PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς γίνεται αυτό και σημαίνει τίποτα;



nina421
06-04-08, 16:56
Γεια σας παιδια!

Εχω μια απορια και ισως μπορειτε να μου τη λυσετε. Απο τον Δεκεμβριο του 2006 ΔΕΝ ειμαι συνδρομητρια της HOL κανονικα και με το νομο. Ωστοσο όταν φετος εγινε μια φαση με ενα λογαριασμο που μου ηρθε για "διαφημιστικους σκοπους" :rolleyes: (δεν κανω πλακα, ετσι ειπε η τηλεφωνητρια, να μην ανησυχω, δεν σημαινει τιποτα, ειναι για διαφημιση :rofl: ) τσεκαρα για πλακα την ιστοσελιδα της HOL και ειδα τα εξης:

- Ισχυαν οι κωδικοι μου ακομα και μπορουσα να μπω στο Management tools. Ειδα κανονικα όλα τα περασμενα θέματά μου, ολα κλειστα. Και ευτυχως ελεγε ξεκαθαρα οτι και τα φαξ μου του 2008 που τους "στολιζα" τα πηρανε. Ευτυχως.

- Δεν ισχυαν οι κωδικοι μου για το easyMail, δεν εμπαινα εκει.

Η απορια μου ειναι η εξης: Τι σημαινει το οτι μπαινω μεν στο Management, αλλα όχι στο easyMail? Μπορει να με ελεγξει η ΧΟΛ και να πει οτι ακομα με εχει στο συστημα, μπηκα με τους παλιους μου κωδικους, αρα ειμαι συνδρομητρια, αρα μπορει να μου ερθει κανας αδεσποτος λογαριασμος; Μπορω να τους αντικρουσω εχοντας ατρανταχτα στοιχεια και το Management που λεει οτι η συνδρομη ειναι μεχρι το 2006 και το γεγονος οτι αφου εφυγα ειμαι συνεχως σε αλλο παροχο;

Πανω που ενα χρονο εχω ησυχο το κεφαλι μου και ωραιοτατο σταθερο Ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα.... the HOL strikes back... :wall:


:help:

kinggreece
06-04-08, 18:36
με ποια εταιρεια βρηκες την ησυχια σου? μπας και την βρουμε και εμεις , γιατι με την ΧΟΛερα θα το ριξουμε στα χαπια.

nina421
06-04-08, 18:53
με ποια εταιρεια βρηκες την ησυχια σου? μπας και την βρουμε και εμεις , γιατι με την ΧΟΛερα θα το ριξουμε στα χαπια.

Αμα σου πω με τον ΟΤΕ και το Conn-X; Δε μου αποσυνδεθηκε ποτε το ρουτερ (ενω της ΧΟΛ ειχε σκαμπανεβασματα συχνοτατα), η γραμμη μου ειναι ωραιοτατη, ειχα ελαχιστα μικρα τεχνικα προβληματα στην αρχη μονο, η τεχνικη υποστηριξη μου τα ελυσε μια χαρα και γρηγορα και δεν χρειαστηκε να τους παρω κανενα αλλο τηλεφωνο απο τοτε! Ειμαι τελειως ευχαριστημενη! Χαλαλι τα οποια παραπανω ευρω τους πληρωνω συγκριτικα! :oneup:

Να ξεκοψω τελειως απο τη ΧΟΛ και τα αδέσποτά της να ησυχασω... :help:

guzel
06-04-08, 19:02
η χολ ειδικα σε συνδεσεις αρυς ειναι αν οχι η καλυτερη!!ουτε κοφτες στα p2p ουτε τπτ.. :oneup:

στο θεμα μας τωρα το οτι μπαινεις στο mtools δεν σημαινει κατι.αν δεις διπλα στις υπηρεσιες γραφει ΑΝΕΝΕΡΓΗ .

aa144
06-04-08, 19:54
Τι πακέτο είχες στη Hol και τι πακέτο πήρες στο Conn-X; Στη μετάβαση, έμεινες καθόλου χωρίς internet; (Αυτό θα δείξει αν είσαι στην ίδια πόρτα ακόμα ή όχι, το ρωτάω για τη διαφορά που διαπίστωσες στη σταθερότητα της σύνδεσης).

nina421
06-04-08, 20:20
Τι πακέτο είχες στη Hol και τι πακέτο πήρες στο Conn-X; Στη μετάβαση, έμεινες καθόλου χωρίς internet; (Αυτό θα δείξει αν είσαι στην ίδια πόρτα ακόμα ή όχι, το ρωτάω για τη διαφορά που διαπίστωσες στη σταθερότητα της σύνδεσης).

Νομιζω οτι ειχα και στη μια και στην αλλη απλο ADSL 768. Δυο ρουτερ μου ειχε στειλει η ΧΟΛ, και τα δυο ειχανε προβλημα συγχρονισμου και απο τον ΟΤΕ μου ειπανε οτι η γραμμη μου ειναι δυσκολη, τι στο καλο σημαινε αυτο δεν ξερω. Παντως οταν ενας φιλος ΟΤΕτζης μου εδωσε ενα αλλο ρουτερ πιο "σκυλι" κατα τα λεγομενα του (Speedtouch) και το εβαλα στη ΧΟΛ γραμμη μου, δεν ειχα προβλημα απο και και περα και αφησα το ρουτερ της ΧΟΛ (Fritz ητανε νομιζω το δευτερο που μου ειχανε στειλει για καλο και σταθερο, αλλα δεν επιασε) στην ακρη. Κοινως αμα δεν ειχα τον φιλο να με βοηθησει, θα παιδευομουνα συνεχεια.

Ενα χρονο μετα, αφου εμεινα για πολυ λιγες μερες χωρις γραμμη Ιντερνετ, ξεκαθαρη αποσυνδεση δηλαδη, ενεργοποιηθηκε η νεα γραμμη, πηρα νεο γλυκυτατο ρουτερακι (Speedtouch κι αυτο και νεοτερο μοντελο), συντονιζει μια χαρα συνεχεια και απο τοτε ολα μα ολα λειτουργουνε ρολόι!

aa144
06-04-08, 20:26
Πράγματι, το speedtouch είναι πρώτης κατηγορίας, και ο ΦΡΙΤΣ είναι καλομαθημένος και δεν ανέχεται ιδιαίτερα κακές γραμμές, καλή συμβουλή να βάλεις άλλο ρούτερ, αλλά και από τη Hol κακώς σου έστειλαν ΦΡΙΤΣ για "δύσκολη" γραμμή.

Σε ποιά περιοχή είσαι ακριβώς; Δεν έχεις ιδιόκτητο εκεί;

nina421
06-04-08, 20:34
Πράγματι, το speedtouch είναι πρώτης κατηγορίας, και ο ΦΡΙΤΣ είναι καλομαθημένος και δεν ανέχεται ιδιαίτερα κακές γραμμές, καλή συμβουλή να βάλεις άλλο ρούτερ, αλλά και από τη Hol κακώς σου έστειλαν ΦΡΙΤΣ για "δύσκολη" γραμμή.

Σε ποιά περιοχή είσαι ακριβώς; Δεν έχεις ιδιόκτητο εκεί;

Και το ΦΡΙΤΣ ητανε το δευτερο που μου στειλανε για καλυτερο, για αντικατασταση του πρωτου που ητανε ακομα πιο χαλια! Ασε! Οταν τους ειπα οτι και το ΦΡΙΤΣ εχει προβλημα, σφυριζανε! Γι' αυτο και με βοηθησε ο ΟΤΕτζης, καλα να ναι το παιδι!

Δεν ειμαι Αθηνα, οποτε δεν με ενδιαφερει τι ιδιοκτητο υπαρχει εδω. Εφοσον το Conn-X ειναι μια χαρα, δεν το αλλαζω, δεν το αλλαζω!

Με τη ΧΟΛ εχω ομως ξεμπερδεψει, ειδου το ερωτημα... :mad:

kinggreece
07-04-08, 23:07
Αμα σου πω με τον ΟΤΕ και το Conn-X; Δε μου αποσυνδεθηκε ποτε το ρουτερ (ενω της ΧΟΛ ειχε σκαμπανεβασματα συχνοτατα), η γραμμη μου ειναι ωραιοτατη, ειχα ελαχιστα μικρα τεχνικα προβληματα στην αρχη μονο, η τεχνικη υποστηριξη μου τα ελυσε μια χαρα και γρηγορα και δεν χρειαστηκε να τους παρω κανενα αλλο τηλεφωνο απο τοτε! Ειμαι τελειως ευχαριστημενη! Χαλαλι τα οποια παραπανω ευρω τους πληρωνω συγκριτικα! :oneup:

Να ξεκοψω τελειως απο τη ΧΟΛ και τα αδέσποτά της να ησυχασω... :help:

μπραβο nina , παντα τετοια . :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.