PDA

Επιστροφή στο Forum : διαδικασια αναβαθμισης γραμμης



stamos_k
16-04-08, 16:58
Είχα πάρει πριν από καιρό το otenet ondsl kit 2048 και πριν λιγο καιρό μου μετατράπηκε σε conn-x επειδή καταργήθξκε η προσφορά τou ondsl kit. Το ερώτημα μου είναι το εξής : επιθυμώ να αναβαθμίσω την ταχύτητά μου απο 2048 σε 4096 .. πως θα γινει αυτο?? τηλεφωνικά?? και πόσο καιρό θα πάρει η διαδικασία αυτή???

περιμένω απαντήσεις σας

baltazar1999
16-04-08, 17:08
Τηλεφωνικά μέσω του 134.
Η αναβάθμιση γίνεται σχετικά γρήγορα. Αυτοί λένε μέχρι 10 εργάσημες για να είναι καλυμένοι, αλλά συνήθως παίρνει πολύ λιγότερο.

Σε εσένα απλά θα χρειαστεί νσ σου αλλάξουν DSLAM, οποτέ το κόβω για μερικές μέρες.

κοκος
13-05-08, 20:00
Έχω otenet ondsl kit 2048 μέσω του προγραμματος για φοιτητες(διοδος)...Θα ηθελα να κανω αναβαθμιση στα 8192...Τι θα χρειαστει να κανω? Θα πρεπει να προπληρωσω? Θα περιλαμβανεται μονο η αναβαθμιση της ταχυτητας σε αυτα που θα πληρωσω? Μου φαινεται οτι στην κανονικη(καινουργια συνδεση) δινουν και router.
Περιμενω απαντησεις

pnikolo
13-05-08, 20:14
Έχω otenet ondsl kit 2048 μέσω του προγραμματος για φοιτητες(διοδος)...Θα ηθελα να κανω αναβαθμιση στα 8192...Τι θα χρειαστει να κανω? Θα πρεπει να προπληρωσω? Θα περιλαμβανεται μονο η αναβαθμιση της ταχυτητας σε αυτα που θα πληρωσω? Μου φαινεται οτι στην κανονικη(καινουργια συνδεση) δινουν και router.
Περιμενω απαντησεις

Το 134 θα σε ενημερωσει πληρως :oneup:

Tasans
14-05-08, 00:07
Ειχα ζητησει αναβαθμιση τις γραμμης μου απο 2mbps σε 4mbps στις 25 Απριλιου (Μ. Παρασκευη) απο oteshop τις γειτονιας μου. Με ειχε ενημερωσει ο υπαλληλος οτι θα αργησει λιγο λογω πρωτομαγιας. Στις 3 Μαιου κοβετε η συνδεση λογω τις αναβαθμισης, απο οσο πιστευα. Καλω το 134 και μου λενε οτι το αιτημα μου ειναι στο τελευταιο σταδιο στο τεχνικο τμημα.
Αφου περναγαν οι μερες χωρις να εχει αποκατασταθει η συνδεση και μετα απο αρκετα τηλεφωνα σε 1242, 134 και 121 ηρθε επιτελους ενας τεχνικος στις 10 Μαιου και το εφτιαξε, αλλα στα 2mbps ακομα. Σημερα τελειωσαν οι 10 εργασιμες χωρις να εχει γινει η αναβαμιση.

ΥΓ Οταν επερνα το 134 την προηγουμενη βδομαδα μου ελεγαν οτι ειναι περιεργο που δεν εχει γινει ακομα καθως υπαρχει διαθεσιμοτητα για 4 στην περιοχη μου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.