PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για αγορά ασύρματου ρούτερ



konapo
23-04-08, 19:04
Καλησπέρα. Έχω κάνει την σύνδεση στα 24 στο hi box της HOL. Παρέλαβα σήμερα τον εξοπλισμό, ένα Jetspeed. Το πρόβλημα μου είναι πως είναι ενσύρματος και εγώ για κάποιο βλακώδη λόγο είχα την εντύπωση, συνηθισμένος από άλλη σύνδεση προηγούμενη, πως θα μου φέρουν σώνει και ντε ασύρματο.
Δυστυχώς επειδή χρησιμοποιώ laptop κι έτσι όπως ειναι διαρυθμισμένες οι πρίζες κτλ., ΔΕΝ με βολεύει το ενσύρματο.
Προσπαθώντας χτες και σήμερα να συνδεθώ με την HOL δεν τα κατάφερα γιατί είχε πολύ περίμενε, και σκέπτομαι πως περισσότερη ταλαιπωρία θα τραβήξω αν μπω σε διαδικασίες αντικατάστασης παρά αν το ψάξω αλλιώς. Επιπλέον, από όσα είδα και μέσω ίντερνετ δεν προβλέπεται στο πακέτο αυτό wifi ρούτερ αλλά μόνο στο double play.
Eρωτησεις (συγχωρήστε με αν είναι αφελείς αλλά δεν το κατέχω το άθλημα...):
-Αξίζει τον κόπο να αγοράσω ασύρματο ρούτερ κι αν ναι ποιο;
-Tι τιμές μπορώ να βρω, ποιο είναι ένα μίνιμουμ όριο τιμής, που θα είναι φτηνό χωρίς να πιάσει φωτιά το οικοδομικό τετράγωνο;
-Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω προβλήματα συμβατότητας ρούτερ με την σύνδεση, π.χ. να δουλεύει μόνο με το μαμίσιο το Jetspeed;
Thanks a priori guys, σε όποια/ον απαντήσει...

ariadgr
23-04-08, 19:10
Αξίζει τον κόπο να αγοράσω ασύρματο ρούτερ;

Τι θα πει "αξίζει τον κόπο"; Αφού το ασύρματο σε εξυπηρετεί, αξίζει τον κόπο.


...κι αν ναι ποιο;

Διάβασε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=24283) τις τελευταίες σελίδες του θέματος


-Tι τιμές μπορώ να βρω, ποιο είναι ένα μίνιμουμ όριο τιμής, που θα είναι φτηνό χωρίς να πιάσει φωτιά το οικοδομικό τετράγωνο;

Από 60€ περίπου


Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω προβλήματα συμβατότητας ρούτερ με την σύνδεση, π.χ. να δουλεύει μόνο με το μαμίσιο το Jetspeed;

Με hibox δεν θα έχεις πρόβλημα.

konapo
23-04-08, 19:55
Thanks!

@ ADSLgr.com All rights reserved.