PDA

Επιστροφή στο Forum : on telecom ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ



panaros
16-04-08, 20:33
καλησπερα,

εχω κανει αιτηση φορητοτητας απο hol σε on περιπου πριν 1 μηνα.Αρχικα μου ειχαν πει απο την ον οτι πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης θα ηταν η 16/04/08.Εχθες το βραδυ γυριζοντας στο σπιτι διαπιστωσα οτι δεν εχω τηλεφωνο.Καταλαβαινω οτι απενεργοποιηθηκα απο τη χολ και μαλλον θα ενεργοποιηθει η ον,ετσι λοιπον καλεσα στο 13801 και μου ειπαν να αποσυνδεσω το καλωδιο τηλεφωνου απο το fritz box tis hol και να βαλω στην πριζα απευθειας το τηλεφωνο.Πραγματι λειτουργει αλλα μονο για εξερχομενες κλησεις και στο 13801 μου λενε οτι σε λιγες μερες θα εχω και εισερχομενη τηλεφωνια.Το δευτερο προβλημα ειναι οτι εκτος απο την κεντρικη μπιζα τηλεφωνου,δεν λειτουργει καμια αλλη.Παλι απο το τμημα εξ.της ον μου ειπαν οτι μπορει να οφειλεται στο οτι δεν εχει γινει ολοκληρωση της φορητοτητας.Μπορει να συμβαινει αυτο η με δουλευουν?

Ευχαριστω:nono:

PILALAS
16-04-08, 21:36
Εαν μαθεις κατι νεο ειδοποιησε και εμας.
Εγω περιμενω συνδεση απο 17-21 τεταρτου.
Για να δουμε .
Παντως απο ψεματα και ασχετοσυνη αλλο τιποτα.
Ας ειμαστε αισιοδοξοι γιατι αλλιως την βαψαμε.
με αγωνιστικους χαιρετισμους.

cnp5
16-04-08, 23:45
καλησπερα,

εχω κανει αιτηση φορητοτητας απο hol σε on περιπου πριν 1 μηνα.Αρχικα μου ειχαν πει απο την ον οτι πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης θα ηταν η 16/04/08.Εχθες το βραδυ γυριζοντας στο σπιτι διαπιστωσα οτι δεν εχω τηλεφωνο.Καταλαβαινω οτι απενεργοποιηθηκα απο τη χολ και μαλλον θα ενεργοποιηθει η ον,ετσι λοιπον καλεσα στο 13801 και μου ειπαν να αποσυνδεσω το καλωδιο τηλεφωνου απο το fritz box tis hol και να βαλω στην πριζα απευθειας το τηλεφωνο.Πραγματι λειτουργει αλλα μονο για εξερχομενες κλησεις και στο 13801 μου λενε οτι σε λιγες μερες θα εχω και εισερχομενη τηλεφωνια.Το δευτερο προβλημα ειναι οτι εκτος απο την κεντρικη μπιζα τηλεφωνου,δεν λειτουργει καμια αλλη.Παλι απο το τμημα εξ.της ον μου ειπαν οτι μπορει να οφειλεται στο οτι δεν εχει γινει ολοκληρωση της φορητοτητας.Μπορει να συμβαινει αυτο η με δουλευουν?

Ευχαριστω:nono:

Το να λειτουργεί η μια πρίζα και οι υπόλοιπες όχι δεν είναι πρόβλημα της On... είναι δικό σου πρόβλημα. Μια γραμμή έρχεται από την On και στο διαμέρισμά σου διακλαδώνεται σε πολλές πρίζες. Μήπως είχες ISDN παλιά;
Για τη φορητότητα, ναι αυτό που σου είπαν ισχύει και θα χρειαστεί μερικές ημέρες μέχρι να μπορούν να σε καλέσουν από όλα τα τηλεφωνικά δίκτυα (ΟΤΕ, Forthnet κτλ και φυσικά κινητά Cosmote, Vodafone κτλ).

PILALAS
17-04-08, 18:07
Σημερα ηρθε η γραμμουλα της ON-TELECOM.
Κατ αρχας υπαρχει ενας μικρος θορυβος στην γραμμη και ο τονος της γραμμης ειναι υποτονικος παροτι εχω βαλει φιλτρα.
Και μια ερωτηση για τους επαιοντες.
ΤΟ ΦΙΛΤρΟ ΠΟΥ ΕΧΩ Βαλει στην μπριζα απο εκει παιρνουν αλλα δυο ασυρματα τηλεφωνα.
Μηπως καθε τηλεφωνικη συσκευη θελει και το δικο της φιλτρο.Θελω να πω οτι μια μπριζα μπορει να δινει σε δυο τρια τηλεφωνα γραμμη.
Και κατι αλλο σημαντικο. νοιωθω οτι το ακουστικο με το οποιο μιλαω ειναι υπερευαισθητο και πιανει ακομα και τις ομιλιες απο την τηλεοραση και τις συζητησεις των γυρω μου.Δηλαδη για να καταλαβετε σαν να εχω βαλει ανοικτη ακροαση και συλαμβανει τα παντα τους ηχους γυρω του και μεταδιδονται στο αυτι μου
Υπενθυμιζω οτι η γραμμη ειναι adsl και ενεργοποιηθηκε σημερις.

stef128
17-04-08, 19:42
Εννοειται οτι καθε μπριζα στο σπιτι σου που εχει τηλ θελει και φιλτρο , οσο για τον ηχο ειναι θεμα τησ εντασης του τηλεφωνου

PILALAS
17-04-08, 20:11
Εννοειται οτι καθε μπριζα στο σπιτι σου που εχει τηλ θελει και φιλτρο , οσο για τον ηχο ειναι θεμα τησ εντασης του τηλεφωνου

ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
Μιλαμε για μια μπριζα η οποια μετα δινει σημα σε τρια τηλεφωνα
απο την ιδια μπριζα παιρνουν τρια τηλεφωνα ασυρματα και μη.
Το φιλτρο ομως ειναι ενα .
Επισης μιλαω για ποιοτητα σηματος σε σχεση με τον οτε που ειχα.
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

cnp5
17-04-08, 21:42
Αν το φίλτρο βρίσκετε πριν τη διακλάδωση, δε χρειάζεται άλλο.

PILALAS
17-04-08, 21:52
Αν το φίλτρο βρίσκετε πριν τη διακλάδωση, δε χρειάζεται άλλο.

τι ειναι το FSK ΣΥΣΤΗΜΑ που εχουν οι τηλεφ.συσκευες για την αναγνωριση καλουντος που λεει η ON oi panassonic to exoyn?

intech
17-04-08, 21:56
Αν το φίλτρο βρίσκετε πριν τη διακλάδωση, δε χρειάζεται άλλο.

Εξαρτάται απο το φίλτρο και τα τηλέφωνα.:)
Η σωστή συνταγή ειναι, ενα φιλτρο, σε κάθε τηλέφωνο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.