PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει τηλέφωνο να επικοινωνήσω μόνος μου με τον ΟΤΕ????



FOTIS1972
08-04-08, 11:57
Περιμένω να συνδεθω απο την HOL στο hibox εδώ και 3 μήνες και αναρωτιόμουνα αν υπάρχει τηλέφωνο ή τρόπος να επικοινωνήσω μόνος μου με τον ΟΤΕ και να δω για ποιο λόγο τόση καθυστέρηση
Μένω Νικαια
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φώτης

aa144
08-04-08, 13:02
Καθυστερεί επειδή σε πολλές περιοχές ο ΟΤΕ είναι μήνες πίσω από τη θεωρητική ημερομηνία που πρέπει να παραδώσει βρόχους σε εναλλακτικούς, κάνουν και απεργίες από πάνω, και έρχεται και Πάσχα, άδειες, καλοκαίρι κτλ.

Καλύτερα πήγαινε αυτοπροσώπως στην τεχνική υπηρεσία του τοπικού ΟΤΕ και μίλα με τον προϊστάμενό της, όχι με άλλους, και ρώτα πως πάει η δουλειά, και πόσο πίσω είναι σε ημερομηνίες. Αν τα πεις με καλό τρόπο μπορεί να πάρεις απάντηση που να σε καλύψει, κάνε μια προσπάθεια.

Είπαμε όμως αυτοπροσώπως, θα πας εσύ, δεν θα στείλεις άλλον, ούτε θα πάρεις τηλέφωνο.

Όλα τα παραπάνω, με την προϋπόθεση ότι ο πάροχός σου έχει πόρτες, και η καθυστέρηση οφείλεται στον ΟΤΕ.

FOTIS1972
08-04-08, 13:57
σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
όσο για το ποιος φταίει φαντάζομαι ότι στον οτε έχει κολλήσει αφού λέει ακομα "εγκριθηκε κατασκευη βροχου"
Δεν φαντάζομαι να είναι οκ απο ΟΤΕ και η ΗΟΛ να μην με θέλει για πελάτη και να με καθυστερεί

aa144
08-04-08, 14:18
Αν γράφει έτσι που λες, ο ΟΤΕ δεν παραδίδει το βρόχο, που έχει εγκρίνει την κατασκευή του, αφού δεν βρήκε κανέναν εύκολο λόγο για να την απορρίψει (όπως κάνει συνήθως).

Οπότε πας για επίσκεψη στην τεχνική υπηρεσία του τοπικού ΟΤΕ, με καλή διάθεση και χαμογελαστός πάντα.

billgout
08-04-08, 18:33
+.....200 στον aa144. Έτσι τουλάχιστον θα καταλάβεις περίπου πότε θα σε συνδέσουν.
Στη περίπτωση μου έτσι έγινε, αν και μένα με ξελάσπωσε πηγαίνοντας ο ADSLικός φύλακας αγγελός μου.

Καλό κουράγιο, αν και λόγω απεργιών (ευτυχώς έληξαν σήμερα) χλωμό σε βλέπω (εως Κινέζο)

Stefanos83
08-04-08, 21:03
Σωστός ο aa144 στα λεγόμενα του , ως συνήθως . Συμπληρώνω οτι ημερομηνία κατασκευής βρόγχου σωστή , σημαίνει οτι όλες οι διαδικασίες απο τον παροχο έγιναν σωστα . Το τελευταίο βήμα ειναι ΟΤΕ . Αμα έχουν απεργία....

Υ.Γ. Ο φονικός συνδιασμός είναι γνωστός στον πάροχο και γνωστός στον ΟΤΕ . Απλα ΣΠΕΡΝΕΙ !

pskouras
08-04-08, 21:25
Σωστός ο aa144 στα λεγόμενα του , ως συνήθως . Συμπληρώνω οτι ημερομηνία κατασκευής βρόγχου σωστή , σημαίνει οτι όλες οι διαδικασίες απο τον παροχο έγιναν σωστα . Το τελευταίο βήμα ειναι ΟΤΕ . Αμα έχουν απεργία....

Υ.Γ. Ο φονικός συνδιασμός είναι γνωστός στον πάροχο και γνωστός στον ΟΤΕ . Απλα ΣΠΕΡΝΕΙ !

Στεφανε ποιος φταιει που στελνω την αιτηση και μετα απο δυο βδομαδες λενε οτι κανανε λαθος και δεν εχουν κανει τιποτα και περιμενω 50 μερες για μια μεταφορα τηλεφωνου, και θελουν να πληρωσω αυτες τις μερες ενω δεν εχω τηλ και νετ? Να το κλεισετε το μαγαζι...Και να πατε να το ανοιξετε στην Αφρικη....ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΧΟΛ
ΥΓ.
Δεν εχω κατι με σενα προσωπικα...Με τη ΧΟΛ ομως....

Stefanos83
08-04-08, 21:53
Απάντησα πλήρως σε PM . Είναι θέμα που το έχω κοιτάξει και προσωπικά .

giotria
11-04-08, 20:34
Εγω τα καταφερα με το 13888

sunrise
14-05-08, 01:38
Και καταληγουμε παλι στο ..για ολα φταιει ο ΟΤΕ :rofl:

Το οτι ειναι ανικανοι και με μηδενικο τεχνικο τμημα η χολ δεν σας λεει τιποτα ετσι?
Το οτι ο οτε δινει συγκεκριμενες ημερομηνιες καταθεσης δικαιολογητικων(στους ενναλακτικους) και αυτοι ειναι ανικανοι να διαχειριστουν εναν ογκο πελατων δεν σας λεει τιποτα ετσι?
Το οτι σου λεει στο σαιτ της χολ "εγκριθηκε κατασκευη βροχου" ειναι καθαρα θεμα της χολ και κανενος αλλου ωστε να το υλοποιησουν,ασχετα αν αυτοι δεν μπορουν Η...Η..Η...

Αφηστε λοιπον τα υπολοιπα και μην ψαχνουμε εξελαστηρια θυματα....

Δεν εχω κανενα συμφερον απ τον οτε απλα εχω προσωπικη εμπειρια απ την τεχνικη ανικανοτητα της χολ(4 μηνες περιμενα),οποτε λοιπον φιλε φωτη και στον οτε να παρεις τηλεφωνο,υπευθυνοι ειναι η χολ για την γραμμη σου...(και δεν ειδα κανεναν προλαλησαντα να στο αναφερει..)
καληνυχτα και καλη δυναμη..

dimstog
15-05-08, 18:02
Και καταληγουμε παλι στο ..για ολα φταιει ο ΟΤΕ :rofl:

Το οτι ειναι ανικανοι και με μηδενικο τεχνικο τμημα η χολ δεν σας λεει τιποτα ετσι?
Το οτι ο οτε δινει συγκεκριμενες ημερομηνιες καταθεσης δικαιολογητικων(στους ενναλακτικους) και αυτοι ειναι ανικανοι να διαχειριστουν εναν ογκο πελατων δεν σας λεει τιποτα ετσι?
Το οτι σου λεει στο σαιτ της χολ "εγκριθηκε κατασκευη βροχου" ειναι καθαρα θεμα της χολ και κανενος αλλου ωστε να το υλοποιησουν,ασχετα αν αυτοι δεν μπορουν Η...Η..Η...

Αφηστε λοιπον τα υπολοιπα και μην ψαχνουμε εξελαστηρια θυματα....

Δεν εχω κανενα συμφερον απ τον οτε απλα εχω προσωπικη εμπειρια απ την τεχνικη ανικανοτητα της χολ(4 μηνες περιμενα),οποτε λοιπον φιλε φωτη και στον οτε να παρεις τηλεφωνο,υπευθυνοι ειναι η χολ για την γραμμη σου...(και δεν ειδα κανεναν προλαλησαντα να στο αναφερει..)
καληνυχτα και καλη δυναμη..

Φίλε μου δεν τα ξέρεις καλά.

Ο ΟΤΕ δίνει συγκεκριμένες ημερομηνίες για να ενημερώσουν οι εναλλακτικοί τους πελάτες τους, αυτό δεν σημαίνει ότι τις τηρεί.
Ο ΟΤΕ κάνει όλες τις συνδέσεις, τουλάχιστον στις ενεργοποιήσεις σε ενεργό βρόχο. Τα DSLAM τα έχουν στημένα οι πάροχοι και απλά περιμένουν τον ΟΤΕ να συνδέσει τους πελάτες στον Πίνακα Παρόχων.
Οποιοσδήποτε έλεγχος και παρέμβαση στην γραμμή του πελάτη, δικαιωματικά μπορεί να γίνει από τον ΟΤΕ και μόνο. Ο εναλλακτικός μόνο να ζητήσει έλεγχο μπορεί, δεν μπορεί να τον κάνει ο ίδιος.
Το "εγκρίθηκε κατασκευή βρόχου" σημαίνει ότι ο ΟΤΕ δέχθηκε την αίτηση και είπε ότι θα κατασκευάσει τον βρόχο - το πότε, εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από αυτόν.

Για το ανύπαρκτο τεχνικό τμήμα, ναι, συμφωνούμε.

sunrise
16-05-08, 00:23
Φίλε μου δεν τα ξέρεις καλά.

Ο ΟΤΕ δίνει συγκεκριμένες ημερομηνίες για να ενημερώσουν οι εναλλακτικοί τους πελάτες τους, αυτό δεν σημαίνει ότι τις τηρεί.
Ο ΟΤΕ κάνει όλες τις συνδέσεις, τουλάχιστον στις ενεργοποιήσεις σε ενεργό βρόχο. Τα DSLAM τα έχουν στημένα οι πάροχοι και απλά περιμένουν τον ΟΤΕ να συνδέσει τους πελάτες στον Πίνακα Παρόχων.
Οποιοσδήποτε έλεγχος και παρέμβαση στην γραμμή του πελάτη, δικαιωματικά μπορεί να γίνει από τον ΟΤΕ και μόνο. Ο εναλλακτικός μόνο να ζητήσει έλεγχο μπορεί, δεν μπορεί να τον κάνει ο ίδιος.
Το "εγκρίθηκε κατασκευή βρόχου" σημαίνει ότι ο ΟΤΕ δέχθηκε την αίτηση και είπε ότι θα κατασκευάσει τον βρόχο - το πότε, εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από αυτόν.

Για το ανύπαρκτο τεχνικό τμήμα, ναι, συμφωνούμε.

Αχ φιλτατε..δικιο εχεις αλλα η αληθεια ειναι καπου στη μεση....
Ας μην ανοιξουμε περαιτερω κουβεντα...θα γραψουμε βιβλιο:p

theofilos79
16-05-08, 14:28
Αχ φιλτατε..δικιο εχεις αλλα η αληθεια ειναι καπου στη μεση....
Ας μην ανοιξουμε περαιτερω κουβεντα...θα γραψουμε βιβλιο:p

πάντως είμαι σίγουρος ότι το βιβλίο θα γινόταν best seller τουλάχιστον απο τα μέλη του forum και όχι μόνο, :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.