PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και Στατιστικά Χρήσης



gogos7
06-08-05, 01:37
Χαίρετε,

Παρατηρώ τα Στατιστικά Χρήσης στο site της Forthnet -> my account -> my dial up και βλέπω ότι συνήθως μετά από 1 ώρα σύνδεσης αποσυνδέεται για 27 δευτερόλεπτα, ώσπου να ξανασυνδεθεί με διαφορετική IP διεύθυνση. Δηλαδή το σύνολο συνδέσεων ανά ημέρα, μπορεί να φτάσουν και τις 19. Από ότι βλέπω, αυτό νομίζω συμβαίνει όταν δεν χρησιμοποιώ την σύνδεση (πλοήγηση στο Internet, κατέβασμα αρχείων κ.λπ.) καθόλου. Για παράδειγμα, αργά το βράδυ έως το μεσημέρι όπου το PC είναι κλειστό (το SpeedTouch 530i συνεχώς αναμμένο), στάνταρ: μία ώρα σύνδεση, αποσύνδεση για 27sec και πάλι ενεργή σύνδεση.

Θα μπορούσατε να αναφερθείτε στα δικά σας στατιστικά χρήσης;

chatasos
06-08-05, 14:21
Έχει ξανααναφερθεί ότι η forthnet σε κόβει αν δεν κάνεις κάτι για 1 ώρα....

minovg
07-08-05, 22:24
Σε μένα εδώ και αρκετό καιρό ΔΕΝ λειτουργούν τα στατιστικά χρήσης και μου εμφανίζει πάντα ότι δεν υπάρχει καθόλου κίνηση... :eek:

ibok
11-08-05, 12:39
Ρε παιδιά και η 4RTHNET τι απάντηση σας δίνει για αυτά που ρωτάτε ΕΔΩ;;;;;;;;
Ειμαι πολύ περίεργος.
Η ερώτηση απευθύνεται στους : gogos7 & mimovg.
Και κάτι ακόμα .Εχετε κάνει κανένα FIRMWARE UPDATE ;;;;;;;;;;;;;;;;;( ΔΕΝ ειναι πάντα Η ΛΥΣΗ αυτό).

minovg
11-08-05, 13:14
Ρε παιδιά και η 4RTHNET τι απάντηση σας δίνει για αυτά που ρωτάτε ΕΔΩ;;;;;;;;
Ειμαι πολύ περίεργος.
Η ερώτηση απευθύνεται στους : gogos7 & mimovg.
Και κάτι ακόμα .Εχετε κάνει κανένα FIRMWARE UPDATE ;;;;;;;;;;;;;;;;;( ΔΕΝ ειναι πάντα Η ΛΥΣΗ αυτό).Μετά από τηλέφωνα αρκετά και αφού ο ένας με έδινε στον άλλον είπαν ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου στο τεχνικό τμήμα. Πράγματι όμως από την επόμενη κιόλας μέρα τα στατιστικά χρήσης επανήλθαν στην περιοχή My Dial Up.

Να φανταστείτε στην πρώτη κοπέλα που μίλησα όταν της είπα ότι δεν μου εμφανίζει τα στατιστικά μου λέει από πού πας να τα δεις; Της λέω από My Dial Up. Και μου λέει το απίστευτο ε από κει είναι για PSTN συνδέσεις!!! Πρέπει να πας από ADSL Time/Volume. Από κει εν τω μεταξύ δεν έμπαινε καν, μου έβγαζε λάθος κωδικό έχετε βάλει.

Θυμίζω έχω 256 αορίστου χρόνου χωρίς ογκοχρεώσεις.

Μετά που μίλησα με έναν άλλον γελούσε μόλις του είπα ότι πήγαινα από το ADSLTime/Volume να δω τα στατιστικά και ότι τα στατιστικά εμφανίζονται για τις ADSL από το My Dial Up.

gogos7
12-08-05, 01:47
Φίλε ibok, να τηλεφωνήσω στην Εξυπηρέτηση Πελατών ή στο Τεχνικό Τμήμα και να ρωτήσω τι; Γιατί αποσυνδέεται και επανασυνδέεται; Γιατί αλλάζει IP address; Ή, γιατί το χρονόμετρο της διάρκειας σύνδεσης κολλάει;

Τότε ποιο το νόημα των διαδικτυακών κοινοτήτων; Στο παραμικρό πρόβλημα ή απορία θα τους παίρνω τηλέφωνο; Η γνώση σε αυτό το forum δε νομίζω ότι απουσιάζει.

Η απάντηση του chatasos, ήταν λιτή, περιεκτική και κατατοπιστική. Αυτό δηλαδή που έπρεπε να μάθω και να ξέρω.

ibok
14-08-05, 16:52
Φίλε ibok, να τηλεφωνήσω στην Εξυπηρέτηση Πελατών ή στο Τεχνικό Τμήμα και να ρωτήσω τι; Γιατί αποσυνδέεται και επανασυνδέεται; Γιατί αλλάζει IP address; Ή, γιατί το χρονόμετρο της διάρκειας σύνδεσης κολλάει;

Τότε ποιο το νόημα των διαδικτυακών κοινοτήτων; Στο παραμικρό πρόβλημα ή απορία θα τους παίρνω τηλέφωνο; Η γνώση σε αυτό το forum δε νομίζω ότι απουσιάζει.

Η απάντηση του chatasos, ήταν λιτή, περιεκτική και κατατοπιστική. Αυτό δηλαδή που έπρεπε να μάθω και να ξέρω.

Εγώ στο είπα διότι θα διάβασες που έπεσε ο φίλος πριν.
Βέβαια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ.
Τωρα αν σε κάλυψε απάντηση απο το φόρουμ μας πάω πάσσο!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.