PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικη βλαβη κατω απ τα αυλακι??



spartiatis
06-04-08, 14:42
Παιδες βοιθεια!!

Μεχρι το πρωι ολα ηταν μια χαρα...

Λιγο πριν το μεσημερη....ειδα ολα τα τορρεντσ μου στο κοκκινο...

Κοιταξα το ρουτερ και φαινοταν οκ (απο λαμπακια δηλαδι).

Δοκιμασα να σερφαρω........τιποτα..

Μπαινω στο interface του μοντεμ και βλεπω 0000 την IP.

Κανω ενα ρεσταρτ του μοντεμ.....οπου συχρονιζει κανονικα και μου αναβει και το λαμπακι του ιντερνετ αλλα το interface DOWN και χωρις IP.

Mετα δοκιμασα το πιστο Jetspeed......ακριβος τα ιδια...

Μιλισα με οτενετ...και μου ειπε για μια βλαβη στα pstn toy Αργους.....(εγω Σπαρτη)..
Μου ειπε να δοκιμασω με τα test stoixeia otenet...klp. παλι τσιφος...

Εχει αλλος προβλημα η ειχε ??

Τωρα ειμαι με dial up με τα κανονικα μου στοιχεια.....(αρα το access μου ειναι οκ )

pnikolo
06-04-08, 21:15
Στο Ξυλοκαστρο που μιλησα με msn δεν ειχε προβλημα :oneup:

africa_twin
06-04-08, 21:58
Στο Ναύπλιο κανένα πρόβλημα όλη τη μέρα με Otenet!

spartiatis
07-04-08, 05:21
Εμαθα για κακη μου τυχη...

Επεσε το DSlam μου.....απο τα 10 που εχει στη σπαρτη επεσε το καινουργιο για της ανω των 8μ..

Καποιο κινεζικο απο της πληρωφοριες μου απο πατρα (σσσσσσσ)....

Τωρα και με την απεργια.....χεστικαμε...... απο της 12 μεσημερη εχτες εως τωρα 5πμ τιποτα.. ..

Η ειρωνια ειναι οτι με πηρανε απο ο 134 για επιβεβαιωση της αναθ/σης απο 8 σε 24....το απογευμα και των ρωτησα ......που θα μ βαλουν αφου το Dslam τα επεξε..?.............απαντηση....¨"Ευχαριστουμε....γεια σας.."

pnikolo
07-04-08, 06:31
Βαφτηστηρι του Μητσοτακη εισαι, η μηπως τοφαγε ο λυκος που εχεις το avatar σου? :rofl:

spartiatis
07-04-08, 08:56
Βαφτηστηρι του Μητσοτακη εισαι, η μηπως τοφαγε ο λυκος που εχεις το avatar σου? :rofl:


Για να σε δω...τι ορεξη θα εχεις για εξηπναδες και ειρωνιες οταν θα πεσει το δικο σου Dslam μερικες ημερες...:evil:

pnikolo
07-04-08, 17:03
Για να σε δω...τι ορεξη θα εχεις για εξηπναδες και ειρωνιες οταν θα πεσει το δικο σου Dslam μερικες ημερες...:evil:

Δεν ειναι εξυπναδα ουτε ειρωνια, απλα προφανως δεν διαθετεις χιουμορ ;)

TomSak
07-04-08, 21:35
Και στην κορινθο τα ιδια σημερα ξαφνικα το αττ πεταχτηκε στα υψη 33,5 απο 2,5 και δεν συνδεεται ευκολα αλλα ειναι και ολο αποσυνδεσεις.......:down:

n80john
07-04-08, 21:44
spartiatis κι εγω απο Σπαρτη ειμαι κι ζητησα την Παρασκευη αναβαθμηση απο 2 σε 24 οποτε περιμενω λογικα αυριο να γινει.(αν δεν εχουν παλι απεργια)
Εσενα δεν εγινε ακομα?

pnikolo
07-04-08, 22:37
Και στην κορινθο τα ιδια σημερα ξαφνικα το αττ πεταχτηκε στα υψη 33,5 απο 2,5 και δεν συνδεεται ευκολα αλλα ειναι και ολο αποσυνδεσεις.......:down:

Αυτο ειναι μονο για σενα, το attn ειναι για καθε συνδεση στη χειροτερη περιπτωση ολων των συνδεσεων που πηγαινουν στο συγγεκριμενο καφαο (καλωδιακη βλαβη) ;)

spartiatis
09-04-08, 04:38
spartiatis κι εγω απο Σπαρτη ειμαι κι ζητησα την Παρασκευη αναβαθμηση απο 2 σε 24 οποτε περιμενω λογικα αυριο να γινει.(αν δεν εχουν παλι απεργια)
Εσενα δεν εγινε ακομα?

Καλυτερα να μη σου πω τι εμαθα...

Εκτος το dslam της ανω των 8μβ (isdn) ειναι ακομα εκτος...

Εμαθα οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΡΤΕΣ.....

Αλλα οι...να μι πω οτι οι μα..ς...με πηραν απο το 134 για επιβεβαιοση της αναβαθ.. απο 8 σε 24 και δεν μου ειπαν καν οτι μπορει να περιμενουμε για πορτα.
Το εμαθα απο Πατρα οταν την εψαχνα για τη βλαβη.

Αν εισαι πανω σε PSTN μπορει να εχεις εσι πορτα......εγω δεν εχω.

Εντελος ειρωνικο να βλεπεις στη σελιδα του webselfcare να εισαι σε πακετο S6 και να συχρονιζεις ακομα στα 8 και ουτε αυτα να μη δουλευουν....

Dialup me 64ara !!!....ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!

TomSak
09-04-08, 15:07
Αυτο ειναι μονο για σενα, το attn ειναι για καθε συνδεση στη χειροτερη περιπτωση ολων των συνδεσεων που πηγαινουν στο συγγεκριμενο καφαο (καλωδιακη βλαβη) ;)
Ναι τελικα....εχεις δικιο ηρθε σημερα ο τεχνικος γιατι δεν ειχα και 3 μερες τηλ με τις απεργιες και τελικα αποφανθηκαμε πως ηταν προβλημα "ΣΚΥΛΟΥ".....
ειχε φαει το καλωδιο που ερχεται απο την κεντρικη μπριζα προς το netmod.....
:censored::chair:

pnikolo
09-04-08, 17:55
Ναι τελικα....εχεις δικιο ηρθε σημερα ο τεχνικος γιατι δεν ειχα και 3 μερες τηλ με τις απεργιες και τελικα αποφανθηκαμε πως ηταν προβλημα "ΣΚΥΛΟΥ".....
ειχε φαει το καλωδιο που ερχεται απο την κεντρικη μπριζα προς το netmod.....
:censored::chair:

:rofl: Εμ δεν τον ταϊζεις καλα φαινεται :p Απ' οτι ξερω τα ποντικια εχουν αδυναμια στα καλωδια! :)
Τσιουαουα ειναι ο κακομαθημενος :hmm: :lol:

TomSak
09-04-08, 21:56
:rofl: Εμ δεν τον ταϊζεις καλα φαινεται :p Απ' οτι ξερω τα ποντικια εχουν αδυναμια στα καλωδια! :)
Τσιουαουα ειναι ο κακομαθημενος :hmm: :lol:
Ναι Τσιουαουα ειναι η δεσποινης .........

sdikr
09-04-08, 23:01
Καλυτερα να μη σου πω τι εμαθα...

Εκτος το dslam της ανω των 8μβ (isdn) ειναι ακομα εκτος...

Εμαθα οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΡΤΕΣ.....

Αλλα οι...να μι πω οτι οι μα..ς...με πηραν απο το 134 για επιβεβαιοση της αναβαθ.. απο 8 σε 24 και δεν μου ειπαν καν οτι μπορει να περιμενουμε για πορτα.
Το εμαθα απο Πατρα οταν την εψαχνα για τη βλαβη.

Αν εισαι πανω σε PSTN μπορει να εχεις εσι πορτα......εγω δεν εχω.

Εντελος ειρωνικο να βλεπεις στη σελιδα του webselfcare να εισαι σε πακετο S6 και να συχρονιζεις ακομα στα 8 και ουτε αυτα να μη δουλευουν....

Dialup me 64ara !!!....ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!

Απο την στιγμή που συγχρονίζεις στα 8, τότε έχεις πόρτα

kostas_pav
09-04-08, 23:09
Την τελευταία 1,5 εβδομάδα γενικά κάτι γίνεται και το ethernet DSLAM δεν δίνει αποδίδει IPs όποτε "παθαίνει"...:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.