PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με Otenet



maxcp
09-08-05, 22:37
ρε παιδια με αυτη την ΟΤΕΝΕΤ θα σκάσω μέχρι να λήξει το κίτ.
σημερα ΜΕ ΕΒΑΖΕ νετ κ δεν ανοιγε σελίδες..
επειδη το ειχα ξαναπάθει απεγκατάστησα το FIREWALL KASPERSKY και λειτουργει κανονικα.το ίδιο γινόταν κ με το ΟΤΕΝΕΤ FIREWALL....
Τι να πώ ρε γμτ...τι να πώ... :evil:

nickolas2005
09-08-05, 22:39
ρε παιδια με αυτη την ΟΤΕΝΕΤ θα σκάσω μέχρι να λήξει το κίτ.
σημερα ΜΕ ΕΒΑΖΕ νετ κ δεν ανοιγε σελίδες..
επειδη το ειχα ξαναπάθει απεγκατάστησα το FIREWALL KASPERSKY και λειτουργει κανονικα.το ίδιο γινόταν κ με το ΟΤΕΝΕΤ FIREWALL....
Τι να πώ ρε γμτ...τι να πώ... :evil:

Mήπως τότε δεν φταίει η otenet αλλά κάποιο firewall...

sdikr
09-08-05, 22:39
καιρός να μάθεις πως να ρυθμίζεις τα προγράμματα που έχεις στον υπολογιστή σου :p


αρκετά firewall μας ρωτάνε κάποια πράγματα, πρέπει να προσέξουμε που πατάμε ναι και που οχι

maxcp
09-08-05, 22:53
δηλαδη δουλευε τελεια τοσο καιρο κ ξαφνικα του την βάρεσε να μην δουλευει?
εν τω μεταξυ ειχα ταχυτητα 392 αλλα τα bytes που ερχονταν ηταν 230!! :cool:

sdikr
09-08-05, 22:55
εν τω μεταξυ ειχα ταχυτητα 392 αλλα τα bytes που ερχονταν ηταν 230!!
welcome to the club!!

για ρίξε μια ματια τι πέρνουν οι άλλοι

power
10-08-05, 00:17
Όλα τέλεια δουλεύουν φίλε μου, μέχρι που κάποια στιγμή κολλάνε κρασάρουν κλπ.

cakavera
10-08-05, 00:40
Φιλε maxpc ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα πριν λιγες μερες. ειχα δοκιμασει 3 διαφορετικα firewall ωσπου να καταλαβω οτι τελικα εφταιγε το antivirus :mad .Eιχα την τελευταια εκδοση του KASPERSKY.Την εβγαλα,εβαλα μια παλιοτερη εκδοση και ως δια μαγειας ολα λυθηκαν.Απλως σου λεω τη δικη μου εμπειρια απο ενα παρομοιο προβλημα.

no_logo
10-08-05, 01:10
Φιλε maxpc ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα πριν λιγες μερες. ειχα δοκιμασει 3 διαφορετικα firewall ωσπου να καταλαβω οτι τελικα εφταιγε το antivirus :mad .Eιχα την τελευταια εκδοση του KASPERSKY.Την εβγαλα,εβαλα μια παλιοτερη εκδοση και ως δια μαγειας ολα λυθηκαν.Απλως σου λεω τη δικη μου εμπειρια απο ενα παρομοιο προβλημα.

που προφανώς δεν το είχες ρυθμίσει σωστά, ειδικά την τελευταία έκδοση που είναι πανάλαφρη ;)

cakavera
10-08-05, 01:33
Απλα εμαθα οτι η συγκεκριμενη εκδοση ειχε καποια προβληματακια με zone alarm καιi sygate.Γιατι οταν εβαζα το firewall τoy kaspersky ολα ηταν αψογα δηλαδη?Το kaspersky το δουλευω εδω και ενα χρονο περιπου και νομιζω οτι το εχω μαθει αρκετα καλα.

maxcp
10-08-05, 01:35
δηλαδη τι λάθος κάναμε στις ρυθμισεις παιδια??
δεν μπορω να καταλαβω :(

no_logo
10-08-05, 01:39
Απλα εμαθα οτι η συγκεκριμενη εκδοση ειχε καποια προβληματακια με zone alarm καιi sygate.Γιατι οταν εβαζα το firewall τoy kaspersky ολα ηταν αψογα δηλαδη?Το kaspersky το δουλευω εδω και ενα χρονο περιπου και νομιζω οτι το εχω μαθει αρκετα καλα.

το kaspersky το έχω δουλέψει και με το sygate και το zone alarm και το agnitum(κορυφαίο)
με κανένα από τα παραπάνω δεν έχει πρόβλημα

cakavera
10-08-05, 01:47
Το ιδιο και γω.απλα λεω οτι μου εκατσε στραβη με την συγκεκριμενη εκδοση.Ποιος ξερει ισως να ειμαι γκαντεμης ο δολιος. :haha :haha

moralas
10-08-05, 02:57
Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω βρει λύση για το πρόβλημά μου με το zonealarm για το οποίο είχα ανοίξει ξεχωριστό thread. Αν αφήσω το pc iddle για κάποια ώρα μετά intenet έχουν μόνο όσα προγράμματα είχαν από πριν, π.χ. το emule αν το αφήσω να κατεβάζει κτλ. Μετά για να επανέλθει το internet κανονικά πρέπει να κλείσω το zonealarm και να το ξανά-ανοίξω, όπου θα συμβεί το ίδιο αν το ξανά-αφήσω iddle να κατεβάζει οτιδήποτε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.