PDA

Επιστροφή στο Forum : το μπάχαλο της HOL με τις πληρωμές



Σελίδες : [1] 2

zerdekx
18-04-08, 16:35
Πέρυσι τον Σεπτέμβρη (2006) κάνω αίτηση στη HOL για adsl με 4mb ταχύτητα (χωρίς τηλέφωνα κλπ κλπ). Η συνολική τιμή ήταν 240 ευρώ περίπου (~20 ευρώ/μήνα για ένα χρόνο).

Αφού περίμενα το κλασικό τρίμηνο για να συνδεθώ, άρχισα να πληρώνω τη συνδρομή μου κανονικά μέσω τράπεζας, όπως ακριβώς έλεγε η επιλογή στην αίτησή μου.

Πάνω στον χρόνο αποφασίζω να φύγω από τη HOL για κάποιο άλλο πάροχο, ενώ τονίζω ΔΕΝ οφείλω τίποτα άλλο στη HOL. Αφού έχω αλλάξει πάροχο, και μετά από μήνες με παίρνουν τηλέφωνο και με ένα ύφος 50 καρδιναλίων μου λένε ότι τους χρωστάω 330 ευρώ!!!!!! Παράλληλα στην πλατφόρμα της HOL myholaccount στο site τους το οφειλόμενο ποσό αρχίζει και πολλαπλασιάζεται με την ώρα (έφτασε μέχρι τα 3000 ευρώ!!!).

Τους εξηγώ ήρεμα ότι τους έχω εξοφλήσει και ότι κάποιο λάθος έχει γίνει. Τους στέλνω και τις αποδείξεις. Μου λένε εντάξει συγνώμη κάναμε λάθος και όλα οκ κλπκλπ.

Τον Απρίλη (χθες 18/4) ξαναδέχομαι ένα τηλ από μια άλλη τύπισσα της HOL που με το ίδιο γνωστό ύφος ξανα-αρχίζει το ίδιο παραμύθι αλλά για 160 ευρώ τώρα. Από ότι έχω καταλάβει το κυνήγι για τις πληρωμές τις δίνουν σε τρίτες εταιρίες.

Για πόσο καιρό ακόμα θα πρέπει να ταλαιπωρούμαι από το μπάχαλό τους; Και αν είχα πετάξει τις αποδείξεις (πολύ λογικό για μετά από 1 χρόνο) θα με στείλουν φυλακή για χρέη; Ποιος τους δίνει το δικαίωμα να με παίρνουν τηλέφωνα στο κινητό μου όποτε τους καπνίσει επειδή είχα την ατυχία να ζητήσω internet και μάλιστα άλλες εταιρίες από αυτές που έδωσα τα στοιχεία μου; Μετά από πότε διαγράφονται τα προσωπικά μου στοιχεία από τις βάσεις δεδομένων τους;

Έχω αγανακτήσει διότι έχω γίνει γαϊτανάκι εδώ και δύο χρόνια μεταξύ τράπεζας – ΟΤΕ – HOL – «εταιρίας κυνηγιού» οι οποίοι δε συνεργάζονται και νομίζουν ότι θα τους οργανώσω εγώ.

Lupus
19-04-08, 12:15
Τι λες τωρα...Οι ανθρωποι απλα εχουν χασει την μπαλα...

Εχω HOL για ΔΙΟΔΟΣ. Βλεπω μεσα απο το online διαχειριστικο του λογαριασμου μου οτι μπορω να προεξοφλησω τον λογαριασμο με εκπτωση 5%. Το κοστος ηταν της μορφης 121,5 ευρω.

Παω λοιπον στην τραπεζα και πληρωνω 122 ευρω με το σκεπτικο οτι τα 50 λεπτα θα αφαιρεθουν απο τον λογαριασμο δεδομενου οτι πληρωνω και αλλες υπηρεσιες HOL.

H HOL λεει οτι μετα την πληρωμη θα ερθει προεξοφλητικος λογαριασμος για την συνδρομη.

Μαντεψε...δεν ηρθε ποτε. Αντ' αυτου συνεχισε να ερχεται ο ιδιος λογαριασμος ο οποιος ηταν της ταξης 13,6 ευρω και ο οποιος περιελαμβανε και καποια τελη evoice συνδρομης που εχω.

Παιρνω τηλεφωνο. Μου λενε οτι επρεπε να καταβαλλω το ακριβες αντιτιμο των 121,5 ευρω ωστε να το καταλαβει το συστημα και να μου στειλει τον προεξοφλητικο λογαριασμο.Και τα λεφτα μου ρε παιδια? Τι εγιναν? Μου λενε οτι δεν θα λαμβανετε υποψιν τους λογαριασμους που σας ερχονται. Να μην ανησυχω γιατι θα τα αφαιρουν αυτοι καθε φορα που θα βγαινει λογαριασμος (Στο διαχειριστικο τους βεβαια δεν φαινεται τιποτα). Με λιγα λογια θα πληρωνω καθε μηνα 2 ευρω για το evoice πλεον της εισφορας στην τραπεζα...

Οποτε το αφηνω και εγω οπως μου ειπαν. Δεν πληρωνω τιποτα.

Καποια ωραια πρωια ερχονται δυο φακελοι. Ο ενας ειναι ο κλασσικος λογαριασμος με τα 13,6 ευρω και ο αλλος φακελος εχει μια επιστολη η οποια αναφερει:
"Λογω αλλαγων στο συστημα τιμολογησης, μην λαμβανετε υποψιν τον προηγουμενο λογαριασμο. Συνολικα χρωστατε 45 ευρω". Επαγγελματιες σου λεει μετα...

Απο τοτε ερχονται λογαριασμοι με το παλαιο ποσο που υποτιθεται ειναι 13,6 ευρω και δεν τον λαμβανω υποψιν.

Οι ανθρωποι εκτος του οτι εχουν ενα billing που δε δουλευει, μου στελνουν και επιστολες οτι χρωσταω.

Θα φταιω εγω αν τους τραβηξω καμμια μηνυση που να λεει για παραπλανηση καταναλωτη?

dplayer
19-04-08, 12:31
Πέρυσι τον Σεπτέμβρη (2006) κάνω αίτηση στη HOL για adsl με 4mb ταχύτητα (χωρίς τηλέφωνα κλπ κλπ). Η συνολική τιμή ήταν 240 ευρώ περίπου (~20 ευρώ/μήνα για ένα χρόνο).

Αφού περίμενα το κλασικό τρίμηνο για να συνδεθώ, άρχισα να πληρώνω τη συνδρομή μου κανονικά μέσω τράπεζας, όπως ακριβώς έλεγε η επιλογή στην αίτησή μου.

Πάνω στον χρόνο αποφασίζω να φύγω από τη HOL για κάποιο άλλο πάροχο, ενώ τονίζω ΔΕΝ οφείλω τίποτα άλλο στη HOL. Αφού έχω αλλάξει πάροχο, και μετά από μήνες με παίρνουν τηλέφωνο και με ένα ύφος 50 καρδιναλίων μου λένε ότι τους χρωστάω 330 ευρώ!!!!!! Παράλληλα στην πλατφόρμα της HOL myholaccount στο site τους το οφειλόμενο ποσό αρχίζει και πολλαπλασιάζεται με την ώρα (έφτασε μέχρι τα 3000 ευρώ!!!).

Τους εξηγώ ήρεμα ότι τους έχω εξοφλήσει και ότι κάποιο λάθος έχει γίνει. Τους στέλνω και τις αποδείξεις. Μου λένε εντάξει συγνώμη κάναμε λάθος και όλα οκ κλπκλπ.

Τον Απρίλη (χθες 18/4) ξαναδέχομαι ένα τηλ από μια άλλη τύπισσα της HOL που με το ίδιο γνωστό ύφος ξανα-αρχίζει το ίδιο παραμύθι αλλά για 160 ευρώ τώρα. Από ότι έχω καταλάβει το κυνήγι για τις πληρωμές τις δίνουν σε τρίτες εταιρίες.

Για πόσο καιρό ακόμα θα πρέπει να ταλαιπωρούμαι από το μπάχαλό τους; Και αν είχα πετάξει τις αποδείξεις (πολύ λογικό για μετά από 1 χρόνο) θα με στείλουν φυλακή για χρέη; Ποιος τους δίνει το δικαίωμα να με παίρνουν τηλέφωνα στο κινητό μου όποτε τους καπνίσει επειδή είχα την ατυχία να ζητήσω internet και μάλιστα άλλες εταιρίες από αυτές που έδωσα τα στοιχεία μου; Μετά από πότε διαγράφονται τα προσωπικά μου στοιχεία από τις βάσεις δεδομένων τους;

Έχω αγανακτήσει διότι έχω γίνει γαϊτανάκι εδώ και δύο χρόνια μεταξύ τράπεζας – ΟΤΕ – HOL – «εταιρίας κυνηγιού» οι οποίοι δε συνεργάζονται και νομίζουν ότι θα τους οργανώσω εγώ.


1) Αν πληρώνεις σε τράπεζα και δεν περαστεί ο κωδικός παραστατικου (κωδικος πληρωμης) τοτε φυσιολογικό ειναι το συστημα να μην ξερει ποιος πληρώνει. Μην ξεχνας οτι έκανες απλα μια κατάθεση σε έναν λογαριασμό τραπέζης πως να ξερει η hol και η κάθε hol ποιος πληρώνει??

2)Στο myholaccount δεν εμαφανίζονται οι οφειλές αλλα οι χρεώσεις ΕΠΑΚ.
δηλ. αν είχες dial up συνδρομη πόσα θα πλήρωνες,ωστόσο εσύ εχεις adsl οποτε πολυ απλά δεν σε αφορά.

3) Αν έχεις αλλάξει πάροχο, αν και ο RUO λεει οτι γίνεται αυτόματα η διακοιπή,πρέπει να ενημερώσεις την προηγούμενη εταιρια αφου το μόνο που γινεται ειναι να δίνει μια ενημέρωση ο ΟΤΕ στο συστημα του και όχιο να ενημερώνει ενεργητικά τον πάροχο.

zerdekx
25-04-08, 13:20
1) Αν πληρώνεις σε τράπεζα και δεν περαστεί ο κωδικός παραστατικου (κωδικος πληρωμης) τοτε φυσιολογικό ειναι το συστημα να μην ξερει ποιος πληρώνει. Μην ξεχνας οτι έκανες απλα μια κατάθεση σε έναν λογαριασμό τραπέζης πως να ξερει η hol και η κάθε hol ποιος πληρώνει??

2)Στο myholaccount δεν εμαφανίζονται οι οφειλές αλλα οι χρεώσεις ΕΠΑΚ.
δηλ. αν είχες dial up συνδρομη πόσα θα πλήρωνες,ωστόσο εσύ εχεις adsl οποτε πολυ απλά δεν σε αφορά.

3) Αν έχεις αλλάξει πάροχο, αν και ο RUO λεει οτι γίνεται αυτόματα η διακοιπή,πρέπει να ενημερώσεις την προηγούμενη εταιρια αφου το μόνο που γινεται ειναι να δίνει μια ενημέρωση ο ΟΤΕ στο συστημα του και όχιο να ενημερώνει ενεργητικά τον πάροχο.


1) Έχω αριθμό παραστατικού. Δεν είναι η πρώτη φορά που πληρώνω λογαριασμούς μέσω τραπέζης, αλλά σίγουρα ο τελευταίος στη HOL.
2) Αυτό δεν το ήξερα.....
3) Όταν έκανα αίτηση για άλλο πάροχο, η αίτηση έγραφε ότι θα διακόψει όποια προηγούμενη σύνδεση είχα. Μετά από κάποιο καιρό ανακάλυψα ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο, με αποτέλεσμα να πληρώσω ένα μήνα παραπάνω στη HOL. Αυτό δεν είναι όμως το πρόβλημα! Το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι δέχομαι συνεχώς τηλεφωνήματα για χρέη στη HOL λες και είμαι στον Τειρεσία!!!!!

dplayer
02-05-08, 12:15
3) Όταν έκανα αίτηση για άλλο πάροχο, η αίτηση έγραφε ότι θα διακόψει όποια προηγούμενη σύνδεση είχα. Μετά από κάποιο καιρό ανακάλυψα ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο, με αποτέλεσμα να πληρώσω ένα μήνα παραπάνω στη HOL. Αυτό δεν είναι όμως το πρόβλημα! Το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι δέχομαι συνεχώς τηλεφωνήματα για χρέη στη HOL λες και είμαι στον Τειρεσία!!!!![/QUOTE]

Μα για την hol χρωστας.
Εταιρια ειναι και θα σε ενημερωσει αν οφειλεις.

Σε καθε περιπτωση μιλα με cc και ενημερωσε τους οτι αλλαξες παροχο στις Χ του μηνα ωστε να προχωρησουν πιστωτικο.

Skywriter55
05-05-08, 12:46
Μια ερώτηση: Moy ήρθε σήμερα ο λογαριασμός από τη Hol , ο οποίος γράφει ημερομηνία λήξης 29/04/08... χωρίς να γράφει πουθενά "παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ τάδε ημερομηνία". Δηλαδή τώρα πρέπει να πληρώσω πρόστιμο;
Ληγμένα παίρνουν εκεί στη hol και στέλνουν ληγμένους λογαριασμούς;

nm96027
05-05-08, 12:53
Το λογιστηριο δεν την παλευει, με την καμμια.

Οποτε και να πληρώσεις τον λογαριασμο, δεν εχεις προβλημα, ουτε προστιμο. Και τον επομενο μηνα να τον πληρώσεις εισαι οκ!

lexios
05-05-08, 13:01
Μάλλον το λογιστίριο τους έχει πάρει κόσμο απο την Forthnet. Δεν εξηγήται διαφορετικά το μπάχαλο τους.

Οι λογαριασμοί καταφθάνουν ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΙ και εννοείται ΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ για τις πληρωμές.

Το γελοίο της υπόθεσης, είναι πως ενω στον πρωτο λογαριασμό με είχαν χρεώσει ~17euro, μετά πήρα μια επιστολή απολογίας για το "λάθος" τους και κατόπιν μου ζητούσαν τα υπόλοιπα (έως τα 21,50 δηλαδή) που οι ίδιοι έκαναν το λάθος να μη ζητήσουν!!!!

Είναι τόσο ψιλικατζίδες δηλαδή, που αντί να χρεωθούν το λάθος -όπως κάνουν οι τράπεζες σε τέτοιες περιπτώσεις- που αυτοί έκαναν, σου ζητάνε να τους πληρώσεις.

Τον τρίτο λογαριασμό που έλαβα, είχαν αθροίσει 3 συνναπτούς μήνες. Όλα μαζεμένα. Εννοείται και αυτός ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΣ.

Ψάχνω άλλη εταιρία. Σύντομα διακόπτω. Για να μη σου πω πως θα επιστρέψω ΚΑΙ εγώ στον ΟΤΕ. Βαρέθηκα. Πραγματικά ΒΑΡΕΘΗΚΑ.:down:

theopan
05-05-08, 16:08
Μάλλον το λογιστίριο τους έχει πάρει κόσμο απο την Forthnet. Δεν εξηγήται διαφορετικά το μπάχαλο τους.

Οι λογαριασμοί καταφθάνουν ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΙ και εννοείται ΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ για τις πληρωμές.

Το γελοίο της υπόθεσης, είναι πως ενω στον πρωτο λογαριασμό με είχαν χρεώσει ~17euro, μετά πήρα μια επιστολή απολογίας για το "λάθος" τους και κατόπιν μου ζητούσαν τα υπόλοιπα (έως τα 21,50 δηλαδή) που οι ίδιοι έκαναν το λάθος να μη ζητήσουν!!!!

Είναι τόσο ψιλικατζίδες δηλαδή, που αντί να χρεωθούν το λάθος -όπως κάνουν οι τράπεζες σε τέτοιες περιπτώσεις- που αυτοί έκαναν, σου ζητάνε να τους πληρώσεις.

Τον τρίτο λογαριασμό που έλαβα, είχαν αθροίσει 3 συνναπτούς μήνες. Όλα μαζεμένα. Εννοείται και αυτός ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΣ.

Ψάχνω άλλη εταιρία. Σύντομα διακόπτω. Για να μη σου πω πως θα επιστρέψω ΚΑΙ εγώ στον ΟΤΕ. Βαρέθηκα. Πραγματικά ΒΑΡΕΘΗΚΑ.:down:

Όλα τα λογιστήρια αυτών των εταιριών μπάχαλο είναι. Άσε που η τιμολόγηση σε πολλές περιπτώσεις γίνεται από εξωτερικούς. Στη vodafone π.χ. για το τμήμα της κινητής τουλάχιστον παλιότερα τιμολογούσε η Inform Π. Λύκος, από όσο είχα ακούσει, με αποτέλεσμα άπειρα λάθη. Για το θέμα των καθυστερήσεων παραλαβής των λογαριασμών μάλλον ευθύνονται τα ΕΛΤΑ. Όλοι όσοι δεν βάζουν σφραγίδα με ημ/νία αποστολής στα ΕΛΤΑ έχουν τρελλές καθυστερήσεις. Με το που βάζει σφραγίδα μια εταιρία στους λογαριασμούς της, τα προβλήματα καθυστερήσεων ως δια μαγείας λύνονται.

maxorfo
05-05-08, 16:20
Το λογιστήριο πρέπει να έχει ανατεθεί σε τρίτο. Επειδή έχω κι εγώ προβλήματα εκκαθάρισης του λογαριασμού, μου έχουν δώσει έναν αριθμό που αρχίζει από 210 2884.... και όταν ζητάω συγκεκριμένη υπάλληλο με τ' όνομά της, καταλαβαίνουν ότι το θέμα μου αφορά τη HOL και μου το λένε.

maloukaki
05-05-08, 17:56
Έχω συνδεθεί στη HOL από τον Ιανουάριο και ακόμα περιμένω να λογαριασμό...
Πήρα τηλέφωνο την HOL και μου είπαν ότι η καθυστέρηση οφείλεται στην αναβάθμιση του software κι ότι να μην ανησυχώ..θα έρθει.

Skywriter55
05-05-08, 21:57
Μάλιστα...Πάλι καλά...Περιττό να πώ ότι η Hol ακόμη να μου απαντήσει για την καταγγελία που είχα κάνει στην ΕΕΤΤ όπως όφειλε.Το περιθώριο 1 μηνός που είχε θέσει η ΕΕΤΤ να μου απαντήσει έχει λήξει εδώ και καιρό.

theopan
06-05-08, 07:12
Μάλιστα...Πάλι καλά...Περιττό να πώ ότι η Hol ακόμη να μου απαντήσει για την καταγγελία που είχα κάνει στην ΕΕΤΤ όπως όφειλε.Το περιθώριο 1 μηνός που είχε θέσει η ΕΕΤΤ να μου απαντήσει έχει λήξει εδώ και καιρό.

Δες εδώ τι έγινε σε δική μου καταγγελία στη forthnet.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=177923
3,5 μήνες από την κλήση που πήραν από την ΕΕΤΤ. Και δεν έχω λόγους να πιστέψω ότι η hol είναι καλύτερη. Ή δεν τη λογαριάζουν την ΕΕΤΤ πλέον, ή σε υποθέσεις που τις θεωρούν΄ούτως ή άλλως χαμένες δεν "σκοτώνονται" να απαντήσουν...

sta8man
06-05-08, 10:26
εγω παλι... μου ηρθε λογαριασμος τησ χολ αλλα ειχα προπληρωσει 3μηνω το οποιο π.χ αν αρχισε η συνδεση τον Ιανουαριο μου ηρθε λογαριασμος για τον φεβρουαριο περα τηλ στα ΤΖΑΝΚΙΑ της χολ και δεν μπορουν να δουνε τι [αιζει γιατι εχουν προβλημα με τα PC...................@!$~$@#$ μου ειπαν πως θα ενημερωσουν να γινει η πιστωση εκτοτε δεν εχει ερ8ει λογαριασμος ακομα τι γινεται ??? 8α σκασουν καμια 3-4 μαζεμενοι και μετα αμα δεν τους πληρω σουμε σε 10 μερες θα μας κοψουν το τηλ??? τι κριμα να μην εχει υποκαταστημα χολ στην 8εσσαλονικη πιστευω πως 8α ειχαν πολυ δουλεια......

lyk
10-05-08, 03:11
Όλα τα λογιστήρια αυτών των εταιριών μπάχαλο είναι. Άσε που η τιμολόγηση σε πολλές περιπτώσεις γίνεται από εξωτερικούς. Στη vodafone π.χ. για το τμήμα της κινητής τουλάχιστον παλιότερα τιμολογούσε η Inform Π. Λύκος, από όσο είχα ακούσει, με αποτέλεσμα άπειρα λάθη.

Η Inform ήταν και είναι η εκτυπωτική για τους λογαριασμούς...

theopan
10-05-08, 11:20
Η Inform ήταν και είναι η εκτυπωτική για τους λογαριασμούς...

Δεν είναι μόνο εκτυπωτική όπως μπορείς να δεις στο site της. Ισχύει αυτό που είπα.

lyk
11-05-08, 02:55
Δεν είναι μόνο εκτυπωτική όπως μπορείς να δεις στο site της. Ισχύει αυτό που είπα.

Aυτό που είπες είναι μια αοριστολογία, αποτελούμενη από: "παλιότερα", "από ότι είχα ακούσει". Εψαξα το site τους, και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό που να λέει συγκεκριμένα αυτό που λες οτι "είχες ακούσει". Εαν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο & επιβεβαιωμένο ( για παράδειγμα τι ακριβώς υπηρεσίες παρέχει στην vodafone), πες μας να μάθουμε και εμείς.

antonio21
12-05-08, 22:12
Ημουν συνδρομητής της HOL τα τελευταία 2,5 χρόνια. Τα τελευταία 2 χρόνια προπλήρωσα την ετήσια συνδρομή μου. Το περασμένο Φεβρούαριο με ειδοποίησαν ότι τους οφείλω και 40 €.

Μετά απο αλλέπαλληλα τηλεφώνημα ουδέποτε μου δόθηκε πειστική εξήγηση για το παραπάνω ποσό. Κάθε υπάλληλος μου έλεγε και κάτι διαφορετικό.

Μέτα απο όλα αυτά αποφάσησα πριν1 μήνα να διακόψω τη συνδρομή μου με τη ΗΟL και να πάω στον ΟΤΕ. Στέλνω fax με αίτημα διακοπής.

Μου αποστέλουν προ εβδομάδος νέο λογαριασμό ότι τώρα τους οφείλω 153€...

Τούς τηλεφώνω και τους ζητήσω εξηγήσεις σε έντονο ύφος για την παράπανω οφειλή. Τελικά με ενημερώνουν ότι η οφειλή μου είναι 65€... αλλά θα μου αποστείλουν και αναλυτικό λογαριασμό...

Μου ζητάνε να τους αποστείλω και νέο fax για να διακοπεί η καρτέλα μου ώς πελάτη της HOL...

treli@ris
12-05-08, 22:21
Εγω το πρωι πηγα και πληρωσα το λογαριασμο του Φεβρουαριου, τον οποιο εφεραν μαζι με αυτον του Μαρτιου. Στου Μαρτιου εμφανιζοταν και παλιες οφειλες που τελικα δεν ισχυουν. Να δω ποτε θα μου φερουν τους προσφατους. Και ολα αυτα τωρα που αναβαθμιστηκα, πριν ηταν καλυτερα. Τελικα πολυ μπαχαλο :p

ikar6
12-05-08, 22:29
Ήμουν 2 χρόνια στη HOL. Τον πρώτο χρόνο τον είχα προπληρώσει, εφάπαξ. Με το που λήγει το πρώτο έτος αποφασίζω ότι προτιμούσα να μεταβώ σε άλλη εταιρεία. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου απαντούν ότι από τη στιγμή που δε ζήτησα εγκαίρως τη διακοπή, η σύμβαση έχει ανανεωθεί αυτόματα για ένα ακόμα χρόνο και αν θέλω να διακόψω θα πρέπει να πληρώσω τα αντίστοιχα πάγια ενός έτους!!!!:twisted: Παρά το γεγονός ότι τα πήρα τρελά, η αλήθεια ήταν ότι δεν είχα δει τα ψιλά γράμματα της σύμβασης και δεν μπορούσα να ξέρω αν μου έλεγαν αλήθεια ή μου πουλούσαν παραμύθι. Εν πάσει περιπτώση και δεδομένου ότι δεν καιγόμουν για αλλαγή (πάλι μέσω ΑΡΥΣ θα ήμουν) παρέμεινα και το δεύτερο έτος πελάτης τους. Βεβαίως ΔΥΟ μήνες πριν λήξει το δεύτερο έτος ζήτησα διακοπή. Δεν απάντησαν σε κανένα mail ή fax που τους έστειλα, δεν με πήραν (εννοείται) ποτέ τηλέφωνο. Τελικά αναγκάστηκα να τους πάρω ξανά εγώ (κάθε φορά με τουλάχιστον μισάωρη ταλαιπωρία στο CC βεβαίως βεβαίως) τηλέφωνο και να ηχογραφήσω τη συνομιλία μας για να έχω μία απόδειξη ότι έχουν λάβει αίτημα διακοπής και να μην ακούσω τις λαλακίες τους στο μέλλον.
Πλεόν είμαι σε ΟΤΕ και είμαι καλά!!!

theopan
13-05-08, 00:29
Aυτό που είπες είναι μια αοριστολογία, αποτελούμενη από: "παλιότερα", "από ότι είχα ακούσει". Εψαξα το site τους, και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό που να λέει συγκεκριμένα αυτό που λες οτι "είχες ακούσει". Εαν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο & επιβεβαιωμένο ( για παράδειγμα τι ακριβώς υπηρεσίες παρέχει στην vodafone), πες μας να μάθουμε και εμείς.

Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2--3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.

aa144
13-05-08, 00:39
Άσχετο: Πριν χρόνια, σε καβγά που είχα κάνει στον ΟΤΕ για λάθος λογαριασμό όπου μου χρέωναν και τόκους υπερημερίας για πληρωμένους εμπρόθεσμα λογαριασμούς, που είχαν πληρωθεί στο ίδιο κατάστημα ΟΤΕ (και όχι σε πράκτορα), η τελική δικαιολογία που μου είπανε, ήταν ότι δεν φταίνε αυτοί, γιατί τους λογαριασμούς τους εκδίδει η ΙΝΤΡΑΚΟΜ (!) και δεν μπορούν να κάνουν τίποτε, λόγω Κόκκαλη...

Η διένεξη έληξε όταν ο τοπικός διευθυντής του καταστήματος έβγαλε από την τσέπη του το (μικρό) ποσό που μου είχαν χρεώσει για τόκους και το πλήρωσε αυτός στο ταμείο, μήπως και καταφέρει να φύγω από εκεί μέσα και να λήξει το θέμα.

(Παλιές ηρωϊκές εποχές...)

lyk
13-05-08, 03:50
Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2-3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.


Δεν ψαχνομαι για κανένα καυγά. Απλά μπορώ και ξέρω οτι αυτό που λες, δεν ισχύει σε καμία περιπτωση. Από εκεί και πέρα, "χαριν συζήτησης" όπως λες, δεν μπορούμε να λέμε ότι μας κατέβει στο κεφάλι... Και οταν μας ζητηθούν περισσότερα να κάνουμε τις πάπιες...
Για Cosmote / ΟΤΕ δεν ξέρω, οπότε συνεχίζω να μιλάω μόνο για αυτά που ξέρω.

ATG
13-05-08, 04:05
Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2--3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.


Δεν κανει τιμολογηση η Λυκος. Τους λογαριασμους τυπωνει. Απο το 93 που εφευγαν οι λογαριασμοι με μηχανακια για την εκτυπωση, εως σημερα, την τιμολογηση την εχει η Vodafone.
Το βλεπεις και πρακτικα: Ενημερωση υπολοιπου, καλεις vodafone και οχι Λυκο για προβληματα με λογαριασμο. κτλ

Δεν αντιλεγω οτι κανει και τιμολογησεις ο Λυκος, αλλα δεν του εχει παραχωρησει το σημαντικοτερο περιουσιακο της στοιχειο.
Ασχετο: Οταν πριν απο 4-5 χρονα, αλλαξαν την τοποθεσια του billing τους στην Vodafone, ειχαν κανει ενα ολοκληρη αυτοκινητοπομπη με αστυνομια, security κτλ για να μεταφερουν τα μηχανηματα.

gkimonas
16-05-08, 14:10
Παιδιά σήμερα περίμενα μισή ώρα και βάλε στο ταχυδρομείο για να μου πουν πως δεν γίνεται να πληρώσω τους λογαριασμούς της Hol σε αυτούς χωρίς ταχυδρομική επιταγή όπως την λένε.
:whip::wall:

Εσείς που τους πληρώνετε τους λογαριασμούς σας ρε παιδιά, σε τράπεζα;

Αν πας σε τράπεζα προσκομίζεις μόνο αυτό που σου έχουν στείλει, πληρώνεις και φεύγεις ή υπάρχει άλλη διαδικασία.
:hmm:

treli@ris
16-05-08, 15:59
Παιδιά σήμερα περίμενα μισή ώρα και βάλε στο ταχυδρομείο για να μου πουν πως δεν γίνεται να πληρώσω τους λογαριασμούς της Hol σε αυτούς χωρίς ταχυδρομική επιταγή όπως την λένε.
:whip::wall:

Εσείς που τους πληρώνετε τους λογαριασμούς σας ρε παιδιά, σε τράπεζα;

Αν πας σε τράπεζα προσκομίζεις μόνο αυτό που σου έχουν στείλει, πληρώνεις και φεύγεις ή υπάρχει άλλη διαδικασία.
:hmm:

Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω :down:

gkimonas
16-05-08, 16:02
Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω :down:

Ωραίος φίλε ευχαριστώ :oneup:, μα και στο ταχυδρομείο παίρνουν προμήθεια :whip:, επεμένως τα ίδια είναι.

Το γιατί παίρνουν προμήθεια όλοι τους δεν ξέρω κ εγώ.:hmm:

TRY
16-05-08, 17:22
Εγώ πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το easypay το οποίο δεν κρατάει προμήθεια. Και δεν απαιτεί και να είσαι εγγεγραμμένος.

lyk
16-05-08, 18:53
web banking παίδες... ούτε χαράτσι, ούτε αναμονές...

Εγώ από της alpha την σελίδα πληρώνω...

dikal
16-05-08, 18:54
Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω :down:


Ωραίος φίλε ευχαριστώ :oneup:, μα και στο ταχυδρομείο παίρνουν προμήθεια :whip:, επεμένως τα ίδια είναι.

Το γιατί παίρνουν προμήθεια όλοι τους δεν ξέρω κ εγώ.:hmm:

Γιατί Eurobank και Τ.Τ. από κάπου πρέπει να πληρωθούν.

treli@ris
16-05-08, 20:49
Γιατί Eurobank και Τ.Τ. από κάπου πρέπει να πληρωθούν.

Απο την προμηθεια θα πληρωθουν?? Παρομοια πληρωμη που εκανα υποτιθεται οτι απαιτουσε προμηθεια αλλα οταν πηγα με ρωτησαν αν ηθελα να γινει ετσι και φυσικα ειπα οχι και στην τελικη δεν εγινε κανενα μπερδεμα. Ειναι αναλογα με τι θες να κανεις και πως εχει συμφωνηθει πιστευω

dikal
17-05-08, 09:42
Όπως θα γνωρίζεις, τα έσοδα των τραπεζών προέρχονται αποκλειστικά από προμήθειες, τόκους κλπ. Όταν πας στο γκισέ και κάνεις μια κατάθεση στο λαγαριασμό ταμιευτηρίου τρίτου (σε λογαριασμό δηλαδή που δεν είσαι συγκαταθέτης) πάλι πληρώνεις προμήθεια.
Φυσικά και η τράπεζα θα πληρωθεί από την προμήθεια. Υπάρχουν άλλοι τρόποι πληρωμής που δεν πληρώνεις τα κερατιάτικα.

treli@ris
17-05-08, 12:27
Καλα παω πασο :p Ξερετε καλυτερα

theofilos79
17-05-08, 13:22
Ωραίος φίλε ευχαριστώ :oneup:, μα και στο ταχυδρομείο παίρνουν προμήθεια :whip:, επεμένως τα ίδια είναι.

Το γιατί παίρνουν προμήθεια όλοι τους δεν ξέρω κ εγώ.:hmm:

για δοκιμάστε με internet banking της πειραιώς. κρατάει προμήθεια 0,50 λεπτά και κάνεις την πληρωμή από το σπίτι σου και ότι ώρα θέλεις. Φυσικά τυπώνεις και την απόδειξη πληρωμής γιατί με τη χολ ποτέ δεν ξέρεις.

Avvocato
17-05-08, 13:41
Ρε παιδια εγω εχω απο τον Φλεβαρη να τους πληρωσω, εχω παει απο εκει 2 φορες και μου λενε πως δεν τους χρωσταω κατι, διοτι δεν εχει εκδοθει κανενας λογαριασμος ακομη. Τι διαολο συμβαινει με αυτους.

Ειλικρινα δεν θελω να μαζευτουν 6-7 μηνες και να ζητανε κανα 150αρι-200αρι μαζεμενα, δε θα εχω και να τους τα δωσω ολα μαζι.

Στο ερωτημα μου τι να κανω τωρα, η απαντηση τους ηταν να κανω νεα αιτηση και να την ξανακαταχωρησουν στο συστημα τους.................

Μαλλον διακοπη θα κανω,τη βλεπω εγω τη δουλεια.

maxorfo
17-05-08, 19:12
για δοκιμάστε με internet banking της πειραιώς. κρατάει προμήθεια 0,50 λεπτά ..........

Εμένα πάντως ούτε τα 50 λεπτά δεν μου κρατάει η Πειραιώς (winBank).
Το ίδιο ισχύει και με τη Eurobank.

theofilos79
17-05-08, 21:54
Εμένα πάντως ούτε τα 50 λεπτά δεν μου κρατάει η Πειραιώς (winBank).
Το ίδιο ισχύει και με τη Eurobank.

στη δεη μου κρατάει σιγούρα, τώρα για τη χολ δεν θυμάμαι για να είμαι και 100% σίγουρος.

maxorfo
17-05-08, 22:39
Στη ΔΕΗ ναι, σωστό και στην ΕΥΔΑΠ και σε κάποιους άλλους.

apagal
18-05-08, 03:00
Στο e-banking της Eurobank πάντως η πληρωμή είναι χωρίς επιπλέον έξοδα.

theofilos79
18-05-08, 12:55
Στο e-banking της Eurobank πάντως η πληρωμή είναι χωρίς επιπλέον έξοδα.

λογικά αν γίνεται αυτό σε μία τράπεζα αν δεν έχει γίνει ακόμα πολύ συντομα θα γίνει και στις άλλες.

Alex1001
18-05-08, 23:31
πάντως μια καλή λύση είναι να μαζεύεις μερικούς λογαριασμούς και να τους εξοφλείς πακέτο ώστε η προμήθεια να είναι μονο 1.. εγώ έχω 2 πια όταν έρθει και ο τρίτος θα παο από τα γραφεία τους να τους επιστρέψω και το fritz και να πληρώσω χωρίς προμήθειες..

gkimonas
18-05-08, 23:33
πάντως μια καλή λύση είναι να μαζεύεις μερικούς λογαριασμούς και να τους εξοφλείς πακέτο ώστε η προμήθεια να είναι μονο 1.. εγώ έχω 2 πια όταν έρθει και ο τρίτος θα παο από τα γραφεία τους να τους επιστρέψω και το fritz και να πληρώσω χωρίς προμήθειες..

Την καλύτερη δουλειά κάνεις, εξάλλου δεν ξέρουν τι τους γίνεται, θα τους πειράξει κιόλας.:p

Skywriter55
20-05-08, 14:14
Στο e-banking της Eurobank πάντως η πληρωμή είναι χωρίς επιπλέον έξοδα.

Να ρωτήσω: Αν πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL μέσω ebanking θα το πάρουν είδηση τα σαϊνια στο λογιστήριο ή θα μου στέλνουν ξανά τους λογαριασμούς στους επόμενους;Έχω κάποια απόδειξη δλδ ότι πλήρωσα μέσω ebanking; Αρκεί το ότι φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού;

Για να γλιτώνω τις προμήθειες.

gkimonas
20-05-08, 14:19
Να ρωτήσω: Αν πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL μέσω ebanking θα το πάρουν είδηση τα σαϊνια στο λογιστήριο ή θα μου στέλνουν ξανά τους λογαριασμούς στους επόμενους;Έχω κάποια απόδειξη δλδ ότι πλήρωσα μέσω ebanking; Αρκεί το ότι φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού;

Για να γλιτώνω τις προμήθειες.

Έτσι όπως τα έχουνε κάνει είναι ικανοί να σου ζητάνε και αυτά που έχεις πληρώσει τελικά.

Εντάξει ρε παιδιά μην το κάνουμε και θέμα, σιγά την προμήθεια που παίρνουν, ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές που λένε. :p

tsom14
20-05-08, 14:58
ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΑΓΕΣ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ Η FORTHNET O OTE H TELLAS ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΝΩ Η ΗΟΛ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΛΗΡΟΝΩ ΑΛΙΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΗΟΛ ΣΧΕΔΩΝ ΤΕΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ EUROBANK ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗΣ ΠΛΗΡΟΜΗΣ ΚΡΑΤΑΝΕ 30 ΛΕΠΤΑ

theofilos79
20-05-08, 17:38
Να ρωτήσω: Αν πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL μέσω ebanking θα το πάρουν είδηση τα σαϊνια στο λογιστήριο ή θα μου στέλνουν ξανά τους λογαριασμούς στους επόμενους;Έχω κάποια απόδειξη δλδ ότι πλήρωσα μέσω ebanking; Αρκεί το ότι φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού;

Για να γλιτώνω τις προμήθειες.

το ebanking σου βγάζει απόδειξη ότι πλήρωσες αρκεί να έχεις εκτυπωτή να την εκτυπώσεις. Φυσικά όλες οι συναλλαγές σου μπορούν να φανούν και από την κίνηση του λογαριασμού σου.

maxorfo
20-05-08, 19:13
Να ρωτήσω: Αν πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL μέσω ebanking θα το πάρουν είδηση τα σαϊνια στο λογιστήριο ή θα μου στέλνουν ξανά τους λογαριασμούς στους επόμενους;Έχω κάποια απόδειξη δλδ ότι πλήρωσα μέσω ebanking; Αρκεί το ότι φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού;

Για να γλιτώνω τις προμήθειες.


Όσο πλήρωνα μέσω Eurobank, δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Το έπαιρναν είδηση αμέσως.

Με την Πειραιώς κάπου "χάνουν τη μπάλλα", με αποτέλεσμα να μου έχουν ζητήσει τρεις φορές μέχρι σήμερα να τους στείλω με φαξ την εκτύπωση από την online συναλλαγή.

Ηθικό δίδαγμα: Με τη HOL πάντοτε εκτυπώνουμε τη συναλλαγή, μολις ολοκληρώσουμε τη διαδικασία της πληρωμής, για να έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας. Δυνατότητα εκτύπωσης της online συναλλαγής προσφέρουν όλες οι τράπεζες.

guzel
20-05-08, 19:23
ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΤΑΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΑΓΕΣ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ Η FORTHNET O OTE H TELLAS ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΝΩ Η ΗΟΛ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΛΗΡΟΝΩ ΑΛΙΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΗΟΛ ΣΧΕΔΩΝ ΤΕΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ EUROBANK ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗΣ ΠΛΗΡΟΜΗΣ ΚΡΑΤΑΝΕ 30 ΛΕΠΤΑ

δεν ειναι δυσκολο για την χολ να πληρωνονται οι λογαριασμοι στα καταστηματα της voda καποια στιγμη θα γινει

grsaint13
26-05-08, 18:47
Λοιπόν,παιδιά,απ'ότι φαίνεται έβαλαν μυαλό...

Σήμερα έλαβα το λογαριασμό του μήνα ο οποίος έχει ημερομ/νία λήξης πληρωμής 13/6/2008!Βλεπετε,λοιπόν,ότι και νωρίς ήρθε και πιο αργά λήγει.

Να σημειώσω ότι μου ήρθε μαζί σημείωμα για τις πληρωμές των 2 προηγούμενων μηνών που είχαν πληρωθεί εκπρόθεσμα λόγω του ότι άργησα να λάβω τους λογαριαμσούς.

Τέλος,παρατηρώ ότι δεν υπάρχει η χρέωση των 5 ευρώ για την αλλαγή του πακέτου!Υπάρχει,όμως,μια περίεργη χρέωση την οποία ακολουθεί μία...επιστροφή...!Και εξηγώ:Μου χρεώνουν 1,29Ε για τον μήνα Απρίλιο και ακριβώς από κάτω μου επιστρέφουν 1,19Ε,ποσό που πάλι "χρεώνεται" στον Απρίλιο...

Αν κατάλαβε κανείς κάτι ας μου πει...:hmm:

theofilos79
26-05-08, 20:09
Λοιπόν,παιδιά,απ'ότι φαίνεται έβαλαν μυαλό...

Σήμερα έλαβα το λογαριασμό του μήνα ο οποίος έχει ημερομ/νία λήξης πληρωμής 13/6/2008!Βλεπετε,λοιπόν,ότι και νωρίς ήρθε και πιο αργά λήγει.

Να σημειώσω ότι μου ήρθε μαζί σημείωμα για τις πληρωμές των 2 προηγούμενων μηνών που είχαν πληρωθεί εκπρόθεσμα λόγω του ότι άργησα να λάβω τους λογαριαμσούς.

Τέλος,παρατηρώ ότι δεν υπάρχει η χρέωση των 5 ευρώ για την αλλαγή του πακέτου!Υπάρχει,όμως,μια περίεργη χρέωση την οποία ακολουθεί μία...επιστροφή...!Και εξηγώ:Μου χρεώνουν 1,29Ε για τον μήνα Απρίλιο και ακριβώς από κάτω μου επιστρέφουν 1,19Ε,ποσό που πάλι "χρεώνεται" στον Απρίλιο...

Αν κατάλαβε κανείς κάτι ας μου πει...:hmm:

το ίδιο έγινε και σε μένα ήρθε ο λογαριασμός επιτέλους στην ώρα του και με ημερομηνία λήξης και σε μένα στης 13/6/08. ούτε εμένα μου έχουν χρεώσει τα 5 ευρώ και μου έχουν κάνει αυτή την περίεργη χρέωση και μετά μου κάνουν επιστροφή. μόνο που σε μένα το ποσό είναι 10 λεπτά λιγότερο. :p Ελπίζω πραγματικά να έστρωσε το τμήμα λογαριασμών τους ώστε να μην λαμβάνουμε και εμείς ληγμένους τους λογαριασμούς μας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.