PDA

Επιστροφή στο Forum : Έφυγα από τη HOL



panos1601
09-04-08, 13:38
Έπειτα από 3 χρόνια, προβλημάτων, υψηλών pings, διακοπών, απουσίας τεχνικής εξυπηρέτησης, ...........έβαλα OTE .
1. Καμία σχέση στη προσβαση ιστοσελίδων .... (είχα 2mb και έβαλα 1mb)
2. Υψηλότερο dowload
3. Xαμηλότερο ping
4. Μια βδομάδα τώρα , χωρίς διακοπες...

Ευχαριστώ...(τουλάχιστον τα είπα κάπου...ξαλάφρωσα)

aa144
09-04-08, 13:53
Για τη χρήση που αναφέρεις, σίγουρα στον ΟΤΕ είσαι καλύτερα. Και πως κατάφερες και έκανες υπομονή τόσα χρόνια; Πως και δεν πήγες σε ιδιόκτητο ή σε 2play ας πούμε; Όχι απαραίτητα στη Hol αφού δεν ήσουνα ευχαριστημένος, αλλά οπουδήποτε.

ultraxmode
09-04-08, 15:02
Ax και μένα με βλέπω να φεύγω απο HOL.. είμαι απο τους δυσαρεστημένους .. :whistle:

Λέω να πάω Forthnet.. και ο Θεός βοηθός..

Αλήθεια aa144, αν φύγω ΤΩΡΑ που έχω πρόβλημα με την HOL (ανύπαρκτη ADSL γραμμή) θα πρέπει να πληρώσω τα 70 euros ? (υπόψιν πως αυτή τη στιγμή έχω και πιστωτικό μέσα στην HOL 44 euros)...

AN ξέρεις.. ή εσύ ή κάποιος άλλος.. γενικά ρωτάω..

ευχαριστώ !

SouthDog
09-04-08, 15:28
Mπραβο ρε φίλε καλά έκανες :oneup:

Ειδικά τώρα σέρνεται το γ:nono:
και έχει αποσυνδέσεις, page no found και λοιπές μλκιες

Μπορείς να κάνεις κανα tracert να δουμε τι latency
εχει πάνω κάτω η γραμμή σου?

πάνω κάτω κ γω τις ίδιες απαιτήσεις έχω
και πλησιάζει η ώρα μου να την κάνω...

ξέρει κανείς πότε 8α παρουσιάσει νέα πακέτα κονιξ ο οτες?

grmako
09-04-08, 16:33
τυχερέ...... εγω ακομα περιμενω....!

guzel
09-04-08, 17:44
Έπειτα από 3 χρόνια, προβλημάτων, υψηλών pings, διακοπών, απουσίας τεχνικής εξυπηρέτησης, ...........έβαλα OTE .
1. Καμία σχέση στη προσβαση ιστοσελίδων .... (είχα 2mb και έβαλα 1mb)
2. Υψηλότερο dowload
3. Xαμηλότερο ping
4. Μια βδομάδα τώρα , χωρίς διακοπες...

Ευχαριστώ...(τουλάχιστον τα είπα κάπου...ξαλάφρωσα)

1. διαφωνω
2. διαφωνω
3. συμφωνω
4. διαφωνω ,οσο καιρο ειμαι συνδρομητης ουδεποτε εκανε διακοπη (εκτος 2-3φορες συνολικα)

αν ειχες αρυς συνδεση προφανως στην περιπτωση των διακοπων και το χαμηλο download οπως λες δεν ευθυνοταν η hol αλλα το dslam (ote) στο οποιο επεφτες

ειναι γνωστο σε ολους οτι συνδεσεις αρυς της hol ειναι πληρως αξιοπιστες και χωρις προβληματα...:oneup:

aa144
09-04-08, 17:59
Ax και μένα με βλέπω να φεύγω απο HOL.. είμαι απο τους δυσαρεστημένους .. :whistle:

Λέω να πάω Forthnet.. και ο Θεός βοηθός..

Αλήθεια aa144, αν φύγω ΤΩΡΑ που έχω πρόβλημα με την HOL (ανύπαρκτη ADSL γραμμή) θα πρέπει να πληρώσω τα 70 euros ? (υπόψιν πως αυτή τη στιγμή έχω και πιστωτικό μέσα στην HOL 44 euros)...

AN ξέρεις.. ή εσύ ή κάποιος άλλος.. γενικά ρωτάω..

ευχαριστώ !

Ακριβώς αυτό, λόγω βλάβης κάντην ΤΩΡΑ, στείλε έγγραφο σχετικά με Φ/Α ταυτότητας κτλ που να αναφέρεις ότι διακόπτεις οριστικά λόγω βλάβης που δεν επιδιορθώνεται. Δεν θα χρεωθείς τίποτε.

........Auto merged post: aa144 added 6 Minutes and 43 Seconds later........

Ακόμα και μια ΑΡΥΣ με προβλήματα, πιο εύκολα θα την φτιάξουν οι ΟΤΕτζήδες αν είναι δική τους (Conn-X) παρά αν είναι παρόχου (εξαιρείται η πολύ σπάνια πια περίπτωση όπου η γραμμή ADSL ανήκει προσωπικά στον πελάτη και την πληρώνει άμεσα αυτός, και απλά αγοράζει λογαριασμό πρόσβασης από κάποιο πάροχο). Να μην πω ότι αν πράγματι είχε 3 χρόνια προβλήματα και δεν του τα έφτιαξαν από Hol (ή να του προτείνουν αυτοί να πάει σε χαμηλότερη ταχύτητα, όπως είναι τώρα), έ, καλά έκανε και έφυγε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.