PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play ερωτηση



ababapanos
07-04-08, 14:14
καλησπερα , εχω βαλει απο τα χριστουγγενα κονεξ στα 24, το οποιο εχει δεσμευση 6 μηνες. θελω να το σταματησω τωρα, 2 μηνες πριν και να βαλω φορθνετ 2play.

μπορειτε να μου πειτε πια ειναι η διαδικασια? θα πρεπει να πληρωσω τους 2 μηνες αυτους εφαπαξ?

και ποσο χρονο περνει η διαδικασια για την φορθνετ? η περιοχη μου ειναι η κερκυρα!

ευχαρηστω πολυ!

ariadgr
07-04-08, 14:26
καλησπερα , εχω βαλει απο τα χριστουγγενα κονεξ στα 24, το οποιο εχει δεσμευση 6 μηνες. θελω να το σταματησω τωρα, 2 μηνες πριν και να βαλω φορθνετ 2play.

μπορειτε να μου πειτε πια ειναι η διαδικασια? θα πρεπει να πληρωσω τους 2 μηνες αυτους εφαπαξ?

και ποσο χρονο περνει η διαδικασια για την φορθνετ? η περιοχη μου ειναι η κερκυρα!

Κάνεις αίτηση για το 2play με την ένδειξη για μετατροπή από Χονδρική Ευρυζωνική Πρόσβαση (ΟΤΕ Conn-x) και θα πληρώσεις στον ΟΤΕ penalty (χρέωση του connx) για το διάστημα από την ενεργοποίηση στη Forthnet μέχρι τη συμπλήρωση του 6μηνου. Θα πληρώσεις δηλαδή 1-1,5 μήνα πάγιο.

Αλλιώς για να μην πληρώσεις μικρό ή καθόλου penalty αν δεν βιάζεσαι κάνε την αίτηση σε 1 μήνα.

ababapanos
07-04-08, 19:57
και χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ ποσο θα μεινω? ο οτε με αποδεσμευει αμεσως?

ariadgr
07-04-08, 20:20
και χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ ποσο θα μεινω?

Λίγες ώρες τη μέρα της ενεργοποίησης.

ababapanos
07-04-08, 21:47
οκ μια τελευτεα ερωτηση... αν κανω αυριο την αθτηση για 2play απο το καταστημα της φορθνετ, δικαιουμαι ασυρματο μοντεμ? υπαρχει καποια προσφορα αυτη την στιγμη για 2play?

........Auto merged post: ababapanos added 80 Minutes and 36 Seconds later........

υσχιει ακομα η προσφορα για το ασυρματο ρουτερ?

JULIANIK
07-04-08, 23:22
Επειδη σκεφτομαι να κανω το αντιθετο απο αυτο που θα κανεις,
θα μπορουσες να μου πεις γιατι θες να φυγεις απο ΟΤΕ?
Οι τιμες ειναι ιδιες, απο τοτε που επελεξες conex,
οποτε κατι αλλο παιζει. (?)

ababapanos
07-04-08, 23:44
δεν ειναι καθολου ιδιες οι τιμες.... το 2πλαυ ειναι 40 ευρω με τον οτε ο λογαριασμος μου ερχετε το 2μηνο 140 ευρω και με 8μβ γραμμη

ολο με χρεωνουν αναδρομικα κριφες χρεωσεις , παγεια για γραμμγ , τα βαρεθικα ολα αυτα, τουλαχιστον εκει θα ξερω ειναι 40 ευρω και ουτε δεκαρα παραπανω, εκτος τωςν κινητων

JULIANIK
08-04-08, 02:31
δεν ειναι καθολου ιδιες οι τιμες.... το 2πλαυ ειναι 40 ευρω με τον οτε ο λογαριασμος μου ερχετε το 2μηνο 140 ευρω και με 8μβ γραμμη

ολο με χρεωνουν αναδρομικα κριφες χρεωσεις , παγεια για γραμμγ , τα βαρεθικα ολα αυτα...

Δεν ειπα οτι οι τιμες ειναι ιδιες.
Ειπα:
Οι τιμες ειναι ιδιες, απο τοτε που επελεξες το conex
Οποτε υπεθεσα οτι εχεις καποιο αλλο προβλημα με τον οτε.

Εγω μπορει να δινω παγιο 49,78 το 2μηνο (+οσα ελαχιστα τηλ κανω)
αλλα εχω "κατι σαν ιντερνετ"

Με 4νετ παντως δε θα βαρεθεις καθολου. Το μονο σιγουρο...
θα εισαι τσιτωμενος συνεχως και κυριως τα νευρα σου... :wall:

gogos888
08-04-08, 08:11
Στην forthnet τσιτωμένα τα νεύρα...
Στον ΟΤΕ τσιτωμένη η τσέπη...
Με ότι βολεύεται ο καθένας :whistle: :rofl:

Υ.Γ. Λίγο πλακίτσα δεν βλάπτει, χωρίς παρεξήγηση.

nmavro73
08-04-08, 10:08
Λογικά αν κάνεις αίτηση θα πάρει δύο μήνες να ενεργοποιηθείς.Μέχρι τότε θα λήξει η δεσμευσή σου και δεν θα πληρώσεις τίποτα

hel
08-04-08, 16:01
οκ μια τελευτεα ερωτηση... αν κανω αυριο την αθτηση για 2play απο το καταστημα της φορθνετ, δικαιουμαι ασυρματο μοντεμ? υπαρχει καποια προσφορα αυτη την στιγμη για 2play?

........Auto merged post: ababapanos added 80 Minutes and 36 Seconds later........

υσχιει ακομα η προσφορα για το ασυρματο ρουτερ?

Τελευταία διάβασα ότι δίνουν το wag200g ή το d-link στο χέρι, αν πας σε κατάστημα forthnet.
Πιστεύω ότι δεν θα σου πάρει και 2 μήνες αλλά σίγουρα 1.
Με τα στοιχεία γραμμής σου πάντως θα κλειδώνεις μια χαρά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.