PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλο πρόβλημα με τη zisto σύνδεση μου.



vaggos_fromhell
25-04-08, 10:49
Λοιπόν ακούστε. Χτες και αφού εδώ και 3 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με τη σύνδεση ξαγνικά αρχίζουν συνεχόμενες αποσυνδέσεις. Αρχικά σκέφτηκα ότι θα πειράζουν κάτι στη τελλάς και δεν έδωσα σημασία. Γυρνάω μετά από 3 ώρες και το πρόβλημα παραμένει. Παίρνω τηλέφωνο το 1212 και το δηλώνω. Μετά από 30 λεπτά παίρνει τηλέφωνο τεχνικός και αρχίζει να μου λέει ότι φταίνε οι τηλεφωνικές συσκευές που έχω και ότι είναι πάρα πολλές για να τις αντέξει η σύνδεση ενώ τις έχω τόσο καιρό. Τόνισε πάντως ότι δεν είναι πρόβλημα γραμμής αφού λέει το κοίταξε. Στο τέλος κατέλήξε ότι έχει πρόβλημα το account και ότι κάπου κολλάει και κάτι τέτοια δεν κατάλαβα πολύ καλά και ότι πρέπει να το στείλει στο αρμόδιο τμήμα. Θα περιμένω μου είπε μέχρι Τρίτη. Το πρόβλημα δεν σταμάταει να υπάρχει πάντως. Συγχρονίζει η γραμμη, πάει να πάρει ip κάθε φορά και μετά πέφτει το dsl τελείως. Δεν ξέρω τι μου λένε αλλά έβαλα το ρούτερ να μην συνδέεται και παρακολούθησα τη γραμμή αλλά και πάλι πέφτει. Επομένως τι φταίει το account;
Tα στατιστικά της γραμμής δεν έχουν αλλάξει, είμαι συγχρονισμένος στα 6 mbps και δεν είχα πρόβλημα εδώ και 3 μήνες. Επίσηε έβγαλα όλες τις τηλεφωνικές συσκευές just in case. Τι να κάνω ρε παιδιά;

Τώρα περιμένω πότε και αν θα συνδεθεί για να το ποστάρω!!!!! :rofl:
Davout αν είσαι δίπλα φέρε το speedtouch!!!! :lol:


Και κάτι ακόμα που παρατήρησα μόλις τώρα. Αν βάλω να μην συνδέεται αυτόματα μετά από disconnect και το πατήσω μόνος μου να συνδεθεί παίρνει ip αμέσως για λίγα λεπτά.
+ σέρνεται όταν μπαίνω το net.

Davout
25-04-08, 10:58
Αφού είσαι τσίπης, σου χα πει πάρε ένα Speedtouch, εσύ κράτησες το άλλο. Από χαλασμένο modem μπορεί να είναι, εως τα κλασσικά μαγικά κόλπα της Tellas τα οποιά θα στρώσουν σε λίγο. Απ'ό,τι βλέπω δεν είσαι και πολλές ώρες με το πρόβλημα οπότε περίμενε. Το Spinttats είναι δικό μου και δε στο δίνω μουαχαχαχα, εγώ με τι θα συνδεθώ, με το Speedstream;

vaggos_fromhell
25-04-08, 11:09
Αφού είσαι τσίπης, σου χα πει πάρε ένα Speedtouch, εσύ κράτησες το άλλο. Από χαλασμένο modem μπορεί να είναι, εως τα κλασσικά μαγικά κόλπα της Tellas τα οποιά θα στρώσουν σε λίγο. Απ'ό,τι βλέπω δεν είσαι και πολλές ώρες με το πρόβλημα οπότε περίμενε. Το Spinttats είναι δικό μου και δε στο δίνω μουαχαχαχα, εγώ με τι θα συνδεθώ, με το Speedstream;

2 seconds το θέλω μόνο για να δω αν πέφτει η γραμμη.

Davout
25-04-08, 11:35
Ούτε μισό, αν θες πάρε το Speedstream να δεις αν είναι χαλασμένο το δικό σου, λες να είναι θέμα μάρκας;

vaggos_fromhell
25-04-08, 11:42
Ούτε μισό, αν θες πάρε το Speedstream να δεις αν είναι χαλασμένο το δικό σου, λες να είναι θέμα μάρκας;

λΟιπόν βρήκα τι φταίει. Η τηλεφωνική υποδοχή που το συνδέω είναι χαλασμένη.

minovg
25-04-08, 13:06
Έλεος ρε συ. Τόσους μήνες είχες αναστατώσει φόρουμς, τεχνικούς Τελλάς και τελικά φταίει η... πρήζα σου;;; :lol:

Davout
25-04-08, 13:08
Ας μη σχολιάσουμε καλύτερα...

DiM
25-04-08, 15:23
Το έλεος θα σχολιάσω εγώ :p

vaggos_fromhell
25-04-08, 16:44
Ακυρο δεν ειναι η πρίζα.

Parazaar
27-04-08, 17:41
Παντως εγω θα αλλαζα splitter και modem..το speedstream ειναι πολυ μουφα..ειχα και εγω αποσυνδεσεις πολλες αλλα προχτες πηρα modem καινουριο..τελεια!!! αλλαξα και ολα τα φιλτρα και το splitter, just in case, και ειμαι μια χαρα!!! Η τελλας δεν ειχε προβλημα το modem που δινει ειναι για τα μπαζα

doum75
29-04-08, 01:41
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΣ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΙΖΑ (ΣΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΕ ΟΠΩΣ – ΟΠΩΣ :whistle:)ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΣΕ ΤΗΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Α! ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

vaggos_fromhell
29-04-08, 16:37
Λοιπόν το πρόβλημα παραμένει. Εγώ από τη μεριά μου έχω δοκιμάσει τα πάντα χωρίς να βρω λύση οπότε θα πρέπει αναγκαστικά να περιμένω τους τεχνικούς τώρα να δουμε τι θα γίνει. Το πρόβλημα εμφανίστηκε από το πουθενά και χωρίς να έχω πειράξει κάτι οπότε μάλλον δεν φταίει κάτι στο σπίτι. Θα δείξει....

vaggos_fromhell
04-05-08, 19:25
Το πρόβλημα φαίνεται να έχει επιλυθεί. Για 3 μέρες είναι οκ το νετ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.