PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL πόσο plus;;



Cacofonix
19-04-08, 16:33
1/4 κάνω αίτηση για μεταφορά από τη NetOne στο Vodafone ADSL Plus, το πακέτο με τα 35€ δλδ. Χθες το βράδυ έχει μεταφερθεί το τηλέφωνο αλλά internet δεν έχω. Πέρνω τηλ στη Vodafone και μου λένε ότι εντός διμήνου θα έχει ενεργοποιηθεί και το ADSL. Τους ενημερώνω κι εγώ από πλευράς μου, ότι σε καμμία εταιρεία δεν είχε συμβεί αυτό το πράγμα, ότι δηλαδή θα είχα τηλέφωνο αλλά δεν θα είχα internet, ότι είναι εργαλείο της δουλειάς μου και ότι τους δίνω προθεσμία μέχρι τις 12 του Σαββάτου, μέχρι πριν 4.30 ώρες δλδ αν δεν έχει λυθεί το θέμα να πάω σε ένα κατάστημα και να μου δώσουν μία Mobile Card να μπορώ να δουλεύω μέχρι να ενεργοποιηθεί και το ADSL. Αγρόνι γορασαν τάλαντα πέντε....
Τους ξαναπήρα το πρωί και τους ξαναείπα τα ίδια πράγματα, ότι θα γίνει καταγγελία της σύμβασης, ότι θα μετφέρω με φορητότητα όλες τις συνδέσεις που υπάρχουν στο δικό μου όνομα, καθώς και σε συγγενικά μου πρόσωπα κλπ κλπ.

Μέχρι τώρα με έχουν πάρει ήδη 2 φορές τηλέφωνο. Για να δούμε μέχρι τη Δευτέρα... Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάω από το Χαλάνδρι...

traderman
19-04-08, 18:32
Κατι παρομοιο με το δικο σου
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1972860&postcount=384

Cacofonix
19-04-08, 18:53
Εγώ αν μέχρι τη Δευτέρα δεν έχει λυθεί το πρόβλημα τους απείλησα ότι κάνω φορητότητα όλες τις συνδέσεις, δικές μου και συγγενών, και ότι θα καταγγείλω τη σύμβαση. Αναμένουμε. Βλέπω να κάνω φορητότητα πάλι...

revolvergr
20-04-08, 14:51
Ωχ μην μας λες τετοια γιατι εγω εχω σκοπο να παω την δευτερα να κανω νεα αιτηση για το 2 play της vodafone.Ειμαι στην vivodi εχω μεινει 2 εβδομαδες χωρις τηλεφωνο λογω αλλαγης ρουτερ.

Cacofonix
20-04-08, 15:43
Πήραν χθες βράδυ τη μητέρα μου και θέλουν λέει να συζητήσουμε. Δεν έχω να συζητήσω τίποτα. Πάω για φορητότητα σε Tellas μάλλον, με 23€ και τηλεφωνία VoIP με VoIP discount.
Εφόσον δενμου παρείχαν ολόκληρη την υπηρεσία, δεν νομίζω να πάρουν και τα "μαρούλια"....

ATG
20-04-08, 17:32
1/4 κάνω αίτηση για μεταφορά από τη NetOne στο Vodafone ADSL Plus, το πακέτο με τα 35€ δλδ. Χθες το βράδυ έχει μεταφερθεί το τηλέφωνο αλλά internet δεν έχω. Πέρνω τηλ στη Vodafone και μου λένε ότι εντός διμήνου θα έχει ενεργοποιηθεί και το ADSL. Τους ενημερώνω κι εγώ από πλευράς μου, ότι σε καμμία εταιρεία δεν είχε συμβεί αυτό το πράγμα, ότι δηλαδή θα είχα τηλέφωνο αλλά δεν θα είχα internet, ότι είναι εργαλείο της δουλειάς μου και ότι τους δίνω προθεσμία μέχρι τις 12 του Σαββάτου, μέχρι πριν 4.30 ώρες δλδ αν δεν έχει λυθεί το θέμα να πάω σε ένα κατάστημα και να μου δώσουν μία Mobile Card να μπορώ να δουλεύω μέχρι να ενεργοποιηθεί και το ADSL. Αγρόνι γορασαν τάλαντα πέντε....
Τους ξαναπήρα το πρωί και τους ξαναείπα τα ίδια πράγματα, ότι θα γίνει καταγγελία της σύμβασης, ότι θα μετφέρω με φορητότητα όλες τις συνδέσεις που υπάρχουν στο δικό μου όνομα, καθώς και σε συγγενικά μου πρόσωπα κλπ κλπ.

Μέχρι τώρα με έχουν πάρει ήδη 2 φορές τηλέφωνο. Για να δούμε μέχρι τη Δευτέρα... Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάω από το Χαλάνδρι...

Οταν λες ενεργοποιηθηκε η τηλεφωνια, εννοεις οτι εχεις ζητησει φορητοτητα και ενεργοποιηθηκε ο αριθμος?

Γιατι στην vodafone η τηλεφωνια ενεργοποιηται αμεσως, ενω η φορητοτητα και το adsl ενεργοποιουνται σε τοσο χρονο οσο κανει να πας σε οποιονδηποτε ISP.

Το ιντερνετ απο netone κοπηκε?

Cacofonix
21-04-08, 09:52
Η τηλεφωνία ενεργοποιήθηκε και το internet από net1 κόπηκε. Και φυσικά δεν υπάρχει δικαιολογία του στυλ "δεν σας το 'πανε από το κατάστημα;", όπως μου λέγανε από το τηλέφωνο. Όσες φορητότητες κι αν έχω κάνει, γίνονται όλα ταυτόχρονα.

bored01
21-04-08, 11:50
Η τηλεφωνία ενεργοποιήθηκε και το internet από net1 κόπηκε. Και φυσικά δεν υπάρχει δικαιολογία του στυλ "δεν σας το 'πανε από το κατάστημα;", όπως μου λέγανε από το τηλέφωνο. Όσες φορητότητες κι αν έχω κάνει, γίνονται όλα ταυτόχρονα.

Δεν σου δώσανε τελικά Vodafone mobile connect card?

traderman
21-04-08, 12:30
Εγω που θελω παω απο shared σε full πρεπει να μεινω χωρις ιντερνετ οπως μου λεει η vodafone η ισχυει οτι ισχυει για κανονικη αλλαγη απο παροχο?

Cacofonix
21-04-08, 13:23
Δεν σου δώσανε τελικά Vodafone mobile connect card?
Όχι. Με γράψανε εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Εκανα φορητότητα για Net1.

Dimitris73
21-04-08, 13:35
Δηλαδή για να καταλάβω καλά, από ΝΕΤΟΝΕ έκανες φορητότητα σε Vodafone και τώρα από Vodafone πάλι σε ΝΕΤΟΝΕ? Μπράβο!

Cacofonix
21-04-08, 14:18
Το μπράβο πού πάει;

ariadgr
21-04-08, 20:24
Εγω που θελω παω απο shared σε full πρεπει να μεινω χωρις ιντερνετ οπως μου λεει η vodafone η ισχυει οτι ισχυει για κανονικη αλλαγη απο παροχο?

Η διαδικασία μετάβασης από Shared LLU σε Full LLU χωρίς downtime παρέχεται από τον ΟΤΕ στους παρόχους εδώ και πολύ καιρό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=958850#post958850).

tassos1978
21-04-08, 22:50
Φίλε μου η αίτηση που υπέγραψες δε γράφει τίποτα σχετικό με το χρόνο διεκπεραίωσης του αιτήματος;
Η αίτηση σου είναι με φορητότητα τηλεφωνικού αριθμού ή όχι;

ATG
22-04-08, 00:58
Η τηλεφωνία ενεργοποιήθηκε και το internet από net1 κόπηκε. Και φυσικά δεν υπάρχει δικαιολογία του στυλ "δεν σας το 'πανε από το κατάστημα;", όπως μου λέγανε από το τηλέφωνο. Όσες φορητότητες κι αν έχω κάνει, γίνονται όλα ταυτόχρονα.

Μυριζομαι πατατα καταστηματος.

Στο συμβολαιο σου ζητησαν ανανεργο βροχο?

Cacofonix
22-04-08, 08:55
Ρε παίδες τι το περιπλέκετε; Από φορητότητα είμουνα. Και στην τελική, ακόμα και εγώ ή το κατάστημα να έκανε την πατάτα, εφόσον έχουν λύση, ε τότε είναι για κλάμματα οι τύποι.

tassos1978
22-04-08, 12:03
Ρε παίδες τι το περιπλέκετε; Από φορητότητα είμουνα. Και στην τελική, ακόμα και εγώ ή το κατάστημα να έκανε την πατάτα, εφόσον έχουν λύση, ε τότε είναι για κλάμματα οι τύποι.

Μισό ρε συ φίλε γιατί έχει σημασία. Αν έκανες αίτηση με ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ φορητότητα τηλεφωνικού αριθμού (δηλαδή σε ενεργό βρόγχο) τότε ΔΕ μπορείς να ζητήσεις το οτιδήποτε αν δεν περάσουν 30 ημέρες. Αν έκανες αίτηση σε ανενεργό βρόγχο, οι ημέρες είναι 60. Αλλά και πάλι η βόνταφον είναι η μόνη εταιρία που προσφάρει VMC μετά το πέρας αυτών των ημερών κι άλλωστε δεν είναι και υποχρεωμένη. Απλά το σκηνικό φέυγεις από την εταιρία που ήσουν, πας βόντα και αφού δε σου δίνουν ασύρματη κάρτα (χωρίς να τη δικαιούσαι) πας πίσω στην ίδια εταιρία που ήσουν (άρα ήσουν ευχαριστημένος μαζί της) με κάνει να σκέφτομαι γιατί έκανες αίτηση στη βόνταφον τελικα; :hmm:

traderman
22-04-08, 12:11
Εσενα τι σε νιαζει γιατι εκανε αιτηση στην vodafone?To θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να μεινει ουτε μια ωρα χωρις ιντερνετ.Χαρη τους κανουμε που συμβιβαζομαστε με ασυρματη καρτα.
Εγω γιατι να εχω downtime για να παω απο shared σε full?

tassos1978
22-04-08, 13:32
Εσενα τι σε νιαζει γιατι εκανε αιτηση στην vodafone?To θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να μεινει ουτε μια ωρα χωρις ιντερνετ.

Συμφωνώ απόλυτα πως πρέπει έτσι να γίνει γενικότερα στην Ελλάδα αλλά πες μου. Υπέγραψε πουθενά κάτι τέτοιο; Που το είδατε γραμμένο όταν πρόκειται για νέα γραμμή;

Cacofonix
22-04-08, 14:13
Ρε παιδιά φορητοτητα έκανα. Δεν λεει πουθενα ότι θα μεινω χωρίς Internet για 2 μήνες.

lx911
22-04-08, 14:47
Που κολαει η φορητοτητα; Οταν κανεις φορητοτητα σε εναν παροχο, η διαδικασια ενεργοποιησεις για το adsl ξεκιναει απο την αρχη! Παει αιτηση στον ΟΤΕ με τα στοιχεια σου, εγκρινεται κπλ κπλ... Δεν παει ο ΟΤΕ επειδη του σηκωθηκε και τραβαει το καλωδιο σου απο το dslam του Α παροχου και το βαζει καπακι στου Β που εκανες αιτηση.

Cacofonix
22-04-08, 15:05
Κολλάει και παρακολλάει γιατί ξαναλέω ότι όσες φορές έκανα φορητότητα δεν έμεινα χωρίς net.

Πήραν τηλ. τη μάνα μου να παραλάβουμε τη VMC. Και ο άγιος φοβέρα θέλει. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα τη δεχτώ πλέον.

tassos1978
22-04-08, 15:18
Κολλάει και παρακολλάει γιατί ξαναλέω ότι όσες φορές έκανα φορητότητα δεν έμεινα χωρίς net.

Πήραν τηλ. τη μάνα μου να παραλάβουμε τη VMC. Και ο άγιος φοβέρα θέλει. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα τη δεχτώ πλέον.

Πάω στοίχημα πως θα την δεχτείς!!! :p:twisted:

Cacofonix
22-04-08, 21:51
Το θέμα δεν είναι μόνο δικό μου, αλλά και της μάνας μου. Εγώ ήθελα σκέτο Net και voip τηλεφωνία με το Fritz. Αλλά...

Cacofonix
23-04-08, 12:29
Με πήρε τηλ σήμερα η μάνα μου και της βγάζει ότι δεν υπάρχει ο συνδρομητής....Αϊντέ..

Cacofonix
29-04-08, 00:13
Το πρόβλημα ναι μεν λύθηκε, αλλά ύστερα από 5 ημέρες, μεγάλο χρονικό διάστημα όμως. Η μάνα μου είναι έξω φρενών, εγώ δεν έχω net ενώ αυτοί ισχυρίζονται ότι έχει ενεργοποιηθεί..........

bored01
29-04-08, 02:45
Το πρόβλημα ναι μεν λύθηκε, αλλά ύστερα από 5 ημέρες, μεγάλο χρονικό διάστημα όμως. Η μάνα μου είναι έξω φρενών, εγώ δεν έχω net ενώ αυτοί ισχυρίζονται ότι έχει ενεργοποιηθεί..........

Μπερδεύτηκα.:( "Το πρόβλημα ναι μεν λύθηκε", "H μάνα μου είναι έξω φρενών, εγώ δεν έχω net".
Πώς αφού λες ότι λύθηκε δεν έχεις net?:hmm::)

Cacofonix
29-04-08, 09:08
Λύθηκε το πρόβλημα με το τηλέφωνο....net δεν έχω....

bored01
29-04-08, 11:30
Λύθηκε το πρόβλημα με το τηλέφωνο....net δεν έχω....

Δεν πήρες της VMCC?

Cacofonix
29-04-08, 19:55
Δεν πήρες της VMCC?
Οχι, γιατί έλειπα εκτός. Ολα εντάξει, αν και η μάνα μου είναι αγανακτισμένη.

tassos1978
29-04-08, 20:01
Δεν καταλαβαίνω τίποτα...

v_zalmas
30-04-08, 18:14
sorry αλλα εσύ δεν έχεις συναισθήματα και βολίσει μονο η μάνα σου?
ολόκληρος άντρας...έλεος!
βάλε "τελλας" να σωθείς

bored01
30-04-08, 22:18
βάλε "τελλας" να σωθείς

Έλεος... Πόσα links θέλεις δηλαδή με παράπονα για τη Tellas?

Cacofonix
30-04-08, 22:58
sorry αλλα εσύ δεν έχεις συναισθήματα και βολίσει μονο η μάνα σου?
ολόκληρος άντρας...έλεος!
βάλε "τελλας" να σωθείς
Δεν είναι αν έχω συναισθήματα ή όχι, αλλά ποιος την ακούει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.