PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολο πορτα τρώω!



princess
24-04-08, 00:31
Ειχα κανει μια αιτηση και γω για hol 2play.. μπα, λεω θα με ξεχάσανε... μετα ηρθε ενας κουριερ απροειδοποιητα και μου κουβαλησε το netfaster.. Μετα το συνδεσα και το λαμπακι της dsl αναψε σταθερο κατευθειαν. Εβαλα τα username και pass.. συνδεθηκα καποια στιγμή, ελλεεινη ταχυτητα... ξεσυνδέθηκα. Μπηκα στη σελιδα της hol απο αλλο pc κι αλλαξα τα user name και pass γιατι δεν ηθελα να εχω mail 12345678910112@Hol.gr... και μετα δεν ξανασυνδεθηκα ποτε... ειμαι λεει ενεργοποιημένη απο 04/04 ασχετα που το ρουτερ ηρθε προχτες (δεν ειμαι ετσι κι αλλιως απο τοτε κι ας λενε οτι θελουνε!). Τηλεφωνο εχω κανονικά, οχι πανω στο ρουτερ, εχω τραβηξει απο το σπλιτερ το ενα καλωδιο και το εχω συνδεσει στα τηλεφωνα (τουτο βραζει αμα το αφηνω ανοιχτο συνέχεια, θα μου κάψει τη βιβλιοθήκη!).Σας παρακαλώ πειτε μου: ποια ειναι η διαδικασία για να συνδεθώ με το χαρτάκι που μου δώσανε με τα user name και pass τα δικά τους, με κεινα που εβαλα εγω, με τι στο διαολο; Γιατι το μυνημα που παιρνω ειναι authentication failed.. κι εχω αρχισει και νευριάζω επικύνδινα.. Ο τεχνικός με τον οποιο μιλησα μου ειπε διαφορα οπως "το Online φωτάκι αναβοσβήνει γιατι εχετε συνδεθεί", χρυσε μου δεν παιρνω Ip λεμε, και τουτο δω αντι για connected λεει physical up, οχι μου λεει εχετε συνδεθει, εμεις σας βλέπουμε1 Που καλε; Κι εγω γιατι δε βλέπω τιποτα; Μετα μου ειπε οτι φταιει οτι προσπαθω να ρυθμίσω το ρουτερ ασυρματα... δε γινεται λεει πρεπει να βαλω ντε και καλα καλώδιο... αφου παιδι μου το βλεπω το ρουτερ και του κανω και επαναφορα και ολα, τι να το κανω το καλώδιο; να σκοντάψουν τα σκυλιά; Η να το παρω να κρεμαστώ απο το μπαλκόνι που δε νογάω μπιτ;
Παρακαλω να καποιος μπορει να πει σε μια πρωην ξανθιά τι ακριβως πρεπει να κανει για να ρημαδοσυνδεθεί, ας το κάνει...:oops:

aa144
24-04-08, 00:50
Μου είχε τύχει μια φορά περίπτωση πελάτη μου, που δεν του άρεσαν οι κωδικοί σύνδεσης στο 2play και μέχρι να πάω σπίτι του τα είχε αλλάξει τρεις φορές και μετά δεν θυμόταν και ποιά ήταν τα σωστά. Αμάν!

Κάποια στιγμή λοιπόν, και αφού είχε συνδεθεί με κάποιο συνδυασμό από τα δικά του, μετά από μια δοκιμαστική διακοπή, δεν ξανασυνδέθηκε ποτέ. Σε τυχαία όμως δοκιμή, μετά από ώρες, συνδέθηκε και πάλι με τα αρχικά νούμερα που ήταν στο φακελάκι (και που δεν του άρεσαν).

Τώρα λειτουργεί κανονικά, με τα νούμερα στο φακελάκι, και φυσικά του είπα να μην τυχόν διανοηθεί να τα αλλάξει.

E-mail του έφτιαξα από gmail, και το ίδιο συνιστώ στον καθένα, για να μην παντρεύεστε τον εκάστοτε πάροχο, και ειδικά επειδή ο mail server της Hol λειτουργεί τόσο τέλεια.

Επίσης έχω άλλη μια περίπτωση, που την πρόλαβα νωρίς, μια κοπέλα ήθελε να αλλάξει κωδικούς πριν καν ενεργοποιηθεί. Είχε ανησυχίες φαίνεται... τέλος πάντων την πρόλαβα και της είπα να μην τυχόν διανοηθεί να πειράξει τίποτε, μέχρι να λειτουργήσει πλήρως το σύστημα (2play). Η ενεργοποίηση άργησε τόσο πολύ οπότε σε τόσο καιρό που πέρασε, το ξέχασε το θέμα και δεν άλλαξε τίποτε, και φυσικά λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα.

princess
24-04-08, 00:56
Λοιπον για να καταλαβω, και σκασιλα μου για το email (εχω gmail εδω και πολυ καιρο, για το λογο που λες ακριβως, ποσο μαλλον που το χρειάζομαι στη δουλειά μου!). Συνεχιζω να δοκιμάζω με αυτους που ήτανε στο φακελάκι; Μπορω να κανω κατι αλλο; Γιατι ουτε με αυτους παιζει! Στην ουσια συγχρονισα μονο μια φορα, κι αυτη στην αρχή αρχή.. SMS δε μου ηρθε ποτε με κωδικους βεβαια... Μετα τα νουμεράκι πρεπει να βάλω και το @hol.gr; η οχι; η κατι αλλο; μουχει σπασει τα νευρα εντελως λεμε!

aa144
24-04-08, 01:00
Σε καταλαβαίνω, το ίδιο είχα πάθει, δεν έμπαινε με τίποτε, και μετά από δεκάδες προσπάθειες, με @hol.gr και με @adsl.gr και μια το ένα και μια το άλλο, στο τέλος λέω δεν γίνεται, θα δοκιμάσω πάλι τους αρχικούς κωδικούς από το φακελάκι, και με αυτούς μπήκε... μέγα μυστήριο.

Πάντως στο δικό μου ρούτερ έχω 91χχχχχχχχχχχ@adsl.gr

princess
24-04-08, 01:03
ευχαριστω βρε aa144.... θα ξαναβαλω τους αρχικους τοτε... και Pass το αρχικο; Η αυτο που εβαλα στην αλλαγη; Γιατι δε μου το δεχεται τωρα να το αλλαξω πισω, ειναι πολυ ευκολο λεει....

aa144
24-04-08, 01:07
Μην αλλάζεις τίποτε στην καρτέλα σου, απλά βάλε τα αρχικά από το φακελάκι, χωρίς να ενημερώσεις το σύστημα για αυτό. Μυστήριο που το λέω έτσι, αλλά έτσι δούλεψε σε εμένα, χωρίς να ενημερώσω τίποτε (φυσικά αφού δεν μπορούσα να μπω καθόλου) γύρισε μόνο του, όπως είπα και πριν, μεγάλο μυστήριο...

Αλήθεια, εσύ πως μπαίνεις τώρα; Με τη σύνδεση που φαίνεται στο προφίλ σου;

Και μια συνεισφορά, για συμπαράσταση:

http://www.asda.gr/actins/HOL/old_dog.jpg

princess
24-04-08, 01:12
τι απιστευτη φατσα ειναι τουτη;
τα αλλαζω ολα και οτι θελει ας γινει... το πολυ πολυ να τους κοπανησω τη συνδεση στο κεφάλι! (Τωρα μπαινω με αυτο στο προφιλ μου, που θελω να το κοψω γιατι μονιμως στα 7 βρισκεται τελευταια... και γιατι ξερω οτι η αλλη γραμμη του σπιτιου ειναι σκαλες ανωτερη!)

aa144
24-04-08, 01:15
Αν δεν μπει, πάρτους τηλέφωνο να σε επαναφέρουν στα αρχικά που είχε το φακελάκι. Ο δικός μου που άλλαξε τρεις φορές κωδικούς πριν καν βάλει το ρούτερ, το έκανε παίρνοντας τηλέφωνο στη Hol, μεγάλο θέμα αυτοί οι κωδικοί...

princess
24-04-08, 01:17
και το ωραιο ειναι οτι δε σε αφηνει να τους επαναφερεις... ακου πολυ ευκολο το pass...

theofilos79
24-04-08, 12:35
Σε καταλαβαίνω, το ίδιο είχα πάθει, δεν έμπαινε με τίποτε, και μετά από δεκάδες προσπάθειες, με @hol.gr και με @adsl.gr και μια το ένα και μια το άλλο, στο τέλος λέω δεν γίνεται, θα δοκιμάσω πάλι τους αρχικούς κωδικούς από το φακελάκι, και με αυτούς μπήκε... μέγα μυστήριο.

Πάντως στο δικό μου ρούτερ έχω 91χχχχχχχχχχχ@adsl.gr

εγώ πάλι έχω αλλάξει το username και δεν το έχω βάλει με @hol.gr ή με @adsl.gr και δουλεύει μια χαρούλα. το έχω δοκιμάσει και με @adsl.gr που μου είχε πει ένας τεχνικός και πάλι δουλεύει μια χαρά. Διαφορά δεν είδα απολύτως καμία. :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.