PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψυχεδέλεια!!!!



x69pr
08-04-08, 16:49
Απο 26/3 που λετε έχω μείνει χωρίς νετ και τηλ. (απ' οτι κατάλαβα τοτε είχε ξεραθεί" η γραμμή, ουτε τηλ σήμα ουτε adsl). η συμβιωσή μου μέχρι τώρα με τη φνετ ήταν καλή. μόνο μια φορά μου είχε κοπει το τηλ για 3 μερες και αυτο ηταν όλο (έχω 2play). άσε που χρονίζει το ρούτερ στα 20 και αποσυνδέσεις δεν έχω ούτε για δείγμα. αφήνω τη μέρα να περάσει μπας και η βλάβη ήταν προσωρινή αλλά τίποτα. παίρνω τηλ την επόμενη μέρα και μου λένε οτι όντως δεν βλέπουν τη γραμμή να έχει σήμα. την επόμενη δευτερα ξαναπάιρνω και λένε οτι απο τη μεριά τους είναι οκ η γραμμή και οτθι έχουν προωθήσει τη βλάβη στον οτε. τι οτε ρε παιδια λεω? στο ιδιοκτητο δικτυο σας δεν είμαι?. τέσπα, μην τα πολυλογώ απ'οτι κατάλαβα τις επόμενες μερες εχουν κανει μ!#@$α και μου έχουν βγάλει την πριζα. ο οτε επιστρέφει την βλάβη και η φνετ ξανά δηλώνει βλάβη στον οτε. έκανα καταγγελία στη εεττ. ακόμα αναμένω να δω φως.

βασικά το μόνο στην ουσία που με νοιάζει είναι να έχω πάλι την υπηρεσία που είχα τόσο καιρό και που ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.

α και εννοείτε οτι ΔΕΝ πληρώνω ουτε σεντ για όσο καιρό δεν είχα σύνδεση ούτε για κανα τελος επανενεργοποίησης λόγω της βλακείας που τους δέρνει.

και ρωτάω τώρα:

1. φοβάμαι ότι μπορεί να έχω χάσει την πόρτα μου. στέκει κάτι τέτοιο η τσάμπα φοβάμαι?
2. έτσι όπως έμπλεξα μεταξύ των δυο στη γκρίζα ζώνη τι γίνεται?
3. εάν τραβήξει πόλύ η ιστορία αν κάνω μύνηση κατα παντός υπευθύνου για διαφυγέντα κέρδη, αποζημείωση για χρήση κινητού και νετ καφέ και για ηθική βλάβη από τον εμπαιγμό που υπέστησα τόσο καιρό έχω ελπίδα να δικαιωθώ?

hel
08-04-08, 17:11
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ζήτα γραπτώς τις κινήσεις που έχουν κάνει από forthnet.
Είναι σίγουρο ότι υπάρχει ευθύνη του ΟΤΕ, γιατί λίγο δύκολο να τραβήξανε καλώδια από forthnet.
Ζήτα και αποζημίωση από τη forthnet όπως προβλέπεται από το συμβόλαιό σου.

x69pr
09-04-08, 09:19
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ζήτα γραπτώς τις κινήσεις που έχουν κάνει από forthnet.
Είναι σίγουρο ότι υπάρχει ευθύνη του ΟΤΕ, γιατί λίγο δύκολο να τραβήξανε καλώδια από forthnet.
Ζήτα και αποζημίωση από τη forthnet όπως προβλέπεται από το συμβόλαιό σου.

φιλε hel, μπορείς σε παρακαλώ εαν γνωρίζεις να μου πείς περιληπτικά τι προβλέπεται ακριβώς στο συμβόλαιο με τη φνετ, δυστυχώς δεν έχω εύκαιρα τώρα τα χαρτιά στη δουλειά.

hel
11-04-08, 16:30
http://www.forthnet.gr/media/double_play/form/%C1%DF%F4%E7%F3%E7%20Forthnet%202play_0108_v3.pdf
άρθρο 5.9 .

@ ADSLgr.com All rights reserved.