PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία σχετικά με τις αποσυνδέσεις



Andrikos
14-04-08, 00:34
Καλησπέρα παιδιά!
Θα ήθελα να κάνω μία χαζή ερωτησούλα αλλά αρκετά χρήσιμη για εμένα..
Μέχρι πόσες φορές ειναι φυσιολογικό να έχει αποσυνδέσεις το ρούτερ ημερησίως?
Απλά παρατηρώ κάποιες φορές όταν πχ γυρνάω από δουλειά να έχει αποσυνδεθεί,παρατηρώντας την μέτρηση ωρών σλλά και από τη διακοπή κάποιων προγραμμάτων.
Ευχαριστώ

LeGendGR
14-04-08, 00:44
καθολου δεν πρεπει να κανει μονο ενα reboot πρεπει να κανει καθε δυο με τρις ημερες... αλλα και να σου κανει καμια αποσυνδέσεις 1-2 φορες την ημερα για πολυ λιγο χρονο διλαδη για κανενα διλεπτο δεν πειραζει... το θεμα ειναι κατα ποσο ενοχλει εσενα....

Andrikos
14-04-08, 00:52
H αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα αφότου το έκανε στην 2η μέρα..Απλά κάνει 2-3 φορές την ημέρα διακοπές δευτερολέπτων,που ούτε καν δεν προλαβαίβω να κάνω reboot μπαίνει άμεσα πάλι μόνο του.
Kαι επειδή τα στατιστικά της γραμμής μου είναι οκ παραξενεύομαι λιγάκι.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

trendyboyathens
26-04-08, 19:27
Δεν πιστεύω να σκέφτεσαι να πας σε εναλλακτικό έτσι? :whistle:

Andrikos
29-04-08, 13:53
Δεν πιστεύω να σκέφτεσαι να πας σε εναλλακτικό έτσι? :whistle:Ουτε για αστειο!!!!:oneup:

panospar
29-04-08, 14:16
H αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα αφότου το έκανε στην 2η μέρα..Απλά κάνει 2-3 φορές την ημέρα διακοπές δευτερολέπτων,που ούτε καν δεν προλαβαίβω να κάνω reboot μπαίνει άμεσα πάλι μόνο του.
Kαι επειδή τα στατιστικά της γραμμής μου είναι οκ παραξενεύομαι λιγάκι.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Καλά χαρακτηριστικά γραμμής αλλά αρκετές αποσυνδέσεις. Τα πράγματα έφτιαξαν όταν άλλαξα encapsulation από PPPoE σε PPoA.
Από τότε η σύνδεση είναι σταθερή σα βράχος.

Andrikos
29-04-08, 14:40
Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Καλά χαρακτηριστικά γραμμής αλλά αρκετές αποσυνδέσεις. Τα πράγματα έφτιαξαν όταν άλλαξα encapsulation από PPPoE σε PPoA.
Από τότε η σύνδεση είναι σταθερή σα βράχος.
Μμμ..Απο μονος σου η το προτεινε καποιος?

tsaltinho
29-04-08, 15:12
Μμμ..Απο μονος σου η το προτεινε καποιος?
το reboot φανταζομαι χρειαζεται οταν ειναι ανοιχτο για πολλες μερες ασταματητα
Ετσι..?

Andrikos
29-04-08, 16:30
το reboot φανταζομαι χρειαζεται οταν ειναι ανοιχτο για πολλες μερες ασταματητα
Ετσι..?
Ok το γνωριζω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.