PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link Port Forwarding



Kekropas
21-04-08, 18:15
Εχω το dlink g624t.Αντικατεστησα το ιδιο ρουτερ 2 φορες μιας και αντιμετωπιζα καποια προβληματα.Με το τελευταιο που εχω στις ρυθμισεις του ρουτερ δν μπορω να κανω port forward μιας και οταν εκανα τις απαραιτητες και μονο ρυθμισεις για να συνδεθω στο μενου advanced/port forward εχω την παρακατω εικονα:

34947

Απο τα προηγουμενα ρουτερ που ειχα μου εμφανιζοταν περαιτερω πληροφοριες και ρυθμισεις με τις οποιες και γινοταν το port forward...Εχω κανει κατι λαθος?Πρεπει να γινει καποια ρυθμιση?Δεν μπορω να καταλαβω παντως μιας και στα ιδια ακριβως ρουτερ δν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα....

Ευχαριστω

SantoPtol
21-04-08, 19:43
Σε αυτήν την σελίδα που βρίσκεσαι θα γράψεις τις static IP που έχεις στο εσωτερικό σου δίκτυο και θες να εφαρμόσεις κανόνες και θα πατήσεις Add/apply ίσως να ζητάει και save and reboot. :down:

Μετά θα δημιουργηθεί ένα καινούριο μενού στο οποίο θα μπορείς να ορίσεις πόρτες για την IP που πρόσθεσες.

Το καλό με αυτήν την έκδοση firmware είναι ότι αν π.χ. ένα πρόγραμμα ζητάει 5 διαφορετικές ports-port ranges ανοικτές μπορείς να τις βάλεις μέσα στον ίδιο κανόνα και να μην δημιουργήτε χάος.

Δες παράδειγμα που έφτιαξα
34811

Kekropas
21-04-08, 20:54
εγινε φιλε μου! σε ευχαριστω για την ακρως κατατοπιστικη απαντηση :worthy:

gsak71
23-04-08, 13:27
Μια ερώτηση άσχετη με το πρόβλημά σου...τα ελαττωματικά τα είχες πάρει από τη Forthnet; Tην επιστροφή την έκανες σε κάποιο Forthnet shop;

Ρωτάω γιατί έχω αντίστοιχο πρόβλημα με ένα Linksys Wag200G

SantoPtol
23-04-08, 15:41
Μια ερώτηση άσχετη με το πρόβλημά σου...τα ελαττωματικά τα είχες πάρει από τη Forthnet; Tην επιστροφή την έκανες σε κάποιο Forthnet shop;

Ρωτάω γιατί έχω αντίστοιχο πρόβλημα με ένα Linksys Wag200G

Σε μένα που έτυχε ένα ελαττωματικό από forthnet ίδιο με το δικό σου το πήγα στο κατάστημα τους και αφού το ελέγξανε, την άλλη μέρα μου εδώσαν άλλο.

gsak71
23-04-08, 15:50
Αν ήσουν από Πάτρα, θα έλεγα ότι μάλλον μου έδωσαν αυτό που τους επέστρεψες :)

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα κάνω το ίδιο (για την ιστορία, με τίποτα δε μπαίνει σε ADSL2+ mode)

SantoPtol
23-04-08, 18:45
Αν ήσουν από Πάτρα, θα έλεγα ότι μάλλον μου έδωσαν αυτό που τους επέστρεψες :)

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα κάνω το ίδιο (για την ιστορία, με τίποτα δε μπαίνει σε ADSL2+ mode)

Δύσκολα γιατί εμένα κάηκε ο μετασχηματιστής και δεν σάλευε καθόλου. Το δοκίμασε ο technical support εκεί στο μαγαζί με άλλον και δούλεψε κανονικά απλώς δεν γινόταν να μου δώσουν άλλον μετασχηματιστή αλλά ολόκληρο πακέτο.

gadgetakias
26-04-08, 20:30
Για όποιο τεχνικό πρόβλημα έχετε με D-Link συσκευή (όχι προβλήματα σύνδεσης της Forthnet), ΜΗΝ μιλάτε με τα καταστήματα αλλά με το service της D-Link Hellas απευθείας.

Τηλ. 210 8611114 (Δευτέρα-Παρασκευή, 09.00-17.00)

@ ADSLgr.com All rights reserved.