PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet + Conn-X???



Ashdalande
19-04-08, 17:04
Καλησπερα σας...
Ηθελα να ρωτησω, ειναι δυνατον να εχεις ταυτοχρονα συνδεση με 2 παροχους?

Εχτες εκανα restart το router μου και παρατηρησα οτι ειχε κρατησει τις ρυθμισεις της συνδεσης Conn-X που ειχα πριν μεταφερθω στην Forthnet( εγιναν διαφορα σκηνικα εως οτου με συνδεσουν απο την Forthnet βεβαια)...Και ενω εχω πλεον συνδεση Forthnet (οπως λεει το 1242 του ΟΤΕ,η ΟΤΕΝΕΤ αλλα και ο υπαλληλος του καταστηματος OTEshop που απευθυνθηκα), εγω συνεχιζω να εχω και τις 2 συνδεσεις :oneup:

Και για του λογου το αληθες :
http://img171.imageshack.us/img171/8058/connectionsmj5.jpg

Εχει συμβει σε αλλον?

gvenos
19-04-08, 17:09
Καλησπερα σας...
Ηθελα να ρωτησω, ειναι δυνατον να εχεις ταυτοχρονα συνδεση με 2 παροχους?

Εχτες εκανα restart το router μου και παρατηρησα οτι ειχε κρατησει τις ρυθμισεις της συνδεσης Conn-X που ειχα πριν μεταφερθω στην Forthnet( εγιναν διαφορα σκηνικα εως οτου με συνδεσουν απο την Forthnet βεβαια)...Και ενω εχω πλεον συνδεση Forthnet (οπως λεει το 1242 του ΟΤΕ,η ΟΤΕΝΕΤ αλλα και ο υπαλληλος του καταστηματος OTEshop που απευθυνθηκα), εγω συνεχιζω να εχω και τις 2 συνδεσεις :oneup:

Και για του λογου το αληθες :
http://img171.imageshack.us/img171/8058/connectionsmj5.jpg

Εχει συμβει σε αλλον?

Εγω είχα forthnet και τώρα Conn-x για περίπου 2 εβδομάδες μέχρι να γίνει αποσύνδεσή μου απο την Forthnet είχα και τα 2, έπειτα μόνο Conn-x:rofl:

Ashdalande
19-04-08, 17:33
Το Θεμα ειναι οτι εχω Conn-X απο τον Ιανουαριο ,χωρις να το πληρωνω!!!
Ειχα παρει Adsl In A Box απο Forthnet, εστειλα την αιτηση τον Iανουαριο και ταυτοχρονα μετακομισα.Στην καινουρια πολυκατοικια που πηγα δεν ειχε κουτι ΟΤΕ,μεχρι να το βαλουν οι τεχνικοι του και να παρω γραμμη,περασε 1,5 μηνας (ενας απο τους λογους που εφυγα απο τον κρατικοδιαιτο ΟΤΕ).
Η αιτηση της Forthnet ειχε κολλησει εντωμεταξυ οπως μου εξηγησαν λογω του οτι δεν ειχα γραμμη ΟΤΕ (το ιδιοκτητο εχει καταντησει ανεκδοτο πλεον).Οταν πηρα γραμμη,επικοινωνησα με Forthnet και επανεκινησαν την διαδικασια ενεργοποιησης μου,με αποτελεσμα ολοι να βλεπουν πως στην γραμμη μου πλεον παροχος ειναι η Forthnet(ολοι=ΟΤΕ,ΟΤΕΝΕΤ,ΟΤΕshop,Forthnet).
Ομως εγω απο τον Ιανουαριο εχω και Conn-x, το οποιο μαλιστα δεν πληρωνω και ακομα κ τωρα, 17 μερες μετα την ενεργοποιηση της Forthnet, συνεχιζω να εχω και conn-x, το οποιο "δεν το βλεπει κανενας" και επομενως οπως μου ειπαν "δεν μπορεις να το κοψεις γιατι δεν εχεις conn-x" !!!

Ελπιζω μονο να μην μου κανουν κανα χουνερι αργοτερα και βρεθω να πληρωνω μια υπηρεσια που ενω πλεον δεν χρησιμοποιω και ολοι μου λενε πως δεν την εχω πια, εντουτοις βρισκεται στην διαθεση μου οποια στιγμη θελησω (αρκει να δωσω τα παλια username & password στο router και απευθειας αλλαζει ο παροχος σε OTEnet).

Τι αλλο να κανω? Να πιασω κανενα υπαλληλο του ΟΤΕ απο τον γιακα και να τον βαλω να με χρεωσει και να μου διακοψει εδω και τωρα μια υπηρεσια που βλεπει οτι δεν εχω, εγω ξερω πως εχω ομως?:)
Εδω που μας φτασανε, διολου απιθανο δεν το βρισκω...:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.