PDA

Επιστροφή στο Forum : Οδηγιες απο Φορθνετ για το USR 9105



gladiator79
26-07-05, 16:06
Μπηκα στο σαιτ της Φορθνετ & με εκπληξη διαπιστωσα οτι δεν εχουν αναλυτικες οδηγιες για τη ρυθμιση του συγκεκριμενου ρουτερ...(αντιθετα εχουν για πολλα αλλα,οπως της Αλκατελ,Ιντρακομ κλπ).Υπαρχουν καπου αλλου ή πρεπει να τους παρω τηλεφωνο για να μου τις δωσουν?

JohnGR
26-07-05, 16:09
Μα υπάρχει αναλυτοτιτατικότατο how-to ΕΔΩ! :)

gladiator79
26-07-05, 16:31
Ναι εχεις δικιο...το εχω δει αυτο,ομως οι ρυθμισεις που αναφερονται ισχυουν για ολες τις εταιριες(πχ IP Adress,Subnet Mask κλπ)...?

ipo
26-07-05, 16:35
Ναι, ισχύουν για όλες τις εταιρείες. Απλά αν θέλεις να βάλεις χειροκίνητα του DNS servers, πρέπει να δεις στο site της FORTHnet (π.χ. εκεί που λέει για τα Linksys) ποιους DNS servers έχει. Αυτή την πληροφορία βέβαια μπορείς να τη δεις και στο forum.

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=280254&postcount=13

Κι εμένα με ξενίζει το γεγονός ότι δεν γράφει τίποτα για τα U.S.Robotics. Έχουν ήδη πουληθεί αρκετά στην Ελλάδα. Βέβαια είναι πολύ λιγότερα από τα Intracom, Alcatel, Siemens που προωθούσε ο ΟΤΕ καθώς και τα Crypto που πουλιούνται με τα πακέτα.

Boromir
28-07-05, 18:57
Για ρυθμίσεις του μόντεμ ίσως βρεις πληροφορίες εδώ:

http://www.usr-emea.com/support/s-prod-template.asp?loc=emea&prod=9105

http://www.adslguide.org.uk/hardware/reviews/2004/q4/usr-9106.asp

Ρίξε μια ματιά...

sdikr
28-07-05, 21:42
Για ρυθμίσεις του μόντεμ ίσως βρεις πληροφορίες εδώ:

Δηλάδη ο οδηγός που έχουμε εδώ δεν σας κάνει :cry: :cry: :cry:

ipo
28-07-05, 21:49
Δηλάδη ο οδηγός που έχουμε εδώ δεν σας κάνει :cry: :cry: :cry:Κι εγώ απόρησα. Ο οδηγός του sdikr έχει πολύ περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις του modem, σε σχέση με τα link που έδωσε το παιδί παραπάνω. Μάλλον δεν έχει δει τον οδηγό που υπάρχει στο forum μας.

EvilHawk
28-07-05, 21:49
Κανονικά Σπύρο μου θα πρέπει να διαγράφεις όλα τα εξωτερικά links! :p

Παιδια τόση δουλειά έχει γίνει για μερικά modem και όχι μόνο, μερικοί οδηγοί μάλιστα είναι και ότι καλύτερο μπορείτε να συναντήσετε στο net, υποστηρίξτε ηθικά λοιπόν τους χρήστες που τα ετοίμασαν! ;)!

FifthBaby
13-08-05, 03:57
Καλά τα άτομα της 4νετ είναι βαρυά νυχτωμένα , καμιά φορά πέφτεις σε εντελώς άσχετους επι του θέματος τύπους που λειτουργούν με τα χαρτία και οχι απο γνώσεις - εμπειρίες το πανελ τους ειναι απογοήτευση μερικές φορές ... προτιμότερο να βλέπεις οδηγίες απο εδώ παρά απο τα πανελ για βοήθεια τους!!

power
13-08-05, 12:26
Καλά τα άτομα της 4νετ είναι βαρυά νυχτωμένα , καμιά φορά πέφτεις σε εντελώς άσχετους επι του θέματος τύπους που λειτουργούν με τα χαρτία και οχι απο γνώσεις - εμπειρίες το πανελ τους ειναι απογοήτευση μερικές φορές ... προτιμότερο να βλέπεις οδηγίες απο εδώ παρά απο τα πανελ για βοήθεια τους!!

Εσύ δλδ τι περιμένεις?
Να φέρουν απόφοιτους ΑΕΙ/ΤΕΙ για το helpdesk, με πρώτο μισθό 900-1200Ε?

Δε γίνονται αυτά φίλε μου. Παίρνουν ότι βρούν για να είναι χαμηλό το κόστος.
Αν χρειαστεί κάτι παραπάνω θα έχουν 1-2 άτομα, για ειδικές περιπτώσεις.

sdikr
13-08-05, 17:01
Δεν πιστέυω οτι έχει να κάνει με τις γνώσεις στα χαρτιά,

Σημασία έχει πόσο σου αρέσει αυτό που κάνεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.