PDA

Επιστροφή στο Forum : SMS ΑΠΟ WEB



Kranidiotis
22-09-03, 21:31
Παιδια ξερετε κανενα site , οπου θα μπορω να στελνω sms , unlimited 'Η τουλαχιστον 10+ την μερα?
Ομως τα θελω για να στελνω σε κινητο στη Μεγαλη Βρετανια.

Ευχαριστω

UGF_GreekMind
22-09-03, 21:50
(Δεν αντέχω, πρέπει να το πω)

Ρε τι σου κάνει ο έρωτας...

Εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι με κινητά και δεν ξέρω. Κάποιος θα βρεθεί εδώ όμως που θα ξέρει.

Sorry για το άσχετο. Ελπίζω να βρεις αυτό που ζητάς. Να 'σε καλά.

Stilskin
22-09-03, 21:58
Icq.

krge
22-09-03, 22:50
ICQ στέλνει και vodafone ??? Εμένα μου λέει οτι το στέλνει αλλά ποτέ δεν το λαμβάνει ο παραλήπτης...

Athlon_XP
22-09-03, 23:00
Θυμάμαι παλαιότερα (ίσως και να δουλεύει ακόμα) αν έκανες εγγραφή στο http://web2sms.otenet.gr μπορούσες να στείλεις 20 sms την μέρα.

Stilskin
23-09-03, 00:07
se vodafone ontos den douleyei.prin nomizo thn exagora ths sthn panafon estelne kanonika.(?)

ibok
23-09-03, 00:34
ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ δουλεύει ακόμα αλλά θα πρέπει να είσαι χρήστης της Οτενετ.Αν ναι θα βρεις την υπηρεσία στην 1η σελίδα της www.otenet.gr .
Αν δεν εισαι όμως ,δεν νομίζω ότι παίζει.!!

Athlon_XP
23-09-03, 00:40
Εγώ πάντως που δεν ήμουν χρήστης της (και σιγά μην γινόμουνα) δούλευε κανονικότατα αφού είχα κάνει ένα registration πρώτα.

a_aris
23-09-03, 00:42
www.coolmobiles.com Μπορεις να στείλεις μέχρι 5 τη μέρα δωρεάν.

Επίσης ένα progie, το smspop, είναι αρκετά καλό. Αγοράζεις τα μηνύματα φυσικά, δέν είναι δωρεάν, αλλά στοιχίζουν μόλις 0.06Ε αν δέν κάνω λάθος. Οπότε αν είσαι always on βάζεις το προγραμματάκι στο desktop και στέλνεις αμέσως τα SMS σου χωρίς να μπαίνεις σε site...

Stilskin
23-09-03, 00:47
Psiloakribo nomizo to plhroneis? An den kano lathos kapou toso den to exei kai h Q ta sabbatokyriaka? Den eimai apolytos sigouros!

Kranidiotis
23-09-03, 02:01
Θυμάμαι παλαιότερα (ίσως και να δουλεύει ακόμα) αν έκανες εγγραφή στο http://web2sms.otenet.gr μπορούσες να στείλεις 20 sms την μέρα.

Αυτο του ΟΤΕ λειτουργει αλλα δεν μπορεις να στειλεις μηνυματα στο εξωτερικο αλλα μονο σε ελληνικο κινητο

BoGe
23-09-03, 11:48
Παιδια ξερετε κανενα site , οπου θα μπορω να στελνω sms , unlimited 'Η τουλαχιστον 10+ την μερα?
Ομως τα θελω για να στελνω σε κινητο στη Μεγαλη Βρετανια.

Ευχαριστω

- Η υπηρεσία της OTEnet λειτουργεί όχι μόνο για τους συνδρομητές της.
Όμως πολλές φορές αργεί να στείλει το sms (1 ώρα, πολλές φορές και βάλε). Το καλό που έχει είναι η προγραμματισμένη αποστολή. Όριο μηνυμάτων 5 όμως

- Αν έχεις σύνδεση σε Cosmote (συμβόλαιο ή κάρτα) μπορείς να πας στο mail.mycosmos.gr να κάνεις δωρεάν εγγραφή.
Έχεις δικαίωμα να στείλεις έως 10 μηνύματα το 24ωρο, και σε εξωτερικό (σε Κύπρο που το δοκίμασα παίζει). Η αποστολή είναι άμεση. Αναφορά παράδοσεις δεν έχει. Σου δίνει ταυτόχρονα και λογαριασμό email, και όταν έχεις email σε ειδοποιεί στο κινητό με μήνυμα (παραλήπτης, θέμα).

Έχω την εντύπωση ότι και η Vodafone έχει κάτι παρόμοιο, αλλά και πάλι τι ακριβώς δεν γνωρίζω.

Athlon_XP
23-09-03, 14:17
Εγώ έχω το what's up της Cosmote (αλλά δεν έχω μονάδες μέσα για την ακρίβεια λέει ότι έχω -9Ε μέσα οπότε χρησιμοποιώ την σύνδεση vodafone 60 που έχω). Αλλά αυτά με το mail.mycosmos.gr και τα sms δουλεύουν κανονικά.

ibok
23-09-03, 17:02
Τι παρέχει η υπηρεσία;
Η υπηρεσία παρέχει τη δυνατότητα σε κάθε χρήστη του Internet να γράφει το μήνυμά του (SMS) σε μια φόρμα (web σελίδα) και να το αποστέλλει σε ένα κινητό τηλέφωνο Ελλάδας. Για να χρησιμοποιήσει ένας χρήστης του Internet την υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να έχει εγγραφεί σε αυτήν.




Πώς εγγράφεται ένας νέος χρήστης;
Συμπληρώστε την ειδική φόρμα εγγραφής την οποία θα βρείτε στην αρχική σελίδα της υπηρεσίας.

Προσοχή! Μην δηλώνετε ποτέ το password που χρησιμοποιείτε για να συνδέεστε με το Internet. Χρησιμοποιείστε κάτι άλλο.

Όταν κάνετε κλικ στο κουμπί Αποστολή θα σας αποσταλεί ένα επιβεβαιωτικό email. Διαβάστε προσεκτικά αυτό το email και κάντε κλικ στην επιλογή που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σας. Αν δεν σας πειράζει η χρήση cookies ή αν είστε ο μόνος που χρησιμοποιεί τον υπολογιστή από τον οποίο διαβάζετε αυτό το email σας προτείνουμε να επιλέξετε την παραπομπή η οποία χρησιμοποιεί cookies. Έτσι η εφαρμογή θα σας αναγνωρίζει αυτόματα όταν την καλείτε από αυτό το μηχάνημα.

Αν ενοχλείστε από τη χρήση cookies ή αν χρησιμοποιούν και άλλοι τον υπολογιστή από τον οποίο διαβάζετε το επιβεβαιωτικό email σας προτείνουμε να μην επιλέξετε την παραπομπή η οποία χρησιμοποιεί cookies. Με τον τρόπο αυτό η υπηρεσία θα σας ζητάει να δηλώνετε το username και το password σας κάθε φορά που θέλετε να τη χρησιμοποιήσετε.




Ποιο είναι το username μου;
Η υπηρεσία χρησιμοποιεί ως username (όνομα χρήστη) το email που έχετε δηλώσει.




Πώς στέλνω ένα γραπτό μήνυμα;
Δηλώστε το username (δηλαδή το email) και το password σας και κάντε κλικ στο κουμπί Εισαγωγή. Με τον τρόπο αυτό η υπηρεσία θα σας μεταφέρει στο χώρο αποστολής μηνυμάτων (αν είστε χρήστης με cookies θα βρεθείτε εκεί αυτόματα χωρίς να χρειαστεί η δήλωση username και password).

Γράψτε το τηλέφωνο του παραλήπτη (με τη μορφή 69XΧΧΧΧΧΧΧ ή +3069XXXXXXXX), γράψτε το μήνυμά σας στο αντίστοιχο κουτί και κάντε κλικ στην επιλογή Αποστολή.

Προσοχή! Τα μηνύματά σας δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερα από το όριο χαρακτήρων που εμφανίζεται στο πεδίο Διαθέσιμοι Χαρακτήρες.




Πόσα μηνύματα μπορώ να στείλω;
Αυτή τη στιγμή μπορείτε να στείλετε μέχρι 5 μηνύματα (συνολικά) την ημέρα και μέχρι 25 μηνύματα (συνολικά) το μήνα .Η ΟΤΕnet Α.Ε. διατηρεί το δικαίωμα να μεταβάλλει τα παραπάνω ημερήσια και μηνιαία όρια.




Θέλω να διαγραφώ από την υπηρεσία. Τι πρέπει να κάνω;
Στείλτε μας ένα email στο smsadmin@otenet.gr από το email με το οποίο είστε καταχωρημένος στην υπηρεσία, με τίτλο ΔΙΑΓΡΑΦΗ.


Ολα αυτά τα παραπάνω γράφει η ΟΤΕΝΕΤ για το WEB2SMS. Mόλις μου απαντήσουν σε ενα μειλ που τους έστειλα πριν λίγο θα επανέλθω.
Το γράφω αυτό μιά και ημουν πρωην ΟΤΕΝΕΤατζής αλλά τώρα με την ADSL άλλαξα,
Οπότε θα δώ αν θα πρέπει να κάνω νέα εγγραφή αφου πλέον εχω Forthnet, και θα το λύσουμε το θέμα μιά και με ενδιαφέρει και εμένα. :wink:

personal
27-09-03, 13:39
από το web2sms.otenet.gr


Ημερησίως μπορείτε να στείλετε έως και 5 μηνύματα συνολικά. Σημερινό υπόλοιπο: 0/5
Μηνιαίως μπορείτε να στείλετε έως και 25 μηνύματα συνολικά. Υπόλοιπο τρέχοντος μήνα: 0/25
Μέσος χρόνος αποστολής: 4 δευτερόλεπτα

Μόνο για κινητά Ελλάδας
Έαν είσαι συνδρομητής otenet έχεις περισσότερα προνόμια (τα οποία εγώ προσωπικά δεν θα μάθω ποτέ :wink: )

ibok
27-09-03, 14:11
Μήπως νομίζεις ότι τα έμαθα εγώ στα αρκετά χρόνια που ήμουν ΟΤΕνετατζής??? Πάντως όπως γράφτηκε και πιό πάνω(personal) αν εισαι χρήστης εχεις δικαίωμα μέχρι 20 το 24ωρο.αν δεν εισαι τοτε ΜΟΝΟΝ 5 το 24ωρο.
Κάνεις ενα νέο Registration.
Aυτά έμαθα και μάλιστα ως μη χρήστης ΟΤΕΝΕΤ πλέον μπορω αυτα τα λίγα.
Πάντως παλαιότερα (1-1.5 χρόνο πριν) έστελνα συχνά SMS απο αυτην την υπηρεσία και πολλές φορές δεν εφτανε ποτέ στον προορισμό του.Χανόταν στο υπερπέραν.Τώρα πιά μάλλον το διορθώσανε το όποιο προβλ. είχανε.

marioscs
22-06-07, 00:11
4 χρόνια μετά, (looooool), απλά θα ήθελα να πω ότι πλέον η υπηρεσία από την otenet, είναι μόνο για χρήστες otenet, αλλά τώρα υπάρχει και για Ελλάδα και για εξωτερικό το www.callwave.com/sms , το οποίο δεν είναι και ιδιαίτερα αξιόπιστο όμως απ' ότι έχω καταλάβει

robby-gr
22-06-07, 09:47
Το http://www.sendsmsnow.com (http://www.sendsmsnow.com) λειτουργει μια χαρα και Ελλαδα

apok
22-06-07, 09:55
Το http://www.sendsmsnow.com (http://www.sendsmsnow.com) λειτουργει μια χαρα και Ελλαδα

Σε δυο τηλέφωνα που το δοκίμασα μου έβγαλε

Sorry, we do not support the mobile provider for this number.

ssonic
22-06-07, 10:24
www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106333

nnn
22-06-07, 23:27
Ταραρρατα ταραραρα (σε ρυθμό Indiana Jones μιας και ξεκίνησαν τα γυρίσματα του :lol:)

:lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.