PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία Tellas στην ΕΕΤΤ



susbky
07-04-08, 11:55
Γεια χαρά παιδιά!Θέλω να σας ενημερώσω σχετικά με το θέμα των καταγγελιών.
Μου ήρθε έγγραφο από την ΕΕΤΤ και μ'ενημέρωσε σχετικά με την δικιά μου καταγγελία αλλά και άλλων συνδρομητών της Tellas.
Προτρέπω όλους εσάς που αντιμετωπίζετε πρόβληματα με τη σύνδεση σας να προβείτε σε αυτές τις ενέργειες!Συζητάμε συνέχεια μεταξύ μας για τα προβλήματα που έχουμε αλλά ΤΙΠΟΤΑ δεν γίνεται! Γι'αυτό στέιλτε επιστολές προς την ΕΕΤΤ ή τον Συνήγορο του Καταναλωτή,δεν παίρνει πάνω από ένα τέταρτο.
Διεκδικείστε αυτό που σας ανήκει ατομικά ή ομαδικά!Τελικά μόνο αυτός είναι ο δρόμος για να βρείς το δίκιο σου και ν'ακουστεί η φωνή σου και όχι το 1212 ή το 13800 που μας έχουν στην αναμονή το λιγότερο ένα 45λεπτο.
Το έκανα και δικαιώθηκα αφού και οι δύο αυτές αρχές κάνουν πολύ καλή δουλειά και στην περίπτωση μου ενήργησαν αρκετά γρήγορα.
Μετά απο αυτό,μου κάνανε απο την εταιρεία δώρο 2 μήνες(όσο ακριβώς και η διάρκεια του προβλήματος) και λύθηκαν τα πάντα ......."ως δια μαγείας".
Επισυνάπτω τα 2 αρχεία για να τα δείτε;)
3393233933

DiM
07-04-08, 12:27
Ωραία φιλε έπραξες όπως έπρεπε και όπως όλοι θα έπρεπε ορθά να κάνουμε. :respekt: Δυστυχώς εάν δεν υπάρχει μπαμπούλας (ΕΕΤΤ) η κάθε Τελλας μας έχει γραμμένους. Αυτή είναι η μονη διέξοδος για να σε πάρουν στα σοβαρά και να λύσεις το πρόβλημα σου.

Καλο θα ήταν πάντως να πειράξεις λίγο το screenshot παραποιώντας τα ονόματα στο screenshot ώστε να μην φαίνονται. Δεν χρειάζεται κιόλας :)

susbky
07-04-08, 12:53
Ωραία φιλε έπραξες όπως έπρεπε και όπως όλοι θα έπρεπε ορθά να κάνουμε. :respekt: Δυστυχώς εάν δεν υπάρχει μπαμπούλας (ΕΕΤΤ) η κάθε Τελλας μας έχει γραμμένους. Αυτή είναι η μονη διέξοδος για να σε πάρουν στα σοβαρά και να λύσεις το πρόβλημα σου.

Ναι Dim έχεις δίκιο τους πίεσε η ΕΕΤΤ και αναγκάστηκαν και ασχολήθηκαν με το πρόβλημα μου αλλιώς ακόμα και τώρα δεν θα είχα Internet και τηλέφωνο!Μου απάντησαν αμέσως με συστημένη επιστολή,βέβαια γράφανε αοριστολογίες οτι λυπούμαστε κτλ τκτλ και με παρέμπεπαν στους όρους του συμβολαίου οτι και καλά οι ταχύτητες internet είναι ονομαστικές και δεν είναι εγγυημένες!
Λές και γω διαμαρτυρήθηκα για τις ταχύτητες και όχι για τις υπηρεσίες που δεν είχα καθόλου!!!::p

ralliboy
07-04-08, 13:00
αυτο παντως με τις ταχυτητες ειναι μεγαλη πιπιλα απο ολους . αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν σηκωνουν κοροιδια.Αν τα στατιστικα της γραμμης σου ειναι αυτα που αναφερεις και σου πει ποτε κανεις πως δεν σηκωνει η γραμμη στειλτους στο .....καλο .Η κοροιδια εχει και ορια....

susbky
07-04-08, 13:43
Η κοροιδια εχει και ορια....

Μάλλον σ'αυτούς φαινόταν οτι η κοροϊδία δεν έχει όρια!
Καθώς έπαιρνα πολλά τηλέφωνα και δήλωνα την βλάβη και όλο οτι θα την κοιτάξουν και θα την κοιτάξουν και οι μέρες περνούσαν και εγώ έμενα χωρίς τηλέφωνο και internet!
Πάλι καλά χάρη στην επέμβαση της ΕΕΤΤ που λειτουργεί σαν "αστυνόμος" πιέστηκαν και διόρθωσαν το πρόβλημα αμέσως!
Ευτυχώς που πρέπει και είναι υποχρεωμένες όλες οι εταιρείες να λογοδοτούν και κάπου.......
Τελικά και ο "άγιος" φοβέρα θέλει......:p:rofl:

lamargosx
08-04-08, 12:09
Μπράβο φίλε πολύ καλά έκανες.Να βλέπουν και οι επόμενοι...

liberostelios
08-04-08, 14:48
Μπράβο φίλε... Να ρωτήσω μόνο κάτι. Επειδή βλέπω μαζεμένες τις αιτήσεις, έγινε συλλογική καταγγελία ή ο καθένας ξεχωριστά και η ΕΕΤΤ συγκέντρωσε μαζί όλες τις ίδιες καταγγελίες;

Ελπίζω να γίνονται συχνότερα τέτοιες κινήσεις και να αρχίσει να βάζει μυαλό η Tellas (και όλοι οι εναλλακτικοί)!

susbky
08-04-08, 15:06
Μπράβο φίλε... Να ρωτήσω μόνο κάτι. Επειδή βλέπω μαζεμένες τις αιτήσεις, έγινε συλλογική καταγγελία ή ο καθένας ξεχωριστά και η ΕΕΤΤ συγκέντρωσε μαζί όλες τις ίδιες καταγγελίες;

Ελπίζω να γίνονται συχνότερα τέτοιες κινήσεις και να αρχίσει να βάζει μυαλό η Tellas (και όλοι οι εναλλακτικοί)!

O καθένας ξεχωριστά έκανε τις καταγγελίες και η ΕΕΤΤ τις συγκέντρωσε όλες μαζί.
Λογικά πρέπει να προηγήθηκαν και άλλες καταγγελίες καθώς πολλοί είναι δυσαρεστημένοι!!
Πάντως απο εμάς εξαρτάται να μας σέβονται και να μας εξυπηρετούν σωστά
γι'αυτό στείλτε και εσείς εγγράφως τα παραπονά και τις καταγγελίες σας στις αρμόδιες αρχές για ν'αναλάβουν "δράση"!!:oneup:;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.