PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπίστευτη αδιαφορία.Έλεος πια!!!



portokali00
22-04-08, 02:50
Εδώ και πάνω από 3 βδομάδες έχω παλλές αποσυνδέσεις(5-10) ίσως και παραπάνω ημερησίως.Εχω δοκιμάσει ότι μου έχουν πει απο την τεχνική υποστήριξη αλλά φυσικά τίποτε.Το θέμα έχει δωθεί ως "επείγον" μέχρι τώρα 3 φορές(η τελαυταία χθές το μεσημέρι).Ως πότε θα πρέπει να περιμένω;
Δεν έχω παράπονο από αυτούς με τους οποίους μιλάω στην τεχνική υποστήριξη,είναι όλοι ευγενέστατοι και προσπαθούν να βοηθήσουν.Ποιός φταίει όμως;Γιατί πάντα μιλάω με κάποιον που προσπαθεί να με βοηθήσει αλλά τελικά το πρόβλημα δε λύνεται;Μήπως πρέπει ν'αρχίσω τα εξώδικά;Υπάρχει κάποιος οργανισμός προστασίας καταναλωτή στον οποίον μπορώ ν'απαυθυνθώ;
:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

aa144
22-04-08, 02:56
Για αρχή δώσε όλα τα στοιχεία. Σε ποιά περιοχή είσαι, τι πακέτο έχεις, τι ρούτερ έχεις, τα στατιστικά της γραμμής, περιγραφή του προβλήματος και ακριβή περιγραφή του τρόπου σύνδεσης που έχεις στο ρούτερ και στα τηλέφωνα της γραμμής σου.

portokali00
22-04-08, 03:16
Hol double play Θεσσαλονίκη,Fritz box WLAN,
Attainable data rate:15096((r),1104(s),
ATM data rate:14711(r),997(s),
Signal/Noise ratio dB 15/12
Line attenuation dB 1/6.
H σύνδεση στο internernet δικόπτεται πολλές φορές την ημέρα και επανέρχεται μόνη της μετά από 3-5 λεπτά(με νέα IP).
Πάνω στο router είναι συνδεδεμένες δυο τηλ.συσκευές ακριβώς όπως περιγράφεται στο manual.Δεν υπάρχει άλλη τηλ.συσκευή εκτός απο αυτές τις δύο.Με τον υπολογιστή συνδέεται ασύρματα με εξαιρετική ποιότητα σήματος.Όλα είναι συνδεδεμένα όπως ακριβώς και παλαιότερα που δε είχα προβλήματα.
Έχω δοκιμάσει να αποσυνδέσω το spliter,να βγάλω εκτώς λειτουργ.τη μια από τις δυο τηλ.συσκευές(ασύρματη).έχω κανει update το firmware του router,δεν είδα καμιά διαφορά.Το πρόβλημα παραμένει.

[Insomniac]
22-04-08, 04:30
Line attenuation 1db; Είναι σίγουρο αυτό;

Δίπλα στο DSLAM μένεις;

portokali00
22-04-08, 08:52
Εχεις δίκιο.Εκανα κατά λάθος έσβησα το 5 μετά το 1 !!! Είναι 15 και όχι 1 λοιπόν.:whistle:

dikal
22-04-08, 09:05
Εχεις δίκιο.Εκανα κατά λάθος έσβησα το 5 μετά το 1 !!! Είναι 15 και όχι 1 λοιπόν.:whistle:

Καλύτερα στείλε και τις φωτογραφίες από τις οθόνες DSL και Spectrum.

kinggreece
16-05-08, 14:02
και που εισαι ακομα...........ποιο κατω δινω φωτο με την αδιαφορια να πιανει κοκκινο,μια βλαβη εχει προοθηθει 6 φορες και κανενασ δεν κανει τιποτα. το ωουμερο κατω στα λαθη εχει χτυπησει και 1569254387 (δισ) :down: βεβαια ολο το σκηνικο το με τισ φωτο το εστειλα με εγγραφη καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ

@ ADSLgr.com All rights reserved.