PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή πακέτου στο νέο 2play της hol



Σελίδες : [1] 2 3

moriarti
15-04-08, 09:47
τελικα η χολ ξερει να μας ακουει... τα 60 δωρεαν λεπτα ομιλιας πλεον γεγονος !!! ευχαρτιστω χολ...

εκλεισαν και το θεμα που ειχα ανοιξει λεγοντας οτι παρεχουν πλεον οτι ζητησα !!! ουαοοο γι αυτο ειναι η αγαπημενη μου εταιρια :oneup:
Στο σάιτ της ΧΟΛ στα πακέτα απεριόριστης τηλεφωνίας δεν υπάρχουν πια αυτά των 6/1 με 34 ευρώ και των 24/1 με 37 ευρώ. Έχει μόνο το πακέτο με 24/1 συν 60' δωρεάν προς κινητά με χρέωση 39 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι τα 60 λεπτά προς κινητά ισχυουν για τις νέες αιτήσεις ή έχει προβλεφθεί και τίποτα για όσους είναι στα προηγούμενα πακέτα?

guzel
15-04-08, 09:57
ισχυουν για ολους αρκει να δηλωσουν μεταφορα στο νεο πακετο

τα 60 λεπτα δεν ξερω αν ισχυουν για τους off net users (ακομα δεν ξερουν) αν οχι εχουν κανει πατατα:down:

dikal
15-04-08, 09:59
Στο σάιτ της ΧΟΛ στα πακέτα απεριόριστης τηλεφωνίας δεν υπάρχουν πια αυτά των 6/1 με 34 ευρώ και των 24/1 με 37 ευρώ. Έχει μόνο το πακέτο με 24/1 συν 60' δωρεάν προς κινητά με χρέωση 39 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι τα 60 λεπτά προς κινητά ισχυουν για τις νέες αιτήσεις ή έχει προβλεφθεί και τίποτα για όσους είναι στα προηγούμενα πακέτα?

Εγώ καταλαβαίνω ότι ισχύει μόνο για νέες αιτήσεις. Οι παλιοί νομίζω ότι θα πρέπει να επικοινωνήσουν και να ζητήσουν αλλαγή προγράμματος (με αλλαγή της σύμβασης), εφ' όσον θέλουν. Το λέω γιατί το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκε το πρόγραμμα 12/1. Όσοι το είχαν πάρει συνέχισαν να το έχουν.

guzel
15-04-08, 10:00
αντε να δωθουν και free sms 10 την ημερα νομιζω ειναι πολυ καλα :lol:

moriarti
15-04-08, 10:25
Εγώ καταλαβαίνω ότι ισχύει μόνο για νέες αιτήσεις. Οι παλιοί νομίζω ότι θα πρέπει να επικοινωνήσουν και να ζητήσουν αλλαγή προγράμματος (με αλλαγή της σύμβασης), εφ' όσον θέλουν. Το λέω γιατί το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκε το πρόγραμμα 12/1. Όσοι το είχαν πάρει συνέχισαν να το έχουν.Κι εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά δεν μου αρέσει που μαζί με τα 60 λεπτά προς κινητά πρέπει σώνει και καλά να πάμε και στα 24/1.

theofilos79
15-04-08, 14:59
Κι εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά δεν μου αρέσει που μαζί με τα 60 λεπτά προς κινητά πρέπει σώνει και καλά να πάμε και στα 24/1.

Αν κάνουμε αίτηση για αυτό το πρόγραμμα ενδέχεται να μας κόψουν το δεύτερο νουμεράκι που έχουμε; το έχει ψάξει κανείς;

George_Prix
15-04-08, 15:09
Εγώ καταλαβαίνω ότι ισχύει μόνο για νέες αιτήσεις. Οι παλιοί νομίζω ότι θα πρέπει να επικοινωνήσουν και να ζητήσουν αλλαγή προγράμματος (με αλλαγή της σύμβασης), εφ' όσον θέλουν. Το λέω γιατί το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκε το πρόγραμμα 12/1. Όσοι το είχαν πάρει συνέχισαν να το έχουν.

Αν δεν παρεχουν την αναβαθμιση αυτοματα ειναι απαραδεκτοι. :down:

theofilos79
15-04-08, 15:14
Αν δεν παρεχουν την αναβαθμιση αυτοματα ειναι απαραδεκτοι. :down:

Ναι αλλά σκέψου ότι κάποιοι μπορεί να μην θέλουν να μπουν σε άλλο πρόγραμμα ειδικά όταν δίνεις παραπάνω λεφτα. μην ξεχνάς ότι έχεις υπογράψει και κάποιό συμβόλαιο με αυτούς οπότε δεν μπορούν εύκολα με το έτσι θέλω να σε βάλουν σε άλλο πρόγραμμα είδικα αν σε θίγει κάτι. Εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι είναι αναβάθμιση το νέο πρόγραμμα, αλλά για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί το τηλέφωνο σχεδόν καθόλου δεν το θεωρεί αναβάθμιση , όταν θα πρέπει να δώσει 3 ευρώ παραπάνω. Πάντως σκέφτομαι να την κάνω την αναβάθμιση αλλά όχι άμεσα.

SteVen200984
15-04-08, 15:23
Επιτέλους, περίμενα καιρό αυτή την αναβάθμιση των υπηρεσιών και την παροχή δωρεάν διεθνών σταθερών (το κινητά είναι ένα bonus που δε με πολυένοιαζε). Μήπως θα έπρεπε να ανοίξουμε ένα καινούριο θέμα με τον τίτλο "HOL Double Play + διεθνή σταθερά + κινητά"; Ας φροντίσει κάποιος.

Εμένα βασικά με νοιάζει τον τρόπο με τον οποίο οι παλιοί συνδρομητές θα μπούμε μέσα στο νέο κόλπο (λογικά με νέα αίτηση) και η διατήρηση της ταχύτητάς μου στα σημερινά 6/1 επίπεδα για να αποφύγω προβλήματα αποσυγχρονισμών (που πολλοί έφαγαν στη μάπα εδώ μέσα).

George_Prix
15-04-08, 15:26
Ναι αλλά σκέψου ότι κάποιοι μπορεί να μην θέλουν να μπουν σε άλλο πρόγραμμα ειδικά όταν δίνεις παραπάνω λεφτα. μην ξεχνάς ότι έχεις υπογράψει και κάποιό συμβόλαιο με αυτούς οπότε δεν μπορούν εύκολα με το έτσι θέλω να σε βάλουν σε άλλο πρόγραμμα είδικα αν σε θίγει κάτι. Εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι είναι αναβάθμιση το νέο πρόγραμμα, αλλά για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί το τηλέφωνο σχεδόν καθόλου δεν το θεωρεί αναβάθμιση , όταν θα πρέπει να δώσει 3 ευρώ παραπάνω. Πάντως σκέφτομαι να την κάνω την αναβάθμιση αλλά όχι άμεσα.

Φιλε αν αλλαζει η τιμη εχεις δικιο.

Αλλα αν στην ιδια τιμη απλα προσθετουν μερικες ακομα παροχες ειναι απαραδεκτοι.

Δεν ξερω τι εγινε τωρα με τις διεθνεις κλησεις και τα κινητα, αλλα οταν ειχαν αρχισει να δινουν 24mbit που επρεπε καποιος να τους ζητησει αναβαθμιση απο τα 12 που ηταν, ωστε να τα δικαιουται, ηταν μεγαλο λαθος τους. ;)

thomas9999
15-04-08, 15:30
Εγώ έκανα αιτηση τηλεφωνικά χτες το βράδυ για να αλλάξω πακέτο.
Δεν μου άρεσε το γεγονός ότι χρεώνουν 5 ευρω την αλλαγή πακέτου έστω κ αν προκειται για αναβαθμιση.
Ο πωλητής μου είπε ότι απο σήμερα θα είχα τις νέες χρεώσεις, αλλά δεν έχω ενημερωθεί από κανέναν. Στην εξυπηρετηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Έκανε κανένας αλλαγή πακέτου κ μήπως φαίνεται πουθενά το πρόγραμμα τηλεφωνίας που έχουμε??

SteVen200984
15-04-08, 15:52
Εγώ έκανα αιτηση τηλεφωνικά χτες το βράδυ για να αλλάξω πακέτο.
Δεν μου άρεσε το γεγονός ότι χρεώνουν 5 ευρω την αλλαγή πακέτου έστω κ αν προκειται για αναβαθμιση.
Ο πωλητής μου είπε ότι απο σήμερα θα είχα τις νέες χρεώσεις, αλλά δεν έχω ενημερωθεί από κανέναν. Στην εξυπηρετηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Έκανε κανένας αλλαγή πακέτου κ μήπως φαίνεται πουθενά το πρόγραμμα τηλεφωνίας που έχουμε??

Μ@λ@κία τα 5€ όντως. Παρ' όλα αυτά είναι λίγα λεφτά.
Σημαντικό είναι το να δούμε πόσο παίρνει (σε χρόνο) από την ώρα της τηλεφωνικής αίτησης μέχρι την αληθινή ενεργοποίηση των νέων χρεώσεων. Όποιος το δει πρώτος, ας ποστάρει! Μας ενδιαφέρει!

varsamis
15-04-08, 16:31
Μετα απο τηλ στις πωλησεις ειμαι σε 24/1 μπορεις να αναβαθμισεις στο νεο προγραμμα με διεθνη και 60 λεπτα κινητα αλλα χανεις το 2ο νουμερο
Η τηλεφωνια παραμενει voip οποτε διαλεγεις και παιρνεις

theofilos79
15-04-08, 17:02
Μετα απο τηλ στις πωλησεις ειμαι σε 24/1 μπορεις να αναβαθμισεις στο νεο προγραμμα με διεθνη και 60 λεπτα κινητα αλλα χανεις το 2ο νουμερο
Η τηλεφωνια παραμενει voip οποτε διαλεγεις και παιρνεις

Μεγάλη ήττα να χάνεις το δεύτερο νούμερο.Μετά από αυτό θα το σκεφτώ πολύ αν είναι να αλλάξω πρόγραμμα.

........Auto merged post: theofilos79 added 0 Minutes and 46 Seconds later........


Φιλε αν αλλαζει η τιμη εχεις δικιο.

Αλλα αν στην ιδια τιμη απλα προσθετουν μερικες ακομα παροχες ειναι απαραδεκτοι.

Δεν ξερω τι εγινε τωρα με τις διεθνεις κλησεις και τα κινητα, αλλα οταν ειχαν αρχισει να δινουν 24mbit που επρεπε καποιος να τους ζητησει αναβαθμιση απο τα 12 που ηταν, ωστε να τα δικαιουται, ηταν μεγαλο λαθος τους. ;)

Από ότι είδα πληρώνεις λίγο παραπάνω.

bathan
15-04-08, 17:15
Για μένα είναι σημαντικότερο το 2ο νούμερο παρά τα 60 λεπτά σε κινητά, οπότε δεν με δελεάζει καθόλου

theofilos79
15-04-08, 17:29
Για μένα είναι σημαντικότερο το 2ο νούμερο παρά τα 60 λεπτά σε κινητά, οπότε δεν με δελεάζει καθόλου

Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αναβάθμιση ( ίσως και υποβάθμιση αν χάνεις το δεύτερο νούμερο), ας με ενημερώσει πόσο καιρό πήρε να γίνει η αναβάθμιση, αν έχασα τελικά το δεύτερο νούμερο και γενικά ότι άλλο του έκανε εντύπωση.

theofilos79
15-04-08, 19:42
Πριν από λίγο επικοινώνησα με τη χολ και τα είναι καλά. Δεν χάνουμε το δεύτερο νούμερο αν μπούμε στο καινούργιο πακέτο με τα τσαμπέ κινητά για μία ώρα, αρκει στην περιοχή μας να δίνουν ακόμα voip τηλεφωνία. Αν δίνουν pot τότε θα το χάσετε. Εγώ που είμαι Χαλκίδα και υπάρχει μόνο voip δεν ΄χανω το δεύτερο νουμεράκι, οπότε νομίζω με συμφέρει. τα συμπεράσματα δικά σας. Μου είπαν να τους καλέσω αύριο για ενεργοποίηση γιατί σημερα υπήρχε κάποιο πρόβλημα......

aa144
15-04-08, 21:02
Το πρόβλημά τους είναι πόσες γραμμές θα έχεις και όχι αν θα μιλάς εξωτερικό, έτσι μου φαίνεται εμένα. Ούτε και καταλαβαίνω τη διαφορετική αντιμετώπιση ενός παλιού συνδρομητή με τηλεφωνία VOIP ανάλογα με το αν στην περιοχή του δίδεται και POTS ή όχι. Βέβαια για να πας στο καινούργιο πακέτο υποβάλλεις αίτηση, άρα αυτό σημαίνει νέα σύμβαση με ότι όρους έχει αυτή, άλλο τα λόγια των πωλητών και άλλο το τι θα γράφει η σύμβαση.

Στο τέλος θα καταλήξω στο Telefonet της Vivodi έτσι που το πάνε.

ΑΛΦΟΣ
15-04-08, 21:19
Καλησπέρα, επειδή προβληματίζομαι επίσης στο θέμα της αλλαγής πακέτου , είδα ότι στο site της HOL αναφέρει για το καινούργιο τα εξής:

Χαρακτηριστικά τηλεφωνίας

Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις
60’ δωρεάν κάθε μήνα για εθνικές κλήσεις προς όλα τα κινητά
Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις σε σταθερά σε 26 δημοφιλείς προορισμούς
Διατήρηση του τηλεφωνικού σας αριθμού
Δωρεάν φορητότητα επιπλέον αριθμών
Δωρεάν Ψηφιακές Ευκολίες
Δωρεάν μεταφορά του υπάρχοντος αριθμού στο δίκτυο της hol με φορητότητα
Οnline παρακολούθηση του λογαριασμού σας σε πραγματικό χρόνο μέσω του myholaccount

Και αναρωτιέμαι, η φορητότητα επιπλέον αριθμών (όπως αναφέρεται), θα εξυπηρετείται από μία μόνο γραμμή;

theofilos79
15-04-08, 23:28
Το πρόβλημά τους είναι πόσες γραμμές θα έχεις και όχι αν θα μιλάς εξωτερικό, έτσι μου φαίνεται εμένα. Ούτε και καταλαβαίνω τη διαφορετική αντιμετώπιση ενός παλιού συνδρομητή με τηλεφωνία VOIP ανάλογα με το αν στην περιοχή του δίδεται και POTS ή όχι. Βέβαια για να πας στο καινούργιο πακέτο υποβάλλεις αίτηση, άρα αυτό σημαίνει νέα σύμβαση με ότι όρους έχει αυτή, άλλο τα λόγια των πωλητών και άλλο το τι θα γράφει η σύμβαση.

Στο τέλος θα καταλήξω στο Telefonet της Vivodi έτσι που το πάνε.

Τι να σου πω ρε φίλε επειδη και εγω είμαι δυσπιστος τους ρώτησα με ποια επιλογη (κριτήρια) κρίνεται αν θα κοπει το δεύτερο νούμερο οταν κάποιος παλιος συνδρομητής κάνει αναβάθμιση και η απάντηση τους ήταν από το αν μπορούν να σου δώσουν pot τηλεφωνία. Σου μεταφέρω ακριβός ότι μου είπαν. Δεν το έχω κάνει όμως ακόμα οπότε είδωμεν.

ariadgr
16-04-08, 01:14
αναρωτιέμαι, η φορητότητα επιπλέον αριθμών (όπως αναφέρεται), θα εξυπηρετείται από μία μόνο γραμμή;

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=194470

lyk
16-04-08, 02:14
Τελικά, όσο πιο πολύ το σκέφτομαι, τόσο χειρότερη μου φαίνεται η επιλογή για παροχή αυτού του ενός πακέτου dp...

Εκτός από τα 60 λεπτά κινητού, συν τα τηλέφωνα εξωτερικού (και αυτά μόνο για όσους τους ενδιαφέρει , εμένα π.χ. με αφήνουν εντελώς αδιάφορο), μόνο αρνητικά βλέπω πια... Υψηλότερο κόστος πακέτου από το προηγούμενο "ακριβό", μη ύπαρξη φτηνής επιλογής dp ίντερνετ με απεριόριστη αστική τηλεφωνία, μη ύπαρξη φτηνής / μικρής / απροβλημάτιστης ταχύτητας, κόστος μετάβασης στο νέο πακέτο, χρεώσεις σε κινητά με βήμα 60 δευτερολέπτων (ήμαρτον), αύξηση τέλους διακοπής, πιθανότητα να χασει καποιος το δευτερο νούμερο αν μεταβεί από τα παλιά dp σε αυτό... Και βλέπουμε και τί άλλο θα προκύψει στην πορεία...

:down:

lsavvaid
16-04-08, 13:16
χρεώσεις σε κινητά με βήμα 60 δευτερολέπτων

Για αυτό νομίζω ότι όλοι οι πάροχοι την ίδια χρέωση έχουν με εξαίρεση τις εταιρίες κινητής.

theofilos79
16-04-08, 13:45
Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είναι ένα θετικό βήμα από τη χολ και δεν μας έχει υποχρεώσει κανένας να το ακολουθήσουμε. Να λέμε καμία φορά και τα καλά. Ας ελπίσουμε πάντως να έρθουν ακόμα καλύτερα προγράμματα με μεγαλύτερη ποικιλία, ώστε να καλύπτουν και το κάθε απαιτητητικό συνδρομητή.:)

ariadgr
16-04-08, 17:38
χρεώσεις σε κινητά με βήμα 60 δευτερολέπτων (ήμαρτον)


Για αυτό νομίζω ότι όλοι οι πάροχοι την ίδια χρέωση έχουν με εξαίρεση τις εταιρίες κινητής.

Υπάρχουν εναλλακτικοί που έχουν τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης στα 30" και μετά χρέωση ανα δευτερόλεπτο (όχι συνεχής χρέωση ανά λεπτό).

Επίσης ο ΟΤΕ χρεώνει ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

theofilos79
16-04-08, 17:41
Υπάρχουν εναλλακτικοί που έχουν τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης στα 30" και μετά χρέωση ανα δευτερόλεπτο (όχι συνεχής χρέωση ανά λεπτό).

Επίσης ο ΟΤΕ χρεώνει ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης.

Συμφωνώ μαζί σου αν και δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε τη χολ και τους υπόλοιπους ιδιωτικούς παρόχους με τον οτε. Ο οτε είναι δημόσιο για την ώρα και είναι κολοσσώς στον τομέα επικοινωνιών στην Ελλάδα. ;)

grsaint13
16-04-08, 18:19
Για το δεύτερο νούμερο που λέτε,χθες που μίλησα με τις πωλήσεις για αλλαγή του πακέτου,το πρώτο πράγμα που τους ρώτησα ήταν αυτό!Η απάντηση ήταν αρνητική,δηλαδή δεν αλλάζει τίποτα και κρατάω και το 2ο νούμερο.

Το θέμα είναι πως μπορώ εγώ να δω το αν έχω ενεργοποιηθεί στο νέο πρόγραμμα...:hmm:

theofilos79
16-04-08, 18:22
Για το δεύτερο νούμερο που λέτε,χθες που μίλησα με τις πωλήσεις για αλλαγή του πακέτου,το πρώτο πράγμα που τους ρώτησα ήταν αυτό!Η απάντηση ήταν αρνητική,δηλαδή δεν αλλάζει τίποτα και κρατάω και το 2ο νούμερο.

Το θέμα είναι πως μπορώ εγώ να δω το αν έχω ενεργοποιηθεί στο νέο πρόγραμμα...:hmm:

και σε μένα το ίδιο ειπαν και τις 2 φορές που επικοινώνησα μαζί τους. Δεν τους πέρνεις ένα τηλέφωνο να δεις αν σε ενεργοποίησαν; εμένα μου είπαν να τους πάρω από εβδομάδα γιατί έχει πρόβλημα το σύστημα τους και δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση.οπότε πάρε τους τηλέφωνο να δεις τι έκαναν με την περίπτωσή σου. πάντως μέχρι στιγμής δεν σου έχουν κόψει τη δεύτερη γραμμή σωστά; ενημέρωσε μας σε παρακαλώ για τις εξελίξεις. ενδιαφέρει πολλούς εδώ πέρα.

ariadgr
16-04-08, 18:28
Συμφωνώ μαζί σου αν και δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε τη χολ και τους υπόλοιπους ιδιωτικούς παρόχους με τον οτε. Ο οτε είναι δημόσιο για την ώρα και είναι κολοσσώς στον τομέα επικοινωνιών στην Ελλάδα. ;)

:what:

theofilos79
16-04-08, 18:32
:what:

εννοώ ότι δεν είναι του ίδιου βεληνεκούς πάροχοι. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι συγχωρουμε τα λάθη μίας μικρής εταιρείας. Ο οτε έχει το προνόμιο ίσως και μπορεί να χρεωνεί τα κινητά όπως αναφέρθηκε παραπάνω ανα δευτερόλεπτο, σε σχέση με τη χολ που το χρεώνει ανά λεπτό.:)

ariadgr
16-04-08, 18:34
εννοώ ότι δεν είναι του ίδιου βεληνεκούς πάροχοι. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι συγχωρουμε τα λάθη μίας μικρής εταιρείας. Ο οτε έχει το προνόμιο ίσως και μπορεί να χρεωνεί τα κινητά όπως αναφέρθηκε παραπάνω ανα δευτερόλεπτο, σε σχέση με τη χολ που το χρεώνει ανά λεπτό.:)

Tα ίδια τέλη τερματισμού πληρώνουν όλοι, οι εναλλακτικοί απλά χρεώνουν με ελάχιστη χρέωση για να βγάζουν περισσότερα.

guzel
16-04-08, 18:36
για τη τηλεφωνια (60 λεπτα) εμενα μου το ενεργοποιησαν αργα το βραδυ τις ιδιας ημερας.. κανε ενα τηλεφωνο προς κινητο να δεις αν σε χρεωσε

........Auto merged post: guzel added 1 Minutes and 10 Seconds later........


Tα ίδια τέλη τερματισμού πληρώνουν όλοι, οι εναλλακτικοί απλά χρεώνουν με ελάχιστη χρέωση για να βγάζουν περισσότερα.

το θεμα ειναι που θα ξερουμε ποτε εχουμε υπερβει τον δωρεαν χρονο ομιλιας:hmm:

theofilos79
16-04-08, 18:36
για τη τηλεφωνια (60 λεπτα) εμενα μου το ενεργοποιησαν αργα το βραδυ τις ιδιας ημερας.. κανε ενα τηλεφωνο προς κινητο να δεις αν σε χρεωσε

guzel είχες 2 νούμερα τηλεφώνου; σου πείραξαν κανένα από αυτά;

guzel
16-04-08, 18:38
εγω ειμαι εκτος του ιδιοκτητου της χολ ..δεν εχει ακομη καλυψη.
οποτε το τηλεφωνο ειναι pstn(με προεπιλογη) και εχω ακομη το voip νουμερο μου

theofilos79
16-04-08, 18:39
εγω ειμαι εκτος του ιδιοκτητου της χολ ..δεν εχει ακομη καλυψη.
οποτε το τηλεφωνο ειναι pstn(με προεπιλογη) και εχω ακομη το voip νουμερο μου

α Sorry.δεν πρόσεξα το adsl info σου. :)

christo
16-04-08, 18:57
Γεια σε ολους ...

Εδω και λιγο καιρο βλεπω στην διαφημιση της HOL να λεει και δωρεαν 60 λεπτα χρονο ομιλια σε κινητα

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!

Απλα να ρωτισω τι ξερετε για το θεμα αυτο ? ? ? Εχει αρχισει να ισχυει σε ολους ? ? ?
(λιγα λογια)

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ......

guzel
16-04-08, 19:00
ισχυει για ολους που μεταφερθηκαν στο νεο πακετο της χολ.. αν εισαι σε αλλο πακετο παρτους τηλ να σε μεταφερουν

τα 60 λεπτα εχουν ελαχιστο χρονο ομιλιας τα 60δευτ

djole7
16-04-08, 23:12
Παιδια μιλησα και εγω με το τμημα πωλησεων και με διαβεβαιωσαν οτι δεν προκειται να χασω το 2ο νουμερο 213 που εχω. :oneup:
Αυτο συμβαινει γιατι οπως με πληροφορισαν αλλαζει-αναβαθμιζεται μονο η ¨τιμολογιακη συμφωνια¨του πακετου και οχι το πακετο αυτο καθεαυτο.Οσο για την αναβαθμιση υποβαλεις αιτηση και σε λιγες μερες ενργοποιεισαι στο νεο προγραμμα.
Το κοστος της αναβαθμισης ειναι 5 ευρω και πιστωνεται στον επομενο λογαριασμο.

theofilos79
16-04-08, 23:14
Παιδια μιλησα και εγω με το τμημα πωλησεων και με διαβεβαιωσαν οτι δεν προκειται να χασω το 2ο νουμερο 213 που εχω. :oneup:
Αυτο συμβαινει γιατι οπως με πληροφορισαν αλλαζει-αναβαθμιζεται μονο η ¨τιμολογιακη συμφωνια¨του πακετου και οχι το πακετο αυτο καθεαυτο.Οσο για την αναβαθμιση υποβαλεις αιτηση και σε λιγες μερες ενργοποιεισαι στο νεο προγραμμα.
Το κοστος της αναβαθμισης ειναι 5 ευρω και πιστωνεται στον επομενο λογαριασμο.

και σε μένα ακριβως αυτό έχουν πει. Βέβαια πολλοί, όπως διάβασα, το αμφισβητούν αυτό. Σε λίγες μέρες όμως θα ξέρουμε σίγουρα.

hel
17-04-08, 10:17
αντε να δωθουν και free sms 10 την ημερα νομιζω ειναι πολυ καλα :lol:

Tα δίνει το mycosmos.

Τελικά ο δωρεάν χρόνος σε κινητά ισχύει για όλους;

guzel
17-04-08, 12:16
στο mycosmos εχω 5 λογαριασμους μου τη σπαει ομως που απο κατω λεει τον αριθμο του κινητου..απο την χολ θελω 10sms τη μερα και το ονομα του αποστολεα να ειναι username@hol.gr οπως στο connx:p

........Auto merged post: guzel added 28 Minutes and 10 Seconds later........

ορισμενοι υπαλληλοι σε εξοργιζουν ..η μια βλακεια πισω απο την αλλη.. απορω γιατι δεν τους διωχνουν.στις 15/4 εγινε η μεταφορα(αιτηση) μου στο νεο πακετο της χολ (4mbps) sygxronizv sta 1021 (1024) και αρων αρων οτι εχει ολοκληρωθει η διαδικασια. και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και οτι βλακεια του κατεβαινε.. εχει προσβαση λεει στα συστηματα του οτε και με βλεπει στα 4mbps :rofl:

του το κλεισα στα μουτρα δεν αντεξα...

B3rny
17-04-08, 13:18
Παντως τα € 29.90 το μήνα, μου φαινονται πολλα για αυτες τις υπηρεσιες.

moriarti
17-04-08, 15:10
Τελικά ο δωρεάν χρόνος σε κινητά ισχύει για όλους;Όταν λες "για όλους" τι εννοείς?

grsaint13
17-04-08, 17:45
Όταν λες "για όλους" τι εννοείς?

Για όλες τις εταιρίες κινητής προφανώς.

Ναι,λοιπόν,για όλους...;)

angus
18-04-08, 09:59
Ρε παιδια εγω ειμαι στο πακετο 6/1 με 34 ευρω. Κλησεις διεθνεις δωρεαν θα εχω απο εδω και περα; Η πρεπει να κανω αναβαθμιση στο 24/1? Επισης ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να βλεπεις την χρεωση σου online. Ευχαριστω

pancon13
18-04-08, 12:27
ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΣΤΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΡΟΣ ΗΠΑ, ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ , ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ? ΠΗΡΑ ΣΤΗ HOL ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ.

theofilos79
18-04-08, 13:35
ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΣΤΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΡΟΣ ΗΠΑ, ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ , ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ? ΠΗΡΑ ΣΤΗ HOL ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ.

Αυτά είναι ψιλά γράμματα για την εξυπηρέτηση πελατών. Ίσως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να καταθέσεις το ερώτημα σου μέσω email και να ζητήσεις γραπτώς απάντηση από το email σου, ώστε να το ψάξουν λιγάκι και αυτοί με τη σείρα τους. Φυσικά δεν δικαιολογείται να πουλάνε ένα προϊόν και να μην είναι σε θέση να απαντήσουν σχετικά με αυτό, η αν δεν ξέρουν να ψάξουν να το μάθουν.

Ασχετό : Καλό είναι να μην γράφεις με κεφαλαία:)

nm96027
18-04-08, 13:56
Eκανα την μεταβαση απο το 24/1 (37 ευρω) στο 21/4 με επιπλέον απεριοριστες διεθνεις και κινητα (60).
Ευτυχως η μεταβαση γίνεται σε 1 περιπου ωρα και ειναι οκ.

Οποιος ειναι στα 6/1 με 34 ευρω μπορει να αλλαξει πακετα παραμένοντας στα 6/1 δινοντας +2.90/μήνα.

........Auto merged post: nm96027 added 1 Minutes and 24 Seconds later........


ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΣΤΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΡΟΣ ΗΠΑ, ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ , ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ? ΠΗΡΑ ΣΤΗ HOL ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ.

To ρωτησα και γω αυτο αλλα απαντηση δεν πηρα προφανως...:whistle:

theofilos79
18-04-08, 14:42
Eκανα την μεταβαση απο το 24/1 (37 ευρω) στο 21/4 με επιπλέον απεριοριστες διεθνεις και κινητα (60).
Ευτυχως η μεταβαση γίνεται σε 1 περιπου ωρα και ειναι οκ.

Οποιος ειναι στα 6/1 με 34 ευρω μπορει να αλλαξει πακετα παραμένοντας στα 6/1 δινοντας +2.90/μήνα.

........Auto merged post: nm96027 added 1 Minutes and 24 Seconds later........



To ρωτησα και γω αυτο αλλα απαντηση δεν πηρα προφανως...:whistle:

Μάλλον στο 24/1 εννοείς φίλε μου ότι πήγες ε; Με τα νούμερα που σου είχε δώσει η χολ όλα οκ. δεν σου πείραξαν κανένα εννοώ;
Εγώ πάντως που ζήτησα αναβάθμιση μου είπαν από αύριο θα είναι οκ, και όχι σε 1 ώρα. αλλά αυτά έιναι και τυχερά....

nm96027
18-04-08, 15:12
Ναι οντως, εκανα λαθος.:p

Εμεινα στο ιδιο πακετο και τα νουμερα δεν επηρεαστηκαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.