PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL kit και απορία..



gRim
09-08-05, 14:00
Πρόσφατα αγόρασα το OnDSL kit σήμερα είδα ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου(5 εργάσιμες).

Μετά από επικοινωνία με την otenet μου είπαν ότι πρέπει να ειδοποιηθούν από τον Οτέ για να μου δώσουν το username και password και ότι αυτό θα γίνει την άλλη βδομάδα μάλλον δηλαδή μετά από 6 μέρες περίπου(έλεος!).

Μέχρι να περιμένω είπα να δοκιμάσω demo account από forthnet και αυτό έκανα.Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα μου βγάζει λάθος username κτλ...

Αν και δεν είναι λογικό...υπάρχει περίπτωση προς το παρόν να μην μπορώ να βάλω άλλο isp πλην της otenet και αυτό να γίνεται μόνο αν επιλέξω να κρατήσω τη γραμμή χωρίς τη σύνδεση μετά τους 3 μήνες? Μήπως πρέπει να κάνω άλλες ρυθμίσεις στο μόντεμ?

Θα περιμένω ακόμα καμιά ώρα και θα επικοινωνήσω με την φορθνετ ξανά.

sdikr
09-08-05, 14:11
Μια αναζήτηση να κάνεις θα βρείς τις απαντήσεις που θέλεις

πάντως σίγουρα μπορείς να περιμένεις κατι παραπάνω απο 2 ΄ώρες ;)

kotsos84
09-08-05, 14:13
Πρόσφατα αγόρασα το OnDSL kit σήμερα είδα ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου(5 εργάσιμες).

Μετά από επικοινωνία με την otenet μου είπαν ότι πρέπει να ειδοποιηθούν από τον Οτέ για να μου δώσουν το username και password και ότι αυτό θα γίνει την άλλη βδομάδα μάλλον δηλαδή μετά από 6 μέρες περίπου(έλεος!).

Μέχρι να περιμένω είπα να δοκιμάσω demo account από forthnet και αυτό έκανα.Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα μου βγάζει λάθος username κτλ...

Αν και δεν είναι λογικό...υπάρχει περίπτωση προς το παρόν να μην μπορώ να βάλω άλλο isp πλην της otenet και αυτό να γίνεται μόνο αν επιλέξω να κρατήσω τη γραμμή χωρίς τη σύνδεση μετά τους 3 μήνες? Μήπως πρέπει να κάνω άλλες ρυθμίσεις στο μόντεμ?

Θα περιμένω ακόμα καμιά ώρα και θα επικοινωνήσω με την φορθνετ ξανά.

Το γεγονός ότι άναψε το λαμπάκι "ADSL" δεν σημαίνει κι όλας οτι ενεργοποιήθηκε η γραμμή σου.Το πιο πιθανό ειναι να έχει φτιαχτει μόνο το κομματι του συγχρονισμού.Για να το διαπιστώσεις δοκίμασε username:otenet@otenet.gr kai pass:otenet.Αν μπαίνει μ αυτά τοτε όντως είναι ετοιμη και θα πρέπει να λειτουργεί με κάθε Isp.

gRim
09-08-05, 15:06
Στην αρχή δοκίμασα να μπω με το otenet@otenet.gr και μπαίνει μια χαρά. Το θέμα είναι ότι τώρα που ξαναδοκίμασα δεν μπαίνει ούτε με φορθνετ ούτε και με οτενετ...μου βγάζει άγνωστο σφάλμα 619 χωρίς να έχω πειράξει τπτ...Θα περιμένω και βλέπουμε.

gRim
09-08-05, 15:30
Άργησε αλλά ενεργοποιήθηκε. Το αστείο είναι ότι με την dsl δεν μπορούσα να μπω στο adslgr.com όσες φορές και να προσπάθησα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.