PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενας μήνας καθυστέρηση..ν'ανησυχησω?



g_glynos
16-04-08, 11:28
Γειά χαρά στην κοινότητα είναι ή πρώτη φορά που γράφω κάτι εγώ αλλά διαβάζω τα θέματα σας αρκετό καιρό.
Στο θέμα μου λοιπόν, πρίν ένα μήνα και αφου το είχα χιλιοσκεφτεί και χιλιοσυζητήσει
έκανα αίτηση για conn-x στα 4 Mbps με τα επιχειρήματα κυρίως οτι απ'οτι ακούω έχουν καλύτερο service και κάνουν την σύνδεση γρηγορότερα..
Σήμερα όμως που γράφω ένας μήνας έχει περάσει και απο βδομάδα σε βδομάδα με πάνε και έχουν γίνει τα νεύρα μου κουρέλια! Θα γίνουν κι αυτοί σάν τα ραντεβού στο ΙΚΑ? Τα οποία παρεπιπτώντως πρέπει να έχουν αυξηθεί για ψυχιάτρους μονο και μονο απο ανθρώπους απο αυτή την κοινότητα με όλα αυτά που διαβάζω οτι περνάμε..Ευτυχώς που οι πληροφορίες τους είναι χωρίς χρέωση γιατι με τοσες φορες που έχω πάρει άνετα μπορούσα να'χα βάλει 24 σύνδεση..
Και κουράστηκα να μου λένε οτι φταίνε οι απεργίες για την καθυστέρηση,το οποίο ωραία να αναγνωρήσω οτι μπορεί να καθυστερήσει το πράγμα αλλά όχι και απο 10 μέρες που είχαν πεί στην αρχη και καταχάρηκα να πάει 1 μήνα,οι απεργίες νομίζω μιά βδομάδα δεν διέρκησαν?
Εχεί καποιος το ίδιο πρόβλημα με το conn-x? Στις άλλες εταιρίες τί γίνεται τώρα με τις απεργίες, καθυστερούν κι αυτές η επειδή είναι ιδιωτικές έμειναν ανεπηρέαστες απ'αυτο? Συγχωρέστε με για το μακροσκελές μύνημα αλλα είπαμε είμαι newbie..

geobou
16-04-08, 11:45
Δεν έχω ακούσει τιποτα παρόμοιο.Εγώ συνδέθηκα σε 10+ εργασιμες. Τώρα αν τυχόν δεν υπάρχει υποδομή στον χώρο σου (πχ δεν έχει συνδέσει το σπίτι σου με καλώδιο ο ΟΤΕ) άλλο πράγμα,εκεί παει δίμηνο και...

giannhs1984
16-04-08, 13:52
ε στην αναγκη πες τους οτι εισαι ναυτικος και το χρειαζεσαι..

gogos888
16-04-08, 14:32
Διαθεσιμότητα υπάρχει; Κάνε έναν έλεγχο εδώ http://www.oteshop.gr/adslwizard.asp?hop=h&wid=265

g_glynos
17-04-08, 15:37
Διαθεσιμότητα υπάρχει; Κάνε έναν έλεγχο εδώ http://www.oteshop.gr/adslwizard.asp?hop=h&wid=265
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,
Υπάρχει διαθεσιμότητα και υποδομή, το έλεγξα αυτό και με τον Γερμανό όταν έκανα την αίτηση. αφού σε άλλους δέν υπάρχει καθυστέρηση θα πρέπει να είναι ασύστολο ψέμα αυτό με τις απεργίες, δέν εξηγείται αλλιώς.Η ειρωνία είναι οτι σήμερα μου έστειλαν και διαφημιστικό με το ταχυδρομείο του conn-x που έλεγε πόσο γρήγορα γίνεται η σύνδεση και ποσο φθηνο είναι κλπ..Αν είναι καποιο τεχνικό πρόβλημα το καλύτερο θα ήταν να μου το πούν αντι να με ξεφορτόνωνται ετσι..φοβάμαι να σκεφτώ τι έχω να τραβηξω άν ομηγένειτο μου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα μετά την σύνδεση! Ξέρει μήπως κανένας πού μπορώ να κάνω παράπονα για αυτό το θέμα?

Cloudman
17-04-08, 15:46
Το 134 δέχεται παράπονα πελατών. Πάρε εκεί και ίσως βγάλεις άκρη.

g_alkis
17-04-08, 17:40
Μπορεί να έγινε κάποιο μπέρδεμα με την αίτησή σου. Ενόχλησε το 134 για να βγάλεις άκρη

@ ADSLgr.com All rights reserved.