PDA

Επιστροφή στο Forum : Είπα να φύγω...



emer
15-04-08, 10:21
Καλημέρα.Εδώ κι ένα μήνα και κάτι έχω πάρει dp εκτός του ιδιώκτητου της hol (2mb), στην Έδεσσα.Τώρα βλέπω ότι η forthnet είναι έτοιμη στην περιοχή μου (24mb). Μπορώ να πάω κατευθείαν σε αυτούς (forthnet) και να κάνω αίτηση; Μήπως θα αρχίσουν τα προβλήματα, όπως να μην έχω τηλέφωνο για κι εγώ δεν ξέρω πόσο καιρό; Λογίκα θα έχει γίνει πίτα στις αιτήσεις, άρα λογικά θα δώσουν προτεραιότητα στις "καθαρές" αιτήσεις. Εφ'όσον γίνει η δουλειά, τι θα οφείλω στη hol;

guzel
15-04-08, 10:48
στη θεση σου θα περιμενα την χολ οπως λες ολοι θα τρεξουν στην φορθνετ κ θα γινει ενα μπαχαλο..ποτε σου δινει διαθεσιμοτητα η χολ? αν φυγεις θα πληρωσεις 55ε διαφορετικα μολις υπαρχει καλυψη στην περιοχη σου θα μεταφερθεις αυτομστα

manoulamou
15-04-08, 11:18
Κατσε να φτιαξουν πρωτα ολη την υποδομη
να βρεθουν καποιοι αλλοι να τραβηξουν την πρωτη μπορα
και μετα αμα εξακολουθει να μην σ αρεσει η HOL ΟΡΜΑ!!!
Και μην ξεχνατε όπου ακους πολλα κερασια...:rolleyes:

emer
15-04-08, 13:11
H hol δεν δίνει ημερομηνία κάλυψης επίσημα. Ο αντιπρόσωπος, τον οποί γνωρίζω, μου είπε να μην περίμενω μέχρι Σεπτέμβριο. Και ναι, έχετε δίκιο όσον αφορά τις μπόρες και τα κερασάκια!
Θα μείνω στα 2μβ-εσάκια μου για την ώρα κι αργότερα βλέπουμε. Όποιος βιάζεται σκοντάφτει !

gkimonas
15-04-08, 13:20
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι. :down:

και μετά σου λένε πως φταίει ο ΟΤΕ, θέλουμε και τα παθαίνουμε μου φαίνεται

dimstog
15-04-08, 15:29
Μην μπερδεύεστε, είναι απίθανο να αφήσει ο ΟΤΕ να λειτουργήσουν ιδιόκτητα σε μια περιοχή και να μην είναι διαθέσιμοι και οι τρεις μεγάλοι εναλλακτικοί. Στην σελίδα του ο καθένας γράφει ότι θέλει, αλλά ουσιαστικά, η συνιδιοκτησία στα ΑΚ του ΟΤΕ είναι ταυτόχρονη για όλους και συνήθως και η οπτική ίνα που τα συνδέει με τα ιδιόκτητα μπαίνει συνεργατικά από τους παρόχους.

Χαρακτηριστικό είναι ότι στο δικό μου κέντρο ενώ η κάθε εταιρία είχε διαθεσιμότητα σε διαφορετική ημερομηνία - τόσο παλιότερα με τα shared όσο και τώρα με τα full llu - έγιναν πραγματικά διαθέσιμες ταυτόχρονα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.