouse Potato
10-04-08, 14:33
Εμένα το συμβόλαιό μου λήγει κάπου αυτό το μήνα και, όταν μίλησα στο τηλέφωνο, τους είπα ότι είμαι 1 χρόνο συνδρομητής Zisto και δε ρώτησαν αν έχει ολοκληρωθεί ή όχι το 12μηνο. Επομένως, πιστεύω ότι δεν έχεις πρόβλημα. Στείλε το fax και ας τους να λένε!:p

Από το στόμα σου και στο τμήμα πωλήσεων της τελλάς! :p:p Thanx για την πληροφορία!

geosoho
10-04-08, 18:23
παιδια καλησπερα! εστειλα το φαχ για το thomson στην tellas την περασμενη πεμπτη (3-4-2008) και σημερα το πρωι το μοντεμ ηταν στο σπιτι μου! εντυπωσιαστηκα απο την ταχυτητα εξυπηρετησης!

dadoman
10-04-08, 19:35
επειδή μερικά πράγματα με αυτήν την Tellas θα μας τρελάνουν......με την καλή εννοια.
εστειλα φαξ την Παρασκευή 4/4/08 για να μου στείλει το SpeedTouch και σήμερα Πέμπτη 10/4/08
μου ήρθε με κούριερ ...(βέβαια χωρίς ειδοποίηση ή τηλέφωνο, αλλά αφού έτυχε να είμαι γραφείο, σιγά μην
παραπονεθώ)

Μέχρι στιγμής και μετά από 5 ώρες λειτουργίας, δεν έχω ούτε μια αποσύνδεση, ενώ με το SpeedStream σίγουρα θα είχα μία.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω τα SNR και Attenuation ???? Στο μενού του SpeedTouch δεν μπορώ να τα βρω

odys2008
10-04-08, 23:41
Δηλαδή παιδιά μπορώ να πώ έναν φίλο μου με τελλάς zisto που ενεργοποιήθηκε πριν κάνα μήνα και έχει πάρει κανονικά εξοπλισμό να μου πάρει το speedtouch 585 με 35e?

Mouse Potato
10-04-08, 23:55
Δηλαδή παιδιά μπορώ να πώ έναν φίλο μου με τελλάς zisto που ενεργοποιήθηκε πριν κάνα μήνα και έχει πάρει κανονικά εξοπλισμό να μου πάρει το speedtouch 585 με 35e?

Μέσα είσαι... ;)

EDIT: Αν δεν στο φάει αυτός... :whistle:

odys2008
11-04-08, 00:20
Χαχα

όχι δεν θέλει να μου το φάει! Τέλεια! :oneup:

........Auto merged post: odys2008 added 6 Minutes and 22 Seconds later........

Δηλαδή δεν θα του ζητήσουν πίσω τον εξοπλισμό που πήρε δωρεαν??

Mouse Potato
11-04-08, 00:25
"Η χρέωση για την παροχή του εξοπλισμού εφαρμόζεται για 12 μήνες, μετά το πέρας των οποίων η κυριότητα του μεταβιβάζεται στον πελάτη"

:)

odys2008
11-04-08, 00:32
Ωραία... Βασικά ρωτάω γιατί μου φαίνεται παράξενο να δίνουν το speedtouch μόνο με 35Ε ενώ ήδη σου έχουν στείλει το siemens και να μην στο ζητάνε πίσω το δωρεάν.

Thx lazydog:respekt:

Το έχω τσιμπήσει το speedtouch :oneup:

Mouse Potato
11-04-08, 00:35
Ωραία... Βασικά ρωτάω γιατί μου φαίνεται παράξενο να δίνουν το speedtouch μόνο με 35Ε ενώ ήδη σου έχουν στείλει το siemens και να μην στο ζητάνε πίσω το δωρεάν.

Thx lazydog:respekt:

Το έχω τσιμπήσει το speedtouch :oneup:

Ενημερωθείτε τηλεφωνικώς για καλό και για κακό... ;)

pan82
11-04-08, 02:10
Ωραία... Βασικά ρωτάω γιατί μου φαίνεται παράξενο να δίνουν το speedtouch μόνο με 35Ε ενώ ήδη σου έχουν στείλει το siemens και να μην στο ζητάνε πίσω το δωρεάν.

Thx lazydog:respekt:

Το έχω τσιμπήσει το speedtouch :oneup:

Kανονικά ζητάνε πίσω το παλιό ρούτερ γιατί υποτίθεται ότι δεν αγοράζεις καινούργιο απλά ζητάς αλλαγή εξοπλισμού και πληρώνεις τη διαφορά. Άτυπα όμως όταν έρχεται ο κούριερ να σου φέρει τον εξοπλισμό σπάνια ζητάει το παλιό, εμένα τουλάχιστον δε μου ζήτησαν τίποτα παρόλο που τηλεφωνικά μου είχαν πει ότι θα τον επιστρέψω και τον είχα ετοιμάσει κι εγώ να τον δώσω

dadoman
11-04-08, 09:42
ετσι ακριβώς είναι.
τηλεφωνικά σου λένε να ετοιμάσεις το παλιο μόντεμ να το δώσεις πίσω.
στην πράξη ο κούριερ δεν ζητάει τίποτα.
σημείωση: όποιος έχει Ζίστο ή πρόκειται να βάλει......ΜΟΝΟ SpeedTouch να παραγγείλει.
δεν ξέρω τι κάνει αυτό το μόντεμ και πως το κάνει αλλά σε μια πολύ προβληματική γραμμή όπως η
δική μου, απο χθες ούτε ΜΙΑ αποσύνδεση.

Πύρρος
11-04-08, 09:54
Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω τα SNR και Attenuation ???? Στο μενού του SpeedTouch δεν μπορώ να τα βρω

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=187511

pan82
11-04-08, 12:31
ετσι ακριβώς είναι.
τηλεφωνικά σου λένε να ετοιμάσεις το παλιο μόντεμ να το δώσεις πίσω.
στην πράξη ο κούριερ δεν ζητάει τίποτα.
σημείωση: όποιος έχει Ζίστο ή πρόκειται να βάλει......ΜΟΝΟ SpeedTouch να παραγγείλει.
δεν ξέρω τι κάνει αυτό το μόντεμ και πως το κάνει αλλά σε μια πολύ προβληματική γραμμή όπως η
δική μου, απο χθες ούτε ΜΙΑ αποσύνδεση.

Kαι γω έχω την απορία τι το μαγικό έχει αυτό το ρουτερ γιατί πριν το speedtouch είχα δοκιμάσει και με ένα linksus wag200 και ναι μεν δεν είχα 50 αποσυνδέσεις τη μέρα όπως με το speedstream αλλά καμιά 10αριά τις είχα πάλι ενώ τώρα είμαι στις 0 για 10ήμερα ολόκληρα συνήθως πέφτει όταν υπάρχει γενικό πρόβλημα μόνο

ermis333
11-04-08, 13:45
Kαι γω έχω την απορία τι το μαγικό έχει αυτό το ρουτερ γιατί πριν το speedtouch είχα δοκιμάσει και με ένα linksus wag200 και ναι μεν δεν είχα 50 αποσυνδέσεις τη μέρα όπως με το speedstream αλλά καμιά 10αριά τις είχα πάλι ενώ τώρα είμαι στις 0 για 10ήμερα ολόκληρα συνήθως πέφτει όταν υπάρχει γενικό πρόβλημα μόνο

Τα τσιπάκια που φοράει το Speedtouch (για να το πώ απλά) είναι τα ίδια με αυτά των DSLAM της Tellas.

liberostelios
11-04-08, 17:43
Θα τρελαθούμε! Μόλις μου το έφεραν... Μέσα σε 3 ημέρες :shock: :worthy:

Λέτε να άλλαξε κάτι στην Tellas; Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω πάντα άμεση εξυπηρέτηση και σε επίλυση βλαβών αλλά και εδώ! Λέμε τώρα... :rolleyes:

Mouse Potato
11-04-08, 18:09
Θα τρελαθούμε! Μόλις μου το έφεραν... Μέσα σε 3 ημέρες :shock: :worthy:

Λέτε να άλλαξε κάτι στην Tellas; Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω πάντα άμεση εξυπηρέτηση και σε επίλυση βλαβών αλλά και εδώ! Λέμε τώρα... :rolleyes:

Χθες έστειλα το fax, σήμερα τους πήρα τηλ. (χωρίς καθόλου αναμονή, λες και έπαιρνα σε κανονικό τηλέφωνο) και μου είπαν πως Δευτέρα θα με πάρει το courier τηλ να κανονίσουμε rendez-vous ;) Έχει βελτιωθεί η κατάσταση, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

liberostelios
11-04-08, 18:21
Χθες έστειλα το fax, σήμερα τους πήρα τηλ. (χωρίς καθόλου αναμονή, λες και έπαιρνα σε κανονικό τηλέφωνο) και μου είπαν πως Δευτέρα θα με πάρει το courier τηλ να κανονίσουμε rendez-vous. Έχει βελτιωθεί η κατάσταση, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
Έχει βελτιωθεί, αλλά οι ανακρίβειες του 13800 παραμένουν... :p Μην περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο. Μάλλον θα σου χτυπήσουν την πόρτα χωρίς προειδοποίηση (μη σου πω ότι παίζει να σκαρφαλώσει και από το μπαλκόνι, το courier, για να σε ξαφνιάσει:rofl:)... Οπότε, να κανονίσεις να είναι κάποιος σπίτι για να το παραλάβει...

Mouse Potato
11-04-08, 18:24
Έχει βελτιωθεί, αλλά οι ανακρίβειες του 13800 παραμένουν... :p Μην περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο. Μάλλον θα σου χτυπήσουν την πόρτα χωρίς προειδοποίηση (μη σου πω ότι παίζει να σκαρφαλώσει και από το μπαλκόνι, το courier, για να σε ξαφνιάσει:rofl:)... Οπότε, να κανονίσεις να είναι κάποιος σπίτι για να το παραλάβει...

:lol::lol: Ε αυτό είναι πρόβλημα της εταιρίας με τα courier... Πρέπει κάποιος να ναι συνέχεια σπίτι δηλαδή; Τι πράγμα είναι αυτό; Να κλειστούμε μέσα για να πάρουμε ένα Speedtouch; :cool:

minovg
11-04-08, 19:06
Tι έγινε, τι διαβάζω εδώ; Μαζικά σας έπιασε η ιδέα να παραγγείλετε εκ των υστέρων το 585; :hmm: :p

Καλά κι αυτοί στην Τελλάς τα δίνουν έτσι χύμα; Αν είναι έτσι να παραγγείλουμε καμιά 10αριά με 35€ (και μάλιστα σε δόσεις) και να τα πουλάμε 60€. :p

Mouse Potato
11-04-08, 20:02
Tι έγινε, τι διαβάζω εδώ; Μαζικά σας έπιασε η ιδέα να παραγγείλετε εκ των υστέρων το 585; :hmm: :p

Καλά κι αυτοί στην Τελλάς τα δίνουν έτσι χύμα; Αν είναι έτσι να παραγγείλουμε καμιά 10αριά με 35€ (και μάλιστα σε δόσεις) και να τα πουλάμε 60€. :p

Με την ευγενή "χορηγία" της τελλάς! :whistle:

liberostelios
11-04-08, 20:07
Tι έγινε, τι διαβάζω εδώ; Μαζικά σας έπιασε η ιδέα να παραγγείλετε εκ των υστέρων το 585;

Καλά κι αυτοί στην Τελλάς τα δίνουν έτσι χύμα; Αν είναι έτσι να παραγγείλουμε καμιά 10αριά με 35€ (και μάλιστα σε δόσεις) και να τα πουλάμε 60€.
Λες να γίνεται; Έχω ψηθεί ήδη... :p

Για δώστε μια βοήθεια: Θα χρειαστώ τίποτα ρυθμίσεις για να δουλέψει το Azureus ή με το uPnP είμαι καθαρός; Γιατί προσπαθεί να seedάρει επί πολύ ώρα και βγάζει κίτρινη φατσούλα δίνοντας μόνο 1,6ΚΒ/s το πολύ, ενώ υπάρχουν αρκετοί leechers και είναι 2 συνδεδεμένοι...

Πύρρος
11-04-08, 21:18
Tι έγινε, τι διαβάζω εδώ; Μαζικά σας έπιασε η ιδέα να παραγγείλετε εκ των υστέρων το 585; :hmm: :p

Καλά κι αυτοί στην Τελλάς τα δίνουν έτσι χύμα; Αν είναι έτσι να παραγγείλουμε καμιά 10αριά με 35€ (και μάλιστα σε δόσεις) και να τα πουλάμε 60€. :p

Νομίζω ότι τυπικά, γίνονται δικά σου όταν τελειώσει το 12μηνο. Στο μεσοδιάστημα είναι νοικιασμένα.

Mouse Potato
12-04-08, 01:19
Νομίζω ότι τυπικά, γίνονται δικά σου όταν τελειώσει το 12μηνο. Στο μεσοδιάστημα είναι νοικιασμένα.

Ακριβώς έτσι είναι...

ermis333
12-04-08, 15:29
Λες να γίνεται; Έχω ψηθεί ήδη... :p

Για δώστε μια βοήθεια: Θα χρειαστώ τίποτα ρυθμίσεις για να δουλέψει το Azureus ή με το uPnP είμαι καθαρός; Γιατί προσπαθεί να seedάρει επί πολύ ώρα και βγάζει κίτρινη φατσούλα δίνοντας μόνο 1,6ΚΒ/s το πολύ, ενώ υπάρχουν αρκετοί leechers και είναι 2 συνδεδεμένοι...

http://www.portforward.com/

@ ADSLgr.com All rights reserved.