PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με online game



n1kos1
07-04-08, 23:34
καλησπερα σε ολους
θα ηθελα τη βοηθεια σας
προσπαθω να παιξω online moultiplayer το medal of honor airborne και μετα απο 1 λεπτο περιπου μου βγαζει το εξης μυνημα
no activity detected from the server within the spesified timeout range.
επισης καθε φορα που μπαινω στο e-mail μου πρεπει να ξαναβαλω κωδικους κ.τ.λ.
εχω vivodi 1024 .
μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση στο router?
εχω το microcom AD 2636
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:oneup:

kanenas3
07-04-08, 23:55
καλησπερα σε ολους
θα ηθελα τη βοηθεια σας
προσπαθω να παιξω online moultiplayer το medal of honor airborne και μετα απο 1 λεπτο περιπου μου βγαζει το εξης μυνημα
no activity detected from the server within the spesified timeout range.
επισης καθε φορα που μπαινω στο e-mail μου πρεπει να ξαναβαλω κωδικους κ.τ.λ.
εχω vivodi 1024 .
μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση στο router?
εχω το microcom AD 2636
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:oneup:

1) Στο email σου εννοείται ότι πρέπει να βάζεις κάθε φορά τον κωδικό σου...προς τι η απορία...; :hmm:

2) Το ρούτερ δεν έχει καμία σχέση με το email αλλά μπορεί να έχει σχέση με το παιχνίδι αν δεν έχεις ανοίξει τα port που χρειάζεται.

3) Να υποθέσω ότι είσαι μέσω ΑΡΥΣ;;;

4) Το παιχνίδι για ένα λεπτό παίζει ή απλά προσπαθεί να βρει τον σέρβερ;

n1kos1
08-04-08, 00:06
καλησπερα
στο e-mail εχω τσεκαρει το κουτακι απονημονευσης κωδικων για 2 εβδομαδες και δεν θα επρεπε να το ξανακανω καθε μερα ( εχω yahoo. )
δεν ξερω τι ειναι ΑΡΥΣ.
το παιγνιδι παιζει κανονικα οnline για ενα λεπτο πριν με πεταξει εξω
σε ευχαριστω για την προσπαθεια να με βοηθησεις αν σε κατατοπισα περιμενω απαντηση

kanenas3
08-04-08, 00:11
καλησπερα
στο e-mail εχω τσεκαρει το κουτακι απονημονευσης κωδικων για 2 εβδομαδες και δεν θα επρεπε να το ξανακανω καθε μερα ( εχω yahoo. )
δεν ξερω τι ειναι ΑΡΥΣ.
το παιγνιδι παιζει κανονικα οnline για ενα λεπτο πριν με πεταξει εξω
σε ευχαριστω για την προσπαθεια να με βοηθησεις αν σε κατατοπισα περιμενω απαντηση

1) Το πρόβλημα με το email έχει σχέση με τα cookies και με την αλλαγή IP. Αν αλλάζεις IP τότε ζητάει και κωδικό. Αν δε θέλεις να γράφεις κάθε φορά τον κωδικό (κακώς) βάλε Opera ή Firefox που αποθηκεύουν σωστά τους κωδικούς.

2) ΑΡΥΣ είναι οι γραμμές μέσω ΟΤΕ και LLU είναι μέσω του ιδιόκτητου δικτύου κάποιου παρόχου.

3) Έχεις ανοίξει τις πόρτες που χρειάζεται το παιχνίδι;

n1kos1
08-04-08, 00:23
η vivodi δεν εχει ακομα ιδιοκτητο δικτυο στην περιοχη μου
αν καταλαβα καλα αυτο ενοεις με το ΑΡΥΣ
δεν ηξερα οτι πρεπει να ανοιξω πορτες για το παιγνιδι.
εχω ανοιξει για το m torrent
πως θα βρω ποιες ειναι?
και αν τις βρω ακολουθω την ιδια διαδικασια με το m torrent?:oneup::oneup::oneup::oneup:

kanenas3
08-04-08, 00:36
Πρέπει να ανοίξεις πόρτες και για το παιχνίδι.

Θα βρεις πληροφορίες εδώ (http://www.portforward.com/cports.htm) και γενικά θα πρέπει να βρεις ποιες ακριβώς πόρτες θα πρέπει να ανοίξεις. Η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια.

n1kos1
08-04-08, 00:38
σ ευχαριστω πολυ θα προσπαθησω αυριο
καληνυχτα:oneup::oneup::oneup::oneup::oneup::oneup:

n1kos1
10-04-08, 00:38
σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
ανοιξα τισ πορτες του παιγνιδιου
και δουλεψε επαιξα για καμια ωρα αλλα την επομενη και σημερα παλι τα ιδια μεχρι να ξανακανω save & reboot στο ρουτερ.οταν το κανω παιζει παλι για οση ωρα θελω.
καμια ιδεα τι συμβαινει?
νικος

kanenas3
10-04-08, 00:42
σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
ανοιξα τισ πορτες του παιγνιδιου
και δουλεψε επαιξα για καμια ωρα αλλα την επομενη και σημερα παλι τα ιδια μεχρι να ξανακανω save & reboot στο ρουτερ.οταν το κανω παιζει παλι για οση ωρα θελω.
καμια ιδεα τι συμβαινει?
νικος

Μήπως έχεις το Vood???

n1kos1
10-04-08, 23:55
θα ζητησω την υπομονη σου απεναντι σε εναν αρχαριο και θα σε ρωτησω τι ακριβως ειναι το vood.
nikos:hmm:

subzer0
11-04-08, 00:00
θα ζητησω την υπομονη σου απεναντι σε εναν αρχαριο και θα σε ρωτησω τι ακριβως ειναι το vood.
nikos:hmm:

Μάλλον δεν πρόσεξε ο kanenas3 οτι το ρούτερ που έχεις είναι το microcom AD 2636 γιαυτό και σε ρώτησε αν έχεις για ρουτερ το vood που έδινε η Vivodi και παρουσιάζει ένα πρόβλημα(χάνει τις ρυθμίσεις).

kanenas3
11-04-08, 01:46
θα ζητησω την υπομονη σου απεναντι σε εναν αρχαριο και θα σε ρωτησω τι ακριβως ειναι το vood.
nikos:hmm:

O Subzero έχει δίκιο! Δεν πρόσεξα ότι στην αρχή ανέφερες ότι έχεις το Microcom. Το Vood ήταν ένα από τα ρούτερ που έδινε παλιότερα η Vivodi και ένα από τα προβλήματα που είχε ήταν ότι δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις που του έδινες...:oops:

Δυστυχώς έχω πολύ μικρή εμπειρία με το Microcom και δε μπορώ να σου πω τι πρέπει να κάνεις ακριβώς. Γενικά υποθέτω ότι θα έχει κάποια επιλογή Save All όπου κανονικά θα πρέπει να κρατάει όλες τι ρυθμίσεις. Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ μήπως έχει συμβεί σε κάποιον άλλο και πως το αντιμετώπισε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.