PDA

Επιστροφή στο Forum : sagem fast 800



madboy
29-07-05, 05:59
θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να ανοιξει καποιος πορτες με το μοντεμ sagem fast 800 που παρεχει η οτενετ στο ondsl kit... Αντιμετωπιζω ιδιαιτερο προβλημα με τις ταχυτες οταν κατεβαζω καποιο torrent αφου η ταχυτητα δεν ξεπερνα τα 10 kb/s! Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει παρακαλω! Thanks!

loner
29-07-05, 06:07
Δεν χρειαζεται να ανοιξεις πορτες εφοσον δεν ειναι ρουτερ.... Οι πορτες ειναι ορθανοιχτες. Κοιτα μονο μηπως εχεις βαλει κανενα προγραμμ firewall και τις μπλοκαρει!

power
29-07-05, 07:45
Φίλε madboy, επειδή βλέπω είναι το πρώτο σου ποστ.
Μπορεί να έχεις 1024 και να κατεβάζεις ένα τόρεντ με 2KB και μπορεί να έχεις 384 και να κατεβάζεις ένα άλλο με 38KB.
Εξαρτάται το seeding και το leeching.Δε μπορείς να έχεις συνέχεια την ίδια ταχύτητα ακόμα και σε ένα ίδιο αρχείο.
Μέτρα τις ταχύτητές σου με ένα ftp download, και μετά (αν δεις κάτι περίεργο), το συζητάμε.

A!Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις μερικά ποστ εδω μέσα.Θα σου ανοίξουν τα μάτια.

Καλως όρισες.

NoYmErOs
29-07-05, 07:50
Δες και εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=5723

Welcome :D

madboy
31-07-05, 03:42
οκ παιδια σας ευχαριστω! Θα ηθελα να ρωτισω και κατι αλλο... Ειναι καλυτερο να παω να αγορασω ενα router αντι να χρησημοποιω αυτο το μοντεμ? Εχω ακουσει πολλους που λενε οτι τα router ειναι καλητερα απο αυτα τα μοντεμ τα οποια δινουν στα πακετα dsl!

loner
31-07-05, 09:00
Nαι. Και συσγκεκριμενα το robotics 9105.... Το πηρα κι εγω, συνεχιζω να εχω προβληματα λογω κακης γραμμης, αλλα το 9105 επανασυνδεεται μονο του. Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.......

no_logo
31-07-05, 09:22
οκ παιδια σας ευχαριστω! Θα ηθελα να ρωτισω και κατι αλλο... Ειναι καλυτερο να παω να αγορασω ενα router αντι να χρησημοποιω αυτο το μοντεμ? Εχω ακουσει πολλους που λενε οτι τα router ειναι καλητερα απο αυτα τα μοντεμ τα οποια δινουν στα πακετα dsl!

αν δεν σου δημιουργεί προβλήματα, υπάρχει λόγος να το αλλάξεις; :cool:

ok_computer
31-07-05, 14:08
ο ρουτερ ειναι ειναι και μοντεμ στα dsl , απλα εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα...

JohnGR
31-07-05, 15:57
Άλλο modem, άλλο router, άλλο modem&router! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.