PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem Sagem 800 F@st πρόβλημα..?



kasp3r
15-08-05, 19:52
Πρόσφατα αναβάθμισα την PSTN---->DSL γραμμή με το box της Otenet. Ολα οκ, αλλά το μοντεμάκι δεν μας τα λέει καλά..όταν το αφήνω και κατεβάζει βλέπω αργότερα ότι η σύνδεση έχει πέσει..είναι λογικό? κατέβασα drivers απο Sagem αλλά τα ίδια..any help?

billtsag
15-08-05, 20:01
Τα ίδια κι εγώ, τελικά επέστρεψα πίσω το πακέτο και ξεμπέρδεψα. Το μόντεμ είναι προβληματικό, χρειάζεσαι Ethernet μόντεμ.

kasp3r
15-08-05, 20:06
ti provlimata sou evgaze?

gRim
15-08-05, 20:09
Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο modem! Ούτε μία φόρα δεν έχει πέσει η σύνδεση και συνεχώς κατεβάζω με 41-42kbps ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που έχω δει 40 σε τόρεντ επομένως μήπως είναι η γραμμή σου που έχει το πρόβλημα; Κοίταξε το πριν αγοράσεις κάτι άλλο...

billtsag
15-08-05, 20:18
Όντως δουλεύει καλά στους περισσότερους. Αλλά αν ανοίξεις πολλά ports (e-mule, torrents κλπ) τότε κάνει αποσυνδέσεις. Αν δε σου λύσει το πρόβλημα η Otenet επέστρεψέ το και πάρε Ethernet.

loner
15-08-05, 20:42
Κοιτα και εμενα μου ειχε βγαλει τον αδοξαστο, αλλα τελικα εφταιγε η γραμμη. Τσεκαρε το αυτο πρωτα... Οπως και να εχει παντως καλυτερα παρε ενα ethernet και να εχεις και καβατζα αυτο........

apostolispk
28-02-06, 01:18
re pedia kai mena den paei kai poli kala to modem!! kai go pstn grammi eixa pira to kit kai apo explorer katevazo me 25!!! :cry: :cry: :cry:
mipos kserete kana site me ports gia to modem
einai to sagem f@st 800

demollyon
28-02-06, 14:58
Φίλε το driver από το site της sagem πρέπει να είναι προβληματικό. Κ εμένα μου έβγαζε προβλήματα. Για δοκίμασε το driver από το cd που έχει το πακέτο.

JMK1234
23-03-06, 09:52
Σε 3 μέρες μου χάλασε το modem sagem 800/pstn και περιμένω τον ΟΤΕ (error 680):evil: .

XPHSTOS29
24-03-06, 13:39
ُΕπειδη ειναι απλο μοντεμακι (και σαν μοντεμ το βλεπουν και τα windows) και δεν εχει firewall
καλο θα ηταν να βαλετε ενα software firewall στον υπολογιστη σας προκειμενου να το
χρησιμοποιησετε.Εχω δει pc να γονατιζει μολις συνδεοταν στο ιντερνετ με το συγκεκριμενο ,
απο incoming connections (attacs πιθανων), και μολις ανοιξα το windows firewall δουλευε κανονικα.

Εναλακτικα αγοραστε ενα καλο modem-router (για το telindus δεν βλεπω να εχει κανενας παραπονο)

@ ADSLgr.com All rights reserved.