PDA

Επιστροφή στο Forum : αναβαθμιση γραμμης



nexus31
15-04-08, 12:21
γεια σας σημερα μου εγινε η αναβαθμιση της γραμμης μου απο 2 σε 4 μπηκα στα στατιστηκα του ρουτερ μου και ειδα πολλα crc kai fec errors ενω πριν με την 2αρα δεν ειχα τοσα πολλα σας παραθετω 2 φωτο με την παλια γραμμη και με την καινουρια τι λετε να φταει!! :)

pnikolo
15-04-08, 13:00
γεια σας σημερα μου εγινε η αναβαθμιση της γραμμης μου απο 2 σε 4 μπηκα στα στατιστηκα του ρουτερ μου και ειδα πολλα crc kai fec errors ενω πριν με την 2αρα δεν ειχα τοσα πολλα σας παραθετω 2 φωτο με την παλια γραμμη και με την καινουρια τι λετε να φταει!! :)

Καλοριζικη :oneup: Μην σε φοβιζουν ειναι διορθωσεις λαθων επικοινωνιας μεταξυ dslam και router!
Τα αρνητικα της adsl2+ συνδεσης ;)

giannhs1984
15-04-08, 13:05
Fast Path FEC Correction


0


0

Interleaved Path FEC Correction


0


0

Fast Path CRC Error


75


100

nexus31
15-04-08, 14:27
παρατηρησα οτι τα λαθη που βγαζει εμφανιζονται μολις κανω connect :) στο ρουτερ μου να παρω το 121:hmm: μπορω να κανω κατι οστε να τα διορθοσω να παρω το 121?

Cloudman
15-04-08, 21:56
παρατηρησα οτι τα λαθη που βγαζει εμφανιζονται μολις κανω connect :) στο ρουτερ μου να παρω το 121:hmm: μπορω να κανω κατι οστε να τα διορθοσω να παρω το 121?

Αν όλα σου δουλεύουν ρολόι, δηλαδή έχεις καλές ταχύτητες, καθόλου αποσυνδέσεις και καθόλου request timeout κατά το άνοιγμα σελίδων, τότε καλύτερα να το αφήσεις όπως είναι! Εξάλλου, τα χαρακτηριστικά της γραμμής σου που βλέπω στο προφίλ σου είναι πολύ καλά.

nexus31
16-04-08, 00:24
πειτε μου κατι γιατι θα τρελαθω:worthy: με την 2αρα επαιρνα ip απο αθηνα τωρα με την 4αρα περνω ip απο σαλονικα!!!! το μεσημερι που κοιταξα την ip επαιρνα ip απο λαρισα!!!! και το ρουτερ δεν εκανε καθολου disconnect!!! :rolleyes:

gogos888
16-04-08, 09:00
Όταν σου αλλάζουν ΙΡ τις αποσυνδέσεις δεν τις καταλαβαίνεις (είναι της στιγμής) παρά όταν τρέχεις κανένα κατεβαστήρι και το παρατηρείς να σταματά για λίγο έως ότου ξεκινήσει να κατεβάζει με την νέα ΙΡ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.