PDA

Επιστροφή στο Forum : Σε 3 μέρες ενεργοποίηση



FOTIS1972
21-04-08, 11:54
Εκανα αίτηση παρασκευή 11 του απρίλη, 16 μου είπαν πως είμαι συνδεδεμένος
και σήμερα μου ήρθε ο εξοπλισμός
Το απόγευμα θα επιβεβαιώσω ενεροποίηση και ταχύτητα
Ολα αυτά μετά απο απερίγραπτη ταλαιπωρία αναμονής από On telecoms - Tellas _ Hol
Τελικά πίσω στον ΟΤΕ
Φαντάζομαι ότι τελικά βάζει το χεράκι του στος άλλους provider και καθυστερούν αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει πάντα αυτός
Πάντως σε 3 μέρες ενεργοποίηση δεν μου έχει ξανατύχει
Αντε να δούμε και ποιότητα τώρα
Θα σας ενημερώσω

menthol1979
21-04-08, 13:53
Δευτέρα έκανα αίτηση (134) Πέμπτη πρωί ήμουνα ενεργοποιημένος... :)

hel
21-04-08, 14:00
Εκανα αίτηση παρασκευή 11 του απρίλη, 16 μου είπαν πως είμαι συνδεδεμένος
και σήμερα μου ήρθε ο εξοπλισμός
Το απόγευμα θα επιβεβαιώσω ενεροποίηση και ταχύτητα
Ολα αυτά μετά απο απερίγραπτη ταλαιπωρία αναμονής από On telecoms - Tellas _ Hol
Τελικά πίσω στον ΟΤΕ
Φαντάζομαι ότι τελικά βάζει το χεράκι του στος άλλους provider και καθυστερούν αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει πάντα αυτός
Πάντως σε 3 μέρες ενεργοποίηση δεν μου έχει ξανατύχει
Αντε να δούμε και ποιότητα τώρα
Θα σας ενημερώσω

Για τι σύνδεση;

FOTIS1972
21-04-08, 14:50
conn-x 24
ειχα tellas, την ακύρωσα για να βάλω hol , περίμενα 4 μήνες hol δεν με ενεργοποίησε
και μόλις έκανα αίτηση ote σε 3 μέρες με ενεργοποίησαν από ότι λενε
το απόγευμα θα ξέρω σίγουρα

gore22
22-04-08, 05:40
Ένα έχω μόνο να πω...31/03/08 έκανα αίτηση αναβάθμισης από 768 στα 4mbps στο 134 και μέχρι και σήμερα 22/04/08 ακόμα περιμένω. Τηλεφωνώ τηλέφωνο σε όλους τους πιθανούς αριθμούς που θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν (134,124.1242, 2109313699) και όλοι ανεξαίρετος με κοροϊδεύουν και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, με δικαιολογίες του τύπου "δεν υπάρχει πόρτα" "κόλλησε το σύστημα"κτλ
Ειλικρινά έχω "σκάσει" οοουφ!!!!
Λέω να βάλω ΟΝ Telecoms...έχει ένα φιλαράκι μου, το έχω δει και είναι Super....Τουλάχιστον εάν είναι να περιμένω τόσο καιρό, ας γλιτώσω και το πάγιο του ΟΤΕ!

Art2007
22-04-08, 07:24
Ειδικά σε επαρχία έχω δει ουκ ολιγες φορές (από αιτήσεις που εχω προωθήσει εγώ ο ίδιος) η ενεργοποίηση conn-x να γίνεται σε 24 - 48 ΩΡΕΣ. Οι μεγάλες καθυστερήσεις που σημειώνονταν στα τέλη του 2007 νομίζω στη συντριπτική πλειοψηφία τους έχουν περάσει ανεπιστρεπτί...

gore22
22-04-08, 08:14
Έπεσα στην περίπτωση δηλαδή?????Τί μπορεί να φταίει και καθυστερεί τόσο????Γιατί κανείς τους δεν ξέρει τίποτα και μου λένε ανακρίβιες και πράγματα που, κρίνοντας απο το τόνο της φωνής τους (διστακτικός), ούτε οι ίδιοι δεν πιστεύουν??? :(

pnikolo
22-04-08, 10:21
Έπεσα στην περίπτωση δηλαδή?????Τί μπορεί να φταίει και καθυστερεί τόσο????Γιατί κανείς τους δεν ξέρει τίποτα και μου λένε ανακρίβιες και πράγματα που, κρίνοντας απο το τόνο της φωνής τους (διστακτικός), ούτε οι ίδιοι δεν πιστεύουν??? :(

Το πιο πιθανο ειναι να μην υπαρχουν ελευθερες πορτες :hmm:
Ρωτα σε πιες ταχυτητες υπαρχουν ελευθερες μηπως στα 2 η στα 8 να αναβαθμιστεις πιο γρηγορα ;)

hel
22-04-08, 12:36
Ένα έχω μόνο να πω...31/03/08 έκανα αίτηση αναβάθμισης από 768 στα 4mbps στο 134 και μέχρι και σήμερα 22/04/08 ακόμα περιμένω. Τηλεφωνώ τηλέφωνο σε όλους τους πιθανούς αριθμούς που θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν (134,124.1242, 2109313699) και όλοι ανεξαίρετος με κοροϊδεύουν και προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, με δικαιολογίες του τύπου "δεν υπάρχει πόρτα" "κόλλησε το σύστημα"κτλ
Ειλικρινά έχω "σκάσει" οοουφ!!!!
Λέω να βάλω ΟΝ Telecoms...έχει ένα φιλαράκι μου, το έχω δει και είναι Super....Τουλάχιστον εάν είναι να περιμένω τόσο καιρό, ας γλιτώσω και το πάγιο του ΟΤΕ!

Περιοχή;

Dimitris
22-04-08, 15:10
Κι εγώ Πέμπτη έκανα αίτηση στο 134 και Τρίτη ενεργοποιήθηκα. 2 μήνες περίμενα τη HOL αλλά τίποτα.

sunrise
25-04-08, 21:46
Κι εγώ Πέμπτη έκανα αίτηση στο 134 και Τρίτη ενεργοποιήθηκα. 2 μήνες περίμενα τη HOL αλλά τίποτα.


Τελικα πολλοι ειμαστε καμμενοι απο την χολ...:rofl::rofl::rofl: ηρθε η ωρα να κανουμε κανα κλαμπ χαχαχαχαχαχα μονο 2 μηνες καλα εισαι...ευτυχως υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες..

καλο πασχα

gvenos
25-04-08, 21:49
Είχα κάνει αίτηση Παρασκευή 24/1/2008 και την Δευτέρα 27/1/2008 με πήραν τηλέφωνο πως ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου και να πάω, να παραλάβω τον εξοπλισμό! Νομίζω αρκετά σύντομη διαδικασία αν αναλογιστεί κανείς ό,τι μεσολάβησε Σαββατοκύριακο!

sunrise
25-04-08, 21:54
Είχα κάνει αίτηση Παρασκευή 24/1/2008 και την Δευτέρα 27/1/2008 με πήραν τηλέφωνο πως ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου και να πάω, να παραλάβω τον εξοπλισμό! Νομίζω αρκετά σύντομη διαδικασία αν αναλογιστεί κανείς ό,τι μεσολάβησε Σαββατοκύριακο!

Καλα εσυ θα χες κανα μεσον....:p:):rofl: πολυ γρηγορα οντως;) και καλα χαρακτηριστικα γραμμης εχεις..

gvenos
25-04-08, 21:56
Καλα εσυ θα χες κανα μεσον....:p:):rofl: πολυ γρηγορα οντως;) και καλα χαρακτηριστικα γραμμης εχεις..

Είμαι δίπλα στο DSLAM, γι' αυτό αυτά τα χαρακτηριστικά στη γραμμή μου! Όσο για το "μέσον", δεν θα το έλεγα! Απλά είμαι απο τους τυχερούς!

sunrise
25-04-08, 23:52
Είμαι δίπλα στο DSLAM, γι' αυτό αυτά τα χαρακτηριστικά στη γραμμή μου! Όσο για το "μέσον", δεν θα το έλεγα! Απλά είμαι απο τους τυχερούς!

anyway πλακα σου κανα..καλο πασχα και σε σενα

Lagman
29-04-08, 18:59
Εκανα αίτηση παρασκευή 11 του απρίλη, 16 μου είπαν πως είμαι συνδεδεμένος
και σήμερα μου ήρθε ο εξοπλισμός
Το απόγευμα θα επιβεβαιώσω ενεροποίηση και ταχύτητα
Ολα αυτά μετά απο απερίγραπτη ταλαιπωρία αναμονής από On telecoms - Tellas _ Hol
Τελικά πίσω στον ΟΤΕ
Φαντάζομαι ότι τελικά βάζει το χεράκι του στος άλλους provider και καθυστερούν αλλά πιστεύω ότι δεν φταίει πάντα αυτός
Πάντως σε 3 μέρες ενεργοποίηση δεν μου έχει ξανατύχει
Αντε να δούμε και ποιότητα τώρα
Θα σας ενημερώσω


Τι νομίζεις ότι είναι η ενεργοποίηση ; ηλεκτρονικά γίνετε και είναι μερικά κλικ και δυστυχώς αυτά τα περιβόητα κλικ κάνουν ΜΗΝΕΣ σε άλλους παρόδους... μάλιστα αν έχεις γνωστό στον ΟΤΕ η ενεργοποίηση γίνετε και την ίδια μέρα . Άλλωστε αυτό διαφημίζει και ο ΟΤΕ στον λογαριασμό του...

baskon
29-04-08, 19:13
Πάντως εξαρταται πάρα πολύ και απο την περιοχη..
Εγω όταν πηγα σε vodafone (Hol ) καναν 4 μερες ακριβως να με περασουν σε shared llu..
Επίσης παλιοτερα οταν ειχα βαλει connx ειχαν κανει μονο 5 μερες(οταν ειχε πρωτοβγει το dsl και αργουσαν γενικα οι ενεργοποιησεις....
Ισως να ειμαι και τυχερος ,δε ξερω..

Πάντως με Οτε σε δυσκολες περιοχες εχετε γρηγοροτερη ενεργοποιηση..

hel
30-04-08, 12:07
Πάντως εξαρταται πάρα πολύ και απο την περιοχη..
Εγω όταν πηγα σε vodafone (Hol ) καναν 4 μερες ακριβως να με περασουν σε shared llu..
Επίσης παλιοτερα οταν ειχα βαλει connx ειχαν κανει μονο 5 μερες(οταν ειχε πρωτοβγει το dsl και αργουσαν γενικα οι ενεργοποιησεις....
Ισως να ειμαι και τυχερος ,δε ξερω..

Πάντως με Οτε σε δυσκολες περιοχες εχετε γρηγοροτερη ενεργοποιηση..

Εδώ στην Ξάνθη έκαναν 3 ημέρες για ενεργοποίηση 2play, που δεν έχει ξαναγίνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.