PDA

Επιστροφή στο Forum : Yπηρεσια επανακλησης απο την Hellas onLine



guzel
14-04-08, 17:33
πλεον δεν χρειαζεται να περιμενουμε στις αναμονες.. η hol προτωπορει ετσι πλεον οποιος καλει στο τηλ κεντρο της hol επιλεγει την υπηρεσια επανακλησης, το συστημα δινει αυτοματοποιημενο μηνυμα για τον ακριβη χρονο που θα καλεσουν πισω:oneup:

theofilos79
14-04-08, 17:42
πλεον δεν χρειαζεται να περιμενουμε στις αναμονες.. η hol προτωπορει ετσι πλεον οποιος καλει στο τηλ κεντρο της hol επιλεγει την υπηρεσια επανακλησης το συστημα δινει αυτοματοποιημενο μηνυμα για τον ακριβη χρονο που θα καλεσουν πισω:oneup:

πολύ καλό. Μπράβο στη χολ αν πραγματικά δουλεύει σωστά.

guzel
14-04-08, 21:04
πολύ καλό. Μπράβο στη χολ αν πραγματικά δουλεύει σωστά.

δουλευει μια χαρα το δοκιμασα πριν λιγο ..πολυ εξυπνη κινηση :oneup:

τους ειπα οτι κανουν λαθος :twisted:
θα το κανω τα ξημερωματα σε ενα φιλο μου να τον ξυπνησουν xaxaxaxaxa... ασε μη βαζω ιδεες

theofilos79
14-04-08, 21:47
δουλευει μια χαρα το δοκιμασα πριν λιγο ..πολυ εξυπνη κινηση :oneup:

τους ειπα οτι κανουν λαθος :twisted:
θα το κανω τα ξημερωματα σε ενα φιλο μου να τον ξυπνησουν xaxaxaxaxa... ασε μη βαζω ιδεες

Εγώ θα σου πρότεινα να το χρησιμοποιήσεις για αφύπνιση το πρώι ....χεχεχεχε:whistle:

smarag
14-04-08, 23:13
κάλεσα και εγώ και έλεγε ότι ο εκτιμώμενος χρόνος αναμονής είναι 2 ώρες και 59 λέπτα άντε να έχεις πρόβλημα και να πρέπει να περιμένεις 3 ώρες για να το λύσείς.

Βεβαιά ειναι καλύτερα απο πρίν γιαυτι δέν χρεώνεσε τουλάχιστον στο να περιμένεις.

giankyr
15-04-08, 00:00
Ενδιαφέρον ακούγεται! Βέβαια μπορεί όταν έρθει η ώρα να με καλέσουν, να πετύχουν ένα απ' τα 50 ημερήσια disconnects που κάνει το double-play και να μη μπορέσουν τελικά να μιλήσουν μαζί μου :P

nm96027
15-04-08, 08:00
Την υπηρεσία αυτή την εντόπισα το προηγουμενο Σαββατο οταν υπηρχε το γενικο προβλημα για λιγες ωρες.

Πραγματι ειναι πολυ καλη και βοηθαει κυριως αυτους που δεν εχουν τηλεφωνο και αναγκαζονται και παίρνουν απο το κινητο. Ετσι δεν χρειαζονται να χρεωνόνται ατελειωτες ωρες στην αναμονη.

Γενικα εχουν γίνει βήματα στο επιπεδο της εξυπηρετησης πελατων και με την καθετη πτωση του χρονου αναμονης. Εχω καλεσεις τις τελευταιες εβδομαδες καμμια 10 φορες και δεν περιμενα ποτε πανω απο 6 λεπτα. Συνηθως στα 1-2 το σηκωνουν αμεσως.

yianemma
08-05-08, 22:26
Καθώς τα καλά πρέπει να λέγονται και έχοντας βιώσει τη μετάβαση του τμήματος εξυπηρέτησης της HOL από την πολύωρη αναμονή στην καινοτομία της αυτόματης επανάκλησης, θα ήθελα τις απόψεις σας σχετικά με αυτή καθώς δεν πρέπει να μένουμε μόνο στα δυσάρεστα, αλλά να προβάλλουμε και τις κινήσεις που γίνονται προς το καλύτερο.

Καθώς δεν γνωρίζω πως να αναρτήσω μια δημοσκόπηση παρακαλώ αν μπορεί κάποιος διαχειριστής εφόσον κρίνει πως είναι σκόπιμο ξεκινήσει μια δημοσκόπηση με πιθανές απαντήσεις όπως:

Α. Αυτόματη επανάκληση; Τι είναι αυτό;
Β. Γνωρίζω ότι μου παρέχεται αλλά προτιμώ την αναμονή
Γ. Τι χρησιμοποιώ όταν ο χρόνος αναμονής είναι μεγάλος

maxorfo
08-05-08, 23:56
Προτιμώ το Β. Δεν έχουν κερδίσει ακόμα την εμπιστοσύνη μου στο θέμα "συνέπεια". Αν με το χρόνο αποδειχθεί ότι η υπηρεσία τηρείται, φυσικά θα διαλέγω πλέον το Γ.

guzel
02-07-08, 22:19
http://www.youtube.com/watch?v=5I9nzgYFX2E

sdikr
02-07-08, 22:22
http://www.youtube.com/watch?v=5I9nzgYFX2E



tress bannalllllllllll :down:

gkimonas
02-07-08, 22:22
Με συγχωρείτε ρε παιδιά ή εγώ είμαι πολύ χαζός ή δεν θα πω τι.

Εγώ τις προάλλες που ήθελα να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή, αφού άκουσα την κοπέλα με την υπέροχη φωνή της να μου δίνει τις οδηγίες, στο τέλος έλεγε για να καταχωρηθεί η αίτηση μου ώστε να με καλέσουν έπρεπε να πατήσω ένα πλήκτρο το οποίο δεν θυμάμαι τώρα πως το αποκαλούσε, το θέμα είναι πως αυτό το πλήκτρο δεν υπάρχει στο τηλέφωνο. :lol:

Μπορείτε να μου πείτε γιατί θα τρελαθώ. :hmm:

guzel
02-07-08, 22:26
Με συγχωρείτε ρε παιδιά ή εγώ είμαι πολύ χαζός ή δεν θα πω τι.

Εγώ τις προάλλες που ήθελα να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή, αφού άκουσα την κοπέλα με την υπέροχη φωνή της να μου δίνει τις οδηγίες, στο τέλος έλεγε για να καταχωρηθεί η αίτηση μου ώστε να με καλέσουν έπρεπε να πατήσω ένα πλήκτρο το οποίο δεν θυμάμαι τώρα πως το αποκαλούσε, το θέμα είναι πως αυτό το πλήκτρο δεν υπάρχει στο τηλέφωνο. :lol:

Μπορείτε να μου πείτε γιατί θα τρελαθώ. :hmm:

αρχικα για να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια πατας 1. μετα πληκτρολογεις τον αριθμο που θελεις να σε καλεσουν και πατας τη διεση # ,αφηνεις το ονομα σου αν θελεις οταν σου πει ,τελεος σε ενημερωνει με αυτοματοποιημενο μηνυμα για τον ακριβη χρονο που θα σ ε καλεσουν

gkimonas
02-07-08, 22:28
αρχικα για να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια πατας 1. μετα πληκτρολογεις τον αριθμο που θελεις να σε καλεσουν και πατας τη διεση # ,αφηνεις το ονομα σου αν θελεις οταν σου πει ,τελεος σε ενημερωνει με αυτοματοποιημενο μηνυμα για τον ακριβη χρονο που θα σ ε καλεσουν

Ρε φίλε γιατί όμως είμαι τόσο σίγουρος ότι δεν έλεγε για δίεση, ειλικρινά σου μιλάω.

Παίρνω τώρα αμέσως να το επιβεβαιώσω, σοβαρά.

sdikr
02-07-08, 22:31
αρχικα για να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια πατας 1. μετα πληκτρολογεις τον αριθμο που θελεις να σε καλεσουν και πατας τη διεση # ,αφηνεις το ονομα σου αν θελεις οταν σου πει ,τελεος σε ενημερωνει με αυτοματοποιημενο μηνυμα για τον ακριβη χρονο που θα σ ε καλεσουν

έμένα γιατι δεν το βγάζει;

gkimonas
02-07-08, 22:31
έμένα γιατι δεν το βγάζει;

ούτε εμένα που παίρνω τώρα. :hmm:

guzel
02-07-08, 22:45
το ματιασαμε:rofl:

gkimonas
02-07-08, 22:47
Εγώ πάντως δεν βρήκα τίποτα. :what:

nm96027
02-07-08, 22:48
Noμιζω πως το συστημα μπαινει λειτουργια μονο οταν εχει μεγαλη κινηση το call center. Λεω εγω τωρα....

guzel
02-07-08, 22:53
ε ναι προφανως.. αντε να παρουμε ολοι μαζι ταυτοχρονα να ξαναβγει στον αερα:lol:

gkimonas
02-07-08, 22:55
Noμιζω πως το συστημα μπαινει λειτουργια μονο οταν εχει μεγαλη κινηση το call center. Λεω εγω τωρα....

:oops: σαν να έχει δίκιο νομίζω. :whistle:

Πάντως εγώ για δίεση δεν ξέρω, παρεπιπτόντως τώρα που μιλούσα μαζί τους δεν μπορείς να βγάλεις άκρη και συγχίστηκα πάλι, λένε τα δικά τους, λες τα δικά σου και η ζωή συνεχίζεται. :lol:

nm96027
02-07-08, 23:36
:oops: σαν να έχει δίκιο νομίζω. :whistle:

Πάντως εγώ για δίεση δεν ξέρω, παρεπιπτόντως τώρα που μιλούσα μαζί τους δεν μπορείς να βγάλεις άκρη και συγχίστηκα πάλι, λένε τα δικά τους, λες τα δικά σου και η ζωή συνεχίζεται. :lol:

Αν ειναι γυναικα, δεν ειναι να απορεις....:p

player74
03-07-08, 00:03
πολυ ευκολα πεσατε στη παγιδα.........
καθε κληση που κανετε και ζητατε επανακληση θεωρητε περεωμενη ασχετα με το αν σας καλεσουν πισω και σας λυσουν ή οχι το προβλημα σας.
δινουν αποτελεσματα μετα οτι δεχτηκαν κι εξυπηρετηθηκαν τοσες κτλ κλησεις... στο πι και φι χωρις μεγαλες αναμονες κτλ.
ειδιοκοτερα οσο πιο πολλες τοσο πιο καλα γι αυτους. εχουν δικαιολογιες για να απολογουντε και να κοκορεθονται το κατορθωμα τους ως προς την εξυπηρετηση πελατων στο τηλεφωνικο τους κεντρο.

οσοι εχετε το χρονο να αναμενετε στο ακουστικο να το κανετε, μιας και μεσα απο το δικτυο τους δεν εχει χρεωση το 13844.
μη μασατε....

oasis
03-07-08, 02:50
Το ΙΝΚΑ όπως ξέρετε έβαλε το "πρόστιμο" στις εταιρίες για κάθε 4 λεπτά αναμονή, στα 5ψήφια ή 10ψήφια γεωγραφικά νούμερα των εταιριών. Έτσι η Hol το εκμεταλλεύτηκε ;) Όταν είναι πάνω από 4 λεπτά αναμονή βγαίνει το μηνυματάκι.Για δοκιμάστε 100 φορές στο 800-400-13844 να δουμε αν θα σας βγει μήνυμα ;) Δεν βγαίνει γιατί πολύ απλά δεν έχει λόγο η HOL να το κάνει, αφού το ΙΝΚΑ δεν "μοιράζει" πρόστιμα στους αριθμούς χωρίς χρέωση ;)

Αυτάαααα σύμφωνα με τη γνώμη μου. Τίποτα δεν λεω με σιγουρια!

mezger
03-07-08, 03:45
Το ΙΝΚΑ όπως ξέρετε έβαλε το "πρόστιμο" στις εταιρίες για κάθε 4 λεπτά αναμονή, στα 5ψήφια ή 10ψήφια γεωγραφικά νούμερα των εταιριών. Έτσι η Hol το εκμεταλλεύτηκε ;) Όταν είναι πάνω από 4 λεπτά αναμονή βγαίνει το μηνυματάκι.Για δοκιμάστε 100 φορές στο 800-400-13844 να δουμε αν θα σας βγει μήνυμα ;) Δεν βγαίνει γιατί πολύ απλά δεν έχει λόγο η HOL να το κάνει, αφού το ΙΝΚΑ δεν "μοιράζει" πρόστιμα στους αριθμούς χωρίς χρέωση ;)

Αυτάαααα σύμφωνα με τη γνώμη μου. Τίποτα δεν λεω με σιγουρια!

Βασικά το ΙΝΚΑ δε βάζει πρόστιμα, μια πρόταση είχε κάνει για το πρόστιμο στα 4 λεπτά αλλά είχε την ίδια αντιμετώπιση με το αίτημα του ΚΚΕ για κατώτατο μισθό στα 1300 :p

dikal
03-07-08, 08:31
Βασικά το ΙΝΚΑ δε βάζει πρόστιμα, μια πρόταση είχε κάνει για το πρόστιμο στα 4 λεπτά αλλά είχε την ίδια αντιμετώπιση με το αίτημα του ΚΚΕ για κατώτατο μισθό στα 1300 :p



Το ΚΚΕ στην προκειμένη περίπτωση έχει καλύτερη πρόταση από το ΙΝΚΑ. :clap:

oasis
03-07-08, 15:27
Ναι, βασικά :oops:

Δίκιο έχετε :p

Αλλά από ότι θυμάμαι είναι απαραίτητο οι εταιρίες να έχουν μετρητές αναμονής.

Λοιπόν..χρήσιμο πάντως :respekt::respekt:

nm96027
03-07-08, 15:29
Η εξηγηση ειναι απλη:

ερχονται οι δεικτες ποιοτητας της ΕΕΤΤ απο μερα σε μερα!

xmperop1
04-07-08, 20:49
:oops: σαν να έχει δίκιο νομίζω. :whistle:

Πάντως εγώ για δίεση δεν ξέρω, παρεπιπτόντως τώρα που μιλούσα μαζί τους δεν μπορείς να βγάλεις άκρη και συγχίστηκα πάλι, λένε τα δικά τους, λες τα δικά σου και η ζωή συνεχίζεται. :lol:

Είναι επειδή διαφημίζεται στην τηλεόραση τώρα τελευταία.:p

gkimonas
05-07-08, 00:00
Που είναι η υπηρεσία τους ,κύριοι, απόψε που τους παίρνω εδώ και μια ώρα και να τους τα ψάλω. :rant:

guzel
05-07-08, 15:04
δουλευει

player74
06-07-08, 23:24
σας...
δουλευει
:whistle::whistle::whistle::whistle:

dikal
06-07-08, 23:54
Και σε μένα δούλεψε (τηλεφώνησαν ακριβώς την ώρα που έλεγε το μήνυμα) τη μία φορά που το χρησιμοποίησα. Όσοι το χρησιμοποιούν περισσότερο θα γνωρίζουν καλύτερα.

gkimonas
06-07-08, 23:54
Και σε μένα δούλεψε (τηλεφώνησαν ακριβώς την ώρα που έλεγε το μήνυμα) τη μία φορά που το χρησιμοποίησα. Όσοι το χρησιμοποιούν περισσότερο θα γνωρίζουν καλύτερα.

Ε τότε είσαι πολύ τυχερός φίλε μου.

theofilos79
07-07-08, 11:42
Και σε μένα δούλεψε (τηλεφώνησαν ακριβώς την ώρα που έλεγε το μήνυμα) τη μία φορά που το χρησιμοποίησα. Όσοι το χρησιμοποιούν περισσότερο θα γνωρίζουν καλύτερα.

και σε μένα δούλεψε αλλά με μικρή καθυστέρηση. Καλό όμως σύστημα δεν λέω.

akilleas
08-07-08, 12:08
Εμένα με καλέσανε, και μάλιστα 3 φορές, στο κινητό μου που άφησα ακριβώς στη μισή ώρα που έλεγε!!!:clap:
Αλλά και τις 3 δεν ήτανε κανένας στην απέναντι όχθη!!!!:worthy:

Κατα τα άλλα δουλεύει άψογα!!!!

guzel
08-07-08, 22:59
σε ρωταει αν θελεις να σου μιλησουν τωρα πατας 1 η αν δεν εισαι ετοιμος να περιμενουν πατας 2 :lol:

Mr.Anderson
09-07-08, 17:21
Καλα... τα λεφτα που θα ξοδεψουν γι αυτη την υπηρεσια και για τη διαφημιση της, αν τα εδιναν "αλλου" δε θα ειχαμε προβληματα....

gkimonas
10-07-08, 02:11
Καλα... τα λεφτα που θα ξοδεψουν γι αυτη την υπηρεσια και για τη διαφημιση της, αν τα εδιναν "αλλου" δε θα ειχαμε προβληματα....

Τα προβλήματα δεν θα σταματήσουν αν δεν γίνουν ριζικές αλλαγές.:)

nmavro73
10-07-08, 08:40
Υπήρχε παλιότερα μια παρόμοια υπηρεσία όπου άφηνες μήνυμα σε τηλεφωνητή και τηλέφωνο και σε παίρναν μετά αυτοι. Το 13844 χρεώνεται κανονικότατα στο δίκτυό τους

akilleas
10-07-08, 10:20
Υπήρχε παλιότερα μια παρόμοια υπηρεσία όπου άφηνες μήνυμα σε τηλεφωνητή και τηλέφωνο και σε παίρναν μετά αυτοι. Το 13844 χρεώνεται κανονικότατα στο δίκτυό τους

Δλδ εγώ που έχω τηλέφωνο απο ΧΟΛ κάθε φορά που τους έχω καλέσει θα με καλέσουν!?!?!?:hmm:
Εεεεερεεεεεε γλέντια!!!!!!!!

grsaint13
10-07-08, 20:34
Εγώ πάντως τη μία και μοναδική φορά που χρησιμοποίησα την υπηρεσία,μου δούλεψε μια χαρά...:oops:

theofilos79
11-07-08, 11:23
Υπήρχε παλιότερα μια παρόμοια υπηρεσία όπου άφηνες μήνυμα σε τηλεφωνητή και τηλέφωνο και σε παίρναν μετά αυτοι. Το 13844 χρεώνεται κανονικότατα στο δίκτυό τους

εγώ που είμαι σε double play εχω την εντύπωση ότι δεν μου το έχουν χρεώσει το 13844

vanels
11-07-08, 11:41
Ουτε σε μενα το χρεωνουν,αφου εχω προεπιλογη φορεα,αλλα ουτε και με το e-voice

guzel
11-07-08, 12:33
μπορουμε να καλουμε και στο 210 87 62 000 οπως επισης και στο 213 00 13844:oneup:

maxorfo
11-07-08, 13:13
Και στο 213 000 4000.

Να προσθέσω κι εγώ ότι χθές που κάλεσα, η υπηρεσία λειτούργησε κανονικά, με πολύ μικρή καθυστέρηση, γύρω στα 2 λεπτά.

akilleas
11-07-08, 19:55
Σε εσάς που δούλεψε αφήσατε σταθερό ή κινητό για να σας καλέσουν???

guzel
11-07-08, 19:57
κινητο

maxorfo
11-07-08, 20:40
Εγώ έδωσα το σταθερό μου.

nm96027
12-07-08, 03:20
Δεν εχει διαφορα: ειτε κινητο δωσεις είτε σταθερο, το ιδιο ειναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.