PDA

Επιστροφή στο Forum : σας φαινονται ενταξει οι διαδικασιες της Tellas????????



Σελίδες : [1] 2

Ypourgos
02-08-05, 11:53
σαυτο το θεμα θελω να αναλυσουμε λιγο τις διαδικασιες της τελλας απο την στιγμη που
παιρνεις στο τηλ. τους κεντρο μεχρι να συγχρονισει το μοντεμ. εγω επειδη τους εχω
καλεσει πολλεσ φορες τηλ. εχω μαθει καποια πραγματα αν κ ειναι αντιφατικα καθως
ο καθενας σε στιγμη πανικου θα πει κατι που μπορει να ασταθει μονο κ μονο για να σε
ξεφορτωθει. anyway επειδη δεν εχω πολυ χρονο τωρα αυτο ειναι για ξεκινημα κ στο
επομενο μην. θα σας αναλυσω καποιες διαδικασιες. εχω 5 μηνες το adsl by tellas
κ μονο ευχαριστημενος δεν ειμαι.... :thumbdown

sdikr
02-08-05, 12:23
απο την στιγμή που πέρνεις στο τηλεφωνικό κέντρο μέχρι να συχρονίσει δεν έχεις να κάνεις μόνο με την Τελλας
υπάρχει και ο Οτε,

Spyrosss
02-08-05, 12:35
Εγω θεωρώ την διαδικασία ενεργοποίησης απο το τηλέφωνο απαράδεκτη. Πολλές φορές αυτός που κάνει την αίτηση δεν είναι ο κάτοχος της γραμμής, δίνει στοιχεία τρίτου, μαλλον είναι και ανήλικος.

sdikr
02-08-05, 12:36
Εγω θεωρώ την διαδικασία ενεργοποίησης απο το τηλέφωνο απαράδεκτη. Τις πιο πολλές φορές αυτός που κάνει την αίτηση δεν είναι ο κάτοχος της γραμμής, δίνει στοιχεία τρίτου, μαλλον είναι και ανήλικος.

Αυτό το κάνουν όλοι, με καλύτερο τον Οτε (ουτέ κάν αιτσηση ή συμβόλαιο δεν χρείαζεται να στείλεις)
Η forthnet, otenet, vivodi, ζητάν υπογράφες και τα σχετικά

mo5hp3t3r
02-08-05, 12:45
Μην ξεχνάς όμως οτι στον ΟΤΕ καλείς από το τηλέφωνο σου με τα στοιχεία σου και ζητάς το dsl σαν υπηρεσία που έρχεται και χρεώνεται στον λογαριασμό σου. Όπως ακριβώς ζητάς Αναγνώριση κλήσεων έτσι ζητάς και DSL γραμμή ή σύνδεση OTEnet. Είναι κατοχυρωμένος ο ΟΤΕ από την στιγμή που μπορεί να αποδείξει οτι κάλεσες την τάδε ημ/νια στο 134 πχ και μίλησες τόση ώρα..... την ίδια μέρα έχει περαστεί το προϊόν οπότε.......

Ypourgos
02-08-05, 12:49
εχετε σκεφτει ( αναφερομαι σε αυτους που εχουν το adsl by tellas ) γιατι απο την στιγμη που δηλωνεται καποια βλαβη μοντεμ/σπλιτερ οσον αφορα συγχρονισμο η οταν πεφτει η γραμμη στο 13800 κ μεχρι
να βρεθει οτι πχ ειναι προβλημα υλικου κ για να γινει αλλαγη ποσες μερες χρειαζονται ??????τουλαχ. 2 βδομαδες κ αυτο στην καλυτερη....
1. παιρνεις τηλ. στο 13800 κ αναφερεις το προβλημα στο υπερεξυπηρετικο 1st grade tech support
2. αυτοι με τη σειρα τους το αναθετουν αμεσως στο 2nd grade tech support στο tcs.
3. αυτοι επικοινωνουν με τον οτε για να δουν αν ειναι προβλημα γραμμης
4. μετα καλουν την 1η βαθμιδα tech support κ ενημερωνουν αν χρειαζεται αλλαγη η οχι
5. γινονται εσωτερικες διαδικασιες οπου προμηθευονται τα μοντεμ/σπλιτερ , αναρτωνται οι σχετικες λιστες
αναθετεται στο αρμοδιο τμημα για να παρει τηλ. τον πελατη με το προβλημα κ μετα περιμενεις κ αλλες 2 με 3 μερες...αν κ εφοσον ο courier ερθει στην ωρα του...
ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ
2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....BEBAIA μπορεις να ζητησεις πιστωση για τις μερες που δεν το εχεισ
χρησιμοποιησει αλλα αυτο δεν το λενε στο 13800 αρα πρεπει να κανεις σαματα για να παρεις τα λεφτα
σου πισω...

sdikr
02-08-05, 12:49
Μην ξεχνάς όμως οτι στον ΟΤΕ καλείς από το τηλέφωνο σου με τα στοιχεία σου και ζητάς το dsl σαν υπηρεσία που έρχεται και χρεώνεται στον λογαριασμό σου. Όπως ακριβώς ζητάς Αναγνώριση κλήσεων έτσι ζητάς και DSL γραμμή ή σύνδεση OTEnet. Είναι κατοχυρωμένος ο ΟΤΕ από την στιγμή που μπορεί να αποδείξει οτι κάλεσες την τάδε ημ/νια στο 134 πχ και μίλησες τόση ώρα..... την ίδια μέρα έχει περαστεί το προϊόν οπότε.......

Αν και πάμε offtopic,

πως θα αποδιξει ο οτε οτι πηρε ο μπαμπάς και όχι ο κανακάρης;

και Ontopic
Για να κάνεις ενεργοποίηση γραμμης ΑΡΥΣ θέλει φωτοτυπία ταυτότητας και λογαριασμου οτε πριν προχωρήσει (γιατί αλλιώς δεν το δέχετε ο ΟΤΕ)


εχετε σκεφτει ( αναφερομαι σε αυτους που εχουν το adsl by tellas ) γιατι απο την στιγμη που δηλωνεται καποια βλαβη μοντεμ/σπλιτερ οσον αφορα συγχρονισμο η οταν πεφτει η γραμμη στο 13800 κ μεχρι
να βρεθει οτι πχ ειναι προβλημα υλικου κ για να γινει αλλαγη ποσες μερες χρειαζονται ??????τουλαχ. 2 βδομαδες κ αυτο στην καλυτερη....


δοκίμασε αλλαγή υλικού απο άλλο εξάρτημα (πχ καρτα γραφικων) και τα λέμε
Δυο βδομάδες δεν ειναι πολύ

Ypourgos
02-08-05, 12:59
Για να κάνεις ενεργοποίηση γραμμης ΑΡΥΣ θέλει φωτοτυπία ταυτότητας και λογαριασμου οτε πριν προχωρήσει (γιατί αλλιώς δεν το δέχετε ο ΟΤΕ)

για να κανεις ενεργοποιηση γραμμης ΑΡΥΣ θελεις ΜΟΝΟ το ονοματεπωνυμο του κατοχου της γραμμης στον οτε...!!!!! φωτοτυπια ταυτοτητας θελεις οταν θα ερθει ο εξοπλισμος απο τον courier κ λογ. οτε
θελεις στην περιπτωση που εκτος απο dsl εχεις κ σταθερη τηλ. με προεπιλογη φορεα αρα χρειαζεται
ο λογαριασμος οτε για να γινει η διασταυρωση...!

mo5hp3t3r
02-08-05, 13:08
Για να ζητήσεις γραμμή DSL από τον ΟΤΕ δεν χρειάζεται τπτ παρά ένα τηλεφώνημα. 100%
Για να κάνεις σε οποιονδήποτε άλλο πάροχο διαφέρουν οι διαδικασίες.
Το αν πήρε ο κανακάρης ή ο μπαμπάκας του τον ΟΤΕ δεν τον νοιάζει. Από την στιγμή που μπορεί να αποδείξει οτι έγινε το τηλεφώνημα, δεν πα' να χτυπιέται ο μπαμπάς........ Στο κάτω κάτω δεν γίνεται συμβόλαιο, είναι αορίστου χρόνου σύνδεση.Οπότε ρίχνει ο μπαμπάς ένα χέρι ξύλο στο καμάρι του και ζητάει άμεσα διακοπή σκάει και 35 + 19,90 για να μάθει να το μαζέυει το μούλικο.

Dr Death
02-08-05, 13:19
Για να ζητήσεις γραμμή DSL από τον ΟΤΕ δεν χρειάζεται τπτ παρά ένα τηλεφώνημα. 100%
Για να κάνεις σε οποιονδήποτε άλλο πάροχο διαφέρουν οι διαδικασίες.
Το αν πήρε ο κανακάρης ή ο μπαμπάκας του τον ΟΤΕ δεν τον νοιάζει. Από την στιγμή που μπορεί να αποδείξει οτι έγινε το τηλεφώνημα, δεν πα' να χτυπιέται ο μπαμπάς........ Στο κάτω κάτω δεν γίνεται συμβόλαιο, είναι αορίστου χρόνου σύνδεση.Οπότε ρίχνει ο μπαμπάς ένα χέρι ξύλο στο καμάρι του και ζητάει άμεσα διακοπή σκάει και 35 + 19,90 για να μάθει να το μαζέυει το μούλικο.

lol !!!!!!

;-)

mar1nos
02-08-05, 13:24
Αν και πάμε offtopic,

πως θα αποδιξει ο οτε οτι πηρε ο μπαμπάς και όχι ο κανακάρης;

και Ontopic
Για να κάνεις ενεργοποίηση γραμμης ΑΡΥΣ θέλει φωτοτυπία ταυτότητας και λογαριασμου οτε πριν προχωρήσει (γιατί αλλιώς δεν το δέχετε ο ΟΤΕ)
δοκίμασε αλλαγή υλικού απο άλλο εξάρτημα (πχ καρτα γραφικων) και τα λέμε
Δυο βδομάδες δεν ειναι πολύ



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΑDSL, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΚΤΟΣ

JohnGR
02-08-05, 15:34
ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ
:confused:

sdikr
02-08-05, 15:35
για να κανεις ενεργοποιηση γραμμης ΑΡΥΣ θελεις ΜΟΝΟ το ονοματεπωνυμο του κατοχου της γραμμης στον οτε...!!!!! φωτοτυπια ταυτοτητας θελεις οταν θα ερθει ο εξοπλισμος απο τον courier κ λογ. οτε
θελεις στην περιπτωση που εκτος απο dsl εχεις κ σταθερη τηλ. με προεπιλογη φορεα αρα χρειαζεται
ο λογαριασμος οτε για να γινει η διασταυρωση...!

Στον Οτε, οχι στην τελλάς


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΑDSL, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΚΤΟΣ

Αφού έτσι δουλέυει το συστήμα τι να κάνουμε;

Ypourgos
02-08-05, 15:45
Στον Οτε, οχι στην τελλάς


Αφού έτσι δουλέυει το συστήμα τι να κάνουμε;

αν μη τη αλλο εχεις καλη επιχειρηματολογια....εσυ προτεινεις δηλ. να μην κανουμε τπτ ??
δηλ. υπαρχει μια διαδικασια που σε αλλες εταιριες διαρκει 2 με 3 ημερες ενω στην τελλας
2 εβδομαδες κ να μην κανω τπτ ?? κ το κακο ειναι οτι ερχονται σε δυσκολοι θεση οι
τηλεφωνητες που δεν μπορω ουτε να τους φωναξω ουτε τπτ γιατι δεν φταινε κ αυτοι
στην τελικη για μια διαδικασια που περναει τοσο γραφειοκρατικα απο τοσα σταδια...σαυτο
συντελει οτι το 50 % -1 μετοχη ειναι στη ΔΕΗ ακομα...οποτε οσο αφορα απτην πλευρα
του εν μερει δημοσιου εχουν μεταβιβαστει οι γραφειοκρατικες διαδικασιες που για κατι
απλο σε περνανε απο 100 γραναζια μεχρι που αγανακτεις...σαυτο το συστημα η προτεινουμε
λυσεις η αλλαζουμε εταιρια κ δεν εχουμε το σκεπτικο αφου ετσι δουλευει το συστημα τι να
κανουμε...γιατι δουλευει κ μονο στην τελλας ετσι κ οχι σε αλλες εταιριες....

sdikr
02-08-05, 15:49
αν μη τη αλλο εχεις καλη επιχειρηματολογια....εσυ προτεινεις δηλ. να μην κανουμε τπτ ??
δηλ. υπαρχει μια διαδικασια που σε αλλες εταιριες διαρκει 2 με 3 ημερες ενω στην τελλας
2 εβδομαδες κ να μην κανω τπτ ?

έχεις δοκιμάσει με άλλες εταιρίες;
αν όχι δοκίμασε πρώτα και μετά τα λέμε,
ειδικά τώρα αυτή την περίοδο με τις άδειες

γιατι δουλευει κ μονο στην τελλας ετσι κ οχι σε αλλες εταιριες....
Ξαναρίξε μια ματία το πως δουλέυουν οι άλλες εταιριες

Spyrosss
02-08-05, 15:56
ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΔΩΡΕΑΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ


:confused:

Απίστευτο!!! :rotfl:

Ypourgos
02-08-05, 16:23
έχεις δοκιμάσει με άλλες εταιρίες;



εχω δοκιμασει την φορθνετ. βεβαια δεν την εχω δοκιμασει σε περιοδο αδειων αλλα κανονικα.
να σου πω σε συγκριση με την τελλας τι γινεται. με τελλας πιστευω πρεπει να εισαι τυχερος
για να μην εχεις προβληματα...αν εισαι τυχερος ολα θα πανε καλα αλλα αν οχι...ου μπλεξεις/
ενω με φορθνετ που ειχα ( παλι adsl ) ειχα προβληματα αλλα ολα ειχαν αισιο τελος κ φυσικα
γρηγορο τελος. που σημαινει οτι ολοι εχουν προβληματα το θεμα ειναι πιο ξερουν να τα
λυνουν γρηγοροτερα. το καλο ειναι οτι εχω συμβολαιο για providing απο τελλας κ οχι
γραμμης κ παροχης οπως τα εχουν τωρα...αρα μπορω να σταματησω οποτε θελωω χωρις
να με δεσμευει το 12μηνο η 24μηνο κ το ρωτησα κ σε δικηγορο αυτο.... :thumb_dup

sdikr
02-08-05, 16:33
εχω δοκιμασει την φορθνετ. βεβαια δεν την εχω δοκιμασει σε περιοδο αδειων αλλα κανονικα.
να σου πω σε συγκριση με την τελλας τι γινεται. με τελλας πιστευω πρεπει να εισαι τυχερος
για να μην εχεις προβληματα...αν εισαι τυχερος ολα θα πανε καλα αλλα αν οχι...ου μπλεξεις/
ενω με φορθνετ που ειχα ( παλι adsl ) ειχα προβληματα αλλα ολα ειχαν αισιο τελος κ φυσικα
γρηγορο τελος. που σημαινει οτι ολοι εχουν προβληματα το θεμα ειναι πιο ξερουν να τα
λυνουν γρηγοροτερα. το καλο ειναι οτι εχω συμβολαιο για providing απο τελλας κ οχι
γραμμης κ παροχης οπως τα εχουν τωρα...αρα μπορω να σταματησω οποτε θελωω χωρις
να με δεσμευει το 12μηνο η 24μηνο κ το ρωτησα κ σε δικηγορο αυτο....

απο όσο είδα το πρόβλημα σου ήταν με το modem, με την forthnet δοκίμασες να στείλεις το Μοdem για έλεγχο;

LaNuit
03-08-05, 07:34
Καλημέρα.δεν χρειαζοταν να ρωτήσεις δικηγόρο:μια απλή ανάγνωση του συμβολαίου αρκεί.Πρόσεξε τον όρο 4.2:για να διακόψεις πρέπει να στείλεις φαξ και εφόσον αυτό είναι ενυπόγραφο και το έχουν παραλάβει "σώο" [όχι μουτζουρωμένο ή δυσανάγνωστο γενικώς] η διακοπή γίνεται 30 μέρες μετά....Στο λέω για να σε ενημερώσω...

[QUOTE=Spyrosss]Εγω θεωρώ την διαδικασία ενεργοποίησης απο το τηλέφωνο απαράδεκτη. Πολλές φορές αυτός που κάνει την αίτηση δεν είναι ο κάτοχος της γραμμής, δίνει στοιχεία τρίτου, μαλλον είναι και ανήλικος.
Οκ αλλά δίνει τα δικά του στοιχεία [αφμ κτλ].Οι τηλεφωνητές δεν είναι βλάκες για να μην καταλάβουν αν πρόκειται για ενηλίκα ή όχι!!!Πίστεψέ με!Από την στιγμή που δίνει τα δικά του στοιχεία εκείνον θα κυνηγήσουν σε περίπτωση ανεξόφλητων λογαριασμών ή για οτιδήποτε άλλο...Στην τελική μπορεί το τηλ να ανήκει σε θείο σου που λείπει μόνιμα στην Αμερική.Τί θα κάνεις?Θα μείνεις καταδικασμένος στην dialup ή θα περιμένεις πότε θα εδεήσει ο ΟΤΕ να σου βάλει νέο τηλέφωνο?Και να σου πω και κάτι.Αν βάλεις νέα γραμμή πολλές φορές χρειάζεται περισσότερος χρόνος για ενεργοποίηση adsl γιατί δεν συνδέονται αμέσως όλες οι μονάδες διασύνδεσης της τηλεφωνικής γραμμής.


... για μια διαδικασια που περναει τοσο γραφειοκρατικα απο τοσα σταδια...σαυτο
συντελει οτι το 50 % -1 μετοχη ειναι στη ΔΕΗ ακομα...οποτε οσο αφορα απτην πλευρα
του εν μερει δημοσιου εχουν μεταβιβαστει οι γραφειοκρατικες διαδικασιες που για κατι
απλο σε περνανε απο 100 γραναζια μεχρι που αγανακτεις...σαυτο το συστημα η προτεινουμε
λυσεις η αλλαζουμε εταιρια κ δεν εχουμε το σκεπτικο αφου ετσι δουλευει το συστημα τι να
κανουμε...γιατι δουλευει κ μονο στην τελλας ετσι κ οχι σε αλλες εταιριες....
Sorry,αλλά μην είσαι αφελής...Η τελλας ειναι ΑΕ.Τουτέστιν Ανώνυμη Εταιρεία.Και είναι ιδιωτικού δικαίου.Καμιά σχέση με δημόσιο.Εχεις σκεφτεί ότι εκτός από σενα έχουν να εξυπηρετήσουν και άλλους με ανάλογα προβληματα και ότι χρείαζονται ένα εύλογο χρονικό διάστημα?Δεν λέω να πάρει και μήνες αλλά μερικές φορές όταν περιμένεις και τον ΟΤΕ να απαντήσει στο 2nd grade tech support και από εκεί το ξύνουν για λόγους ανταγωνισμού,τί να κάνεις και εσύ ο απλός πελατούλης????
Προτείνω αντί για εταιρεία να αλλάξεις χώρα...κάπου χωρίς μονοπώλιο ΟΤΕ!

mo5hp3t3r
03-08-05, 09:06
Το να τα ρίχνεις όλα στον ΟΤΕ όμως τι δείχνει για την εταιρία σου? Όσο υπάρχει ο ΟΤΕ θα μπορείς να του τα ρίχνεις κάθε φορά που υπάρχει πρόβλημα?
Τι σκατά συμφωνία έχεις κάνει? Μόλις δημιουργηθεί πρόβλημα εγώ σαν πελάτης θα καλέσω την tellas. Από την tellas θα κρατησουν ένα τηλέφωνο επικοινωνίας, θα αναθέσουν όπως λένε το πρόβλημα στους "τεχνικούς δικτύου" που θα με καλέσουν σε 2 μέρες (μπορεί και 3-4) και θα με ρωτήσουν ότι με ρώτησε και ο τύπος που μίλησα στο τηλεφωνικό κέντρο. Αφού ξαναδιαπιστωθεί το πρόβλημα θα το δηλώσουν βλάβη στον ΟΤΕ και θα με ξανακαλεσουν από εκεί πιθανόν για να γίνει έλεγχος. Τώρα τι θα γίνει απο κει και πέρα? Ποίος ξέρει? Είμαστε ήδη στις 2-3 μέρες χωρίς DSL. Πολύ πιθανόν να έρθει ο ΟΤΕ με δικό του Modem και να συνδεθεί κανονικά και να με χρεώσει 35 Euro για άσκοπη επίσκεψη. Άρα φταίει το modem!!!. Τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο να ζητήσω αλλαγή. Πάλι ζητούν τηλέφωνο επικοινωνίας και πάλι περιμένω τηλέφωνο. (προφανώς υπάρχει κάποια εσωτερική διαδικασία που προβλέπει να γίνει πρώτα έλεγχος από τους "τεχνικούς δικτύου" και μετά να εγκριθεί η αντικατάσταση). Με καλούν τα λέμε για άλλη μια φορά και λένε θα γίνει αντικατάσταση. Μετά από 2-3 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού με τον κούριερ για 2 μέρες μετά(προφανώς δεν γίνεται να γίνει απευθείας την στιγμή που επιβεβαιώνεται η αντικατάσταση). Μπορώ να έρθω να το πάρω εγώ απο κάπου το modem? Όχι κύριε
Έχει πρόβλημα η περιοχή μου? οχι
Τα καλώδια στο σπίτι μου? οχι
Οι ρυθμίσεις του modem? oxi
Το DSLAM? οχι
Ο ΟΤΕ? οχι
Τότε γιατί να μείνω 6-10 μέρες χωρίς DSL? Και εννοείται οτι πληρώνω και 35 ευρουλάκια κερατιάτικα!!!!

Ωραία η καραμέλα του φταίει ο ΟΤΕ αλλά να παίρνουμε και την ευθύνη εκέι που φταίμε ε?
Τουλάχιστον στον ΟΤΕ αν ξέρεις με ποιόν να μιλήσεις, και ραντεβού κλείνουν με τη μια, και τα συνεργεία κάθονται σούζα.Και φυσικά ξέρεις σε ποιόν να απευθυνθείς ή ποιόν να κράξεις όταν παρουσιαστεί το πρόβλημα.

Για μένα το μεγάλο πρόβλημα της TELLAS είναι οτι παρόλο που έχει συμπαθητικές τιμές στο providing, η συμφωνία που έχει κανει με ΟΤΕ για γραμμές και το πακέτο ΙΖΙ, μόνο σκοπό τα φράγκα έχουν. Με μηδαμινή όμως υποστήριξη και με το να κάνουν τόπι τον πελατάκο δεν τους κόβω για πολύ ακόμη......

mar1nos
03-08-05, 09:59
ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Ο Τ Ε !!!
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ MARKETING TEXNIKA ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΟΤΕ, ΑΝ ΠΕΣΕΙ Ο ΟΤΕ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ, ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΓΡΑΜΜΗ Η TELLAS(FORTHNET, VIVODI...).
EΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΩ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ Π(ΟΤΕ) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΓΡΑΜΜΗ KAI PROVIDING, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΑΚΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ Π(ΟΤΕ). ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΕΣΤΑΡΕΙ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΤΑΧΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ Ο Π(ΟΤΕ), ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΕ ΚΑΝΑ ΔΥΚΤΙΑΚΙ ΜΕ ΚΑΝΑ ΦΙΛΟ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ πιότητας ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΑΝΑΨΤΕ ΚΑΝΑ ΚΕΡΑΚΙ!!!

Ypourgos
03-08-05, 13:40
Sorry,αλλά μην είσαι αφελής...Η τελλας ειναι ΑΕ.Τουτέστιν Ανώνυμη Εταιρεία.Και είναι ιδιωτικού δικαίου.Καμιά σχέση με δημόσιο.Εχεις σκεφτεί ότι εκτός από σενα έχουν να εξυπηρετήσουν και άλλους με ανάλογα προβληματα και ότι χρείαζονται ένα εύλογο χρονικό διάστημα?Δεν λέω να πάρει και μήνες αλλά μερικές φορές όταν περιμένεις και τον ΟΤΕ να απαντήσει στο 2nd grade tech support και από εκεί το ξύνουν για λόγους ανταγωνισμού,τί να κάνεις και εσύ ο απλός πελατούλης????
Προτείνω αντί για εταιρεία να αλλάξεις χώρα...κάπου χωρίς μονοπώλιο ΟΤΕ!

Λοιπόν να πάρουμε τα πράγματα με την σειρά.Η ΤΕΛΛΑΣ όπως λέει κ η ιστοσελιδα της
ειναι κοινοπραξια ΔΕΗ κ WIND στα αντιστοιχα 50 %-1 + 50%+1.Η ΔΕΗ κ μονο απο το
ονομα της καταλαβαινουμε την εννοια του δημοσιου που εμπεριεχει στην επωνυμια της.
ειναι ΝΠΔΔ ( Νομικο Προσωπο Δημοαιου Δικαιου ). εχει σαν προεδρο ΔΣ τον Ιωαννη
Παλαιοκρασσα....τον ιδιο προεδρο ΔΣ που εχει κ η ΤΕΛΛΑΣ.....εδω αρχιζει το μυστηριο...
χμμμ εχουμε εναν προεδρο που προεδρευει την τελλας οπως την δεη...δηλ. με καποια
κριτηρια μονοπωλιακα οπως εχει συνηθισει αλλωστε κ στο προηγουμενο ποστο του....
αυτο κ μονο λεει πολλα γιατι υπαρχει μια "¨δημοσια γραφειοκρατια" στην ΤΕΛΛΑΣ.
κατα 2ον θελω να τονισω το εξης...αναφερεσαι κ λες οτι υπαρχει πολλη δουλεια κ για
αυτο πρεπει να περιμενω εγω....γιατι να περιμενω την στιγμη που πληρωνω???κ ποιος
με διαβεβαιωνει εμενα οτι σιγουρα υπαρχει καθυστερηση επειδη υπαρχουν πολλοι πελατες
κ οχι επειδη καποιοι προισταμενοι τα ξυνουν σολο τους το μεγαλειο κ βαριουνται να
βοηθησουν λιγο?????????ειμαστε 10 φιλαρακια με dsl κ τελλας dsl εχω μονο εγω...
αυτο εμενα μου λεει πολλα για την πολλη δουλεια που εχει η τελλας.....!!!!!! :-k


Ωραία η καραμέλα του φταίει ο ΟΤΕ αλλά να παίρνουμε και την ευθύνη εκέι που φταίμε ε?
Τουλάχιστον στον ΟΤΕ αν ξέρεις με ποιόν να μιλήσεις, και ραντεβού κλείνουν με τη μια, και τα συνεργεία κάθονται σούζα.Και φυσικά ξέρεις σε ποιόν να απευθυνθείς ή ποιόν να κράξεις όταν παρουσιαστεί το πρόβλημα.[QUOTE]

ΦΙΛΕ μου ο σολα τα μην. σου αν μη τη αλλο δειχνεις εναν αξιεπαινο σεβασμο για τον οτε κ τις
διαδικασιες του....μηπως εισαι δημοσιος υπαλληλος??/ τον οτε τον υποφερουμε μονο κ μονο
επειδη ακομα ελεγχει της τηλεπικοινωνιες κ πρεπει να τον υποφερουμε γιατι δεν μπορουμε να κανουμε
προς το παρον τπτ...αλλα μια εταιρια που ηταν τοσα χρονια μονοπωλιο ειναι απαραδεκτο να
συμπεριφερεται στο ιντερνετ τοσο αθλια......θες την dial up του οτενετ η το dsl του conn-x???
η οτενετ να μπαινεις με την 2η την 3η να σε πεταει εξω....ασε να αρχιουν ολοι με δικα τους δικτυα
σαν τη βιβοντι κ τοτε θα αρχισει η απελευθερωση των τηλεπικοινωνιων....!!!!!

[QUOTE=mar1nos]
EΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΩ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ Π(ΟΤΕ) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΓΡΑΜΜΗ KAI PROVIDING, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΑΚΙ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ Π(ΟΤΕ). ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΕΣΤΑΡΕΙ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΤΑΧΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ Ο Π(ΟΤΕ), ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΕ ΚΑΝΑ ΔΥΚΤΙΑΚΙ ΜΕ ΚΑΝΑ ΦΙΛΟ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ πιότητας ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΑΝΑΨΤΕ ΚΑΝΑ ΚΕΡΑΚΙ!!!

:respekt: !!!!!!!!
σωστος...φαινεσαι για αλλος ενας τελλασιτης που εχει υποφερει.....ειχες κ εσυ προβλημα
με το μοντεμ σου ? γιατι εμενα η τελλας μου το αλλαξε 3 φορες. χαλασε κ το 3ο αλλα
πηγα κ αγορασα το speedtouch 530 κ βρηκα την υγεια μου.... :thumb_dup

BoGe
03-08-05, 14:52
:respekt: !!!!!!!!
σωστος...φαινεσαι για αλλος ενας τελλασιτης που εχει υποφερει.....ειχες κ εσυ προβλημα
με το μοντεμ σου ? γιατι εμενα η τελλας μου το αλλαξε 3 φορες. χαλασε κ το 3ο αλλα
πηγα κ αγορασα το speedtouch 530 κ βρηκα την υγεια μου.... :thumb_dup

Crypto ήταν το modem;

mo5hp3t3r
03-08-05, 14:58
Crypto ήταν το modem;

Το Crypto μην το βλέπεις έτσι μικρό..... στα αλήθεια μαμάει..... την ψυχολογία μας, το κουράγιο μας, την υπομονή μας.......

Ypourgos
03-08-05, 15:00
Crypto ήταν το modem;

οχι δεν ηταν το crypto...το κρυφτο ηταν....to f200 αυτο που εστελνε κ η φορθνετ παλια
μονο που σοβαρευτηκανε κ σταματησανε να στελνουν το φ200. ενω η τελλας...πιστη
στης παραδοσεις...τωρα εχουν αλλαξει , ειδα στην ιστοσελιδα οτι αν βαλεις
adsl office by tellas παιρνεις το crypto f320.....τα σχολια δικα σας....!!!!!!!!!!!

LaNuit
04-08-05, 07:31
Καλημέρα.
Το θέμα είναι ότι πλάκα πλάκα όλοι ανεξαιρέτως είναι μεσάζοντες.Κανείς δεν δίνει δικές του γραμμές και φυσικά με την πρώτη ευκαιρία θα τα ρίξουν στον ΟΤΕ.Ένας φίλος παιδεύεται εδώ και 1 βδομάδα με την φορθνετ και το adsl in a box.Έχει μέσα crypto f200 και του βγάζει ένα 651 όλο δικό του,η τεχνική υποστήριξη είναι επιηκώς άθλια και τελικά του λένε "φωνάξτε τον ΟΤΕ αλλά μην τους πληρώσετε θα τους πληρώσει η Φορθνετ".ΠΩΣ θα γίνει αυτό?Όταν θα σου χτυπήσουν την πόρτα και θα σου πουν "θέλουμε να πληρωθούμε ΤΩΡΑ!"????
Τελικά η λύση είναι μία αλλά είναι η έσχατη αν θέλουμε να αλλάξουν τα δεδομένα στην Ελλάδα: γραμμή ΟΤΕ&providing όπου γουστάρεις...

Ypourgos
04-08-05, 10:36
Καλημέρα.
Κανείς δεν δίνει δικές του γραμμές και φυσικά με την πρώτη ευκαιρία θα τα ρίξουν στον ΟΤΕ.Ένας φίλος παιδεύεται εδώ και 1 βδομάδα με την φορθνετ και το adsl in a box.Έχει μέσα crypto f200 και του βγάζει ένα 651 όλο δικό του,η τεχνική υποστήριξη είναι επιηκώς άθλια.Τελικά η λύση είναι μία αλλά είναι η έσχατη αν θέλουμε να αλλάξουν τα δεδομένα στην Ελλάδα: γραμμή ΟΤΕ&providing όπου γουστάρεις...

1. δικες του γραμμες δινει ο οτε κ η βιβοντι προς το παρον.
2. η τεχνικη εξυπηρετηση δεν ειναι αθλια για εναν κ μονο λογο...οταν ειχα προβλημα
με φορθνετ ο τεχνικος 1ης βαθμιδας μιλησε απευθειας με οτε ενω με ειχε στη γραμμη
κ ετσι γλιτωσαμε πολλες μερες δουλειας. γενικα η φορθνετ αποτι εχω καταλαβει κ σαν
πελατης κ απο εναν γνωστο που δουλευει εχει την ταση να εξυπηρετει αμεσα χωρις
να παρεμβαλλονται διαδικασιες γραφειοκρατικες,,,οχι σαν αυτες που αντιμετωπιζω
στην τελλας δηλ.
3. συμφωνω απολυτα οτι η καλυτερη λυση για dsl στην ελλαδα ειναι γραμμη οτε
κ προβαιντιγκ απο καποια αλλη εταιρια.

mar1nos
04-08-05, 10:45
1. δικες του γραμμες δινει ο οτε κ η βιβοντι προς το παρον.
2. η τεχνικη εξυπηρετηση δεν ειναι αθλια για εναν κ μονο λογο...οταν ειχα προβλημα
με φορθνετ ο τεχνικος 1ης βαθμιδας μιλησε απευθειας με οτε ενω με ειχε στη γραμμη
κ ετσι γλιτωσαμε πολλες μερες δουλειας. γενικα η φορθνετ αποτι εχω καταλαβει κ σαν
πελατης κ απο εναν γνωστο που δουλευει εχει την ταση να εξυπηρετει αμεσα χωρις
να παρεμβαλλονται διαδικασιες γραφειοκρατικες,,,οχι σαν αυτες που αντιμετωπιζω
στην τελλας δηλ.
3. συμφωνω απολυτα οτι η καλυτερη λυση για dsl στην ελλαδα ειναι γραμμη οτε
κ προβαιντιγκ απο καποια αλλη εταιρια.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ!!!
ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ...

Ypourgos
04-08-05, 11:04
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ!!!
ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ...


ΔΕΝ σε καταλαβαινω τι εννοεις η μαλλον πως το εννοεις. να δουλευεις για μια εταιρια
κ να σε πληρωνει καποια αλλη ? αν dealer η plasie η εχει ανατεθει η προσφορα σου
σε μια εταιρια ενω της υπηρεσιες της της εχει αναλαβει ενα διαμεσολαβητης..
παντως αυτο που λες οτι αλλοι ειναι υπευθυνοι κ αλλους πληρωνω... :cool:

mar1nos
04-08-05, 11:14
ΔΕΝ σε καταλαβαινω τι εννοεις η μαλλον πως το εννοεις. να δουλευεις για μια εταιρια
κ να σε πληρωνει καποια αλλη ? αν dealer η plasie η εχει ανατεθει η προσφορα σου
σε μια εταιρια ενω της υπηρεσιες της της εχει αναλαβει ενα διαμεσολαβητης..
παντως αυτο που λες οτι αλλοι ειναι υπευθυνοι κ αλλους πληρωνω... :cool:


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΥΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ...

sdikr
04-08-05, 11:20
@mar1nos
θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, ειναι σαν να φωνάζεις

Ypourgos
04-08-05, 11:51
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΟΤΙ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΥΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ...

γινεσαι εριστικος κ δεν καταλαβαινω το γιατι...βλεπω οτι βγαζεις ενα αχτι ομως σχετικα
με το να δουλευεις για αλλον κ να πληρωνεσαι απο αλλον. δεν ξερω που το πας κ γιατι
εισαι τοσο μυστηριωδης αλλα για να το λες κατα αυτον τον τροπο κατι θα εχεις κατα νου..
συμφωνω με αυτο που λες οτι παρεχουμε τα παντα αλλα αν συμβει κατι δεν εχουμε
καμια ευθυνη...αυτο βρισκει μια γενικοτερη εφαρμογη πιστευω σ'ολο το συστημα
τις διακυβερνησης τοσο στο δημοσιο οσο κ στον ιδιωτικο τομεα. ολοι οταν προκειται
για να πουν οτι καναν μαμακια κανενας δεν το παραδεχεται κ το ριχνει σε αλλους. ειναι
γενικα ο τροπος ζωης μας αυτος , πιστευω...τις διαδικασιες της τελλας τις ξερω
1. απο το τηλ. κεντρο που καλω συχνα κ μιλαω με καποιους τεχνικους οι οποιοι ειναι καλοδιαθετοι κ παντα εξυπηρετικοι...βεβαια ειναι κ μια γκομενα η οποια δεν ξερει τπτ μα
τπτ ...οποτε την ρωτας σου λεει..μισο λεπτο παρακαλω ...μετα μπορειτε να μεινετε
λιγο στη γραμμη να το κοιταξω στο συστημα ? μετα δωστε μου λιγο χρονο να το
εξετασω...τι ειναι καθηγητρια πυρηνικης φυσικης κ θελει για την καθε ερωτηση χρονο για
να σκεφτει την απαντηση ???
2. απο καποιον που δουλευε στην τελλας στο τεχνικο , πηγε στον οτε παλι σαν τεχνικος ,
κ τωρα ειναι στη φορθνετ....οποτε φαντασου ο τυπος τι εμπειρια εχει κ ποσο καλα
γνωριζει τις διαδικασιες .. :thumbsup1

Ypourgos
05-08-05, 10:22
Συντροφοι συν-ΤΕΛΛΑΣΙΤΕΣ δεν ξερω αν το ξερετε εγω το εμαθα χτες το βραδυ. με ενημερωσαν
απο το τηλ. κεντρο της τελλας οτι το 13800 χρεωνεται. οπως μου ειπαν απο 1η ιουλιου
ειναι 0.038 ευρω/λεπτο ... τωρα μου ειπαν οτι το γραφουν τα φυλλαδια κτλ αλλα εγω δεν το εχω
δει πουθενα...μηπως το γυρισαν με χρεωση για να μην τους τα πρηζουμε πολυ....???

mar1nos
05-08-05, 10:49
Συντροφοι συν-ΤΕΛΛΑΣΙΤΕΣ δεν ξερω αν το ξερετε εγω το εμαθα χτες το βραδυ. με ενημερωσαν
απο το τηλ. κεντρο της τελλας οτι το 13800 χρεωνεται. οπως μου ειπαν απο 1η ιουλιου
ειναι 0.038 ευρω/λεπτο ... τωρα μου ειπαν οτι το γραφουν τα φυλλαδια κτλ αλλα εγω δεν το εχω
δει πουθενα...μηπως το γυρισαν με χρεωση για να μην τους τα πρηζουμε πολυ....???

Το αστειο ειναι φιλε μου οτι την κληση στο 13800 χρεωνεται στον Π(οτε)!!!

Ypourgos
05-08-05, 10:55
Το αστειο ειναι φιλε μου οτι την κληση στο 13800 χρεωνεται στον Π(οτε)!!!

ακρως λογικο αν σκεφτεις οτι οι τριψηφιοι , τετραψηφιοι , τα 800, 801 χρεωνονται ολα
στον οτε...ακομα κ αν εχεις προεπιλογη φορεα απο τελελας.

mar1nos
05-08-05, 11:09
ακρως λογικο αν σκεφτεις οτι οι τριψηφιοι , τετραψηφιοι , τα 800, 801 χρεωνονται ολα
στον οτε...ακομα κ αν εχεις προεπιλογη φορεα απο τελελας.

Ναι ρε φιλε αλλα, αν ηταν σοβαρη εταιρεια, θα μπορουσε να ειχε το κερδος των κλησεων στο 13800 που συγουρα θα ειναι πολλες καθημερινα!

sdikr
05-08-05, 12:56
Ναι ρε φιλε αλλα, αν ηταν σοβαρη εταιρεια, θα μπορουσε να ειχε το κερδος των κλησεων στο 13800 που συγουρα θα ειναι πολλες καθημερινα!

Πέρνει ενα μέρος απο το κόστος του τηλεφωνηματος, οπως κάνουν και όλες οι άλλες εταιρίες ;)

mar1nos
05-08-05, 13:02
Πέρνει ενα μέρος απο το κόστος του τηλεφωνηματος, οπως κάνουν και όλες οι άλλες εταιρίες ;)


ειναι πιθανο, δεν το γνωριζω αλλα δεν θα μπορουσε να περνει ολο το κερδος, μαλιστα τωρα που το χρεωνει αρκετα παραπανω απο αστικη κληση;

sdikr
05-08-05, 13:05
ειναι πιθανο, δεν το γνωριζω αλλα δεν θα μπορουσε να περνει ολο το κερδος, μαλιστα τωρα που το χρεωνει αρκετα παραπανω απο αστικη κληση;

πως να πάρει ολο το κέρδος; αφου κάνει χρήση του δικτυου του οτε, λίγο λογική σκέψη!

mar1nos
05-08-05, 13:14
πως να πάρει ολο το κέρδος; αφου κάνει χρήση του δικτυου του οτε, λίγο λογική σκέψη!


σε εναν απλο συνδρομητη φιλε μου, η τελλας δεν περνει ολο το κερδος απο τις κλησεις και οτε το παγιο με αυτη τη λογικη μιλαω, δεν ξερω κατα ποσο ειναι απλη η λογικη μου!

Ypourgos
05-08-05, 13:27
μου κανει εντυπωση οτι στο site της τελλας δεν λεει πουθενα για τις προσφορες κ τις μειωμενες
χρεωσεις που εχουν οι υπαλληλοι ΔΕΗ , ΕΛΤΑ , ΓΕΣ κ ουτε κ εγω δεν ξερω ποιος...Συμφοιτητης
μου που εχει το adsl by TELLAS αλλα σαν προνομιουχος υπαλληλος ΔΕΗ μου ειπε οτι η εκπτωση
ειναι 5 ευρω λιγοτερο...δηλ. αντι 52 Ε που θα πληρωνε καποιος που ειχε 384 δινει 47 Ε....Εμενα
μου φαινεται για κοροιδια γιατι δεν μπορεις να λες σε καθε διαφημιση "ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΔΕΗ"
κ αυτη την δυναμη να την κοστολογεις 5 ευρω...αν τελλας=δεη ( η περιπου ισον ) τοτε η ΔΕΗ
συμπαθει τους υπαλληλους της τοσο πολυ για να τους κανει τετοιες .......εκπτωσεις?????????

mar1nos
05-08-05, 14:45
μου κανει εντυπωση οτι στο site της τελλας δεν λεει πουθενα για τις προσφορες κ τις μειωμενες
χρεωσεις που εχουν οι υπαλληλοι ΔΕΗ , ΕΛΤΑ , ΓΕΣ κ ουτε κ εγω δεν ξερω ποιος...Συμφοιτητης
μου που εχει το adsl by TELLAS αλλα σαν προνομιουχος υπαλληλος ΔΕΗ μου ειπε οτι η εκπτωση
ειναι 5 ευρω λιγοτερο...δηλ. αντι 52 Ε που θα πληρωνε καποιος που ειχε 384 δινει 47 Ε....Εμενα
μου φαινεται για κοροιδια γιατι δεν μπορεις να λες σε καθε διαφημιση "ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΔΕΗ"
κ αυτη την δυναμη να την κοστολογεις 5 ευρω...αν τελλας=δεη ( η περιπου ισον ) τοτε η ΔΕΗ
συμπαθει τους υπαλληλους της τοσο πολυ για να τους κανει τετοιες .......εκπτωσεις?????????

Οσον αφορα την ΔΕΗ και τα ΕΛΤΑ που συνεργαζονται ενταξει, αλλα στους καραβαναδες του ΓΕΣ γιατι;

ermis333
05-08-05, 14:48
Οι υπάλληλοι/συνταξιούχοι ΔΕΗ έχουν μόνο έκπτωση η οποία είναι περίπου 10-15% στην ADSL 384 συγκεκριμένα είναι 19.9 αντί 24.9 που είναι για τους άλλους.

Αυτά τα λένε στο 13800 όταν ρωτήσεις

sdikr
05-08-05, 14:57
Οσον αφορα την ΔΕΗ και τα ΕΛΤΑ που συνεργαζονται ενταξει, αλλα στους καραβαναδες του ΓΕΣ γιατι;

Γιατί έχουν κάνει συμφωνία, κάτι παραπλήσιο έχει και η οτενετ, (πχ με γιατρους)
Δεν καταλαβαίνω ρε παιδιά που ειναι το πρόβλημα;

Ypourgos
05-08-05, 15:16
Οι υπάλληλοι/συνταξιούχοι ΔΕΗ έχουν μόνο έκπτωση η οποία είναι περίπου 10-15% στην ADSL 384 συγκεκριμένα είναι 19.9 αντί 24.9 που είναι για τους άλλους.

Αυτά τα λένε στο 13800 όταν ρωτήσεις

ο συμφοιτητης μου που ειναι ο πατερας του στη ΔΕΗ 30 χρονια ειναι λογικο να εχει
εκπτωση μονο 10 % ????κ με ποιο σκεπτικο το λεω αυτο...η τελλας ανηκει κατα 50 %
στη ΔΕΗ ....κ το μονο που κανει στους υπαλληλους ΔΕΗ ειναι 10 % ????μας δουλευουν
κανονικα...εμενα δεν με νοιαζει γιατι δεν μπορω να επωφεληθω αλλα προσωπικα το θεωρω
λιγο δουλεμα!!!!!!( η ακριβης εκπτωση στην 384 χωρις φαπα για υπαλληλους ΔΕΗ ειναι
οτι στο providing χρεωνεται 20,55 ευρω αντι 24,95 ευρω πουναι κανονικα....)

sdikr
05-08-05, 15:23
ο συμφοιτητης μου που ειναι ο πατερας του στη ΔΕΗ 30 χρονια ειναι λογικο να εχει
εκπτωση μονο 10 % ????κ με ποιο σκεπτικο το λεω αυτο...η τελλας ανηκει κατα 50 %
στη ΔΕΗ ....κ το μονο που κανει στους υπαλληλους ΔΕΗ ειναι 10 % ????μας δουλευουν
κανονικα...εμενα δεν με νοιαζει γιατι δεν μπορω να επωφεληθω αλλα προσωπικα το θεωρω
λιγο δουλεμα!!!!!!( η ακριβης εκπτωση στην 384 χωρις φαπα για υπαλληλους ΔΕΗ ειναι
οτι στο providing χρεωνεται 20,55 ευρω αντι 24,95 ευρω πουναι κανονικα....)

Κάποτε η ΔΕΗ/ΟΤΕ στους υπαληλους το δίναν τζάμπα, πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει, έχουν γίνει και Α.Ε......

Αλλά τουλάχιστον η τελλάς δίνει 15% στους υπαλήλους ;)

Ypourgos
05-08-05, 16:07
Κάποτε η ΔΕΗ/ΟΤΕ στους υπαληλους το δίναν τζάμπα, πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει, έχουν γίνει και Α.Ε......

Αλλά τουλάχιστον η τελλάς δίνει 15% στους υπαλήλους ;)

αυτο μου κανει κ εμενα εντυπωση...καποτε τζαμπα τωρα τετοια διαφορα ?? κ για να
ακριβολογουμε δινει 10 με 11 % εκπτωση......το οποιο ειναι εξευτελιστικο ετσι ???
τουλαχ. 25 % εκτπωση θα επρεπε να δινει κατ'εμε βαση καποιων λογικων κριτηριων
παντα.

sdikr
05-08-05, 16:09
αυτο μου κανει κ εμενα εντυπωση...καποτε τζαμπα τωρα τετοια διαφορα ?? κ για να
μα το είπαμε είναι ΑΕ πλέον, ειναι εδώ για να έχουν κέρδος,

Spyrosss
05-08-05, 16:11
25 % εκτπωση θα επρεπε να δινει κατ'εμε βαση καποιων λογικων κριτηριων
παντα.

Και ποιά είναι αυτά τα κριτήρια για να έχουν 25% έκπτωση;

Ypourgos
05-08-05, 16:19
Και ποιά είναι αυτά τα κριτήρια για να έχουν 25% έκπτωση;

οταν ο αλλος δουλευει 30 χρονια στην ΔΕΗ κ θελει dsl μετα απο την θυγατρικη της ΔΕΗ
ουσιαστικα την τελλας δικαιουται αν μη τη αλλο τουλαχ. 25 % ...δηλ. αντι το 53 ευρω
που παει γραμμη + παροχη για 384 ο δεητζης να πληρωνει το πολυ 40 ευρω...να υπαρχει
μια διαφορα τουλαχ. 15 ευρω για να φαινεται κ ο διαχωρισμος του προνομιουχου απτου
μη προνομιουχου. οταν η τελλας ειχε την προσφορα για ενα μηνα για dsl με 47 ευρω
αυτο εκανε...εβαλε ολους τους πελατες που εβαλαν εκεινο τον μηνα dsl με τις τιμες
των δεητζηδων..κ εγω ρωτω αν ηθελε ενας δεητζης να βαλει ιντερνετ εκεινο το μηνα
που ηταν η προσφορα 47 ευρω θα πληρωνε λιγοτερο αναλογιζομενος την εκπτωση???
κ η απαντηση ειναι ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ....τα συμπερασματα δικα σου φιλτατε

@ ADSLgr.com All rights reserved.