PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργη ενόχληση από Tellas



Kirk
21-04-08, 13:34
Παιδιά σήμερα το πρωϊ πήγε ένας υπάλληλος από currier στο πατρικό μου και ζήτησε από την μητέρα μου να υπογράψει τα χαρτιά για την δήθεν αίτηση internet που υποτίθεται ότι είχε υποβάλει η τελευταία στην Τellas. Κρατούσε και ένα δέμα που της είπε ότι της ανήκει μόλις υπογράψει. Μάλλον θα ήταν modem. H μητέρα μου έχει Tellas σαν τηλεφωνική γραμμή αλλά ουδέποτε έκανε αίτηση για internet. Μάλιστα όταν έβαλε Tellas γραμμή τηλεφώνου και την ρωτήσανε αν ήθελε internet αρνήθηκε κατηγορηματικά. Φυσικά αρνήθηκε να υπογράψει και με πήρε αμέσως τηλέφωνο, για να μιλήσω και ο ίδιος με τον υπάλληλο currier. Ο οποίος μου είπε ότι είχε έρθει για τα τυπικά σχετικά με την αίτηση internet. Φυσικά του είπα πως δεν υπάρχει τέτοια αίτηση και δεν εδιαφέρεται γενικά το πατρικό μου για σύνδεση. Και βέβαια έφυγε άπραγος.
Έχετε ξανακούσει για παρόμοιο περιστατικό στα καλακαθούμενα για δήθεν αίτηση σύνδεσης ?
Μπορεί η Tellas, (μια σοβαρή εταιρία υποθέτω), να ψαρεύει έτσι επιπλέον πελάτες για σύνδεση?
Μπορεί να έχει γίνει λάθος μετά από τόσα κατηγορηματικά ''όχι'' της μητέρας μου, όταν έκανε σύνδεση τηλεφώνου?
Τι μπορεί να παίζει?

emeliss
21-04-08, 13:42
Αυτά συμβαίνουν όταν σπας μια εταιρεία σε κομμάτια και δίνεις το εμπορικό κομμάτι σε σαρκοφάγους εργολάβους που πληρώνονται ανά τεμάχιο.

no_logo
21-04-08, 13:49
που την είδες την σοβαρή εταιρεία Kirk;

ξέρεις πόσες 10δες φορές έχει πληρώσει πρόστιμα η tellas για πλαστογραφίες συμβολαίων, εγγραφή άσχετων στο πελατολόγιο της εταιρείας, ετσιθελικές φορητότητες τηλεφωνικών γραμμών κοκ;

Στο Γούκο αν γινόσουν πελάτης περισσότερη αξιοπιστία θα απολάμβανες

pan82
21-04-08, 13:58
Παιδιά σήμερα το πρωϊ πήγε ένας υπάλληλος από currier στο πατρικό μου και ζήτησε από την μητέρα μου να υπογράψει τα χαρτιά για την δήθεν αίτηση internet που υποτίθεται ότι είχε υποβάλει η τελευταία στην Τellas. Κρατούσε και ένα δέμα που της είπε ότι της ανήκει μόλις υπογράψει. Μάλλον θα ήταν modem. H μητέρα μου έχει Tellas σαν τηλεφωνική γραμμή αλλά ουδέποτε έκανε αίτηση για internet. Μάλιστα όταν έβαλε Tellas γραμμή τηλεφώνου και την ρωτήσανε αν ήθελε internet αρνήθηκε κατηγορηματικά. Φυσικά αρνήθηκε να υπογράψει και με πήρε αμέσως τηλέφωνο, για να μιλήσω και ο ίδιος με τον υπάλληλο currier. Ο οποίος μου είπε ότι είχε έρθει για τα τυπικά σχετικά με την αίτηση internet. Φυσικά του είπα πως δεν υπάρχει τέτοια αίτηση και δεν εδιαφέρεται γενικά το πατρικό μου για σύνδεση. Και βέβαια έφυγε άπραγος.
Έχετε ξανακούσει για παρόμοιο περιστατικό στα καλακαθούμενα για δήθεν αίτηση σύνδεσης ?
Μπορεί η Tellas, (μια σοβαρή εταιρία υποθέτω), να ψαρεύει έτσι επιπλέον πελάτες για σύνδεση?
Μπορεί να έχει γίνει λάθος μετά από τόσα κατηγορηματικά ''όχι'' της μητέρας μου, όταν έκανε σύνδεση τηλεφώνου?
Τι μπορεί να παίζει?

Μήπως απλά η μητέρα σου έχει zisto telephone αυτό με τα 26,95€ που αν θέλεις παρέχει και δωρεάν adsl γραμμή που μπορείς να συνδέεσαι και να πληρώνεις με χρονοχρέωση;;; Η τελλας ξέρω έχει βγάλει προσφορά σε όλους τους πελάτες του πακέτου τρεις μήνες adsl δωρεάν για δοκιμή και αν θέλουν το κρατάνε και συνεχίζουν με το full ζιστο. Μήπως συνέβει αυτό και τους κατηγορούμε άδικα;; Γιατί μου φαίνεται περίεργο αν ηδη εχει τελλάς να της κάνουν απάτη, τι να χάσουν δηλαδή και ένα πελάτη ακόμα

Kirk
21-04-08, 15:35
Χμμ! :hmm:Το τελευταίο θα το κοιτάξω.
Ευχαριστώ παιδιά.

Spanos
21-04-08, 15:54
Αυτά συμβαίνουν όταν σπας μια εταιρεία σε κομμάτια και δίνεις το εμπορικό κομμάτι σε σαρκοφάγους εργολάβους που πληρώνονται ανά τεμάχιο.


που την είδες την σοβαρή εταιρεία Kirk;

ξέρεις πόσες 10δες φορές έχει πληρώσει πρόστιμα η tellas για πλαστογραφίες συμβολαίων, εγγραφή άσχετων στο πελατολόγιο της εταιρείας, ετσιθελικές φορητότητες τηλεφωνικών γραμμών κοκ;

Στο Γούκο αν γινόσουν πελάτης περισσότερη αξιοπιστία θα απολάμβανες

Aπλά έφτασε το ιδιόκτητο της tellas στην περιοχή του στα Χανιά και ήρθανε με τα συμβόλαια για να περάσει στο ιδιόκτητο και να μην πληρώνει διπλα πάγια, ο άνθρωπος (η μάνα του δλδ) έχει ήδη Τελλάς ;)

Kirk
21-04-08, 19:23
Aπλά έφτασε το ιδιόκτητο της tellas στην περιοχή του στα Χανιά και ήρθανε με τα συμβόλαια για να περάσει στο ιδιόκτητο και να μην πληρώνει διπλα πάγια, ο άνθρωπος (η μάνα του δλδ) έχει ήδη Τελλάς ;)

Ε! γκου χου, όχι παρεξήγηση. :) Εγώ όντως μένω Χανιά Η μητέρα μου είναι Αθήνα (Μεταμόρφωση). Σορρυ που δεν το διευκρίνησα. Μην πούνε ότι παραπληροφορώ τον κόσμο.

Spanos
21-04-08, 19:41
Ε! γκου χου, όχι παρεξήγηση. :) Εγώ όντως μένω Χανιά Η μητέρα μου είναι Αθήνα (Μεταμόρφωση). Σορρυ που δεν το διευκρίνησα. Μην πούνε ότι παραπληροφορώ τον κόσμο.
Εκει και αν έχει φτάσει;)

Parazaar
22-04-08, 02:00
Και παλι εικασιες,εικασιες,εικασιες...
Αμεσως ολοι βγαλατε και απο ενα συμπερασμα..αγαπητε kirk ασφαλης απαντηση δεν επιδεχεται το ερωτημα σου..μπορει να παιζονται απο ολα εως και τιποτα..
Αν η μαμα ειναι μονο φωνη και FLLU παιζει να πηρε την προσφορα 3 μηνες δωρεαν ιντερνετ αλλα λιγο κουλο μου κανει γιατι θα το ηξερε..ασε που θα προηγουνταν ηχητικη ηχογραφηση απο το customer care της τελλας οτι θελει τους 3 μηνες δωρεαν ιντερνετ οποτε για να ειναι τοσο κατηγορηματικη οτι δεν ξερει τιποτα κατι αλλο παιζει..Το αλλο που ειπες οτι η τελλας "ψαρεύει έτσι επιπλέον πελάτες για σύνδεση" παρτο καλυτερα πισω..ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!
Aυτα που ειπε ο no_logo καλυτερα να μην τα λαβεις υποψιν..Η τελλας σε καμμια περιπτωση δεν κανει πλαστογραφιες ή ετσιθελικες φορητοτητες..Ειναι λογια του αερα χωρις βασιμες αποδειξεις ετσι για να πουμε κατι..Κρουσματα πλαστογραφιων και ετσιθελικων φορητοτητων εχουν οντος παρατηρηθει απο εξωτερικους συνεργατες ομως της Τελλας οπως Teleprime,Cobra,Βe phone που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν αιτησεις πολλες φορες μεσω παραπληροφορησης..Η Τελλας κανει οτι μπορει για να αποδυναμωσει τετοια κρουσματα..
Οσον αφορα το θεμα σου τωρα προσωπικα πιστευω οτι εκανε λαθος ο κουριερ..Πηγε λαθος πακετο σε λαθος παραληπτη..Συμβαινουν αυτα!! Η Τελλας ειναι η μεγαλυτερη εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας με το μεγαλυτερο ογκο πελατων και ειναι πιθανο καποιες φορες να γινονται λαθη απο απροσεξια και μονο..Αυτο που θα σου συνιστουσα ειναι να καλεσεις το 13800 και να μαθεις ακριβως τι εχει γινει..Παντα θα μιλας και θα απευθυνεσαι στο 13800 για οτιδηποτε απο μια απλη αιτηση μεχρι μια σοβαρη βλαβη..Απο οτι καταλαβα πολλοι απο εδω λενε το μακρυ και το κοντο τους..13800 ΠΑΝΤΑ!!

no_logo
22-04-08, 02:17
Aυτα που ειπε ο no_logo καλυτερα να μην τα λαβεις υποψιν..Η τελλας σε καμμια περιπτωση δεν κανει πλαστογραφιες ή ετσιθελικες φορητοτητες..Ειναι λογια του αερα χωρις βασιμες αποδειξεις ετσι για να πουμε κατι..

με τις υγείες σου, λόγια του αέρα λες εσύ

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=118055&highlight=Tellas+%F0%F1%FC%F3%F4%E9%EC%EF

Πρόστιμο 1.550.000 ευρώ για παραβιάσεις της ισχύουσας νομοθεσίας αναφορικά με την Προεπιλογή Φορέα, και την Παροχή Αδεσμοποίητης πρόσβασης στον Τοπικό Βρόχο. Οι ως άνω παραβάσεις, οι οποίες διαπιστώθηκαν κατόπιν διενέργειας από την ΕΕΤΤ τριών αυτοτελών ακροάσεων με αντικείμενο την Προεπιλογή Φορέα, κάθε μία εκ των οποίων αφορούσε μεγάλο αριθμό καταγγελιών καταναλωτών και μίας ακρόασης με αντικείμενο την παροχή αδεσμοποίητης πρόσβασης στον τοπικό βρόχο, εν συντομία έχουν ως εξής:
-Αυθαίρετη ενεργοποίηση προεπιλογής φορέα, εξακολούθηση χρέωσης συνδρομητών μετά την κατάργηση της προεπιλογής
-αυθαίρετη ακύρωση αιτήσεων κατάργησης προεπιλογής φορέα
-καθυστέρηση στην υπαναχώρηση/κατάργηση προεπιλογής φορέα
-μη παροχή στοιχείων σε σχέση με ζητήματα καταναλωτών
-υπερβολικά μεγάλοι χρόνοι αναμονής στις υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών
-καθυστερημένη προώθηση αιτημάτων για παροχή ΤοΒ στην ΟΤΕ Α.Ε.
-ελλιπής ενημέρωση σε σχέση με διαθεσιμότητα υπηρεσιών
-διακοπές στην παροχή υπηρεσιών λόγω βλαβών.


http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=77660&highlight=Tellas+%F0%F1%FC%F3%F4%E9%EC%EF

Την επιβολή προστίμων αποφάσισε η ΕΕΤΤ, σε συνέχεια ακροαματικών διαδικασιών κατά παρόχων σταθερής τηλεφωνίας, οι οποίες διεξήχθησαν μετά από καταγγελίες για αυθαίρετες ενεργοποιήσεις ή ακυρώσεις Προεπιλογής Φορέα ή/και αυθαίρετες ακυρώσεις αιτήσεων κατάργησης Προεπιλογής Φορέα σε συνδρομητές.

Ειδικότερα, η ΕΕΤΤ επέβαλε: α) στην εταιρεία TELLAS, πρόστιμο 150.000 ευρώ.............





Κρουσματα πλαστογραφιων και ετσιθελικων φορητοτητων εχουν οντος παρατηρηθει απο εξωτερικους συνεργατες ομως της Τελλας οπως Teleprime,Cobra,Βe phone που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν αιτησεις πολλες φορες μεσω παραπληροφορησης..Η Τελλας κανει οτι μπορει για να αποδυναμωσει τετοια κρουσματα..



να μην τους παίρνει συνεργάτες
το βρήκαμε τώρα
Αυτή τους διάλεξε, αυτή είναι υπεύθυνη


Για να μάθεις να προκαλείς :twisted:

Parazaar
22-04-08, 02:49
Δεν προκαλω!! Ενημερωσα τι συμβαινει!! Το οτι η τελλας πληρωνει τα σπασμενα των εξωτερικων της συνεργατων ειναι αδιαμφισβητητο..αυτο ομως δεν πρεπει να αποδυναμωνει την εμπιστοσυνη που πρεπει να εχει καποιος για την τελλας!!!!!!! Γιαυτο ενημερωσα να καλει παντα στα κεντρικα στο 13800..Αυτο ομως που κανεις εσυ no_logo ειναι κακια..θες να σου δειξω ποσα προστιμα εχει φαει ο Οτε για αλλου ειδους "παραβασεις"?????
Ολα αυτα μηνυσεις,δικαστηρια κτλ ειναι προβλεπομενα φιλε μου και ολα μεσα στα ορια του ανταγωνισμου!!
Ασε λοιπον τις κακιες..

1.3power
22-04-08, 06:03
Μηπως η μητερα σου ειχε το προγραμμα με τα 26,95 και μολις βγηκε η διαφημιση με τα δωρεαν τηλεφωνα σε 38 χωρες και 1 ωρα κινητα καλεσε και εκανε αλλαγη πακετου για να εχει τις 38 χωρες και τα κινητα??αν ναι τοτε καλως της στειλανε και εξοπλισμο γιατι ειναι μεσα στο πακετο....

Καλο θα ηταν πριν ανοιξουμε ενα τοπικ να ξερουμε συγκεκριμενα τι εχει γινει και να μην λεμε αερολογιες...δεν μιλαω συγκεκριμενα αλλα μου κανει πολυ δυσκολο να υπαρχει ενας πελατης με τηλςφωνο και να τον χασει μια εταιρια επειδη ο πελατης δεν θελει νετ...

Parazaar
22-04-08, 08:27
Kαι αλλαγη πακετου να εκανε η μαμα του στα 39.9 απαιτηται ηχογραφηση ηχητικη με το customer care..και εκει την ρωτανε αν θελει να της αποστειλλουν τον εξοπλισμο για το ιντερνετ και απανταει με ναι ή οχι..αν το ξεχασουν και δεν τη ρωτησουν θεωρηται ακυρη η ηχογραφηση..επομενως δεν παιζει να συνεβη κατι τετοιο μιας και ηταν καθετη οτι δεν ηξερε κατι για τον εξοπλισμο και περι συνδεσεως με ιντερνετ..εγω πιστευω οτι εγινε λαθος απο τα κουριερ..το καλυτερο θα ηταν να μιλησει στο 13800 παντως για να μαθει τελικα..αυτα!!

no_logo
22-04-08, 08:38
Δεν προκαλω!!

προκλητικότατος είσαι όταν αμφησβητείς ότι η τελλας έχει προβεί σε πλαστογραφίες
Τα πρόστιμα παραπάνω ελπίζω να σου φρέσκαραν την κακή σου μνήμη


Ενημερωσα τι συμβαινει!! Το οτι η τελλας πληρωνει τα σπασμενα των εξωτερικων της συνεργατων ειναι αδιαμφισβητητο..αυτο ομως δεν πρεπει να αποδυναμωνει την εμπιστοσυνη που πρεπει να εχει καποιος για την τελλας!!!!!!! Γιαυτο ενημερωσα να καλει παντα στα κεντρικα στο 13800..

Ας προσέχει τους συνεργάτες της, δεν μου λέει τίποτα αυτό


Αυτο ομως που κανεις εσυ no_logo ειναι κακια..θες να σου δειξω ποσα προστιμα εχει φαει ο Οτε για αλλου ειδους "παραβασεις"?????

το νήμα είναι για την tellas, το επιχείρημα του ΟΤΕ είναι απλά για να θολώσει τα νερά
Πάντως αν μου βρεις καταδίκη του για πλαστογραφίες -αδίκημα του κοινού ποινικού δικαίου- πολύ θα χαρώ να το ποστάρεις.



Ολα αυτα μηνυσεις,δικαστηρια κτλ ειναι προβλεπομενα φιλε μου και ολα μεσα στα ορια του ανταγωνισμου!!
Ασε λοιπον τις κακιες..

Χαχα καλό
Γιαυτό λέω παραπάνω πως ο Γούκος είναι περισσότερο αξιόπιστος
Όταν φτάνει ο πελάτης (?) να δικαιολογεί τις πλαστογραφήσεις που γίνονται εις βάρος του ..............
Μακάρι μια μέρα να σε τυλίξει μια τράπεζα, εταιρεία σε μια κόλλα χαρτί με παράνομο τρόπο για να καταλάβεις ποιον υπηρετεί ο "ανταγωνισμός" αυτος

emeliss
22-04-08, 09:48
Που κολλάνε άλλες εταιρείες στο πρόβλημα του Kirk; Μου θυμίζεις πολιτικό της ΝΔ που στην δύσκολη στιγμή λέει, μα και το ΠΑΣΟΚ αυτά έκανε. Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Εγώ συμφωνώ ότι οι παρανομίες γίνονται από εξωτερικούς συνεργάτες. Τον πελάτη όμως δεν τον ενδιαφέρει. Είναι δυνατόν να αφήνεις τον οποιοδήποτε να χαλάει την εικόνα της επιχείρησής σου;

nickpass
24-04-08, 11:56
Παντα θα μιλας και θα απευθυνεσαι στο 13800 για οτιδηποτε απο μια απλη αιτηση μεχρι μια σοβαρη βλαβη..ΠΑΝΤΑ!!

Φτου και δεν το ηξερα...

wizardakis
25-04-08, 13:34
Δεν προκαλω!! Ενημερωσα τι συμβαινει!! Το οτι η τελλας πληρωνει τα σπασμενα των εξωτερικων της συνεργατων ειναι αδιαμφισβητητο..αυτο ομως δεν πρεπει να αποδυναμωνει την εμπιστοσυνη που πρεπει να εχει καποιος για την τελλας!!!!!!! Γιαυτο ενημερωσα να καλει παντα στα κεντρικα στο 13800..Αυτο ομως που κανεις εσυ no_logo ειναι κακια..θες να σου δειξω ποσα προστιμα εχει φαει ο Οτε για αλλου ειδους "παραβασεις"?????
Ολα αυτα μηνυσεις,δικαστηρια κτλ ειναι προβλεπομενα φιλε μου και ολα μεσα στα ορια του ανταγωνισμου!!
Ασε λοιπον τις κακιες..

Παιδια για να τελειωνουμε μια και καλη.Και το 13800 ειναι συνεργατες της ΤΕΛΛΑΣ και δεν ειναι στα κεντρικα.Εχει ξανα αναφερθει αλλωστε στο φορουμ.Παντου συνεργατες θα δειτε.

Parazaar
27-04-08, 17:30
Το οτι το customer care της Τελλας δεν στεγαζεται στο ιδιο κτηριο που ειναι τα κεντρικα δε σημαινει οτι ειναι κατι αλλο,κατι εξωγηινο, κατι περα απο καθε φαντασια!!!χαχαχαχαχαχ.... Απλα σταγαζεται σε αλλο κτηριο τοσο προκλητικο σου κανει ολο αυτο??? αχαχαχχαχααχ.....

no_logo
27-04-08, 18:06
Το οτι το customer care της Τελλας δεν στεγαζεται στο ιδιο κτηριο που ειναι τα κεντρικα δε σημαινει οτι ειναι κατι αλλο,κατι εξωγηινο, κατι περα απο καθε φαντασια!!!χαχαχαχαχαχ.... Απλα σταγαζεται σε αλλο κτηριο τοσο προκλητικο σου κανει ολο αυτο??? αχαχαχχαχααχ.....

η υποστήριξη πελατών της tellas ανήκει σε άλλη εταιρεία, την teleperformance, άριστα τα λέει ο wizardakis

Αλλος παραπληροφορεί για δεύτερη φορά μάλιστα

Parazaar
28-04-08, 20:52
Αγαπητε no_logo το οτι το customer care της τελλας στεγαζεται σε αλλο κτηριο το οποιο ονομαζεται teleperformance δε σημαινει οτι ειναι κατι διαφορετικο..ολα τα προγραμματα,ολες οι διαδικασιες,ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ, ειναι οπως και στα κεντρικα.Απλα λογω ελλειψης χωρου στα κεντρικα διευθετιθηκε ετσι το θεμα ωστε το customer care να στεγαστει αλλου!!
Η ημιμαθεια ειναι η μητερα της παραπληροφορησης στο χει μαθει κανεις αυτο?
Εχεις μαθει επισης οτι στην teleperformance στεγαζεται το customer care της otenet, on telecoms αλλα και πολλων τραπεζων?? Σου χει μαθει κανεις οτι η teleperformance εχει υπογραψει συμβασεις με ολες αυτες τις εταιρειες,συμβασεις οι οποιες αν δεν τηρηθουν απαρεγκλιτα η teleperformance εχει ποινικες και οικονομικες κυρωσεις??? Λες μετα απο ολα αυτα η teleperformance να κανει οτι θελει???
Ενημερωσου πρωτα και μετα κατηγορησε..Αυτος που παραπληροφορει λογω ημιμαθειας εδω μεσα εισαι μαλλον εσυ..αυτα..:down:

Νικαετός
30-04-08, 09:18
Εχεις μαθει επισης οτι στην teleperformance στεγαζεται το customer care της otenet

Της ΟΤΕΝΕΤ?? Από πότε?

@Parazaar, σε κάθε περίπτωση η teleperfomance είναι άλλη εταιρία, ανεξάρτητη, οπότε μάλλον οι συνομιλητές σου έχουν δίκιο και θα πρέπει να αλλάξεις τόνο ;)

XARAYGH
30-04-08, 09:34
H TELEPERFORMANCE πραγματι εχει και acount Της οτενετ

Parazaar
30-04-08, 11:56
Mπορει να ειναι ανεξαρτητη εταιρεια αυτο ομως δε σημαινει οτι το customer care της τελλας που στεγαζεται εκει θα ηταν τμημα διαφορετικο αν θα στεγαζονταν στα κεντρικα..απλα εχει αλλη επωνυμια το κτηριο τιποτα αλλο..τα προγραμματα,οι υπολογιστες,τα τμηματα φορητοτητας,φαξ,data entry,κουριερ,ολες οι επισημες ανακοινωσεις,τα παντα δηλαδη εκτος λογιστηριου και τεχνικου τμηματος που στεγαζονται στα κεντρικα,βρισκονται στην teleperfomance.Και οι 2 ομως εταιρειες ειναι σαν μια.Την Τελλας ...

@πως θα σου φαινοταν αν σε χαρακτηριζαν παραπληροφοριοδοτη Νικαετε? για να αλλαξω το υφος μου σε μερικους ας αλλαξουν πρωτα το δικο τους..δεν χαρακτηρισα κανεναν εγω το αντιθετο μαλιστα.. αυτο που ειπα ειναι οτι οντως η τελλας εχει εξωτερικους συνεργατες οπως cobra,be phone,teleprime κτλ για να της φερουν πελατες αλλα η teleperfomance ειναι κατι το διαφορετικο..μπορει να ειναι αλλη εταιρεια με διαφορετικη επωνυμια απο την τελλας αλλα δεν παυει το αcount τελλας της teleperfomance να ανηκει στην Τελλας..οι προηγουμενες εταιρειες που προανεφερα ειναι μονο συνεργατες της τελλας..δεν εχουν ουτε τα προγραμματα, ουτε τον εξοπλισμο, ουτε γινονται εκει επισημες ανακοινωσεις, ουτε τιποτα..απλα τηλεφωνα εχουν και παιρνουν τον κοσμακι να κανει αιτησεις..οταν ερχoνται τωρα μερικοι και πετανε κουλα οπως η τελλας εχει γεμισει παντου αφερεγγυους συνεργατες και οτι η teleperfomance οπου στεγαζεται το 13800 ειναι σαν ολους τους υπολοιπους εξ.συνεργατες ενισταμαι κυριε προεδρε!!!!!:)

Z3RatuL
30-04-08, 13:52
Μου κάνει εντύπωση πάντως που κόπτεσαι για Tellas και έχεις σύνδεση Forthnet Full(?). No offence έτσι... Δε θέλω να αρχίσει κάνα flame war κτλ.

XARAYGH
30-04-08, 14:16
Κάποιοι
τύποι σαν και αυτόν χαλάνε την πιάτσα :p:rofl:

Parazaar
30-04-08, 14:16
κανενας flame war αλλα ατοπη και αστοχη η ερωτηση σου..υπαρχουν ενα καρο λογοι που μπορει εγω να εχω forthnet
1)Να μενω με γονεις και να αποφασιζουν αυτοι για το ποια συνδεση ιντερνετ θα εχουν στο σπιτι τους
2)Να μενω μονος αλλα στο σπιτι να προυπηρχε αυτη η συνδεση απο τον προηγουμενο νοικαρη και απλα να τη συνεχιζω
3)Να εκανα το λαθος να μπω forthnet πριν ενα χρονο και να περιμενω να ληξει το συμβολαιο για να μπω τελλας
4)Να δουλευει καποιος γνωστος μου στη forthnet και ετσι βρηκα καβατζα αν κατι παει στραβα να προωθηται αμεσα και να επιλυεται μεσα σε λιγες ωρες
Να σκεφτω και αλλα???? Διαλεξε ενα και παρε..

nakedl2
01-05-08, 02:15
θα παρω το 5 δλδ την απαντηση θα μας την δοσεις εσυ.(μπας και δουλεβεις στην τελλας η τα περνεις απο κει?)ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ:P

Parazaar
02-05-08, 08:01
Μπραβο το βρηκες:rofl:

Smith
05-05-08, 15:02
Καλά, ότι έχουν χάσει τ αυγά και τα καλάθια με τους συνεργάτες τους είναι γεγονός.
Εμένα με καλούν μέρα παρά μέρα από την Τελλάς και με ρωτούν αν θέλω να γίνω πελάτης τους

- "Mα βρε παιδιά είμαι πελάτης σας εδώ και 5 χρόνια" :p
- "Ω.. Συγνώμη δε το ξέραμε..." :oops:

wesker
05-05-08, 16:42
Καλά, ότι έχουν χάσει τ αυγά και τα καλάθια με τους συνεργάτες τους είναι γεγονός.
Εμένα με καλούν μέρα παρά μέρα από την Τελλάς και με ρωτούν αν θέλω να γίνω πελάτης τους

- "Mα βρε παιδιά είμαι πελάτης σας εδώ και 5 χρόνια" :p
- "Ω.. Συγνώμη δε το ξέραμε..." :oops:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :respekt:

makisathanos
05-05-08, 18:42
Τελειώνει η δέσμευσή μου με ΟΤΕ και ψάχνομαι. Μ' αυτά που διαβάζω μάλλον δεν ... . Και αυτό με τους κάθε λογής ΖΟΡΟ της κάθε εταιρείας δεν λέει ...

digenis
05-05-08, 23:09
καλα κανουμε και ειμαστε καχυποπτοι αλλα οχι να φτανουμε και σε υπερβολες.

djuan1988
08-05-08, 00:53
Θα χάσω το μυαλό μου! Πριν από λίγη ώρα είχε διαφήμιση της Tellas στην Νετ και διαφημίζε tellas adsl + τηλεφωνία 46 και κάτι € δεν θυμάμαι καλά στα 4 mbps!!!!!!! Και έλεγε και δωρεάν ενεργοποίηση μέχρι μια ημερομηνία του 2007, μου διέφυγε! Αν είναι δυνατόν!

Psycho13
08-05-08, 01:47
Θα χάσω το μυαλό μου! Πριν από λίγη ώρα είχε διαφήμιση της Tellas στην Νετ και διαφημίζε tellas adsl + τηλεφωνία 46 και κάτι € δεν θυμάμαι καλά στα 4 mbps!!!!!!! Και έλεγε και δωρεάν ενεργοποίηση μέχρι μια ημερομηνία του 2007, μου διέφυγε! Αν είναι δυνατόν!

Αυτο ειναι απο τα ανυκουστα-απαραδεκτα!!!

vaggoulas
08-05-08, 01:53
Στην ΝΕΤ μάλλον μπέρδεψαν τις κασσέτες :rofl:

pan82
08-05-08, 02:04
Στην ΝΕΤ μάλλον μπέρδεψαν τις κασσέτες :rofl:
τι μάλλον σίγουρα και εριξαν τη διαφήμιση του πρώτου ζιστο στα 46,95€ που ηταν κατι εποχές στα 4mbps

@ ADSLgr.com All rights reserved.