PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ 24αρα ΤΟΥ



nick papas
17-04-08, 11:27
Ενω ημουν κολλημενος στα 24 με 536ι και μαμα firmware , εδω και 2 εβδομαδες ειχα συνεχεις συνδεσεις - αποσυνδεσεις μια 16 μια 22 μια 24 .... τελικα καποια στιγμη κλειδωσε στα 16 . Εβαλα το καινουργιο firm και κλειδωνει στα 17,5 . ( !!! μενω γυρω στα 300 μετρα απο τον ΟΤΕ !!! ) . Μετα απο πολλα τηλ πηρα τις εξεις απαντησεις

1. αν εχεις καποιον γνωστο τεχνικο στον οτε φωναξε τον ( ισως εχει παρει υγρασια η γραμμη σου )
2. κανε υποβαθμιση στα 8
3. πολλα μπορουν να συμβαινουν ( δεν γινεται τιποτα )
4. δεν σου αρκουν τα 17 ?
5. πριν 2 εβδομαδες επιανες 24 ? ισως ηταν τυχαιο ? τι να σου πω ?

Λοιπον μονο που δεν τους εβρισα ! ( μ*****α μου ! )
Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει τι μπορω να κανω και που να απευθυνθω ?

Ευχαριστω
Νικος

xmperop1
17-04-08, 13:12
Ενω ημουν κολλημενος στα 24 με 536ι και μαμα firmware , εδω και 2 εβδομαδες ειχα συνεχεις συνδεσεις - αποσυνδεσεις μια 16 μια 22 μια 24 .... τελικα καποια στιγμη κλειδωσε στα 16 . Εβαλα το καινουργιο firm και κλειδωνει στα 17,5 . ( !!! μενω γυρω στα 300 μετρα απο τον ΟΤΕ !!! ) . Μετα απο πολλα τηλ πηρα τις εξεις απαντησεις

1. αν εχεις καποιον γνωστο τεχνικο στον οτε φωναξε τον ( ισως εχει παρει υγρασια η γραμμη σου )
2. κανε υποβαθμιση στα 8
3. πολλα μπορουν να συμβαινουν ( δεν γινεται τιποτα )
4. δεν σου αρκουν τα 17 ?
5. πριν 2 εβδομαδες επιανες 24 ? ισως ηταν τυχαιο ? τι να σου πω ?

Λοιπον μονο που δεν τους εβρισα ! ( μ*****α μου ! )
Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει τι μπορω να κανω και που να απευθυνθω ?

Ευχαριστω
Νικος

Μην ασχολείσαι με το θέμα adsl δώσε βλάβη γραμμής στο 121.
Κάτι παίζει με τη γραμμή σου.
Πες τους ότι ακούς άλλους να μιλάνε.

pnikolo
17-04-08, 19:54
Ενω ημουν κολλημενος στα 24 με 536ι και μαμα firmware , εδω και 2 εβδομαδες ειχα συνεχεις συνδεσεις - αποσυνδεσεις μια 16 μια 22 μια 24 .... τελικα καποια στιγμη κλειδωσε στα 16 . Εβαλα το καινουργιο firm και κλειδωνει στα 17,5 . ( !!! μενω γυρω στα 300 μετρα απο τον ΟΤΕ !!! ) . Μετα απο πολλα τηλ πηρα τις εξεις απαντησεις

1. αν εχεις καποιον γνωστο τεχνικο στον οτε φωναξε τον ( ισως εχει παρει υγρασια η γραμμη σου )
2. κανε υποβαθμιση στα 8
3. πολλα μπορουν να συμβαινουν ( δεν γινεται τιποτα )
4. δεν σου αρκουν τα 17 ?
5. πριν 2 εβδομαδες επιανες 24 ? ισως ηταν τυχαιο ? τι να σου πω ?

Λοιπον μονο που δεν τους εβρισα ! ( μ*****α μου ! )
Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει τι μπορω να κανω και που να απευθυνθω ?

Ευχαριστω
Νικος

Φοβαμαι οτι δε θα βγαλεις ακρη! 2 καταγγελιες στον οτε, 2 στην εεττ, 1 στη γ.γ. καταναλωτη (θα ανεβασω την απαντηση στο ποστ μου) http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1895297&postcount=66 σημερα ελαβα την επιστολη που μου απαντησε ο δ/ντης εργου γενικης διευθυνσης περιφερειων οτι φταιω εγω που δεν πηγα στα 8MB (ετσι τα λεει) σε μια συνδεση που κλειδωνει στα 24574 αλλα εχω αποσυνδεσεις και κλειδωνει οταν υπαρχει προβλημα 12-14! Μετα παλι ολα καλα στα 24! Ολος ο ΟΤΕ την ιδια καραμελα μασαει! Υποβαθμιστητε να μην εχετε προβλημα! Ουτε θα διαβασε τι προβληματα υπαρχουν. Διαβαστε την καταγγελια και βγαλτε συμπερασμα! :angryr:

xmperop1
17-04-08, 21:29
Φοβαμαι οτι δε θα βγαλεις ακρη! 2 καταγγελιες στον οτε, 2 στην εεττ, 1 στη γ.γ. καταναλωτη (θα ανεβασω την απαντηση στο ποστ μου) http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1895297&postcount=66 σημερα ελαβα την επιστολη που μου απαντησε ο δ/ντης εργου γενικης διευθυνσης περιφερειων οτι φταιω εγω που δεν πηγα στα 8MB (ετσι τα λεει) σε μια συνδεση που κλειδωνει στα 24574 αλλα εχω αποσυνδεσεις και κλειδωνει οταν υπαρχει προβλημα 12-14! Μετα παλι ολα καλα στα 24! Ολος ο ΟΤΕ την ιδια καραμελα μασαει! Υποβαθμιστητε να μην εχετε προβλημα! Ουτε θα διαβασε τι προβληματα υπαρχουν. Διαβαστε την καταγγελια και βγαλτε συμπερασμα! :angryr:

Είναι αυτό που σου έγραψα ότι υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή σου η οποία αλλάχτηκε από τον ΟΤΕ ψάχνοβτας τα πάντα από την αρχή.
Αν είχες δηλώσει βλάβη γραμμής από την αρχή θα είχε βρεθεί το πρόβλημα χωρίς να ασχολιώνται όπως φαίνεται και από την απάντση του ΟΤΕ με το dsl κύκλωμα.

TZORILOS
17-04-08, 22:53
Φοβαμαι οτι δε θα βγαλεις ακρη! 2 καταγγελιες στον οτε, 2 στην εεττ, 1 στη γ.γ. καταναλωτη (θα ανεβασω την απαντηση στο ποστ μου) http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1895297&postcount=66 σημερα ελαβα την επιστολη που μου απαντησε ο δ/ντης εργου γενικης διευθυνσης περιφερειων οτι φταιω εγω που δεν πηγα στα 8MB (ετσι τα λεει) σε μια συνδεση που κλειδωνει στα 24574 αλλα εχω αποσυνδεσεις και κλειδωνει οταν υπαρχει προβλημα 12-14! Μετα παλι ολα καλα στα 24! Ολος ο ΟΤΕ την ιδια καραμελα μασαει! Υποβαθμιστητε να μην εχετε προβλημα! Ουτε θα διαβασε τι προβληματα υπαρχουν. Διαβαστε την καταγγελια και βγαλτε συμπερασμα! :angryr:

Μόλις σήμερα μίλησα κι εγώ με το τεχνικό επειδή ενώ κατέβαζα μια χαρά γύρω στα 2.5 ΜΒ\sec ξαφνικά έπεσα στα 600-800 ΚΒ/sec. Με attenuation 16 μου είπε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι είμαι μακριά απ'το dslam!!!! 16db=1150 μέτρα!!!! Για να δουλέψει λέει σωστά πρέπει να είναι μέχρι max 1000μ. Και εγώ μέχρι τώρα τυχαία έπιανα την αρχική μου ταχύτητα. Και φυσικά μου πρότεινε ( τί άλλο? ) υποβάθμιση στα 8 επειδή η γραμμή μου λέει έχει συμπεριφορά 8άρας. Με αυτά τα χαρακτηριστικά Downstream Upstream
SNR Margin : 11.2 10.5 db
Line Attenuation : 16.0 12.8 db
Data Rate : 18531 788 kbps
δε θα του κάνω τη χάρη έτσι να με ξεφορτωθεί επειδή υποθέτω ότι μαζευτήκαμε πολλοί 24άρηδες & μάλλον δεν έχουν την υποδομή να μας κρατήσουν & μας ξαναγυρίζουν πίσω & ας πληρώνω 3 euro παραπάνω το μήνα. Μήπως έχεις καμμιά πρόταση μιάς πούσαι και πιο γνώστης να μου προτείνεις? :hmm:

pnikolo
17-04-08, 23:06
Είναι αυτό που σου έγραψα ότι υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή σου η οποία αλλάχτηκε από τον ΟΤΕ ψάχνοβτας τα πάντα από την αρχή.
Αν είχες δηλώσει βλάβη γραμμής από την αρχή θα είχε βρεθεί το πρόβλημα χωρίς να ασχολιώνται όπως φαίνεται και από την απάντση του ΟΤΕ με το dsl κύκλωμα.

Το προβλημα ειναι οτι η γραμμη απο το καφαο παρεμβαλεται απο RF (radio frequency). Εγω τι φταιω ομως? Και γιαυτο επρεπε να κανω μονος μου ερευνα, με δικα μου μηχανηματα, χαλωντας δικες μου εργατοωρες μετα η πριν την δουλεια μου. Ο οτε σηκωνε τα χερια και ελεγε δε ξερουμε τι συμβαινει υποβιβασου! Κατα τα αλλα πληρωνουμε 1002 κερατιατικα + παγιο για ναχουμε εξυπηρετιση και ταλαιπωρεια 3,5 μηνων.:evil:

........Auto merged post: pnikolo added 12 Minutes and 24 Seconds later........


Μόλις σήμερα μίλησα κι εγώ με το τεχνικό επειδή ενώ κατέβαζα μια χαρά γύρω στα 2.5 ΜΒ\sec ξαφνικά έπεσα στα 600-800 ΚΒ/sec. Με attenuation 16 μου είπε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι είμαι μακριά απ'το dslam!!!! 16db=1150 μέτρα!!!! Για να δουλέψει λέει σωστά πρέπει να είναι μέχρι max 1000μ. Και εγώ μέχρι τώρα τυχαία έπιανα την αρχική μου ταχύτητα. Και φυσικά μου πρότεινε ( τί άλλο? ) υποβάθμιση στα 8 επειδή η γραμμή μου λέει έχει συμπεριφορά 8άρας. Με αυτά τα χαρακτηριστικά Downstream Upstream
SNR Margin : 11.2 10.5 db
Line Attenuation : 16.0 12.8 db
Data Rate : 18531 788 kbps
δε θα του κάνω τη χάρη έτσι να με ξεφορτωθεί επειδή υποθέτω ότι μαζευτήκαμε πολλοί 24άρηδες & μάλλον δεν έχουν την υποδομή να μας κρατήσουν & μας ξαναγυρίζουν πίσω & ας πληρώνω 3 euro παραπάνω το μήνα. Μήπως έχεις καμμιά πρόταση μιάς πούσαι και πιο γνώστης να μου προτείνεις? :hmm:

Κταγγελια στον οτε, στην εεττ, γ.γ. καταναλωτη.
Στην απαντηση της εεττ που μου κοινοποιησαν μονο για το διαστημα 6/3 - 20/3/88 εχουν προωθησει στον οτε για ερωτημα με υποχρεωση απαντησης 21 καταγγελιες με τα ονοματα τους ημ/νιες και αριθμο πρωτοκολου. Απο τους αριθμους σας λεω οτι το εν λογω διαστημα πρωτοκοληθηκαν 2915 καταγγελιες!!!(σε 15 μερες) :rtfm:

TZORILOS
02-05-08, 01:13
Το προβλημα ειναι οτι η γραμμη απο το καφαο παρεμβαλεται απο RF (radio frequency). Εγω τι φταιω ομως? Και γιαυτο επρεπε να κανω μονος μου ερευνα, με δικα μου μηχανηματα, χαλωντας δικες μου εργατοωρες μετα η πριν την δουλεια μου. Ο οτε σηκωνε τα χερια και ελεγε δε ξερουμε τι συμβαινει υποβιβασου! Κατα τα αλλα πληρωνουμε 1002 κερατιατικα + παγιο για ναχουμε εξυπηρετιση και ταλαιπωρεια 3,5 μηνων.:evil:

........Auto merged post: pnikolo added 12 Minutes and 24 Seconds later........



Κταγγελια στον οτε, στην εεττ, γ.γ. καταναλωτη.
Στην απαντηση της εεττ που μου κοινοποιησαν μονο για το διαστημα 6/3 - 20/3/88 εχουν προωθησει στον οτε για ερωτημα με υποχρεωση απαντησης 21 καταγγελιες με τα ονοματα τους ημ/νιες και αριθμο πρωτοκολου. Απο τους αριθμους σας λεω οτι το εν λογω διαστημα πρωτοκοληθηκαν 2915 καταγγελιες!!!(σε 15 μερες) :rtfm:

Να σε ρωτήσω επειδή δεν έχω και τη καλύτερη εμπειρία σε τέτοια θέματα:Tί χρειάζεται να κάνω για μια καταγγελία δηλ. ποιά διαδικασία ακολουθώ? Ποια βήματα ακολουθώ και τί χρειάζεται για να τη προωθήσω πού και πώς τη καταθέτω? Ευχαριστώ προκαταβολικά!:respekt:

pnikolo
02-05-08, 01:30
Να σε ρωτήσω επειδή δεν έχω και τη καλύτερη εμπειρία σε τέτοια θέματα:Tί χρειάζεται να κάνω για μια καταγγελία δηλ. ποιά διαδικασία ακολουθώ? Ποια βήματα ακολουθώ και τί χρειάζεται για να τη προωθήσω πού και πώς τη καταθέτω? Ευχαριστώ προκαταβολικά!:respekt:

Συντασεις την καταγγελια, εκθετοντας τα προβληματα σου, τις ενεργειες σου, τα διαφορα αποδεκτικα στοιχεια αν υπαρχουν τα καταθετεις μαζι και τη στελνεις με fax n με e-mail και το καλυτερο στον οτε της περιοχης σου την καταθετεις αυτοπροσωπως.

Bananas
02-05-08, 04:34
Ρε παιδια και γω εχω προβλημα.Εχω 24 οτε εδω και δυο μηνες.Το πρωτο μηνα κλειδωνα στα 12mbit την τελευταια βδομαδα στα 14 χθες επεσε στα 11mbit και αυτη τη στιγμη εδω και κατι ωρες για τνη ακριβεια κλειδωσα στα 7052kbps
Τα στατιστικα της γραμμης μου ειναι noisemargin downstream 9 db(πολλες φορες πεφτει στο 4db)
attenuation downstream 28db (τις περισσοτερες φορες ειναι στο 24)
Ρε παιδια ελεος αυη η κατασταση.Οτνα ειχα τα 2mbit οτε το μοντεμ μου μου ελεγε οτι συμφωνα με τα στατιστικα της γραμμης θα κλειδωνω καπου στα 15-16.
Δε φτανει μονο αυτο κατεβαζω απο ftp.ntua.gr το πολυ με 400kb/s και απο rapidshare το πολυ με 650 kb/s
Ρε παιδια τι να κανω?Πηρα τηλεφωνο τον ΟΤΕ και μου παν οτι η περιοχη μου εχει προβλημα και οτι θα κανουν αναβαθμιση το πολυ σ εμια βδομαδα.Εχουν περασει 3 βδομαδες και παω απο το κακο στο χειρωτερο...

pnikolo
02-05-08, 09:51
Ξαναπαρε και δηλωσε βλαβη;)

hel
02-05-08, 11:35
Ρε παιδια και γω εχω προβλημα.Εχω 24 οτε εδω και δυο μηνες.Το πρωτο μηνα κλειδωνα στα 12mbit την τελευταια βδομαδα στα 14 χθες επεσε στα 11mbit και αυτη τη στιγμη εδω και κατι ωρες για τνη ακριβεια κλειδωσα στα 7052kbps
Τα στατιστικα της γραμμης μου ειναι noisemargin downstream 9 db(πολλες φορες πεφτει στο 4db)
attenuation downstream 28db (τις περισσοτερες φορες ειναι στο 24)
Ρε παιδια ελεος αυη η κατασταση.Οτνα ειχα τα 2mbit οτε το μοντεμ μου μου ελεγε οτι συμφωνα με τα στατιστικα της γραμμης θα κλειδωνω καπου στα 15-16.
Δε φτανει μονο αυτο κατεβαζω απο ftp.ntua.gr το πολυ με 400kb/s και απο rapidshare το πολυ με 650 kb/s
Ρε παιδια τι να κανω?Πηρα τηλεφωνο τον ΟΤΕ και μου παν οτι η περιοχη μου εχει προβλημα και οτι θα κανουν αναβαθμιση το πολυ σ εμια βδομαδα.Εχουν περασει 3 βδομαδες και παω απο το κακο στο χειρωτερο...

Τι πρόβλημα σου είπαν ότι έχει η περιοχή σου;
Πως αυτό επηρεάζει την ταχύτητα που κλειδώνεις;

Bananas
02-05-08, 20:35
Τι πρόβλημα σου είπαν ότι έχει η περιοχή σου;
Πως αυτό επηρεάζει την ταχύτητα που κλειδώνεις;

Mου ειπαν οτι εχουν μαζευτει πολυ στον ΑΡΥΣ και πρεπει να αναβαθμιστει το δικτυο κατι τετοιο τελος παντων.
Βασικα ακου το χειροτερο ολων.Χθες στις 6 το πρωι ειχα 3 αποσυνδεσεις για λιγη ωρα ειχα noisemargin 1db και απο κεινη τνη ωρα μεχρι τωρα ειμαι σταθερα συγχρονισμενος στα


Upstream

663 (Kbps.)


Downstream
6353 (Kbps.)

Ελεος!Kαι κατεβαζω απο ftp με 80 kb/s το πολυ .ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ

TZORILOS
02-05-08, 23:42
Τι πρόβλημα σου είπαν ότι έχει η περιοχή σου;
Πως αυτό επηρεάζει την ταχύτητα που κλειδώνεις;

Κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα όντως πρέπει να υπάρχει υπερφόρτωση στο dslam σου. Του κάνουν αναβάθμιση και μέσα σε καμιά 15αριά μέρες επανέρχοναι όλα ώς είχαν. Μόνο που θα πρέπει να τους ενοχλείς συνέχεια να γίνεις τσιμπούρι ξαναπάρε 121 θα δεις θα φτιάξει! Εγώ τουλάχιστον έτσι καθάρισα!:)

hel
03-05-08, 13:01
Αν βέβαια μαζευτούν πολλοί που παραπονιούνται.

pimp
02-09-09, 21:16
Τα ίδια έχω πάθει κι εγώ! Πέρσι κλείδωνα στα 8Μ και τελικά τσούκου τσούκου έφτασα στα 5 με πακέτο 24Μ! Πήγα εχτές σε ένα ΟΤΕσχοπ και τους το είπα και άρχισε η γνωστή διαδικασία:
"Υποβαθμίστε στα 8 αντί για 24, θα σας έρθει και φτηνότερα....είσαστε πολύ μακριά.....παλαιό το δίκτυο.....μάλλον φταίει το μόντεμ σας..... κτλ..."

Ακολούθησε λοιπόν ο γνωστός διάλογος, σε ήπιο τόνο φυσικά, και τελικά με παρέπεμψαν στο αρμόδιο 121! :down:

αξίζει να το δηλώσω σαν βλάβη ή θα έρθει κάνας τεχνικάρας και θα με αρχίσει στο ψιλό γαζί.

Αν βάλω φορθνετ, θα έχω τα ίδια προβλήματα ή θα αποκτήσω άλλα καινούργια ποιό ενδιαφέροντα :lol:

boliziner
03-09-09, 04:19
Τα ίδια έχω πάθει κι εγώ! Πέρσι κλείδωνα στα 8Μ και τελικά τσούκου τσούκου έφτασα στα 5 με πακέτο 24Μ! Πήγα εχτές σε ένα ΟΤΕσχοπ και τους το είπα και άρχισε η γνωστή διαδικασία:
"Υποβαθμίστε στα 8 αντί για 24, θα σας έρθει και φτηνότερα....είσαστε πολύ μακριά.....παλαιό το δίκτυο.....μάλλον φταίει το μόντεμ σας..... κτλ..."

Ακολούθησε λοιπόν ο γνωστός διάλογος, σε ήπιο τόνο φυσικά, και τελικά με παρέπεμψαν στο αρμόδιο 121! :down:


Καλά ρε φίλε, πήγες σε μια πωλήτρια σε oteshop να ρωτήσεις για την γραμμή σου? :lol::lol::lol:

Φυσικά και είναι το αρμόδιο το 121 γιατί από εκεί θα το δηλώσουν βλάβη και θα το στείλουν στο ΟΤΕ της περιοχής σου ώστε κάποιος τεχνικός από εκεί να το δει.

Piparas
03-09-09, 18:48
Τα ίδια έχω πάθει κι εγώ! Πέρσι κλείδωνα στα 8Μ και τελικά τσούκου τσούκου έφτασα στα 5 με πακέτο 24Μ! Πήγα εχτές σε ένα ΟΤΕσχοπ και τους το είπα και άρχισε η γνωστή διαδικασία:
"Υποβαθμίστε στα 8 αντί για 24, θα σας έρθει και φτηνότερα....είσαστε πολύ μακριά.....παλαιό το δίκτυο.....μάλλον φταίει το μόντεμ σας..... κτλ..."

Ακολούθησε λοιπόν ο γνωστός διάλογος, σε ήπιο τόνο φυσικά, και τελικά με παρέπεμψαν στο αρμόδιο 121! :down:

αξίζει να το δηλώσω σαν βλάβη ή θα έρθει κάνας τεχνικάρας και θα με αρχίσει στο ψιλό γαζί.

Αν βάλω φορθνετ, θα έχω τα ίδια προβλήματα ή θα αποκτήσω άλλα καινούργια ποιό ενδιαφέροντα :lol:

Με 46,5 attenuation περιμένεις να δουλέψει η 24άρα; :what: Βάλε 8άρα και βλέπουμε..

kokotas
03-09-09, 22:54
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω ρε παιδιά...

Μια φορά και έναν καιρό είχα βάλει 24mbps από την Altec και όλα δούλευαν άψογα. Συγχρονιζόμουνα στα 15000 αλλά δεν είχα παράπονο... Μετά βέβαια όλοι ξέρουμε τι ακολούθησε και οι περισσότεροι αποφασίσαμε να καταφύγουμε στην σίγουρη, αν και ακριβότερη, λύση του ΟΤΕ...

Έβαλα λοιπόν conn-x στα 24 και περίμενα την ενεργοποίηση ή οποία έγινε μέσα σε δύο μέρες πράγμα πρωτόγνωρο για μένα... Ενθουσιασμένος που είχε ενεργοποιηθεί τόσο γρήγορα η adsl μου πάω να δώ στα πόσα συγχρονίζει... Ήταν 13κ το οποίο με πείραξε λίγο αλλά μικρό το κακό... Που να το φανταστώ όμως οτι μετά από λίγους μήνες θα έπεφτε στα 10κ, μετά στα 9 στα 8 και αυτή τη στιγμή να βρίσκεται στα 7478 με noise 9db και attenuation 23-26... Τα οποία δεν δικαιολογούν τοσο χαμηλό συγχρονισμό αν δεν κάνω και λάθος...

Τους είχα πάρει τηλέφωνο πριν αρκετούς μήνες και μου είπαν όπως σε όλους ότι μπορώ να κάνω υποβάθμιση στα 8, αλλά αν θέλω μπορούνε να στείλουν συνεργείο στην περιοχή μου (Θρακομακεδόνες) να το κοιτάξουν και να με ενημερώσουν. Εγώ είπα οκ γνωρίζοντας βέβαια οτι κάτι τέτοιο δεν υπήρχε περίπτωση να συμβεί... Και φυσικά είχα δίκιο :P Τότε συγχρονιζόμουνα στα 10κ ακόμα...

Αλλά η κατάσταση χειροτερεύει όσο πάει... Κάτι πρέπει να κάνουμε παιδιά και γρήγορα...

icy20
15-09-09, 09:54
Με αυτα που βλεπω απορω αν ειμαι καλυτερος εγω η χειροτερος που ναι μεν συγχρονιζω κατω των 5 αλλα τουλαχιστον εχω και ενα attenuation 55-60db να το δικαιολογησω!!!!Λες και μενω σε αλλη πολη να πουμε.Παντως 4.5χλμ δεν ειμαι σιγουρα :P Εσεις ολοι ρε παιδια το αφηνετε ετσι

@ ADSLgr.com All rights reserved.