PDA

Επιστροφή στο Forum : Mac OSX για PC!



hpstg
13-08-05, 20:19
Στο παρακάτω link έχει όλες τις οδηγίες!

http://www.xplodenet.com/?p=guide


Και εδώ έχει συζήτηση:

http://www.concretesurf.co.nz/osx86/viewtopic.php?t=177


Σε κάποιους έχει δουλέψει ήδη!

http://img362.imageshack.us/my.php?image=tiger864ya.jpg

RAGG
13-08-05, 22:25
http://www.wired.com/news/mac/0,2125,68501,00.html


No one knows exactly why OSx86 appears to be running faster on the PCs than the Mac OS does on today's Macs.

"To be honest, we're not sure," said a hacker nicknamed "cmoski," who said he works for a large software company. "Some in the Pentium camp want to say, 'Because a Pentium is faster, of course,' some want to say (Intel chip architectures are better than Apple's) and some in the PowerPC camp just want to say that it isn't full OS X (running on the beta systems)."

hpstg
14-08-05, 03:25
Δεν φταίει το λειτουργικό, εσείς φταίτε που δεν καταλαβαίνετε ότι είναι τόσο έξυπνο που στους Mac πάει πιο αργά για να προλαβαίνει ο χρήστης να καταλαβαίνει τι γίνεται, και έτσι να είναι φιλικότερο.

Hackers!

Miltos_01
16-08-05, 16:07
Τελικά έγινε και αυτό. Το λειτουργικό της Apple "τρέχει" και σε συμβατούς x86.
Για περισσότερες πληροφοριίες επισκευτείτε το:
http://www.tech-recipes.com/apple_mac_tips964.html

PS Στον δικό μου υπολογιστή τρέχει πολύ καλά...είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!! και μάλιστα "natively'
χωρίς το VMware...

Αξίζει να το δοκιμάσετε...

ReverseR
16-08-05, 16:23
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19741

Εισαι παιδι της ιντελ?
Για τους υπολοιπους δεν υπάρχει υποστήριξη

morfeas-dsl-
16-08-05, 16:46
Εννοειται θα το εβαζα αν ειχα ιντελ.Θελω πολυ να ξεφορτωθω τη microsoft τουλαχιστον σε γενικη χρηση αν οχι στα παιχνιδια

Lazy Dog
16-08-05, 19:15
Το μονο που με χαλαει ειναι αυτο: SATA are not known to work with native installation :(

kostthem
16-08-05, 19:28
Και πολλά άλλα δεν δουλεύουν. Και στην κανονική έκδοση του OSX για x86 δεν θα δουλέψουν και πάλι. Καλώς ή κακώς.

Τελικά πάνως φάνηκε με όλη αυτή την ιστορία πως είναι πάρα πολλοί αυτοί που θα προτιμούσαν το OSX στο υπάρχον σύστημά τους αντί των Windows. Μήπως η Apple θα ήθελε να το ξανασκεφτεί αυτό πριν βάλει τα ψηφιακά της κλειδώματα για την κανονική έκδοση του OSX για x86? Ακόμα και με την - δεδομένη τότε - μεγάλη πειρατεία, θα μεγαλώσει τόσο πολύ η πίτα που μάλλον την συμφέρει.

Gothic
16-08-05, 20:26
Και πολλά άλλα δεν δουλεύουν. Και στην κανονική έκδοση του OSX για x86 δεν θα δουλέψουν και πάλι. Καλώς ή κακώς.

Τελικά πάνως φάνηκε με όλη αυτή την ιστορία πως είναι πάρα πολλοί αυτοί που θα προτιμούσαν το OSX στο υπάρχον σύστημά τους αντί των Windows. Μήπως η Apple θα ήθελε να το ξανασκεφτεί αυτό πριν βάλει τα ψηφιακά της κλειδώματα για την κανονική έκδοση του OSX για x86? Ακόμα και με την - δεδομένη τότε - μεγάλη πειρατεία, θα μεγαλώσει τόσο πολύ η πίτα που μάλλον την συμφέρει.Αυτό δεν θα σήμαινε αυτόματα οτι τα Apple Gx και iMac θα έπαιρναν αυτόματα τον πούλο απο τα κατα πολύ φτηνότερα και πλέον εξίσου αξιόπιστα PC; Αν και ήδη έκαναν το πρώτο βήμα που το γυρίζουν σε Intel... :-k

kostthem
16-08-05, 21:30
Τα Apple Gx δεν τα ξέρω καθόλου οπότε δεν έχω άποψη. Τα iMac τα ξέρω. Αντίστοιχο PC με το iMac δεν υπάρχει. Sorry. Πουθενά.

Όσο για το αντίστοιχα αξιόπιστα, το θεωρώ απλά χιούμορ. Παγκοσμίως οι υπολογιστές Mac θεωρούνται οι πιο αξιόπιστοι. Εκτός βέβαια αν εκφράζεις προσωπική σου άποψη, οπότε πάω πάσο.

kostthem
16-08-05, 21:31
Εχεις δει iMac από κοντά? :cool:

Gothic
17-08-05, 00:21
Σαν Gx εννοώ τα G4, G5 κλπ. κατάλοιπο απο 9x και ναί, έχω δεί iMac και έχω δουλέψει μήλα απο εποχής Quadra.
Κάποτε τα θεωρούσα πιο αξιόπιστα, απο τη στιγμή που γυρνάνε σε Intel και έχω την ίδια εγκατάσταση XP εδώ και 3 χρόνια, δεν έχω δει ούτε μια μπλέ οθόνη και δουλεύω απο Photoshop μέχρι Maya 3D στο ίδιο μηχάνημα που τρέχει BitComet και δεν κλείνει ποτέ, χωρίς restart, ναι, είναι προσωπική μου άποψη οτι τα PC είναι πλέον αξιόπιστα, χωρίς να αναφέρω καν το Linux.
Με x86 και την διείσδυση της ΜουΣου, είναι -δυστυχώς- στο δρόμο για να γίνουν απλά άλλο ένα είδος απο "IBM συμβατά" (για να θυμόμαστε και τους παλιούς όρους).

morfeas-dsl-
17-08-05, 01:56
Ισως στο μελλον να γινει η apple κατι σαν την alienware. Δλδ να πουλαει ετοιμα μηχανηματα με το λειτουργικο της, το οποιο ομως λειτουργικο να μπορει να τρεξει σε ολα τα pc.
Aφορμη θελουμε να διωξουμε τον βασιλακη απο τα pc μας. Ας μας την δωσει επιτελους

BeholderX
17-08-05, 08:17
Ισως στο μελλον να γινει η apple κατι σαν την alienware. Δλδ να πουλαει ετοιμα μηχανηματα με το λειτουργικο της, το οποιο ομως λειτουργικο να μπορει να τρεξει σε ολα τα pc.
Aφορμη θελουμε να διωξουμε τον βασιλακη απο τα pc μας. Ας μας την δωσει επιτελους


Σωστός. Kill Bill , που λέει και ο Ταραντίνο.

Η Αpple δημιούργησε ίσως και χωρίς να το θέλει νέες προοπτικές με τη συνεργασία της με την Intel. Δεν ξέρει ούτε η ίδια που θα καταλήξει τα επόμενα χρόνια.

Ο κύριος Billakos θα πρέπει να έχει σοκαριστεί βλέποντας PC να τρέχουν Mac λειτουργικό. Του παίρνουν τη μπουκιά μέσα από το στόμα του... Αλλά κάτι θα σκαρφιστεί πάλι, μειώσεις τιμών, προσφορές για illegal copies, και παρόμοια, προσπαθώντας να σώσει την κατάσταση τα επόμενα χρόνια.

patrasjim
17-08-05, 10:59
Θεωρήτε ότι ο Μπιλάκος και ο Τζιμάκος δεν τα έχουν κάνει πλακάκια και τώρα όπως τότε που πήγε να κλείσει η Apple; Νομίζετε ότι δεν έχουν σχεδιάσει όλες τις κινήσεις τους για τα επόμενα 10 και βάλε χρόνια; Ή μήπως πιστεύετε ότι έχουν γίνει ζάμπλουτοι, χωρίς να ξέρουν να παίζουν την αγορά στα 2 μικρά δακτιλάκια του αριστερού τους ποδιού;
Από την αρχή, πάντως, κουφάθικα με την κίνηση της Apple να πάνε σε Intel. Θα τρελαθούν στη πειρατεία. Αλλά μήπως έτσι δεν έγινε πλούσιος και ο Μπιλάκος;
Ότι και να γίνει πάντως, καλό για τους τελικούς χρήστες θα είναι. Όποιος έχει δουλέψει με οποιοδήποτε MacOs, ξέρει τί εννοώ.

Συγνώμη για το Τζιμάκος.. Στιβάκος ήθελα να πω..

BeholderX
17-08-05, 11:23
Θεωρήτε ότι ο Μπιλάκος και ο Τζιμάκος δεν τα έχουν κάνει πλακάκια και τώρα όπως τότε που πήγε να κλείσει η Apple; Νομίζετε ότι δεν έχουν σχεδιάσει όλες τις κινήσεις τους για τα επόμενα 10 και βάλε χρόνια;


Γενικώς για την κατάσταση που επικρατεί (Gates/Apple/Linux, κτλ), υπάρχουν δύο ενδιαφέροντα documentaries, τα

"Pirates of the Silicon Valley" (1999)
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0009NSCS0/

και το "Revolution OS" (2002)
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0000A9GLO/

kostthem
17-08-05, 17:11
Σαν Gx εννοώ τα G4, G5 κλπ. κατάλοιπο απο 9x και ναί, έχω δεί iMac και έχω δουλέψει μήλα απο εποχής Quadra.
Κάποτε τα θεωρούσα πιο αξιόπιστα, απο τη στιγμή που γυρνάνε σε Intel και έχω την ίδια εγκατάσταση XP εδώ και 3 χρόνια, δεν έχω δει ούτε μια μπλέ οθόνη και δουλεύω απο Photoshop μέχρι Maya 3D στο ίδιο μηχάνημα που τρέχει BitComet και δεν κλείνει ποτέ, χωρίς restart, ναι, είναι προσωπική μου άποψη οτι τα PC είναι πλέον αξιόπιστα, χωρίς να αναφέρω καν το Linux.
Με x86 και την διείσδυση της ΜουΣου, είναι -δυστυχώς- στο δρόμο για να γίνουν απλά άλλο ένα είδος απο "IBM συμβατά" (για να θυμόμαστε και τους παλιούς όρους).

Μιλούσα φυσικά για τον τωρινό iMac, όχι κάποιον παλιό.

Όσο για το IBM συμβατά υπάρχουν 2 λόγοι που δεν θα γίνουν ποτέ οι mac. Πρώτον το design τους και δεύτερον το λειτουργικό τους.
Σε πιστεύω σε αυτό που λες για το PC σου, όμως σαν συνολική εικόνα από τους χρήστες μάλλον θα έλεγα πως λαμβάνω διαφορετικά μηνύματα.

Από εκεί και πέρα (όσο και αν είμαι κατηγορηματικά αντίθετος με την κίνηση της Apple να πάει με την Intel), τον κόσμο τον ενδιαφέρει το πως δουλεέι το σύστημά του και όχι το τι έχει μέσα.

Φυσικά το Mac OSX δεν θα τρέξει στην κανονική του έκδοση σε οποιοδήποτε pc. Ακόμα και αν τρέχει σε κάποια οι τυχόν ασυμβατότητες hardware θα προκαλούν μεγάλες αστάθειες στο σύστημα, το αντίθετο ακριβώς από αυτό για το οποίο φημίζεται το λειτουργικό της Apple.

Και ναι.. όλοι λέμε γιατί να πρέπει να πληρώσω για έναν μακ για να έχω αυτό το λειτουργικό αλλά σχεδόν όλοι μετά από την αγορά ενός μακ απλά ξετρελαίνονται!

Miltos_01
17-08-05, 18:30
Ο κύριος Billakos θα πρέπει να έχει σοκαριστεί βλέποντας PC να τρέχουν Mac λειτουργικό. Του παίρνουν τη μπουκιά μέσα από το στόμα του... Αλλά κάτι θα σκαρφιστεί πάλι, μειώσεις τιμών, προσφορές για illegal copies, και παρόμοια, προσπαθώντας να σώσει την κατάσταση τα επόμενα χρόνια.




Η Αpple δημιούργησε ίσως και χωρίς να το θέλει νέες προοπτικές με τη συνεργασία της με την Intel. Δεν ξέρει ούτε η ίδια που θα καταλήξει τα επόμενα χρόνια.

Ρε παιδιά νομίζω ότι κάνετε λάθος!!! Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ συνεργασία στο project αυτό μεταξύ Apple και Intel. Μιλάμε εδώ για μια καθαρά "cracker-ίστικη" προσπάθεια μεταφοράς του λειτουργικού της Apple σε συστήματα με επεξεργαστές της Intel.



Φυσικά το Mac OSX δεν θα τρέξει στην κανονική του έκδοση σε οποιοδήποτε pc. Ακόμα και αν τρέχει σε κάποια οι τυχόν ασυμβατότητες hardware θα προκαλούν μεγάλες αστάθειες στο σύστημα, το αντίθετο ακριβώς από αυτό για το οποίο φημίζεται το λειτουργικό της Apple.


Νομίζω φίλε ότι κάνεις λάθος. Έχω εγκαταστήσει το MacOS ήδη σε 2 υπολογιστές . Στον φορητό μου (Toshiba Satellite-notebook) και στο επιτραπέζιο. Δουλεύει ΧΩΡΙΣ ασυμβατότητες και μάλιστα γρήγορα - στ'αλήθεια είναι "ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ" με εντυπωσιακά εφέ και μεγάλο βαθμό αλληλεπίδρασης. Μιλάμε βέβαια πάντα για μηχανήματα με επεξεργαστές της Intel και για βασικό configuration δηλ. το pc με κάρτες οθόνης, ήχου , πληκτρολόγιο, ποντίκι , εκτυπωτή, internet (ethernet). Τώρα εάν εσύ θέλεις να βλέπεις και τηλεόραση μέσα απ' αυτό, ναι τότε μάλον δεν γίνεται αν και δεν το έχω δοκιμάσει!!!

Άλλωστε η hack έκδοση βασίζεται στο VMWare το οποίο αναλαμβάνει το emulation και απ'ότι φαίνεται επιτυχημένα. -VMWare Natively- εγκατάσταση που σημαίνει το emulation δεν είναι "ορατό" απο τον χρήστη...

Αυτά ...

kostthem
17-08-05, 19:44
Μίλησα όμως για την κανονική έκδοση (όταν αυτή κυκλοφορήσει) και όχι την x86 development version. Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό το λειτουργικό είναι "δεμένο" με το hardware που υποστηρίζει. Και θα φανεί σε πολλά πράγματα στο μέλλον. Είναι άλλο μια έκδοση του OS και άλλο η κανονική, retail έκδοση του Tiger. Όσο για το πανάλαφρο με ωραία εφέ κλπ.... τόσο καιρό το λέμε στους pc χρήστες και δεν ήθελαν να μας πιστέψουν! Φαντάσου λοιπόν αυτό το OS σε διπλό 64μπιτο επεξεργαστή!
Βέβαια η κανονική έκδοση δεν θα είναι και τόσο ελαφριά.

sdikr
17-08-05, 19:50
Μίλησα όμως για την κανονική έκδοση (όταν αυτή κυκλοφορήσει) και όχι την x86 development version. Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό το λειτουργικό είναι "δεμένο" με το hardware που υποστηρίζει. Και θα φανεί σε πολλά πράγματα στο μέλλον. Είναι άλλο μια έκδοση του OS και άλλο η κανονική, retail έκδοση του Tiger. Όσο για το πανάλαφρο με ωραία εφέ κλπ.... τόσο καιρό το λέμε στους pc χρήστες και δεν ήθελαν να μας πιστέψουν! Φαντάσου λοιπόν αυτό το OS σε διπλό 64μπιτο επεξεργαστή!
Βέβαια η κανονική έκδοση δεν θα είναι και τόσο ελαφριά.

έχει ακουστεί απο χρήστες mac οτι η εκδόση για Intel είναι ποιο γρήγορη ;)

πάντως το μονο διαφορετικό στα mac ειναι η cpu, μέχρι και η κάρτα ήχου (στα g3 τουλάχιστον) ήταν opti (ίσως οτι χείροτερο είδαμε στα pc σαν κάρτα ήχου)

απλά γιατί είχαν να κάνουν με ενα standard hardware config δούλευε!

kostthem
18-08-05, 00:14
Απλά η έκδοση για Intel δεν είναι πλήρης η retail έκδοση του Tiger. Είναι σαφές πως θα είναι πιο γρήγορη! Από εκεί και πέρα είναι θέμα καθαρά του τι configuration έχει επιλέξει ο καθένας sτο θέμα του hardware. Και δεν είναι το μόνο διαφορετικό η cpu. Είναι και ο όλος σχεδιασμός της motherboard.

gatoulas
18-08-05, 00:22
BSD τρέχει από κάτω. Δε θα έχει προβλήματα σε PC

sdikr
18-08-05, 00:32
πάντως δοκίμαζω τώρα μέσω vmware και μπορώ να πώ οτι με ψήνει άσχημα να του βάλω δίσκο πάνω για native instalation ;)

TearDrop
18-08-05, 11:01
πάντως δοκίμαζω τώρα μέσω vmware και μπορώ να πώ οτι με ψήνει άσχημα να του βάλω δίσκο πάνω για native instalation ;)

Τα κατάφερες τελικά, το εγκατέστησες? Αν ναι, πες μας εντυπώσεις. Πως είναι απο ταχύτητα, αν σου βγάζει προβλήματα κλπ.

Εγώ δυστηχώς δε μπορώ να το βάλω μιας και δεν έχω επεξεργαστή με SSE2, προς το παρόν τουλάχιστον μιας και πλησιάζει ο καιρός της αναβάθμισης...

TearDrop
18-08-05, 11:12
Λάθος κάνεις, υποστηρίζει κανονικά και επεξεργαστές AMD αρκεί να διαθέτουν το σετ εντολών SSE2 και ακόμα καλύτερα και το SSE3. Τέτοιοι επεξεργαστές είναι οι τελευταίοι Athlon64 και φυσικά οι Athlon X2.

Gothic
18-08-05, 12:03
Τελικά έγινε και αυτό. Το λειτουργικό της Apple "τρέχει" και σε συμβατούς x86.
Για περισσότερες πληροφοριίες επισκευτείτε το:
http://www.tech-recipes.com/apple_mac_tips964.html

PS Στον δικό μου υπολογιστή τρέχει πολύ καλά...είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!! και μάλιστα "natively'
χωρίς το VMware...

Αξίζει να το δοκιμάσετε...

1. Authorized users should obtain the OSX files from Apple. It is illegal to obtain them from torrent sites by searching under the following keywords: "VMWare files for patched Mac OS X Tiger Intel"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κατα τα άλλα νομίζω οτι ένα merge με το ήδη υπάρχον θέμα είναι απαραίτητο.

sdikr
21-08-05, 21:48
Τα κατάφερες τελικά, το εγκατέστησες? Αν ναι, πες μας εντυπώσεις. Πως είναι απο ταχύτητα, αν σου βγάζει προβλήματα κλπ.

Εγώ δυστηχώς δε μπορώ να το βάλω μιας και δεν έχω επεξεργαστή με SSE2, προς το παρόν τουλάχιστον μιας και πλησιάζει ο καιρός της αναβάθμισης...

Μέχρι τώρα το έχω δοκιμάσει μέσω του vmware, δουλέυει μια χαρά, χωρίς ήχο και δίκτυο όμως,
απο βδομάδα θα πάρω εναν δίσκο και θα το πετάξω πάνω σαν native

grakkos
24-08-05, 23:23
:D Παίδες παίζει υπέροχα σε athlon64. συγκεκριμένα στον δικό μου εδώ και καμιά ώρα!!!! Απίστευτο!!! Μόνο που δεν αναγνωρίζει την κάρτα δικτύου μου και έχει την gforce με generic drivers και την δουλεύει στα 1024 με 60 Χερτς

morfeas-dsl-
25-08-05, 00:02
τι επεξεργαστη εχεις ακριβως? Εχει και το sse3?

nightsky_30
25-08-05, 00:11
απο βδομάδα θα πάρω εναν δίσκο και θα το πετάξω πάνω σαν native
Μπορεί να εγκατασταθεί και σε partition σε USB HDD?
Η μητρική μου το υποστηρίζει (MSI k8 N Neo Pl socket 754 Athlon 64).

manicx
25-08-05, 11:30
Το OSX παίζει πολύ καλά από άποψη ταχύτητας. Εκεί που παίρνει λίγη ώρα είναι όταν σου βγάζει το logo της Apple όταν φορτώνει το λειτουργικό και αυτό γιατί κάνει το hardware detection. Λογικό είναι επομένως να καθυστερεί στο συγκεκριμένο σημείο. Σε έναν G5 παίρνει 5"-10". Σε x86 μπορεί να πάρει και κανά 5λεπτο. Κατά τα άλλα τρέχει σφαίρα. Επίσης βγήκε και SSE3 emulation για επεξεργαστές που δεν το υποστηρίζουν και τρέχει πολύ καλά.

Rajar
25-08-05, 22:15
Τώρα περνάω το image για native install....Ελπίζω το επόμενο post μέσω OSX! ;)

Rajar
26-08-05, 00:53
Λοιπόν τα κατάφερα! :thumb_dup

Αλλά δεν γράφω από OSX καθώς δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο!

Δεν ξέρω, αλλα μου φάνηκε περίεργο:

Όποτε προσπαθούσα να πάω στο site Mozilla(να κατεβάσω την αλεπού), ή έψαχνα για SSE3 patch στο Google, ή να πάω στο OSx86 project, το Safari έκλεινε! Λες και δεν επέτρεπε modifications...

Κουφό σενάριο το ξέρω, αλλά τρομερή σύμπτωση καιθώς δεν είχα πρόβλημα με άλλα sites (π.χ. το adslgr! ;) )

Όπως και κολλούσε όταν στα preference προσπαθούσα να φορτώσω τα international settings (να γιατί δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικά)

Ίσως φταίε και ο SSE2 επεξεργαστής...Αύριο θα δοκιμάσω κάποιο SSE3 emulator/patch....

damianos007
26-08-05, 01:24
μπορει καποιος να γραψει αναλητικα τα βηματα και εδω????
εγω εχω καταιβασει αυτα αλλα δεν ξερω τι να τα κανω..!!!
επισεις καταιβασα και το vmware
αλλα το μονο που καταφερα να τρεξω ηταν το ubuntu....μεσω vmware....

ToMaHaWk
26-08-05, 03:09
Και εγω εχω κατεβασει ενα ghost image που βρηκα (μεσω vmware φτιαχτηκε) και αναμενω υπομονετικα για καποιο guide/τροπο που να μην ειναι ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ περιπλοκος.Βαριεμαι ολο αυτο :P:P

damianos007
26-08-05, 04:22
μα εγω ειχα βρει ενα guide και την αλλη μερα το πρωι που παω να μπω στο site μου λεει οτι το τμημα αυτο σβηστηκε..!@!!!!!!!!!!!!!!!
και μετα τραβουσα τα μαλια μου για τα downloads που ειχα κανει........!! ελεος.....anyway προσπαθησα και μονος μου αλλα τπτ...καμια βοηθεια please...απο οσους το εχουν πετυχει και το εχουν λειτουργησει......στα ελληνικα.......γιατι ειμαστε........n00bs..τα κημενα τα παιδια...(για καποιους..)

chatasos
26-08-05, 13:23
OS X x86 - The Complete Installation Walkthrough (Run OS X on PC) (/www.206club.gr/chatasos/test/OS_X_x86-The_Complete_Installation_Walkthrough.rar)

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Install_On_A_Partition_Simple_And_Accurate

http://www.xplodenet.com/blog/?page_id=11

Rajar
28-08-05, 17:04
Λοιπόν τα κατάφερα! :thumb_dup
[...]
Ίσως φταίει και ο SSE2 επεξεργαστής...Αύριο θα δοκιμάσω κάποιο SSE3 emulator/patch....

Λοιπόν το δοκίμασα και το SSE3 patch, Safari εξακολουθεί να μην παίζει.... :(

Πλάκα είχε πάντος....

Valder
28-08-05, 21:54
Σε Athlon 2400+ με 512 ram θα πιάνει τίποτις ή θα σέρνεται;

Α! Είναι αλήθεια οτι αυτή η έκδοση που κυκλοφορεί, σε ότι δίσκο και να τη βάλεις θα σου δίνει διαθέσιμο ελεύθερο χώρο μόνο 6GB?

Rajar
28-08-05, 22:00
Α! Είναι αλήθεια οτι αυτή η έκδοση που κυκλοφορεί, σε ότι δίσκο και να τη βάλεις θα σου δίνει διαθέσιμο ελεύθερο χώρο μόνο 6GB?

Ναί γιατί είναι image κάποιου partition/hdd 6.5GB...Με κάποιες 'μανούβρες' όμως φαίνεται πως μπορεις να κάνεις resize αυτό το partition.

Somnius
26-12-07, 20:56
Παιδιά.. ένας να βοηθήσει να το περάσω στο μηχανάκι μου είμαι σε θέση μέχρι και να πληρώσω για το υπάρχον μηχάνημά μου.. δείτε εδώ specs (http://magician.gr/osx/cpuz.htm) μου λένε ότι έχω την καλύτερη mobo για το osx είτε tiger είτε leopard..

Θα χαρώ πάρα πολύ αν είναι κάποιος διαθέσιμος να βοηθήσει γιατί από το insanlymac.com μου έχει βγεί η πίστη.. είναι τόσες οι πληροφορίες που δεν έχω καταφέρει να διαλέξω έναν τρόπο και να τον χρησιμοποιήσω.. όπως επίσης έχω δοκιμάσει και αρκετές φορές χωρίς επιτυχία.. μόνο στο vmware το έχω πετύχει!

Thanx mates!

Y.Γ. από distro's έχω το uphuck 10.4.9 r3 (tiger) που θα ήθελα να περάσω πιο πολύ από το ToH rc3 (leopard) αλλά άμα κάτσει ότι κάτσει ακόμα καλύτερα..

περιμένω Pm

Υπερ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

haHa
27-12-07, 13:39
Παιδιά.. ένας να βοηθήσει να το περάσω στο μηχανάκι μου είμαι σε θέση μέχρι και να πληρώσω για το υπάρχον μηχάνημά μου.. δείτε εδώ specs (http://magician.gr/osx/cpuz.htm) μου λένε ότι έχω την καλύτερη mobo για το osx είτε tiger είτε leopard..

Θα χαρώ πάρα πολύ αν είναι κάποιος διαθέσιμος να βοηθήσει γιατί από το insanlymac.com μου έχει βγεί η πίστη.. είναι τόσες οι πληροφορίες που δεν έχω καταφέρει να διαλέξω έναν τρόπο και να τον χρησιμοποιήσω.. όπως επίσης έχω δοκιμάσει και αρκετές φορές χωρίς επιτυχία.. μόνο στο vmware το έχω πετύχει!

Thanx mates!

Y.Γ. από distro's έχω το uphuck 10.4.9 r3 (tiger) που θα ήθελα να περάσω πιο πολύ από το ToH rc3 (leopard) αλλά άμα κάτσει ότι κάτσει ακόμα καλύτερα..

περιμένω Pm

Υπερ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


Οδηγος ειδικα για τη mobo σου για Leopard:
http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=68076

Somnius
27-12-07, 13:59
Updated 26-12.. μα πότε.. εχθές τα κοιτούσα.. πάω να δω..

thanx..

Υ.Γ. αγόρασα ένα καταραμένο sata cdrom για να δούμε..!

@ ADSLgr.com All rights reserved.