PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή OnDSL Home σε Conn-x και προσφορά.



yiankap
15-04-08, 21:47
Καλησπέρα.
Ήμουν συνδρομητής Otenet 768, η οποία μετατράπηκε σε Conn-X 1Μb στις 10/4 λόγω της συγχώνευσης των 2 εταρειών.
Η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για να με ενημερώσει για την αλλαγή, μου είπε ότι για το Conn-X θεωρούμαι νέος πελάτης και θα μου στείλει ως προσφορά ένα ενσύρματο modem - router που δικαιούμαι με την σύνδεση το οποίο και παρέλαβα τελικώς χθές.
Στο εντωμεταξύ αυτήν την περίοδο τρέχει προσφορά στο Oteshop βάσει της οποίας με κάθε νέα σύνδεση Conn-x δίνεται δώρο ή ένα wireless router ή ενσύρματο modem/router + MP4/3 player.

H ερώτησή μου είναι η εξής : Έχω το δικαίωμα να θέσω ζήτημα στον OTE για την αποστολή και του player? To σκεπτικό μου είναι :

1. Αφού την ίδια περίοδο που έκανα την αλλαγή σε Conn-x μέσω 134 και τρέχει αυτη η προσφορά στο Oteshop δεν την δικαιούμαι και εγώ ?

2. Η ίδια η κοπέλα που επικοινώνησε μαζί μου μου είπε ότι θεωρούμαι νέος πελάτης για το conn-x εκτός και αν η πολιτική τους είναι ότι το player το δίνουν στις αποκλειστικά νέες συνδέσεις.

Εκτός του παραπάνω, στο συνοδευτικό χαρτί που έστειλαν σχετικά με το συμβόλαιο μου γράφει ότι η μηνιαία χρέωση για το 1 Mb είναι 18.90 ενώ τηλεφωνικά επιμένουν ότι είναι 16,50. Τι συμβαίνει με αυτο? Ξέρει κανένας?

Cloudman
15-04-08, 21:52
Για τα σχετικά με το δώρο που ρωτάς δε γνωρίζω να σου απαντήσω. Μπορείς όμως να ξαναπάρεις στο 134, λογικά θα πέσεις σε άλλο υπάλληλο και θα πάρεις έτσι και μια δεύτερη άποψη (για διασταύρωση). Όσον αφορά την τιμή είναι όντως 16,50€ το μήνα για το 1 mbps. To γνωρίζω εκ πείρας, γιατί μέχρι χθες ήμουν σε αυτή την ταχύτητα!:p

john84
15-04-08, 22:07
Καλησπέρα.
Ήμουν συνδρομητής Otenet 768, η οποία μετατράπηκε σε Conn-X 1Μb στις 10/4 λόγω της συγχώνευσης των 2 εταρειών.
Η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για να με ενημερώσει για την αλλαγή, μου είπε ότι για το Conn-X θεωρούμαι νέος πελάτης και θα μου στείλει ως προσφορά ένα ενσύρματο modem - router που δικαιούμαι με την σύνδεση το οποίο και παρέλαβα τελικώς χθές.
Στο εντωμεταξύ αυτήν την περίοδο τρέχει προσφορά στο Oteshop βάσει της οποίας με κάθε νέα σύνδεση Conn-x δίνεται δώρο ή ένα wireless router ή ενσύρματο modem/router + MP4/3 player.

H ερώτησή μου είναι η εξής : Έχω το δικαίωμα να θέσω ζήτημα στον OTE για την αποστολή και του player? To σκεπτικό μου είναι :

1. Αφού την ίδια περίοδο που έκανα την αλλαγή σε Conn-x μέσω 134 και τρέχει αυτη η προσφορά στο Oteshop δεν την δικαιούμαι και εγώ ?

2. Η ίδια η κοπέλα που επικοινώνησε μαζί μου μου είπε ότι θεωρούμαι νέος πελάτης για το conn-x εκτός και αν η πολιτική τους είναι ότι το player το δίνουν στις αποκλειστικά νέες συνδέσεις.

Εκτός του παραπάνω, στο συνοδευτικό χαρτί που έστειλαν σχετικά με το συμβόλαιο μου γράφει ότι η μηνιαία χρέωση για το 1 Mb είναι 18.90 ενώ τηλεφωνικά επιμένουν ότι είναι 16,50. Τι συμβαίνει με αυτο? Ξέρει κανένας?

η προσφορα που τρεχει τωρα (ασυρματο ή ενσυρματο με MP4 Player 2Gb) ξεκινησε στις 14/04 οποτε αν η μετατροπη σε Conn-x απο το On DSL Kit εγινε 10/4 τοτε εισαι εκτος προσφορας. ;)

yiankap
15-04-08, 22:19
Φτού γμτ! Είπα και εγώ μήπως κέρδιζα τίποτα extra.
Όσο για την χρέωση, όπως είπα και πρίν παντού (site κτλ) 16.50 γράφει αλλά το 18,90 που έστειλαν στο χαρτί που κολλάει δεν έχω καταλάβει.

john84
15-04-08, 22:55
τα 1024 ειναι σιγουρα 100% 16,50ευρω αν λεει κατι αλλο μαλλον θα εχεις ζητησει και αλλη υπηρεσια (πχ μηπως ζητησες sesurity kit ??)αλλα και παλι δεν βγαινει.Αν δεν σου κανει κοπο κανε ενα τηλ στο 134 να δουν αν ειναι τπτ αλλο κρεμασμενο πανω στο conn-x. Αν δεν εχεις ζητησει τπτ αλλο παντως η τιμη ειναι 16,50 τελικη τιμη :cool:

FuS
15-04-08, 23:54
Καλησπέρα.
Ήμουν συνδρομητής Otenet 768, η οποία μετατράπηκε σε Conn-X 1Μb στις 10/4 λόγω της συγχώνευσης των 2 εταρειών.
Η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για να με ενημερώσει για την αλλαγή, μου είπε ότι για το Conn-X θεωρούμαι νέος πελάτης και θα μου στείλει ως προσφορά ένα ενσύρματο modem - router που δικαιούμαι με την σύνδεση το οποίο και παρέλαβα τελικώς χθές.
Στο εντωμεταξύ αυτήν την περίοδο τρέχει προσφορά στο Oteshop βάσει της οποίας με κάθε νέα σύνδεση Conn-x δίνεται δώρο ή ένα wireless router ή ενσύρματο modem/router + MP4/3 player.

H ερώτησή μου είναι η εξής : Έχω το δικαίωμα να θέσω ζήτημα στον OTE για την αποστολή και του player? To σκεπτικό μου είναι :

1. Αφού την ίδια περίοδο που έκανα την αλλαγή σε Conn-x μέσω 134 και τρέχει αυτη η προσφορά στο Oteshop δεν την δικαιούμαι και εγώ ?

2. Η ίδια η κοπέλα που επικοινώνησε μαζί μου μου είπε ότι θεωρούμαι νέος πελάτης για το conn-x εκτός και αν η πολιτική τους είναι ότι το player το δίνουν στις αποκλειστικά νέες συνδέσεις.

Εκτός του παραπάνω, στο συνοδευτικό χαρτί που έστειλαν σχετικά με το συμβόλαιο μου γράφει ότι η μηνιαία χρέωση για το 1 Mb είναι 18.90 ενώ τηλεφωνικά επιμένουν ότι είναι 16,50. Τι συμβαίνει με αυτο? Ξέρει κανένας?


σου απαντώ αριθμητικά όπως και οι ερωτήσεις.

1) Όχι γιατί έκανες την αίτηση 10/04 και η νέα προσφορά τρέχει από εχθές στις 14/04.
Όσοι κάνουν αιτήσεις από εχθές το πάιρνουν. ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ.

2) Για την ακρίβεις (και για τον ΟΤΕ) είσαι "νέος - υπάρχων".
Δηλαδή "νέος" πελάτης conn-x και "υπάρχων" otenet.
σαν νέος πελάτης conn-x (όπως εσύ) παίρνεις το δώρο που "τρέχει" την ημέρα που γίνεται η αίτηση. Άσχετα πότε θα ενεργοποιηθεί.
Δηλαδή, τι έτρεχε στις 10/04 όταν έκανες αίτηση..;
PSTN/ISDN router ενσύρματο ή WiFi με επιδότηση 29,50 ευρώ.
Αυτό το δώρο ισχύει για σένα.

3) Δεν ξέρω τι γράφει το χαρτί αλλά θα πληρώνεις 16,50 ευρώ (τελική τιμή) ανά μήνα και ούτε cent παραπάνω.
Σε ό,τι αφορά το conn-x βέβαια.

Ότι απορία έχεις απλά ρώτα ή επικοινώνησε μαζί μου να το δούμε :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.