PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπράβο στον ΟΤΕ!

Σελίδες : 1 2 [3]

papail
01-05-08, 13:47
Όλα αυτά μόνο αφού βγήκαν οι εναλλακτικοί. Πριν 2 χρόνια έπαιρνε μέχρι και 2 μήνες (εμένα προσωπικά 1 μήνα) μέχρι να σε ενεργοποιήσουν. Τώρα μας θυμήθηκε ο ΟΤΕ!!!

Και ακριβώς επειδή μια ζωή εξυπηρετούσε συμφέροντα... η dsl διαδόθηκε με καθυστέρηση πολλών ετών σε σχέση με το πότε ήταν δυνατή η διάδοση της.

Μην ξεχνάτε παιδιά!!! Αυτήν που παινεύεται τώρα είναι αυτή που θάβατε τόσα χρόνια... και αν πρέπει να υπάρξουν εναλλακτικοί για να στρώσει η εταιρία, προτιμώ να παραμείνω στον εναλλακτικό

Δεν σου είπε κανένας να ξαναπάς στον ΟΤΕ.
Αλλά μην ξεχνάς τον τίτλο του Θέματος :Μπράβο στον ΟΤΕ.
Το γεγονός ότι ταλαιπωρούσε τον κόσμο πριν μερικά χρόνια ,
δεν σημάινει ότι αν δούμε κάτι καλό ,
δεν θα μπορούμε να πούμε ένα ΜΠΡΑΒΟ.

Αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τον ΟΤΕ ,
άνοιξε συγκεκριμένο θέμα να το συζητήσουμε.

Σε αυτό το θέμα , μέ τέτοιες τοποθετήσεις , δίχνεις μόνο εμπάθεια και τίποτε άλλο:down:

Antre
01-05-08, 14:15
Δεν σου είπε κανένας να ξαναπάς στον ΟΤΕ.
Αλλά μην ξεχνάς τον τίτλο του Θέματος :Μπράβο στον ΟΤΕ.
Το γεγονός ότι ταλαιπωρούσε τον κόσμο πριν μερικά χρόνια ,
δεν σημάινει ότι αν δούμε κάτι καλό ,
δεν θα μπορούμε να πούμε ένα ΜΠΡΑΒΟ.

Αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τον ΟΤΕ ,
άνοιξε συγκεκριμένο θέμα να το συζητήσουμε.

Σε αυτό το θέμα , μέ τέτοιες τοποθετήσεις , δίχνεις μόνο εμπάθεια και τίποτε άλλο:down:

Καλά πλάκα κάνεις; Εγώ είχα σταματήσει τα offtopics αλλά όλοι συνεχίζεται με τα offtopic.

Εγώ δείχνω εμπάθεια ή εσείς έχετε γίνει φανατικοί λες και είναι ποδοσφαιρική ομάδα; Και για ποια πριν από μερικά χρόνια; 37 χρονών είσαι πως γίνεται να λες τέτοια πράγματα; Να ήσουν πιτσιρίκος και να μην τον είχες βιώσει τον ΟΤΕ τόσα χρόνια να πω!!1 χρόνο καλής λειτουργίας του ΟΤΕ δεν αρκεί για να πεις ναι αξίζει.. και ποιας καλής λειτουργίας δηλαδή; Που η λύση σε κάθε πρόβλημα είναι του στυλ να σε ρίχνουν απο τα 18000/1024 στα 8000/256; Έτσι όλοι γίνονται σταθερότατη

Και όσον αφορά αυτά που "κοκκίνησες"... τουλάχιστον δεν είμαι φτερό στον άνεμο ούτε ανεμοδούρα στις απόψεις... Γιατί οι περισσότεροι που παινεύεται με τόσο πάθος και κοντοφθαλμία τον ΟΤΕ είναι αυτοί που τον θάβαν όπου γύρναγαν και όπου βρίσκαν

Και στην τελική γιατί να πεις Μπράβο; Α ρε Έλληνα, ρε τους πληρώνεται αυτούς... το οφείλουν να δουλεύουν τέλεια!!! Και μην μου απαντήσεις ότι είναι καλύτερος απο τους εναλλακτικούς.. αυτό δεν δικαιολογεί το να λες μπράβο για μια υπηρεσία την οποία χρυσοπληρώνεις. Γίνετε σώφρονες καταναλωτές και απαιτείτε μπας και βελτιωθεί τίποτα και αφήστε τα μπράβο

Christos123
01-05-08, 14:33
Έπεσε το αυτί μου σε έναν δημοσιογράφο στο ραδιόφωνο που συζητούσε για την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ και ότι θα αναλάβουν οι Γερμανοί την ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας !
Ήθελα να ρωτήσω μιας και αφορά άμεσα τον ΟΤΕ , αυτή η ανάπτυξη θα έχει θετικό αντίκτυπο και στους ιδιώτες ISP's ή αφορά τον ΟΤΕ και τους συνδρομητές του αποκλειστικά ?

papail
01-05-08, 14:45
Και όσον αφορά αυτά που "κοκκίνησες"... τουλάχιστον δεν είμαι φτερό στον άνεμο ούτε ανεμοδούρα στις απόψεις... Γιατί οι περισσότεροι που παινεύεται με τόσο πάθος και κοντοφθαλμία τον ΟΤΕ είναι αυτοί που τον θάβαν όπου γύρναγαν και όπου βρίσκαν

Ξέρεις κάτι ..............
Θεωρώ ότι αυτοί που θάβουν τον ΟΤΕ με την πρώτη ευκαιρία , κάνουν καλό στον ΟΤΕ .
Γιατί χωρίς να το ξέρουν και χωρίς να το θέλουν τον βοηθάνε να γίνει καλύτερος.
Και ξέρεις και κάτι άλλο....
Αυτοί που κάποια στιγμή βλέπουν κάτι διαφορετικό , κάτι καλό από μία Εταιρεία και πουν ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ,
δεν κινδυνευουν να χαρακτηριστούν φτερό στο άνεμο , ούτε αναδούρα στις απόψεις. Αν δεν το παραδεχτούν μας κινδυνεύουν να τους πουν ΟΤΙ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ.

Τα πάντα ρει.Ακόμη οι απόψεις .

Και στην τελική γιατί να πεις Μπράβο; Α ρε Έλληνα, ρε τους πληρώνεται αυτούς... το οφείλουν να δουλεύουν τέλεια!!! Και μην μου απαντήσεις ότι είναι καλύτερος απο τους εναλλακτικούς.. αυτό δεν δικαιολογεί το να λες μπράβο για μια υπηρεσία την οποία χρυσοπληρώνεις. Γίνετε σώφρονες καταναλωτές και απαιτείτε μπας και βελτιωθεί τίποτα και αφήστε τα μπράβο

Ε δεν στείλαμε και συγχαρητήριο τηλεγράφημα στον Βουρλούμη.
Εδώ τα λέμε .όπως λέμε τα κακά κάθε Εταιρείας , πρέπει να λέμε και τα καλά.

(όσον αφορά αυτό το χρυσοπλρώνεις , ΕΛΠΙΖΩ να ξέρεις ότι δεν έιναι ευθύνη του ΟΤΕ και ότι άλλος διαμορφώνει-εγκρίνει τα τιμολόγια.

!1 χρόνο καλής λειτουργίας του ΟΤΕ δεν αρκεί για να πεις ναι αξίζει.. και ποιας καλής λειτουργίας δηλαδή; Που η λύση σε κάθε πρόβλημα είναι του στυλ να σε ρίχνουν απο τα 18000/1024 στα 8000/256; Έτσι όλοι γίνονται σταθερότατη

Αφού κατάφερε και σου ξέφυγε αυτό , ε λοιπόν Μπράβο στον ΟΤΕ.:clap::clap::clap::clap:

Antre
01-05-08, 15:03
Ξέρεις κάτι ..............
Θεωρώ ότι αυτοί που θάβουν τον ΟΤΕ με την πρώτη ευκαιρία , κάνουν καλό στον ΟΤΕ .
Γιατί χωρίς να το ξέρουν και χωρίς να το θέλουν τον βοηθάνε να γίνει καλύτερος.

Συμφωνώ.. και δεν θάβω μόνο τον ΟΤΕ. Το κραξίδι που χω ρίξει για τη forthnet δεν λέγεται! Κράξτε και απαιτήστε!!!

Απλά εδώ λέτε μπράβο στον ΟΤΕ οπότε θάβω τον ΟΤΕ. Όταν θάβουν τον ΟΤΕ στην ενότητα της forthnet για κάποια άλλα πράγματα αδίκως τότε τον υπερασπίζομαι . Παν μέτρον άριστον

Και ξέρεις και κάτι άλλο....
Αυτοί που κάποια στιγμή βλέπουν κάτι διαφορετικό , κάτι καλό από μία Εταιρεία και πουν ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ,
δεν κινδυνευουν να χαρακτηριστούν φτερό στο άνεμο , ούτε αναδούρα στις απόψεις. Αν δεν το παραδεχτούν μας κινδυνεύουν να τους πουν ΟΤΙ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ.

Το μπράβο μια εταιρία το παίρνει με το να παραμείνεις πελάτης της... δεν χρειάζεται να τον προσκυνήσεις κιόλας... πόσο μάλλον όταν έχει τόσο μαύρο και μεγάλο παρελθόν

Τα πάντα ρει.Ακόμη οι απόψεις .

Συμφωνώ... έχεις πάει ΠΡΟΣΦΑΤΑ σε εναλλακτικό; Άλλωστε εγώ δεν απαίτησα σε κάποιον (όπως έκανες εσύ σε μενα) να σταματήσει να μιλάει

Ε δεν στείλαμε και συγχαρητήριο τηλεγράφημα στον Βουρλούμη.
Εδώ τα λέμε .όπως λέμε τα κακά κάθε Εταιρείας , πρέπει να λέμε και τα καλά.

Ναι αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις ... αλίμονο αν έδινες 50% περισσότερα χρήματα και δεν ήταν καλύτερος. Θα σας είχαν πιάσει κότσους διαφορετικά ;) . Απλά θεωρώ ότι θα πρεπε να δινε ακόμη περισσότερα.. ή τουλάχιστον να μην λέτε και μπράβο

(όσον αφορά αυτό το χρυσοπλρώνεις , ΕΛΠΙΖΩ να ξέρεις ότι δεν έιναι ευθύνη του ΟΤΕ και ότι άλλος διαμορφώνει-εγκρίνει τα τιμολόγια.

Σοβαρά; Και πριν εμφανιστούν οι εναλλακτικοί και απελευθερωθεί η αγορά όπου δεν είχε τέτοιες δεσμεύσεις τι έκανε;

Αφού κατάφερε και σου ξέφυγε αυτό , ε λοιπόν Μπράβο στον ΟΤΕ.:clap::clap::clap::clap:

Κάνεις λάθος... δεν έχω μένος απέναντι στον ΟΤΕ (αν ψάξεις τα post μου σε άλλες ενότητες θα καταλάβεις) ότι λέω είναι για να απαντήσω σε αυτό το Μπράβο. Θες να σου παραδεχτώ και άλλο θετικό στοιχείο; Πολύ καλύτερο ping σε σχέση με άλλους παρόχους. Αλλά εφόσον είναι ακριβότερος κατά 50% (δεν εξετάζω τους λόγους) και χωρίς να αναλογιστείς τις μεγαλύτερες οικονομίες κλίμακας που απολαμβάνει, δεν οφείλει να προσφέρει κατά πολύ καλύτερο προϊόν; Ρητορική ερώτηση, δεν χρειάζεται απάντηση ;)

ptoulis
01-05-08, 17:17
ζητω το connex!!!2048kbps πληρωνω...

pnikolo
01-05-08, 17:35
ζητω το connex!!!2kb πληρωνω...

2kb πληρωνεις και μαλιστα με conn-x? Ποσο 1Ε το 6αμηνο? Κανε αναβαθμιση με dial up στα 56k :rofl:

Tiven
01-05-08, 22:11
2kb πληρωνεις και μαλιστα με conn-x? Ποσο 1Ε το 6αμηνο? Κανε αναβαθμιση με dial up στα 56k :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

SynergyGuru
06-05-08, 13:56
Δε μιλαμε για κατω του κοστους, αν και τελευταια εριξε τιμες. Το να μειωσει η να καταργησει το παγιο, η να παρεχει δωρεαν την αναγνωριση κλησης δε νομιζω οτι μπορει να στο επιβαλει.
Στο παραδειγμα σου πιος μπορει να απαγορευσει την μειωση τιμης ενος προϊοντος?
Ολες οι εφημεριδες εχουν ιδια τιμη? Ολα τα βενζιναδικα την ιδια τιμη βενζινης? Αν αυριο πουλαω την βενζινη 0,5 Ε / λιτρο πιος θα ερθει να με υποχρεωσει να πουλαω ακριβοτερα? :hmm:

η επιτροπή ανταγωνισμού μπορεί να στο απαγορέψει.. στα παραδείγματά σου δεν υπάρχει μονοπώλειο, αν υπήρχε ενα βενζινάδικο που κάλυπτε το 80% της αγοράς θα μπορούσε να επέμβει και εκει, το ίδιο και στις εφημερίδες.. θεωρητικά πάντα

pnikolo
07-05-08, 03:22
η επιτροπή ανταγωνισμού μπορεί να στο απαγορέψει.. στα παραδείγματά σου δεν υπάρχει μονοπώλειο, αν υπήρχε ενα βενζινάδικο που κάλυπτε το 80% της αγοράς θα μπορούσε να επέμβει και εκει, το ίδιο και στις εφημερίδες.. θεωρητικά πάντα

Ουτε πια στις τηλ/νιες υπαρχει πια μονοπωλειο! Γνωριζεις την ενοια του ορου φυσικα. Θα εχεις ακουστα για το Ελληνικο μονοπωλειο οταν υπηρχε που μονο αυτο πουλαγε σπιρτα, φωτιστικο πετρελαιο, σογιελαιο κλπ! Ετσι οπως λες αντιστοιχα υπαρχουν τα Ελληνικα διϋληστηρια, που διακινουν ισως και πανω απο το 80% αλλα υπαρχουν κι αλλα που μπορουν να πουλουν σε τιμες χαμηλωτερες αυτων ;)

Faldman
07-05-08, 17:12
Αν μου επιτρέπετε να πω και εγώ μια ιστορία.

Μια φορά και έναν καιρό, την Τρίτη 15 του Απρίλη, ως υπομενετικός παθών ζητάω να γίνει αλλαγή από 1 Mbps στo ανώτερο της περιοχής μου, στα 2.

Η κυρία, στο 134, άψογη και ευγενικότατη. Μεγάλη Τετάρτη επικοινωνώ πάλι με το 134 και μια εξίσου εξυπηρετική κυρία με ενημερώνει ότι έχει γίνει η αναβάθμιση στα χαρτιά της και το προωθεί ως τεχνικό πρόβλημα εφόσων στην πράξη τίποτα...

Τρίτη 29 του Απρίλη ένας εξίσου ευγενικός κύριος από το ψηφιακό κέντρο της Θεσσαλονίκης επικοινωνεί και του εξηγώ την κατάσταση. Βρίσκουμε μαζί το πρόβλημα μετά από 2 λεπτά δοκιμών. Ενώ με έκλεινε από μέσα εγώ συνέχιζα να έχω adsl/internet.... Ευγενικότατος πάντα μου είπε ότι εκτός της λάθος πόρτας ότι η περιοχή μου έχει πρόβλημα με το Bandwith και ότι σε λίγες μέρες θα είναι καλύτερα τα πράγματα.... Δίνει τη βλάβη στο συνεργείο της περιοχής μου.

Παρασκευή 2 Μαίου ο τσομπάνης με απόκρυψη καλεί:
- Έχουμε κάνει δοκιμές στη βλάβη σας και τώρα πρέπει να έχετε κανονικά internet
- Μα δεν είχα ποτέ δικοπή της Adsl ή του Internet.
- Οπότε η βλάβη σας διορθώθηκε.
- Η αναβάθμιση που ενεργοποιήθηκε στα χαρτιά πριν 2 βδομάδες δεν έγινε ποτέ στην πράξη.
- Ποια αναβάθμιση; Δεν ξέρω γιατί μιλάς, βλάβη adsl έχω στα χαρτιά μου, δεν στην ανοίξανε από πάνω.
Επακολουθεί η επεξήγηση όλων των συμβάντων και ο τσομπάνης συνεχίζει....
- Αυτό τότε είναι δικό μας λάθος
- Ωραία τώρα ξέρετε το πρόβλημα θα το λύσετε σύντομα;
- Σήμερα κιόλας στο έχω έτοιμο.
- Ευχαριστώ, καλή σας μέρα.

Τετάρτη 7 Μαίου και το μόνο θετικό είναι ότι εξακολουθώ να έχω adsl έστω και στο 1 Mbps...
Αύριο το πρωί θα πάω στο τεχνικό τμήμα της περιοχής μου. Θα είναι η τρίτη φορά που θα πιαστώ στα χέρια με τους τσομπάνηδες και θα
ζήσουν αυτοί καλά και εγώ καλύτερα.......

manoulamou
07-05-08, 18:01
Άλλα ... μαντρια με λιγοτερο ευγενικους ... τσοπανηδες
δεν υπαρχουν που να εξυπηρετουν την περιοχη σου;;;
;)

Tiven
07-05-08, 19:41
Αν μου επιτρέπετε να πω και εγώ μια ιστορία.

Μια φορά και έναν καιρό, την Τρίτη 15 του Απρίλη, ως υπομενετικός παθών ζητάω να γίνει αλλαγή από 1 Mbps στo ανώτερο της περιοχής μου, στα 2.

Η κυρία, στο 134, άψογη και ευγενικότατη. Μεγάλη Τετάρτη επικοινωνώ πάλι με το 134 και μια εξίσου εξυπηρετική κυρία με ενημερώνει ότι έχει γίνει η αναβάθμιση στα χαρτιά της και το προωθεί ως τεχνικό πρόβλημα εφόσων στην πράξη τίποτα...

Τρίτη 29 του Απρίλη ένας εξίσου ευγενικός κύριος από το ψηφιακό κέντρο της Θεσσαλονίκης επικοινωνεί και του εξηγώ την κατάσταση. Βρίσκουμε μαζί το πρόβλημα μετά από 2 λεπτά δοκιμών. Ενώ με έκλεινε από μέσα εγώ συνέχιζα να έχω adsl/internet.... Ευγενικότατος πάντα μου είπε ότι εκτός της λάθος πόρτας ότι η περιοχή μου έχει πρόβλημα με το Bandwith και ότι σε λίγες μέρες θα είναι καλύτερα τα πράγματα.... Δίνει τη βλάβη στο συνεργείο της περιοχής μου.

Παρασκευή 2 Μαίου ο τσομπάνης με απόκρυψη καλεί:
- Έχουμε κάνει δοκιμές στη βλάβη σας και τώρα πρέπει να έχετε κανονικά internet
- Μα δεν είχα ποτέ δικοπή της Adsl ή του Internet.
- Οπότε η βλάβη σας διορθώθηκε.
- Η αναβάθμιση που ενεργοποιήθηκε στα χαρτιά πριν 2 βδομάδες δεν έγινε ποτέ στην πράξη.
- Ποια αναβάθμιση; Δεν ξέρω γιατί μιλάς, βλάβη adsl έχω στα χαρτιά μου, δεν στην ανοίξανε από πάνω.
Επακολουθεί η επεξήγηση όλων των συμβάντων και ο τσομπάνης συνεχίζει....
- Αυτό τότε είναι δικό μας λάθος
- Ωραία τώρα ξέρετε το πρόβλημα θα το λύσετε σύντομα;
- Σήμερα κιόλας στο έχω έτοιμο.
- Ευχαριστώ, καλή σας μέρα.

Τετάρτη 7 Μαίου και το μόνο θετικό είναι ότι εξακολουθώ να έχω adsl έστω και στο 1 Mbps...
Αύριο το πρωί θα πάω στο τεχνικό τμήμα της περιοχής μου. Θα είναι η τρίτη φορά που θα πιαστώ στα χέρια με τους τσομπάνηδες και θα
ζήσουν αυτοί καλά και εγώ καλύτερα.......

Τι λέγαμε ? Μπράβο στον ΟΤΕ !! :clap: :down::down::down:

Kokostas
07-05-08, 23:35
η σχετική νομοθεσία εδώ είναι αυτή περι ελέγχου μονοπωλίων. Δεν γνωρίζω ειδικά στον ΟΤΕ τι ισχύει αλλά όταν δούλευα στην AMSTEL και μόλις είχε ξεκινήσει ο Mythos θυμάμαι ότι επειδή η ΑΜΣΤΕΛ είχε μονοπώλιο είχε βγει μία απόφαση που της απαγόρευε να ρίξει τις τιμές τις και διάφορους άλλους όρους...

και ειναι και λογικο αν το σκεφτείς αλλιώς και ο ΟΤΕ θα μπορούσε να ρίξει τις τιμές του κάτω από το κόστος για 6 μήνες να περιμένει να κλείσουν όλοι οι άλλοι και μετά θα έπαιρνε τα λεφτά του πίσω και με το παραπάνω.. γιατι δεν το κανει; το χεις σκεφτει;

δες και εδώ
http://nomothesia.ependyseis.gr/eu-law/getFile/%CE%9D+703+1977.pdf?bodyId=661
στο άρθρο 5
Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Είναι ότι δεν αφήνουν τον ΟΤΕ να πουλάει όσο και οι άλλοι, δεν θέλουμε παρακάτω. Για σκέψου 29.5 ευρώ τα 24 Mbps ο ΟΤΕ, 19.5 τα 24 Mbps οι άλλοι που νοικιάζουν γραμμές απο τον ΟΤΕ. Δεν θυμίζει την παλιά ιστορία των κινητών τηλεφώνων;

Faldman
08-05-08, 00:21
Άλλα ... μαντρια με λιγοτερο ευγενικους ... τσοπανηδες
δεν υπαρχουν που να εξυπηρετουν την περιοχη σου;;;
;)

Δυστυχώς όχι σε άλλο ιδιόκτητο δίκτυο, οπότε αναγκαστικά μένω στον ΟΤΕ. Η τραγική δε ειρωνεία είναι ότι έχουν οπτικές ίνες στον χώρο που στεγάζει το ψηφιακό κέντρο του ΟΤΕ αλλά εδώ και 1 χρόνο μένουν απλά στην συσκευασία τους .... Είμαι στο διαδίκτυο από εποχής 26,6kbps και έχω πειραματιστεί με όλο το "ζωικό" βασίλειο της ευρυζωνικότητας....

Ανάμεσα στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος......

Kokostas
08-05-08, 00:48
Δυστυχώς όχι σε άλλο ιδιόκτητο δίκτυο, οπότε αναγκαστικά μένω στον ΟΤΕ. Η τραγική δε ειρωνεία είναι ότι έχουν οπτικές ίνες στον χώρο που στεγάζει το ψηφιακό κέντρο του ΟΤΕ αλλά εδώ και 1 χρόνο μένουν απλά στην συσκευασία τους .... Είμαι στο διαδίκτυο από εποχής 26,6kbps και έχω πειραματιστεί με όλο το "ζωικό" βασίλειο της ευρυζωνικότητας....

Ανάμεσα στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος......
ΟΤΕ βέβαια αλλά δεν αφήνουν τον ΟΤΕ να πουλάει 19.5 τα 24 Mbps όσο και οι άλλοι πάροχοι. Δεν θυμίζει την παλιά ιστορία των κινητών τηλεφώνων; Ας περιμένουμε λίγο να εξισωθούν οι τιμές. τότε θα γίνει το έλα να δείς. ΟΤΕ ΟΛΕ!:closed:

Antre
08-05-08, 01:03
ΟΤΕ βέβαια αλλά δεν αφήνουν τον ΟΤΕ να πουλάει 19.5 τα 24 Mbps όσο και οι άλλοι πάροχοι. Δεν θυμίζει την παλιά ιστορία των κινητών τηλεφώνων; Ας περιμένουμε λίγο να εξισωθούν οι τιμές. τότε θα γίνει το έλα να δείς. ΟΤΕ ΟΛΕ!:closed:

Τα ίδια και τα ίδια θα λέμε; Πριν την εμφάνιση των εναλλακτικών γιατί δεν έριχνε τις τιμές;

Όπως και να χει δεν συμφέρει κανέναν να αποδεσμεύθει γιατί κάτι τέτοιο θα σημάνει αντίο εναλλακτικοί, αντίο ανταγωνισμός οπότε και αντίο στη πρόοδο (θυμηθείτε λίγο πόσο καιρό έπαιρνε να σε συνδέσουν σε dsl και τις τιμές που είχαν... για να μην μιλήσουμε για την πρόοδο σε ρυθμούς σαλιγκαριού)

Gila1899
08-05-08, 02:01
Τι λέγαμε ? Μπράβο στον ΟΤΕ !! :clap: :down::down::down:
Aν αντιπαράθεσουμε τις ιστορίες τρόμου συνδρομητών που έκαναν το λάθος να τους εμπιστευθούν με τους επαίνους ορισμένων προς τους εναλλακτικούς εκεί να δείς...χειροκρότημα που έχει να πέσει.

zeta
08-05-08, 02:08
εμενα που μου εβαλαν λαθος συνδεση αντι για 24 .. 768 ; δηλωσα οτι εκαναν λαθος σε ποσο καιρο λετε να μπει η 24αρα;

δεν έκαναν λάθος. Αρχικά σε βαζουν 768, κάνουν δοκιμές και στο τέλος με την παράδοση γυριζουν σε 24. Αν σε.....ξεχάσουν, πάνω από 3 μέρες, πάρε τηλ να τους το....θυμίσεις....
αλλά η διαδικασία αυτή είναι.

vessis
10-05-08, 01:10
Δεν μπορώ να ξέρω για όλα τα χωριά, αλλά στο δικό μου που απέχει 1.5 ώρα από 2 σχετικά μεγάλες πόλεις, βάλανε τηλέφωνα το '94. Μέχρι τότε υπήρχαν μόνο 2 τηλέφωνα για όλους.

Έτσι γιά να σας τικάρω λίγο!;)
Και στο χωριό μου πούχει 60!!!!...ναι 60 κατοίκους έχω dsl από τον Ιούλιο του 2006 την 1024 από τον Οκτώβριο του ιδίου έτους και την 2048 από τον Μαίο του 2007 και μάλλον θα έχω 4096 σε λίγους μήνες! Ψηφιακό δε έχω από το 1990 με υπόγεια παντού.Και μάλιστα στο μικρό μας επίνειο που έχω το εξοχικό μου εκτός των υπογείων έχω από το 1996 ασύρματη! σύνδεση του κέντρου (ναι έχει δικό του κέντρο στους 100 κατοίκους) με το υπόλοιπο δίκτυο = έχουμε να δούμε κολώνες από το 1990.
Οσο γιά τους Γερμανούς που κάποιοι θέλουν να τους βάλουν μέσα,τόχω γράψει και αλλού,αλλοίμονο αν γίνει γιατί αφενός οι εναλλακτικοί θα σβήσουν,αφετέρου οι τιμές θα....απογειωθούν γιατί μην ξεχνάμε ότι η DT είναι μιά χρεωκοπημένη εταιρεία που την τρέχουνε στα δικαστήρια στην Γερμανία και οι τιμές της θα είναι......Γερμανικές.
Τότε κάποιοι θα θυμηθούν τον ΟΤΕ!.....αλλά θα ειναι αργά!

pnikolo
10-05-08, 03:01
Σας εχουν λιγο καλομαθημενους εκει. Απο τους σεισμους του 81 ;)
Το Λουτρακι, καζινο κλπ βοηθησανε εκει και καποιοι πολιτικοι ;). Επι πολλα χρονια δουλευε στον οτε Λουτρακιου ο μπατζανακης μου και τα ξερω καλα :oneup:
Μακαρι ολη η περιφερεια να γινει ετσι :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.