PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind ADSM ADDON



NeK
09-04-08, 15:22
Πήρα τηλέφωνο την wind και τους ρώτησα αν και πως μπορούμε να ενημερωνόμαστε online για την κίνηση ή έστω αν μας ενημερώνουν με κάποιο τρόπο (SMS, τηλέφωνο κλπ) αν έχουμε ξεπεράσει το όριο και έχουμε πλέον ογκοχρέωση και μου είπαν ότι αυτό γίνεται από τους μετρητές των συσκευών μας. Όμως, του λέω αν για κάποιο λόγο ο μετρητής αυτός δείχνει πως δεν έχω ξεπεράσει το όριο και εσείς πάραυτα με χρεώσετε τι θα γίνει, θα αναγκαστώ να αμφισβητίσω την χρέωση;

Μου λέει ότι δεν μπορώ να αμφισβητίσω την χρέωση γιατί ο μετρητής των συσκευών δεν είναι αξιόπιστος και ότι μπορώ εγώ να τον μηδενίσω όποτε θέλω και του απαντώ, μα τότε το ίδιο ισχύει και για την δική σας πλευρά, μπορείτε με τον ίδιο τρόπο να αυξήσετε τους μετρητές σας. Μου απάντησε ότι αυτό δεν γίνεται και ότι η "κεραία" είναι αξιόπιστη και μετράει πάντα σωστά. Εδώ φυσικά όσι γνωρίζουμε έστω και λίγα από πληροφορική, γελάμε μέχρι δακρύων, έτσι και εγώ του απάντησα ότι κάνει λάθος και θα έπρεπε τέλως πάντων να δίνουν στον πελάτη την υπηρεσία αυτόματης ενημέρωσης μέσω SMS αν έχει ξεπεράσει το όριο, όπως κάνει η vodafone/cosmote.

hellenicsun
09-04-08, 16:32
Εγώ πάλι τις συγκεκριμένες υπηρεσίες όχι απλά τις αγνοώ, αλλά τις θεωρώ καθαρή κλεψιά εις βάρος του καταναλωτή.

Προτιμώ να χρησιμοποιήσω το κινητό μου τηλέφωνο ώς modem ή κάποιο δωρέαν WiFi HotSpot (ή επι πληρωμή).

nnn
09-04-08, 22:56
Από την μια δεν μπορείς να αμφισβητήσεις την χρέωση, από την άλλη ενημερωθείτε από τον αναξιόπιστο μετρητή :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.