PDA

Επιστροφή στο Forum : Λανθασμένη επιλογή...



RuTalking2me
27-07-05, 22:59
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum, είμαι κάτοικος Ιωαννίνων, θα είμαι σύντομος λόγω του προχωρημένου της ώρας, μόλις απέκτησα σύνδεση αορίστου χρόνου μέσω otenet, τα αποτελέσματα της σύγκρισης με τον προηγούμενο provider, απογοητευτικά... η διαφορά είναι αισθητή, το μετάνιωσα από την πρώτη κιόλας μέρα :( :mad:

θα επανέρθω...

NoYmErOs
28-07-05, 09:36
Καλος ήρθες στο forum...
Αορίστου είναι οπώτε σταματάς δεν είναι συμβόλαιο να υπάρχει πρόβλημα.. αλλά την ISP είχες πρίν και ποιά τα προβλήματα με τώρα ?

power
28-07-05, 10:53
Καλος ήρθες στο forum...
Αορίστου είναι οπώτε σταματάς δεν είναι συμβόλαιο να υπάρχει πρόβλημα..

Πολύ σωστά.

RuTalking2me
28-07-05, 11:17
Το θέμα δεν είναι η ευκολία με την οποία αλλάζεις provider, το θέμα είναι οτι δε θέλω ν' αλλάξω..., πριν είχα tellas... το πρόβλημα είναι τα πολλά σκαμπανεβάσματα, και ο μέσος όσος στο download ανα λεπτό είναι αρκετά χαμηλότερος. Το modem το οποίο χρησιμοποιώ είναι το speedtouch 530i ethernet.

power
28-07-05, 11:24
Γιατί δε δοκίμαζεις προηγουμένως τους ISP πρίν κάνεις συμβόλαιο.
Ενα demo δεν έβλαψε κανέναν.

andreasp
28-07-05, 11:33
Για ποιον λογο εκοψες την Tellas Και πηγες σε Otenet...?
Τι περιμενες να βρεις καλυτερο...?

RuTalking2me
28-07-05, 11:37
βασικά με βολεύει γιατί η χρέωση έρχεται μαζί με το λογαριασμό τηλεφώνου...

loner
28-07-05, 12:15
Εγω παντως ξερω οτι με Vivodi ο γαμπρος μου σε 6 μηνες εχει τοσες αποσυνδεσεις οσες εγω σε μια μερα με Οτενετ! Και στην τελικη υποτειθεται (παντα) οτι ειναι απο τους μεγαλυτερους providers η ΟΤΕνετ ρε ΓΜΤ!!!!!!!!!!!!!!!! Ειναι δυνατον αυτα τα χαλια;;;;;;;;

Υ.Γ. Εκτος βεβαια, αν παιζει το σεναριο που ειπαν αρκετοι. Οτι δηλαδη κανει αναβαθμισεις (και τα εχει κανει μπουρδελο) και δεν λεει τιποτα λογω της (ξανα) υποτειθεμενης αναβαθμισης απο 384 σε 512.... Βλεπετε εχει και το προνομιο (;;;; ) να τα μαθαινει ολα απο πρωτο χερι πριν απο τους αλλους (βλεπε ΟΤΕ)........

EvilHawk
28-07-05, 13:02
Αποσυνδέσεις λόγω provider, χμμμμ λίγο χλωμό το βλέπω!
Απο κακές ρυθμίσεις , προβληματικό modem, κακή γραμμή μπορεί!

power
28-07-05, 16:25
Φίλε loner είμαστε τόσος κόσμος εδώ με Οτενετ και μόνο εσύ έχεις τόσα προβλήματα.
Στο κάτω κάτω στους ίδιους router πέφτουμε όλοι.
Τελικά γιατί δε δοκιμάζεις και εσύ κανένα demo απο forht ή hol?

apnea73
28-07-05, 22:57
Εγώ είμαι απο Ιωάννινα και εδώ και ένα χρόνο με ΟΤΕΝετ δεν είχα καμία αποσύνδεση..
Βέβαια το κόστος είναι υψηλό αλλα κατεβάζω με 40 και 41 μερικές φορες..!!!

RuTalking2me
28-07-05, 23:11
apnea73 σε ποιά περχιοχή μένεις, εγώ μένω πλατεία Πάργης, με τελλας κατεβάζω με 41+ ενώ με οτένετ με 38+...

loner
28-07-05, 23:48
Φίλε loner είμαστε τόσος κόσμος εδώ με Οτενετ και μόνο εσύ έχεις τόσα προβλήματα.
Στο κάτω κάτω στους ίδιους router πέφτουμε όλοι.
Τελικά γιατί δε δοκιμάζεις και εσύ κανένα demo απο forht ή hol?

Λαθος δικο μου. Disconnections εχουν αρκετοι με PSTN και ISDN. Οχι με DSL τοσο. Εκτος με το γνωστο θεμα με το force ip........
Γιατι δεν δοκιμαζω demo; Γιατι; Να παιζει 4 ωρες; Χαιρω πολυ. Σε 4 ωρες μπορει να μην κανει και τιποτα... Δωστο μου 3 μερες να δω αν θα εχει τοσα προβληματα οσο με την ΟΤΕνετ και τουλαχιστον μετα θα ξερω οτι ειναι προβλημα γραμμης η μοντεμ οριστικα και αμετακλητα.....

MirrorX
29-07-05, 00:49
αν δεν κανω λαθος τα demo απο forthnet και otenet διαρκουν 3-5 μερες οποτε μπορεις να δοκιμασεις ανετα forthnet......

loner
29-07-05, 06:09
Σοβαρα; Θα το τσεκαρω αμεσως!!!!!

NoYmErOs
29-07-05, 08:04
Ποιός ISP δίνει demo, πώς και για πόσο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15364

@ ADSLgr.com All rights reserved.