PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποια Μεγαλη Ευρωπαικη Ομαδα Υποστηριζετε?



Σελίδες : [1] 2 3

maxcp
12-08-05, 00:41
Λοιπόν ξεκινώ.. Παναθηναικός,Γιουβέντους,Λίβερπουλ,Μπάρτσα...


γιαν να σας ακούσω...
ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ..ΜΗΝ ΔΩ ΤΠΤ ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΕΣ.. :lol:

chrispen
12-08-05, 00:46
Βίσλα Κρακοβίας

Settler
12-08-05, 01:03
Κατ' αρχάς πως γίνεται να είσαι 4 ομάδες...
Μια ομάδα συμπαθούμε -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μια ομάδα αγαπάμε -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Για μια ομάδα δίνουμε τα πάντα -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Α!!! Και Liverpool σαν να έγιναν πολύ τώρα τελευταία... Για να δούμε σε 10 χρόνια πόσοι Ελληνες θα είναι Μέλη....

WAntilles
12-08-05, 01:05
Από μικρό παιδί:

- Juventus
- Real Madrid
- Panathinaikos F.C.

The Champions που λέει και ο ύμνος του σεντονιού.

maxcp
12-08-05, 01:13
ο Ολυμπιακος ειναι ομάδα???
δεν ειναι ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΣΙΡΚΟ?
:lol: :lol:

maxcp
12-08-05, 01:14
Βίσλα Κρακοβίας

κ λιγο ΜΟΝΤΕ,ΧΕΡΕΝΒΕΝ,ΜΑΚΑΜΠΤΙ,ΓΙΟΥΒΕ?? :lol:

apos74
12-08-05, 01:20
Barca και τα μυαλα στα καγκελα :worthy: :worthy: :worthy:

maxcp
12-08-05, 01:24
Barca και τα μυαλα στα καγκελα :worthy: :worthy: :worthy:

σωστός ! ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΒΑΣΚΟΣ,οχι 'βασιλικος' κ ομαδα του κατεστημενου οπως ο ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΣ Βαντίλλες.. :lol: (πλάκα κάνω)

apos74
12-08-05, 02:00
Πια Real και μπαρμπουτσαλα φιλε macxp. Δεν υπαρχει πιο ατιμη και πουλημενη ομαδα απ'αυτους.

Εχουν πουλησει ενα σωρο παιχνιδια τα προηγουμενα χρονια για να βγαλουν τα λεφτα απο τις πανακριβες μεταγραφες που κανανε.

Η χαρα των Book.

Εχει κουβαδιαστει τοσος κοσμος απ'αυτη την ομαδα που θα πρεπει να ντρεπεται. Ρεζιλευει καί την ιστορια της καί τους οπαδους της. Δεν σεβεται ΤΙΠΟΤΑ.

dantouan
12-08-05, 02:07
Mπαρτσελονα
Μπαγιερν Μοναχου
Ρομα
Λιβερπουλ

vasper
12-08-05, 02:09
Κατ' αρχάς πως γίνεται να είσαι 4 ομάδες...
Μια ομάδα συμπαθούμε -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μια ομάδα αγαπάμε -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Για μια ομάδα δίνουμε τα πάντα -> ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Α!!! Και Liverpool σαν να έγιναν πολύ τώρα τελευταία... Για να δούμε σε 10 χρόνια πόσοι Ελληνες θα είναι Μέλη....

Είσαι εκτός θέματος. Μιλάμε για μεγάλες "Ευρωπαϊκές" ομάδες. Ο Ολυμπιακός χάνει μόλις βγει από τα σύνορα....

apxwv
12-08-05, 02:29
Barca και Ολυμπιακος

WAntilles
12-08-05, 03:05
Για άλλη μια φορά σοφά εμίλησε ο vasper.

Spyrosss
12-08-05, 04:13
Στην Ευρώπη Παναθηναικός, συμπαθώ Γιουβέντους και στην Ελλάδα Ατρόμητος.

123456789
12-08-05, 21:14
"Εγώ από τις μεγάλες ομάδες με το Λεβαδειακό είμαι"

coftaras
12-08-05, 21:33
ΠαναθηναΙκος
Juventus
Totenam
Fc Koln (Kολονια)
Ξερω οτι οι δυο τελευταιες δεν ειναι στα πανω τους, αλλα που θα πανε θα βρουν τον δρομο τους

aroutis
12-08-05, 22:15
ΑΕΚ, Liverpool, Ajax, Μπαγιερν Μονάχου

giwrgosth
13-08-05, 00:31
Παναθηναϊκό!
Και στην Ελλάδα και στην Αγγλία και στην Κίνα και στη Γουαδελούπη!
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω αυτό το ελληνικό φαινόμενο, που ο καθένας υποστηρίζει και από μια ομάδα σε κάθε χώρα...

tzanerman
14-08-05, 13:22
Δεν υποστηριζω πλεον Ελληνικη ομαδα ετσι οπως εχει καταντησει το πρωταθλημα. Για να δω αγωνα ποδοσφαιρου πρεπει τουλαχιστον μια απο τις δυο ομαδες να μην εχει εδρα στην Ελλαδα.
Ως εκ τουτου, υποστηριζω Μπαρτσα, λογω του διοικητικου της μοντελου, και Ληντς Γιουναιτεντ, λογω σπουδων στην πολη-εδρα της ομαδος.

Τζανερμαν

Bayern7
14-08-05, 20:46
Δεν φαίνεται από το nick μου; :p
Bayern Uber Alles!

GAT
21-08-05, 13:06
Inter,Liverpool,,Barcelona,Ajax, Olympi*

Lord_British
21-08-05, 23:25
Manchester United.

Εχω παει 4 φορες Old Trafford και αλλες 3 σε εκτος.Ετσι και κανουν καμια μαλακια οι Glazers θα με δειτε στο BBC χαλαρα...

mrsaccess
22-08-05, 22:39
Panathinaikos F.C.

Μπορεί να μην είμαστε μεγάλη ομάδα στην Ευρώπη αλλά τουλάχιστον είμαστε ευρωπαϊκή ομάδα (αν το σκεφτείτε είναι λίγες συγκριτικά). Έχουμε μια σχετικά σταθερή παρουσία και αξιοπρεπή πορεία που σίγουρα θα ζήλευαν εκατοντάδες άλλες ευρωπαϊκές ομάδες.

artlovergr
22-08-05, 22:48
Με τον Απολλωνα Καλαμαριάς ήμουν είμαι και θα είμαι!!!!

Crosstalk
23-08-05, 00:06
Πανιώνιος και Fiorentina

Bayern7
28-08-05, 10:14
Μπερδέψατε τα θρεντς; Για μεγάλη ευρωπαική ομάδα μιλάμε. Όχι για ευρωπαικά καφενεία.. :p

ΠΑΟΚ
12-09-05, 03:30
Απο μεγαλες ομαδες ειμαι παοκ και απο μικρες λιβερποουλ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

toro
12-09-05, 09:42
Panathinaikos F.C.

(Εντάξει, ίσως και λίγο Άγιαξ...)

aragorn
12-09-05, 09:59
ΑΕΚ, Liverpool, Inter, Barca

Νικαετός
12-09-05, 10:09
Τσέλση (από πάρα πολύ παλιά) , Μπαρτσελώνα, Άγιαξ και Μίλαν .

HaRRy
12-09-05, 10:38
OLYMPIACOS F.C. και Arsenal ...
Kι αφήστε τις ξυνισμένες ... παρμεζάνες να λένε...

mastermind
12-09-05, 14:20
Θ Ρ Υ Λ Ε Ω Ν

papdoux
12-09-05, 14:56
Ολυμπιακος

Gedo
12-09-05, 15:21
Ολυμπιακος Συνδεσμος Φιλαθλων Πειραιως

EvilHawk
12-09-05, 15:44
Πάτε γυρεύοντας να ακούσετε τα Χωραφέιν ξανα μανά ......... :haha


Sorry Wan αλλά ήταν μεγάλος πειρασμός! :p

Gedo
12-09-05, 15:49
Εμενα παντως, μου ειπε ο περιπτερας μου οτι φετος στο champions league θα κανουμε 3 νικες εντος,
μια σιγουρη εκτος με Ροζενμποργκ, με τη Λυων το βλεπει Χ2 και με Ρεαλ εξω ολα ειναι ανοιχτα ακομα και το διπλο. :offtopic:

Τον περιπτερα μου τον εμπιστευομαι γιατι μου εδινε και "σιγουρα" την περιοδο 98-00 για το χρηματιστηριο. :-k

papdoux
12-09-05, 16:09
Πάτε γυρεύοντας να ακούσετε τα Χωραφέιν ξανα μανά ......... :haha


Sorry Wan αλλά ήταν μεγάλος πειρασμός! :p

Σε λιγο, θα διαβαζουμε οτι μεγαλες ευρωπαϊκες ομαδες ειναι οσες εχουν παιξει στον τελικο πρωταθλητριων του '71 και δεν ειχαν τον Κροϊφ στη συνθεση τους :haha :haha :haha :haha

jog
12-09-05, 16:36
Φανατικός οπαδός της Μπάγιερν Μονάχουν εδώ και 6 χρόνια

Sannin
12-09-05, 16:39
Συγνώμη, αλλά πιστεύετε πραγματικά πως ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα; Ας βγάλουμε τον Παναθηναϊκό έξω από αυτό, ποιός μπορεί να υποστηρίξει σοβαρά κάτι τέτοιο;

ysand
12-09-05, 18:05
Barca...........

NoYmErOs
12-09-05, 22:07
Μια χαρά είναι και ο ΘΡΥΛΟΣ .. μπορεί να είμαι Παοκ αλλά τουλάχιστον κάτι λαγοί παραδεχτείτε το, είναι η μόνη ελληνική ομάδα που από πλευράς συνολικού κόστους όλων των παιχτώ .. κοστίζει ο θρύλος όσο το ελληνικό πρωτάθλημα ..

Τουλάχιστον όταν πάει καλά στην Ευρώπη δεν ξεπουλάει όλους τους παίχτες του ..
(μην γινόμαστε κολλημένοι και να βλέπουμε ότι ο ολυμπιακός είναι η μόνη ομάδα που επενδύει πραγματικά .. )

Ευρώπη είμαι Βάγιερν εδώ και χρόνια λόγο γενικά συμπάθειας προς τους Γερμανούς.
Αφού αποκλειστεί ο θρύλος

John_Nastos
12-09-05, 22:12
Leeds United

Sannin
12-09-05, 22:34
Θα κάνω τον κόπο να σου απαντήσω όσο πιο σοβαρά μπορώ...


Μια χαρά είναι και ο ΘΡΥΛΟΣ ..

Μιλάμε για Ευρώπη τώρα έτσι; Είπαμε να μιλήσουμε σοβαρά, όχι να λέμε μαμακίες...


τουλάχιστον κάτι λαγοί παραδεχτείτε το

Δηλαδή μερικοί τους χαρακτηρισμούς δεν μπορείτε να τους κόψετε; Κότες, λαγοί, μπουγάτσες κτλ... Είναι τόσο αστείο επιτέλους;



είναι η μόνη ελληνική ομάδα που από πλευράς συνολικού κόστους όλων των παιχτώ .. κοστίζει ο θρύλος όσο το ελληνικό πρωτάθλημα ..


:D Έχεις κάποια στοιχεία για αυτό; Γιατί τα συμβόλαια των παικτών του Παναθηναϊκού είναι αρκετά μεγάλα. Μόνο Biscan και Conseicao πληρώνονται 3 εκατομύρια το χρόνο...



Τουλάχιστον όταν πάει καλά στην Ευρώπη δεν ξεπουλάει όλους τους παίχτες του ..

1. Ο Ολυμπιακός ακόμη δεν τα έχει πάει καλά στην Ευρώπη. Όταν το κάνει τα ξαναλέμε.
2. Ειδικά εσύ δεν μπορείς να ξέρεις με ποιό σκεπτικό πουλάει ο Παναθηναϊκός παίχτες.
3. Ας είχε ο Ολυμπιακός παίκτες αξίας και να δεις αν θα τους πουλούσε. Ο μόνος που μπορούσε να παίξει εξωτερικό από τον Ολυμπιακό, ήταν ο Γιαννακόπουλος όπως και έκανε.


μην γινόμαστε κολλημένοι και να βλέπουμε ότι ο ολυμπιακός είναι η μόνη ομάδα που επενδύει πραγματικά ..

Κολλημένος δεν είμαι, ο Ολυμπιακός κάνει επενδύσεις, αλλά δεν είναι ο μόνος. Οι αθλητικές εγκαταστάσεις στου Ρέντη και το Καραισκάκη (γκούχου - γκούχου :-k ) είναι πραγματικές επενδύσεις.

Νικαετός
12-09-05, 23:04
Επένδυση , με επένδυση έχει μεγάλη διαφορά . Οι ελληνικές ομάδες , στο σύνολό τους , δεν έχουν ευρωπαϊκή νοοτροπία . Οι επενδύσεις τους είναι κοντόφθαλμες , έχουν στόχο το παρόν και μόνο και ποτέ το μέλλον . Το κακό είναι πως οι φίλαθλοι (ειδικά των μεγαλύτερων ομάδων) έχουν εθισθεί με την νοοτροπία αυτή των παραγόντων και το αντίστροφο και δεν έχουν υπομονή . (Βλέπετε τι συμβαίνει στο ΠΡΑΣΙΝΟ τόπικ) . Ο Παναθηναϊκός δουλεύει πάνω σε αυτή την ευρωπαϊκή γραμμή , με Ακαδημία ποδοσφαίρου , αλλά δεν έχει το θάρρος ακόμα να προωθήσει και να δώσει ευκαιρίες στα νέα δικά του παιδιά ,στην πρώτη ομάδα . Κρίμα γιατί η προηγούμενη ομάδα του (αυτή του ...3-1) πήγε πολύ καλά στην Ευρώπη και αυτό πιστεύω το αναγνωρίζουν και οι καλοπροαίρετοι ολυμπιακοί . Η συνταγή λοιπόν που ακολουθούν οι περισσότερες ευρωπαϊκές ομάδες , που είναι μεγάλες (εξαίρεση η Ρεάλ - αλλά αυτό είναι μία τελείως διαφορετική ιστορία) ,είναι ακριβώς αυτή . Έχουν δηλαδή φυτώριο παικτών , τους προωθούν στην α ομάδα , τους δίνουν ευκαιρίες και αγοράζουν μόνο παίκτες που τους είναι απαραίτητοι (όχι προς σύνταξη) , αλλά μέχρι 28 ετών ,όπου δίπλα τους οι νέοι μαθαίνουν και ανδρώνονται ποδοσφαιρικά .

Καθόμαστε τώρα και συζητάμε για Ολυμπιακό (πότε θα κάνει μία νίκη εκτός ?) , για Παναθηναϊκό (θα κάνει καλή πορεία φέτος - όπου η πορεία είναι να φτάσουμε στους 8 και στο πιο χάι μας στους 4 - ε και τι έγινε?) και για τις λοιπές ...δημοκρατικές δυνάμεις . Μα είναι ντροπή , δεν βλέπουμε την γύμνια και την κατάντια μας ?

Παρακαλώ πολύ λοιπόν να είμαστε σοβαροί και να αναφέρουμε , αν θέλουμε να γράψουμε στο τόπικ αυτό μόνο ομάδες ΕΚΤΟΣ ελλάδος . (Για τους φανατικούς : πείτε πως οι ομάδες μας -οι ελληνικές εννοώ- είναι υπεράνω βρε παιδί μου στην τελική και αναφέρετε τις ομαδούλες του εξωτερικού ,που είναι κάτω από τις δικές σας)

Sannin
12-09-05, 23:08
I second that...

Δεν ξέρω λεπτομέριες, αλλά από τις επόμενες χρονιές όλες οι ομάδες πρέπει να έχουν παίκτες στη βασική σύνθεση από τις ακαδημίες...

Gothic
13-09-05, 01:42
Παρακαλώ πολύ λοιπόν να είμαστε σοβαροί και να αναφέρουμε , αν θέλουμε να γράψουμε στο τόπικ αυτό μόνο ομάδες ΕΚΤΟΣ ελλάδος . (Για τους φανατικούς : πείτε πως οι ομάδες μας -οι ελληνικές εννοώ- είναι υπεράνω βρε παιδί μου στην τελική και αναφέρετε τις ομαδούλες του εξωτερικού ,που είναι κάτω από τις δικές σας)
Σωστός :thumbsup1 Αν θέλουμε να μιλήσουμε για τις ομάδες μας, υπάρχουν μπόλικα τόπικς για τον καθένα...

Απο Γερμανία Μπάγερν Μονάχου λόγω Ρουμενίγκε και αργότερα Ματέους, απο Αγγλία Λίβερπουλ λόγω Ιαν Ρας (ελπίζω να μην ακολουθήσει η γνωστή ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΗ και εξαιρετικά βαρετή απάντηση... :thumbdown ) και απο 'σπανία Μπάρτσα (θέμα αρχής και μίσους προς την Ρεαλ). Σε περίπτωση που παίζουν μεταξύ τους απλά απολαμβάνω το παιχνίδι και ας νικήσει ο καλύτερος. Μισητές ομάδες Ρεάλ, Ρεάλ, Ρεάλ, Μάντσεστερ ΓουΤουΝτου, Ρεάλ, Λάτσιο και Τσέλσι.
Και Ρεάλ σε περίπτωση που δεν το ανέφερα.

Απο Εθνικές, Γερμανία (Δυτική :p) απο το Μουντιάλ του '86. Καλό το γκρέμισμα του Τείχους, αλλα πολύ μπάζα αυτοί οι Ανατολικοί... :-k

aroutis
13-09-05, 08:12
Μπαγερν, Λιβερπουλ, Ρεαλ, Αγιαξ

Απο Ιταλία αν και δεν ειμαι φαν του ιταλικού ποδοσφαιρου (δες κατενάτσιο) σέβομαι την Γιουβεντους.

ΔΕΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ την Μαντζεστερ, την Τσελσι.

Από Εθνικές...

1986 Βραζιλία...

Φαλκαο, Σοκρατες... τι να λέμε ...

Listarxos
13-09-05, 10:23
Newcastle, μετα την ΑΕΚαρα φυσικα! :worthy: :worthy: :worthy:

Bayern7
13-09-05, 13:28
3. Ας είχε ο Ολυμπιακός παίκτες αξίας και να δεις αν θα τους πουλούσε. Ο μόνος που μπορούσε να παίξει εξωτερικό από τον Ολυμπιακό, ήταν ο Γιαννακόπουλος όπως και έκανε.
Πάει και αυτό το παραμύθι.
Μη μιλάτε και εσείς για παίχτες που δώσατε στο εξωτερικό.
Καραγκούνης πάγκο. Έκανε στην Ιντερ τοσα παιχνίδια όσα έκανε ο Γεωργάτος σε 1 χρονία.
Φύσας; Βολοδέρνει στον Εργοτέλης της Σκοτίας. Σαν να παίζει Β εθνική εδώ.
Κυργιάκος; Σας τον έστειλε πακέτο πίσω η Rangers. «Πάρτε το κρέας πίσω και έτσι».
Γιούρκας: ΟΚ κέρδισε το εισιτήριο για την Πόρτο λόγω των εμφανίσεων στο ΕΥΡΩ. Μέτριο ξεκίνημα, κακό τελείωμα, βολοδέρνει στις στέπες της Ρωσίας...

Εμείς 4 πάικτες στείλαμε έξω.
1. Γιαννακόπουλος: τα πάει καλά στην Αγγλία και είχε πρόταση από Λίβερπουλ.
2. Νταμπίζας: 5 χρόνια βασικός στη Νιουκαστλ.
3. Ελευθερόπουλος: Πέρασε από Μίλαν, παίζει Ρόμα και είχε πρόταση από Γιούβε. :haha (το ξεφτυ΄λισα λίγο εδώ αλλά έτσι ειναι).
4. Γεωργάτος: Ντάξει μέτρια πράγματα. Πάντως καλύτερα από Καραγκούνη.

sonyp900
13-09-05, 13:41
Barcaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.