PDA

Επιστροφή στο Forum : To facebook μου ρίχνει συχνά την Tellas σύνδεση μου.. ΓΙΑΤΙ?!?!?!?



sadako
22-04-08, 17:32
Το έχω παρατηρήσει καιρό τώρα, έκανα μια σχετική έρευνα αλλά δεν βρήκα τπτ συγκεκριμένο. Μπαίνω στο facebook, και αν μπω σε κάποιο "βαρύ" profile, τσουπ.. "network cable disconnected" (ή κάτι τέτοιο).. και πρέπει να περιμένω να ξανασυγχρονίσει. Τι παίζει? Ξέρει κανείς? Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων που διορθώνεται??

vaggos_fromhell
22-04-08, 18:32
Το έχω παρατηρήσει καιρό τώρα, έκανα μια σχετική έρευνα αλλά δεν βρήκα τπτ συγκεκριμένο. Μπαίνω στο facebook, και αν μπω σε κάποιο "βαρύ" profile, τσουπ.. "network cable disconnected" (ή κάτι τέτοιο).. και πρέπει να περιμένω να ξανασυγχρονίσει. Τι παίζει? Ξέρει κανείς? Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων που διορθώνεται??

Είναι πρόβλημα του ρούτερ. Αναβάθμισε το firmware και θα φτιάξει.

razorblade1100
22-04-08, 18:47
μου εχει εμφανιστει και εμενα αλλα στο hi5 και η αναβαθμιση του ρουτερ δεν βοηθησε.
το προβλημα το ελυσα σταματωντας να μπαινω στο hi5 :p:p

vaggos_fromhell
22-04-08, 19:08
Εμένα λύθηκε με αναβάθμιση firmware οπότε δεν πιστεύω να μην βοηθήσει.

vaggoulas
22-04-08, 19:38
Παρόμοιο πρόβλημα είχε παρουσιαστεί με το myspace.Όταν έμπαινες έκανε reboot μόνο του το speedstream.Φαίνεται πως τέτοιου είδους σελίδες δεν του αρέσουν :lol:

Mouse Potato
22-04-08, 23:10
Παρόμοιο πρόβλημα είχε παρουσιαστεί με το myspace.Όταν έμπαινες έκανε reboot μόνο του το speedstream.Φαίνεται πως τέτοιου είδους σελίδες δεν του αρέσουν :lol:

Ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ. Για την ιστορία έκανα αναβάθμιση στο firmware και εν τέλει δε ξαναμάλωσε με το myspace (όπως και με το hi5) αν ενθυμούμαι καλά. Μονόδρομος λοιπόν η αναβάθμιση (http://modems.nokiasiemensnetworks.com.au/Update_D240_A8M_106-65_1210_v1r_1437101.zip).

@ ADSLgr.com All rights reserved.