PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία στην ΗΟL.



ultraxmode
08-04-08, 10:25
Παιδιά καλημέρα,

Τα προβλήματά μου με την συγκεκριμένη εταιρία άρχισαν απο την μεταφορά μου σε 24mbps (μέχρι εκείνη την στιγμή, σε ADSL κύκλωμα - 4mbps - ) δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Απο τότε λοιπόν άρχισαν τα προβλήματα με τις χαμηλές ταχύτητες, disconnects κτλ. με αποκορύφωμα εδώ και 17 ημέρες να μην έχω ΚΑΘΟΛΟΥ ADSL κύκλωμα στην γραμμή μου.

Μετά απο πολλά τηλέφωνα στο ΤΥ της HOL και χωρίς να επικοινωνήσουν όλες αυτές τις μέρες ούτε μισή φορά μαζί μου για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχω τσαντιστεί τόσο πολύ που νομίζω πως ήρθε και για μένα η στιγμή να τους καταγγείλω.

Η καταγγελία : :rtfm:

"
Απο τις 22.03.2008 αντιμετωπίζω πρόβλημα με την γραμμή ADSLπου έχω εδώ και 2 χρόνια. Το πρόβλημα είναι πως ενώ ήμουν συνδεμένος στο internetτο βράδυ της 22ης Μαρτίου ξαφνικά χωρίς κανένα λόγο η σύνδεσή μου κόπηκε εντελώς.

Μετα απο ανεπάλληλα τηλέφωνα στην τεχνική υποστήριξη της ΗellasOnLineλύση ΔΕΝ έχει βρεθεί ακόμα και σήμερα που πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως ο ΟΤΕ έχει ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ (??!!!) το πρόβλημα απο χθές (φυσικά λίγο πρίν φύγω για να εργαστώ το λαμπάκι του routerαναβόσβηνε (ΔΕΝ συγχρόνιζε... ανύπαρκτη γραμμή ADSL).

Όλο αυτό τον καιρό (17 ημέρες) παίρνω ΜΟΝΟ ΕΓΩ τηλέφωνα στην HOLκαι στον ΟΤΕ λές και εγώ πρέπει να τηλεφωνώ στην εταιρία που ΠΛΗΡΩΝΩ για να έχω υπηρεσίες INTERNETκαι όχι αυτοί που μου πούλησαν το προϊόν !!!! Καμμία επικοινωνία ούτε απο την HOL, ούτε απο τον ΟΤΕ !!! Λές και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ !

Έχω κουραστεί πλέον με την συγκεκριμμένη εταιρία (και φυσικά και με τον ΟΤΕ που εμπλέκεται σε όλη αυτή την διαδικασία) και θα ήθελα να βρώ το δίκιο μου μέσω της EETTωστε να επιλυθεί το πρόβλημα που έχω και να έχω τις υπηρεσίες που πληρώνω!! Αυτή η κοροϊδία και ανεπάρκεια καταντάει γελοία !!!

Επίσης θα ήθελα να καταγγείλω και την ανεπίτρεπτη ταχύτητα (σε σχέση με το πακέτο που έχω αγοράσει και είναι «σύνδεση στο internetμε 24Mbps») που αυτή την στιγμή (λίγο πρίν την διακοπή) ακουμπάει με το ζόρι τα 4-6Mbps!! Νομίζω πως είναι τουλάχιστον κοροϊδία απέναντι στο πρόσωπο το δικό μου και όλων των χρηστών του internetπανελαδικά! (γιατί έχω ακούσει και άλλες περιπτώσεις φίλων και γνωστών με τέτοιες ταχύτητες). Με τέτοια προβλήματα είναι φυσικό η Ελλάδα να είναι στις τελευταίες θέσεις ευρυζωνικότητας της Ευρώπης και παγκοσμίως και εμένα σαν Έλληνας που είμαι με ενοχλεί αφάνταστα."


Η καταγγελία έχει σταλεί απο εμένα στους εξής οργανισμούς με FAX :


EETT
Nέο INKA
EKΠΟΙΖΩ
Συνήγορος του Καταναλωτή
Γενική Γραμματεία Καταναλωτή Υπουργείου Ανάπτυξης
Για την πορεία της καταγγελίας θα σας ενημερώνω όσο πιο τακτικά μπορώ.
;)

Δεν νομίζω να γίνουν και πολλά, αλλά έστω και ένα τηλέφωνό τους λόγω καταγγελίας θα με ευχαριστήσει ψυχολογικά και ηθικά... :p

B3rny
08-04-08, 10:36
Καλη τυχη

ultraxmode
08-04-08, 10:45
ευχαριστώ.. αν και όπως είπα.. δεν βλέπω να γίνεται και κάτι..

τέλοσπάντων.. είδωμεν... ;)

smacrico
08-04-08, 10:52
...ακριβως τα ιδια εχω και εγω (τα εχουμε ξαναπει σε σχετικο θεμα) και πλεον δεν παει αλλο...προφανος, ειναι απλα ανικανοι και μας κοροιδεύουν... ακολουθω το δρόμο σου και στελνω ΤΩΡΑ καταγγελεια και φυσικα αιτηση διακοπης! :twisted:

aa144
08-04-08, 12:22
Με την ευκαιρία της βλάβης, κόψτα όλα και πάρε ένα 2play από τη NetOne σε PSTN φυσικά, να βρεις την υγειά σου, και να έχεις και πάλι δυο γραμμές, αφού στη hol το 2play δεν δίνει πια δεύτερη γραμμή.

ultraxmode
08-04-08, 13:03
Το σκέφτομαι να σου πώ να πάω σε 2play ... αλλά δεν ξέρω με ποιά εταιρία... :hmm:

Μέχρι πρότεινος έλεγα να πάω σε forthnet.. ύστερα έλεγα να γίνω μαζόχας και να μείνω στην HOL μόνο κ μόνο επειδή ξέρω πάνω κάτω πώς λειτουργούν (εννοώ πωλήσεις και ΤΥ) ...

Δηλαδή η netone είναι καλή? Τί έχεις ακούσει ?

Αλήθεια.. η Tellas τί λέει ? Με έχουν πρήξει στα τηλέφωνα τον τελευταίο καιρό...

Υπάρχει κάποιο thread που να γνωρίζετε, που να γίνεται τέτοια συζήτηση αν δεν σας κάνει κόπο ?

Thanxxx

aa144
08-04-08, 13:10
Επειδή ήδη έχεις προβήματα με τη γραμμή σου που είναι και ISDN, γι αυτό πρότεινα να πας NetOne, είναι πολύ πιο ικανοί να χειριστούν δύσκολες περιπτώσεις, συν το ότι δίνουν και το πακέτο δωρεάν δοκιμής, όπου τελικά γλυτώνεις τα τέλη δυο μηνών, αλλά κυρίως, αν δεν σου αρέσει μπορείς να την κάνεις χωρίς τέλος απενεργοποίησης.

Για Tellas, αυτούς που γνωρίζω, κάνουν παράπονα, για Forthnet έχω δει καλές λειτουργίες αλλά μην τυχόν και μπλέξεις, κάηκες, για Hol τα ξέρεις ήδη. Βέβαια αν είσαι τυχερός μπορείς να πας οπουδήποτε και να είσαι εντάξει, μετά παίζουν και άλλα ρόλο, π.χ. αν θες τηλέφωνα εξωτερικού, αν θες κινητά, αν θες δυο γραμμές, αν προτιμάς VOIP ή POTS και τα παρόμοια.

Μπορείς να μείνεις και στη Hol, αλλά θα χρειαστείς μεγάλη υπομονή όπως τη βλέπω τη δουλειά εκεί με τη γραμμή σου.

ultraxmode
08-04-08, 13:17
Υπάρχει περίπτωση να δώ άσπρη μέρα με downgrade απο ISDN σε PSTN ?...

aa144
08-04-08, 13:39
Φυσικά, αυτό σημαίνει αλλαγή πόρτας στο DSLAM της Hol, γι αυτό και είναι δύσκολο να στο κάνουν και αναγκαστικά πληρώνουν κάποιο (όχι μικρό) ποσό στον ΟΤΕ για τη δουλειά αυτή (δεν επιτρέπεται να το κάνουν μόνοι τους), οπότε το αποφεύγουν με κάθε τρόπο.

Στο Shared LLU που είσαι, πρέπει να κάνεις την ίδια δουλειά και στον ΟΤΕ για την τηλεφωνία σου, αλλά εκεί είναι εύκολο, το δύσκολο είναι μετά να σε βάλουν σε πόρτα Annex A από τη Hol.

........Auto merged post: aa144 added 1 Minutes and 43 Seconds later........

Και θα χρειαστείς και άλλο ρούτερ, όταν (και αν) γίνει η αλλαγή.

ultraxmode
08-04-08, 13:50
Ναι αλλά αν κάνω πx. 2play στην HOL, απ'ό,τι μου είπαν πρέπει αναγκαστικά να πάω σε PSTN. (ή αυτό ή πρέπει να κάνω αίτηση στην HOL να το αναλάβει... ) Βέβαια οι πωλητές της HOL μου τα παρουσίαζαν πολύ εύκολα και απλά.. πράγμα που για αυτούς ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.. :p

Και το κακό σε όλη αυτή την υπόθεση (που θα με βοηθήσει πραγματικά να βγάλω κάποια συμπεράσματα) είναι πως εδώ και καιρό έχω κλείσει ραντεβού με έναν γνωστό μου, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ηλεκτρολόγο (τελευταίας γενιάς που λένε) με τον οποίο θα αλλάξουμε καταρχήν τις πρίζες του σπιτιού (τις τηλεφωνικές εννοείτε..επειδή αυτή τη στιγμή έχω τις παλιές σε στύλ ΟΤΕ.. αυτές που μοιάζουν με πρίζα ρεύματος..) με αγορασμένες απο μένα (τελευταίας γενιάς) Legrand (που τις χρυσοπλήρωσα) και για να δούμε (αυτό είναι το πιό σημαντικό πλέον) πόσο πιάνω κατευθείαν στον κατανεμητή (πρίν την καλωδίωση του διαμερίσματος) ωστε να μπορώ να είμαι πλέον σίγουρος 100% οτι το εσωτερικό μου δίκτυο είναι ΟΚ.

αλλά χωρίς internet ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ???

Κάνω δέηση να έχω internet το Σάββατο το πρωί ωστε να γίνει ο έλεγχος.. γιατί μετά, για να μπορέσει να ξανα έρθει ο συγκεκριμένος ηλεκτρολόγος ... χμμμ... λίγο εως ΠΟΛΥ δύσκολο...

Ελπίζω να μην κούρασα κανέναν, απλά ξέρετε πως έστω και γραπτά (όταν ξέρεις πως κάποιος χριστιανός έχει τα ίδια προβλήματα, είναι και αυτό μια ψυχολογική ανακούφιση!! :rofl: )

ΕDIT :
Επίσης μου είπαν απο ΗOL πως αν γίνει αυτή η μετάβαση απο ISDN σε PSTN θα διαρκέσει όλη αυτή η μεταφορά , απο μερικές ώρες μέχρι μία ημέρα...

..και μετά ξύπνησα?

aa144
08-04-08, 14:14
Πράγματι η μεταφορά τόσο θα διαρκέσει, αλλά θα υπάρξει και χρόνος αναμονής μέχρι να έρθει η μέρα της μεταφοράς που μπορεί να είναι της τάξης των μηνών.

Τις πρίζες αλλάξέ τις, χειρότερο δεν θα το κάνεις, σε όποιο πάροχο και να πας.

Αν στην περιοχή σου έχει 2play POTS (και θα πάρεις τέτοιο) τότε υποχρεωτικά θα σου αλλάξουν πόρτα πηγαίνοντας στο 2play, αν όμως μιλάμε για 2play VOIP, τότε καλύτερα να είναι πολύ σίγουροι, μέχρι του να το δώσουν εγγράφως ότι θα σε βάλουν σε άλλη πόρτα σε Annex A αν πας σε 2play. Και να έχουν πόρτες εκεί που μιλάμε, γιατί αν δεν έχουν...

dikal
08-04-08, 14:19
Επίσης μου είπαν απο ΗOL πως αν γίνει αυτή η μετάβαση απο ISDN σε PSTN θα διαρκέσει όλη αυτή η μεταφορά , απο μερικές ώρες μέχρι μία ημέρα...

..και μετά ξύπνησα?

Την ημέρα της ενεργοποίησής μου στο 2play της hol, 13/9/07, το πρωί είχα τηλέφωνο ISDN από ΟΤΕ, και το απόγευμα που γύρισα από τη δουλειά είχα 2play από hol, σε annex a.
Δε λέω ότι είναι κανόνας, μπορεί όμως να γίνει.

Σου εύχομαι καλή τύχη, ό,τι και να αποφασίσεις.

gogoka
08-04-08, 14:19
ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ........
ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ HOL.
ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΜΙΛΑΜΕ.......
3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ=ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.........ΤΗΛΕΦΩΝΩ...ΤΗΛΕΦΩΝΩ.....ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ROUTER.....
ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΤΗ FORTHNET.....ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΑΠΟ HOL.....ΠΡΑΓΜΑ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ 2 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.......ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ.....ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΣΑΜΠΑ ΑΠΛΑ......
ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ..... ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΠΕΛΑΤΕΣ.....

pskouras
08-04-08, 14:20
Μην ακους τους πολιτες της HOLερας, Εμενα μου ειπαν οτι μια μεταφορα τηλεφωνου θελει 8 με 13 εργασημες και περιμενω ακομα δυο μηνες και μου ηρθε λογαριασμος να τους πληρωσω... Ειναι καραγκ...ες και λενε απιστευτα ψεμματα....
Καλα λενε προσεχε που βαζεις την υπογραφη σου και το ....

Εγω εβαλα την υπογραφη μου στην ΗΟΛ και τωρα καλα να παθω....

ultraxmode
08-04-08, 14:28
To θέμα φίλε μου είναι πως όπου και να την βάλεις την υπογραφή σου τα ίδια θα είναι... οπότε όπως λέει και το ρητό.. μάλλον ήρθε η ώρα να βάλουμε και το "άλλο" πέρα απο την υπογραφή μπας και καταλάβουν.. :p

gkimonas
08-04-08, 14:38
Καλή τύχη σου εύχομαι αλλά προσωπικά πιστεύω πως δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και αν τελικά τα καταφέρεις θα έχεις χάσει 5 χρόνια απ' την ζωή σου.

ultraxmode
08-04-08, 14:41
Το είπα απο την αρχή πως δεν περιμένω κ πολλά.. αλλά έστω και η κίνηση αυτή μου έδωσε μία ευχαρίστηση.. ηθική..

Απο την άλλη ψάχνομαι για double play.. και απο ότι φαίνεται δεν θα είναι στην HOL... ;)

dom
08-04-08, 18:12
Τι δική μου την αίτηση την έχασαν!!! να εύχομαι να μην την βρούν ποτε? :)

ultraxmode
09-04-08, 10:14
Όχι μωρέ, εντάξει.. απλά ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ Η ΣΤΡΑΒΗ....ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ..

εμένα μου έκατσε..

άλλοι πάιζουν μιά χαρά στην HOL ...

jonkyr
09-04-08, 10:51
@ ultraxmode: Εμεις οι "συνδεομαστε" με καποιον τροπο παροτι δεν γνωριζομαστε καν, καθως ειμαστε γειτονες και ειχαμε κοινα προβληματα τα τελευταια δυο χρονια. Την ιδια περιπου εποχη παρουσιαστηκαν ή λυθηκαν και για τους δυο μας (χ4 που δεν γινοταν, διαθεσιμοτητα που δεν εφτανε στα μερη μας, διαρκειες συμβολαιων που τελειωναν σχεδον μαζι, αναβαθμισεις που καναμε κλπ.), συνεπως κυριολεκτικα συμπασχω.

Δεν εχω προβλημα με τη γραμμη μου, το 24μβς βεβαια ειναι 8-8,5 για εμενα, αλλα λεω "παλι καλα"... Σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις με τους γελοιους, ο μονος λογος για τον οποιο παραμενο στην ΧΟΛ ειναι το γεγονος οτι δεν ειμαι διατεθειμενος να αλλαξω dslam, να μπλεξω με διακοπες ιντερνετ, να ψαχνω αλλον παροχο και, βεβαια, να μαθω τα δικα του... "χουγια". Ωστοσο στο νταμπλ πλει δεν παω με τιποτα, προτιμω να σκαω το παγιο στον ΟΤΕ παρα να μπλεξω σε καμια περιπετεια και να μην ξερω τι να περιμενω.

Καλη επιτυχια.

Υ.Γ.: Εγω με τους γελοιους ειχα αλλο προβλημα. Οταν ανανεωσα τον Ιανουαριο, η πωλητρια με διαβεβαιωσε ρητα οτι "εφοσον ειστε πελατης τοσα χρονια, ΔΕΝ χρεωνεστε για το ασυρματο ρουτερ διοτι πληρωνετε ΜΟΝΟ για τον πρωτο χρονο" και δε με αφησε να επιστρεψω το μηχανημα παροτι ειχα αγορασει ΔΙΚΟ μου ρουτερ. Η κοπελα ηταν νεα στο κεντρο της ΧΟΛ, αλλα ρωτησε τρεις φορες προϊσταμενο και ηταν σαφης: "Οχι μονο δεν το επιστρεφετε, αλλα για να συμπληρωθει η καρτελα σας πρεπει τυπικα να σας στειλω κι ενα δωρεαν ενσυρματο". Για 1,5-2 μηνες ειχα δυο ρουτερ στο κουτι τους, μεχρι που μου ηρθε ο λογαριασμος. Φυσικα ΕΙΧΑ ΧΡΕΩΘΕΙ για το ασυρματο και οταν πηρα τηλ για να συνενοηθω, μου ειπε η (αλλη) πωλητρια οτι η πρωτη ειχε κανει λαθος, οτι χρεωνομαι μεχρι να το επιστρεψω και μου ζητουσε επιτακτικα το ονομα της συναδελφου της (για να την κανει ντα; δεν ξερω...). Βεβαιως, δεν υπηρχε περιπτωση να τη "δωσω", αφου ΜΙΛΗΣΕ με προϊσταμενο και το ηξερα... Αυτον, ομως, θα τον ειχα "ρουφιανεψει" στεγνα αν ηξερα ποιος ηταν. Ακου "προϊσταμενος"... Επεστρεψα χθες το ρουτερ και "αντε γεια"...

ultraxmode
09-04-08, 11:01
Τί να πείς και τί να κάνεις με τα τρελοκομεία που έχουμε μπλέξει.. (και δεν εννοώ μόνο την HOL αλλά κ όλους τους άλλους παρόχους...)

άστα.. βλέποντας και κάνοντας...

PS : Όντως συμπάσχουμε, φαίνεται μας έχει καταραστεί και τους δύο ο θεός των συνδέσεων.. .ξέρω γώ ??? :whistle:

tsilisRS7
10-04-08, 03:58
Παιδιά καλημέρα,

Τα προβλήματά μου με την συγκεκριμένη εταιρία άρχισαν απο την μεταφορά μου σε 24mbps (μέχρι εκείνη την στιγμή, σε ADSL κύκλωμα - 4mbps - ) δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Απο τότε λοιπόν άρχισαν τα προβλήματα με τις χαμηλές ταχύτητες, disconnects κτλ. με αποκορύφωμα εδώ και 17 ημέρες να μην έχω ΚΑΘΟΛΟΥ ADSL κύκλωμα στην γραμμή μου.

Μετά απο πολλά τηλέφωνα στο ΤΥ της HOL και χωρίς να επικοινωνήσουν όλες αυτές τις μέρες ούτε μισή φορά μαζί μου για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχω τσαντιστεί τόσο πολύ που νομίζω πως ήρθε και για μένα η στιγμή να τους καταγγείλω.

Καλημέρα φίλε μου έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, και συνέβει την ίδια ημ/νια με εσένα κατά την μετάβαση μου (την υποτιθέμενη) στα 24 όπως κιι εσύ. Μήπως το πρόβλημα είναι γενικό, υπάρχει άλλος με το ίδιο πρόβλημα;
(Δεν μένουμε απ'οσο βλεπω στην ίδια περιοχή).

ultraxmode
10-04-08, 09:07
Η μετάβασή μου σε 24 έγινε τον Νοέμβριο.. απο τότε τα προβλήματά μου ήταν οι συνεχείς αποσυνδέσεις εώς ότου άλλαξα το SNR και έπεσε κατακόρυφα η ταχύτητά μου (όπως ήταν φυσιολογικό) και είχα πολύ σταθερές συνδέσεις... (βέβαια η ταχύτητα με το ζόρι ακουμπούσε τα 4Mbps..).

Στις 24 Μαρτίου η σύνδεση κόπηκε ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ... :mad:

smacrico
10-04-08, 10:42
και εγω εχω τα ιδαι προβληματα, το εχω ξαναναφέρει εδώ, και έχω κάνει και καταγγελεία, και....την ίδια ημερομηνία με εσας!!!!!!!! :twisted: :rtfm:

καλημέρα!

ultraxmode
10-04-08, 11:58
Πάντως ρώτησα στην HOL για διακοπή, και μου είπαν πως εφόσον υπάρχει βλάβη.. ΦΥΣΙΚΑ... δεν πληρώνεις τα 70euros.. οπότε..μάλλον ευκαιρία να την κάνω...

lsavvaid
10-04-08, 22:27
Έτσι που πάμε αν δεν σοβαρευτούν λίγο όλοι τους, τους βλέπω να κάνουν το τέλος απενεργοποίησης μηνιάτικο για να μην φεύγουμε

dagg
11-04-08, 10:57
έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. είχα 1 χρόνο hibox και κλειδωνα στα 4mbps. προ 4 ημερών έβαλα double play και κλειδώνω στα 2.2. Το snr που άλλαξες τι είναι?

ultraxmode
11-04-08, 11:19
Signal Noise Ratio : ηταν 14 και μου το πήγαν 11. (απ'ό,τι θυμάμαι)

@ ADSLgr.com All rights reserved.